ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Retro > Prva koverta

Prva koverta Dobili ste prvu kovertu sa formularima koje treba poslati američkoj vladi. Šta sad?

Prva koverta » Izvlacenje ce biti ponovljeno 15.jula 2011. » Bitni linkovi
O prvoj koverti Formulari Korisne informacije Proverite prijavu Učlanite se

 
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 14.05.2011, 13:04
MrDax MrDax je offline
Drug član
 
Datum prijave: 03.05.2011
Poruke: 30
Nepromenjeno Izvlacenje ce biti ponovljeno 15.jula 2011.

Posto sam jedan od izvucenih, ova me vest ne raduje bas previse.

http://www.dvlottery.state.gov/


**IMPORTANT NOTICE REGARDING THE 2012 DIVERSITY LOTTERY PROGRAM**

We regret to inform you that, due to a computer programming problem, the results of the 2012 Diversity Lottery that were previously posted on this website have been voided. They were not valid and were posted in error. The results were not valid because they did not represent a fair, random selection of entrants, as required by U.S. law.

If you checked this website during the first week in May and found a notice that you had been selected for further processing or a notice that you had not been selected, that notice has been rescinded and is no longer valid.

A new selection process will be conducted based on the original entries for the 2012 program.

If you submitted a qualified entry from October 5, 2010 to November 3, 2010, your entry remains with us. It will be included in the new selection lottery. Your confirmation number to check results on this website is still valid.

We expect the results of the new selection process to be available on this website on or about July 15, 2011.

We regret any inconvenience this might have caused.

Click here to view a message from David T. Donahue, Deputy Assistant Secretary of State for Visa Services:

preuzeto sa B92:



Zbog kompjuterske greške više od 22.000 ljudi je dobilo informaciju da ispunjava uslove za specijalni vizni program u okviru američke godišnje lutrije za zelenu kartu, pa izvlačenje mora biti ponovljeno, izjavio je američki zvaničnik.

Dejvid Donahju, zvaničnik iz Stejt dipartmenta zadužen za nadgledanje programa rekao je da SAD žale zbog razočarenja koje je izazvala greška i da će rezultati novog izvlačenja biti poznati oko 15. jula, preneo je Rojters.

On je rekao da su zbog greške u kompjuterskom programu 90 odsto izvučenih bili oni koji su predali molbe prva dva dana tokom 30-dnevnog perioda koliko traje rok.

Drugi američki zvaničnik, koji je želeo da istane anoniman, otkrio je da niko neće snositi posledice zbog greške.

Oko 19,6 miliona ljudi podnelo je prošle godine molbu za dobijanje američke "zelene karte".

SAD svake godine daju oko 50.000 viza nasumičnim izborom stanovnika zemalja iz kojih se u SAD useljava manji broj ljudi. Apliciranje se vrši između početka oktobra i novembra isključivo preko neta i besplatno je.

Zvanično saopštenje možete pogledati ovde.
  #2  
Staro 14.05.2011, 14:46
Milosdv's Avatar
Milosdv Milosdv je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 09.01.2009
US lokacija: Hollywood, FL
YU lokacija: Beograd, Voždovac
Poruke: 204
Nepromenjeno

Vec smo komentarisali na temama DV2012 Results i Dobitnici DV2012 koji se nisu prijavili 5. ili 6.10..

Vec sam rekao na jednoj od tema, neka su ponovili ali ne na nacin da iskuliraju trenutne dobitnike nego da prosire ali oni odlucuju...
Jer i sad kad ponove ceo proces nece biti svima pravo.

Cekamo 15 jul i nadamo se
__________________
POGODAK 2013 2XXX
10.2012 VIZE u pasošu
U USA od 29.10.2012
  #3  
Staro 14.05.2011, 15:37
MrDax MrDax je offline
Drug član
 
Datum prijave: 03.05.2011
Poruke: 30
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Milosdv Prikaz poruke
Vec smo komentarisali na temama DV2012 Results i Dobitnici DV2012 koji se nisu prijavili 5. ili 6.10..

Vec sam rekao na jednoj od tema, neka su ponovili ali ne na nacin da iskuliraju trenutne dobitnike nego da prosire ali oni odlucuju...
Jer i sad kad ponove ceo proces nece biti svima pravo.

Cekamo 15 jul i nadamo se
Pa ajde bas da vidimo. Zena i ja smo oboje konkurisali, ja sam "dobio" pa sam danas saznao da ipak nije sve bilo u redu sa softverom.
Posteno je ponoviti lutriju ali nije posteno nekome je dati pa mu posle fakticki oduzeti ako ne dobije 15.jula.
Sve u svemu, nema nista od ljutnje. Videcemo 15 jula.
  #4  
Staro 14.05.