ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 07.02.2011, 19:40
botexag's Avatar
botexag botexag je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.12.2010
Poruke: 187
Nepromenjeno ko bi pomogao novom emigrantu i kako..

pošto je ovih meseci dosta mirno na forumu, hajde malo neobavezno da pričamo...

na primer, dobili ste green card i ovde bar ponekad dolazite na forum...
zanima me da li biste i konkretno kako pomogli nekom novom emigrantu, sa kojim ste se ‚‚družili‚‚ ovde na sajtu? (price o novcu izostaviti)

naravno, misljenje treba da daju i vec ponosni vlasnici gc i oni koji se nadaju da ce to biti
Reply With Quote
  #2  
Staro 07.02.2011, 22:11
milelj milelj je offline
Drug član
 
Datum prijave: 31.08.2009
Poruke: 51
Nepromenjeno Malo glupa tema, ali...

... evo mog komentara.

Posto u USA sve dosta zavisi od drzave u kojoj si, kao i samog grada, ukoliko neko dodje u NYC pomogao bih mu u trazenju stana, ako misli da zivi u Queens-u (Astoria, Long Island City, Sunnyside) jer ta mesta znam, znam i par ljudi koji bi mogli da im pomognu oko trazenja stana, da im preporucim agenta, itd.
Dao bih im par inputa oko izbora banke, koje sam ja odabrao i zasto, i kakvo je moje misljenje o njima, itd.
Pokazao bih mu koje su ok prodavnice sto se tice hrane, kako da prepozna da li je nesto organsko, genetski modifikovano, koje su prodavnice jeftine (recimo ima par indijskih/kineskih prodavnica gde mozes da pronadjes sve sto ti treba za kucu, kofe, kante, lavorcice, filcane jasticice, itd).

Ono sto znam da ne bih uradio, to je ponuditi krov nad glavom (mada ako bas toliko zatreba, ne znam, ali mislim da ne bih isao toliko daleko), ne bih potpisivao nikakve papire za njega, bio co-signer za bilo sta, niti bih mu dao/pozajmio novac. Ostale stvari su podlozne dogovoru.
Reply With Quote
  #3  
Staro 07.02.2011, 22:20
botexag's Avatar
botexag botexag je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.12.2010
Poruke: 187
Nepromenjeno mozda

Citat:
Prvobitno poslao korisnik milelj Prikaz poruke
... evo mog komentara.

Posto u USA sve dosta zavisi od drzave u kojoj si, kao i samog grada, ukoliko neko dodje u NYC pomogao bih mu u trazenju stana, ako misli da zivi u Queens-u (Astoria, Long Island City, Sunnyside) jer ta mesta znam, znam i par ljudi koji bi mogli da im pomognu oko trazenja stana, da im preporucim agenta, itd.
Dao bih im par inputa oko izbora banke, koje sam ja odabrao i zasto, i kakvo je moje misljenje o njima, itd.
Pokazao bih mu koje su ok prodavnice sto se tice hrane, kako da prepozna da li je nesto organsko, genetski modifikovano, koje su prodavnice jeftine (recimo ima par indijskih/kineskih prodavnica gde mozes da pronadjes sve sto ti treba za kucu, kofe, kante, lavorcice, filcane jasticice, itd).

Ono sto znam da ne bih uradio, to je ponuditi krov nad glavom (mada ako bas toliko zatreba, ne znam, ali mislim da ne bih isao toliko daleko), ne bih potpisivao nikakve papire za njega, bio co-signer za bilo sta, niti bih mu dao/pozajmio novac. Ostale stvari su podlozne dogovoru.
mozda i jeste malo glupo pitati za ovakve stvari...
ali postavio sam je jer me zanima kako ljudi razmisljaju kada vec emigriraju..
svi ovde potencijalni dobitnici gc `upijaju` sve savete koji su vise nego potrebni svezem emigrantu.
da li se promeni ta zelja za solidarnoscu kad vec odes?
Reply With Quote
  #4  
Staro 08.02.2011, 00:08
dare_ns's Avatar
dare_ns dare_ns je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2008
US lokacija: West Dover, VT
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 276
Nepromenjeno

http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=655

Vec je bila slicna tema, a moj odgovor je i dalje isti. Samo sitna pomocj.
__________________
6. prijava na lutriju - 06.10.2013.
J-1 visa approved - 16.03.2011.
C1/D visa approved - 09.04.2013.
Već dugo samo turista.
Reply With Quote
  #5  
Staro 08.02.2011, 00:27
Nemanjank Nemanjank je offline
Član
 
Datum prijave: 31.08.2009
US lokacija: Njujork, one day :D
YU lokacija: Uzice
Poruke: 19
Nepromenjeno

Posto je ovo meni prvi put da se prijavljujem za zelenu kartu, jer sam i tek napunio 19 godina, razmisljao sam o tome da ako slucajno naidjem ovde na nekoga ko isto ide tamo sam kao i ja, da odemo zajedno... Naravno, sve zavisi da li ta osoba to uopste zeli, ali mislim da bi nam tako bilo mnogo lakse, bar u tom nekom pocetnickom periodu dok se tamo ne snadjemo
__________________
13.10.2010. -
15.10.2011. -
27.10.2014. -
Reply With Quote
  #6  
Staro 08.02.2011, 00:34
Score's Avatar
Score Score je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.07.2010
US lokacija: San Francisco Bay
YU lokacija: Beograd
Poruke: 448
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik botexag Prikaz poruke
pošto je ovih meseci dosta mirno na forumu, hajde malo neobavezno da pričamo...

na primer, dobili ste green card i ovde bar ponekad dolazite na forum...
zanima me da li biste i konkretno kako pomogli nekom novom emigrantu, sa kojim ste se ‚‚družili‚‚ ovde na sajtu? (price o novcu izostaviti)

naravno, misljenje treba da daju i vec ponosni vlasnici gc i oni koji se nadaju da ce to biti
Ja sam toliko novi imigrant, da takoreci jos to i nisam, pending...
Medjutim, mislim da se situacija ne moze generalizovati. Svi mi imamo svoje preference, mogucnosti, nekoga volimo a nekoga bas i ne.
Ja bih u svakom slucaju svakog pomogao savetima, posebno na licu mesta, pokazao mu okolo (cim ja naucim...), a preko toga bi zavisilo od mojih mogucnosti, osecanja poverenja i simpatije koje bi ta osoba u meni izazvala. Mozemo mi da trabunjamo gluposti kao politicka korektnost i to, ali cinjenica je da se necemo sa svima ponasati na isti nacin i koristiti isti napor da pomognemo svima.
Tu ne mislim na seksualnu atrakciju muskarac-zena, nego na sasvim drugacije osecanje koje se javlja izmedju dva prijatelja, dva druga (pa jednom morate postati drugovi, ako cete ikad postati drugovi, i zasto ne tada?). Sve ostalo zavisi, kazem, od mogucnosti, krov nad glavom, posao, pa mozda i novac ako je bas frka, ako tako osecam i ako mogu, zasto ne? Ne razumem u potpunosti iskljuciv stav ljubav za ljubav a sir za pare. Da, al ne uvek..
__________________
Score
Reply With Quote
  #7  
Staro 08.02.2011, 03:19
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik botexag Prikaz poruke
pošto je ovih meseci dosta mirno na forumu, hajde malo neobavezno da pričamo...

na primer, dobili ste green card i ovde bar ponekad dolazite na forum...
zanima me da li biste i konkretno kako pomogli nekom novom emigrantu, sa kojim ste se ‚‚družili‚‚ ovde na sajtu? (price o novcu izostaviti)

naravno, misljenje treba da daju i vec ponosni vlasnici gc i oni koji se nadaju da ce to biti
Da, malo je tema ono.... znas zasto? Zato sto neke stavove od "nas ovde" ne mozete da razumete dok: ne zivite ovde, ne postanete/budete veliki entuzijasta pa pozelite da pomognete drugima da ne naprave iste greske, trosite svoje vreme (i kredit okolo) k'o budala i onda vas "novi imigrant" napravi da se osecate (u svakom aspektu) kao govno na kisi...

Tako da ono - sta da ti kazem: pomoc je rezervisana strogo za najblizu familiju (moram da priznam da nisam imala takav stav na pocetku ali sta ces), prijateljstva koja su se napravila - napravila su se (hvala forumu), na forumu mozemo uvek da bla bla bla/draga saveta/bla bla bla, uzivo ako smo bas blizu pa kliknemo, ako je davljenje onda ajd' zdravo (u fazonu pitam te i ti mi kazes, ali meni se ne svidja tvoj odgovor pa cu ja opet da te pitam jer mozda se prevaris pa mi kazes ono sto ja zelim cujem - dakle to davljenje kod mene vise ne dolazi u obzir). Ili - jos ludje: davim te ko zmija zabu dok mi treba da mi odradis nesto, a onda me bas zabole da te priupitam jednom u par meseci kako si... Dakle ta fora - nisu svi isti, ali ja vise nemam vremena da nagadjam kakav je ko, bitniji mi je sopstveni family life i prijatelji koje ne zelim da zapostavljam zbog glumatanja Majke Tereze i Drage Savete. Iskreno, sve sto sam imala - vec sam napisala. To je to.

Valjda mu moj odgovor sad dodje - s kim do sada nisam ostvarila kontakt ili ko nekom mom nije nesto, kao pomoc dala bih adresu sajta sve pise.

Ej, aj' odradi proofreading sledeci put....stvarno uzas na sta ti lici post...ubi mi i to male zelje da "pomazem"
Reply With Quote
  #8  
Staro 08.02.2011, 08:39
botexag's Avatar
botexag botexag je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.12.2010
Poruke: 187
Nepromenjeno ....

ja mislim da ljudi pre nego krenu u novu pustolovinu imaju najbolje namere, zelju da svima pomognu, znajuci da je svaki podatak veoma bitan i cesto moze da vredi vise od novca....

..onda vremenom, naletis na ljude `lose`volje, smarace, potencijalne dosadnjakovice koji ne znaju ni kartu da kupe..

pa vremenom izgubis volju da svakom objasnjavas po 5 puta istu stvar, nisu ni svi istog intelektualnog nivoa pa nekom treba vise manje vremena da nesto ukapira, i verovatno se ohladis od davanja saveta i ostalo

ja licno ne bih imao problem da sa vremena na vreme popijem kafu uz neobavezni razgovor sa nekim forumasem, u tamo nekom gradu....
ako nista drugo vezuje nas zajednicka zelja za necim novim i boljim, i to je dovoljna tema za poznanstvo

prijateljstvo i druzenje je druga kategorija, zahteva nesto vise od kuckanja na forumu, cak i od zivota u istom gradu..
Reply With Quote
  #9  
Staro 09.02.2011, 22:58
mijan mijan je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 21.09.2010
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 412
Nepromenjeno

Malo me iznenadio slab odziv na ovoj temi
ocekivao sam vise odgovora forumasa
sta je za pomoc oko posla? da li je to nerealno od nekog ocekivati kao pomoc? (mislim na bilo kakav posao)
Reply With Quote
  #10  
Staro 10.02.2011, 09:31
ZeljkoUSA's Avatar
ZeljkoUSA ZeljkoUSA je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 13.05.2010
US lokacija: Realno: Chicago
YU lokacija: Beograd
Poruke: 425
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik mijan Prikaz poruke
Malo me iznenadio slab odziv na ovoj temi
ocekivao sam vise odgovora forumasa
sta je za pomoc oko posla? da li je to nerealno od nekog ocekivati kao pomoc? (mislim na bilo kakav posao)
Potpuno razumem ljude koji zive u USA i nema nekog odziva na ovoj temi. Da budem jasan, ja prvi ne ocekujem neku pomoc tog tima od nekog sa foruma. Ukoliko se kojim slucajem sa nekim upoznam i odgovara mi, vidjacemo se, zasto da ne.

Odgovor na to, po meni je vrlo vidljiv, u bilo kojoj drzavi gde zive ljudi sa ovih prostora. Nigde ne postoje "nasi" kvartovi sa "nasim" zastavama, skolama, crkvama, prodavnicama,... To je poznata stvar za emigraciju: "Sto dalje od Srba", zar ne...?!? Takva prica kruzi i mnogi to pricaju. "Pre ce mi pomoci bilo ko drugi, nas covek hoce samo da te zezne..."

Jednostavno nismo kao neke druge nacije koje se drze u inostranstvu, prave svoje zajednice, jacaju ekonomski i kasnije, kroz politiku, poboljsavaju svoj status i jacaju uticaj.

Zavrsicu opet izrekom: "U se i u svoje kljuse..."
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 14:34.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.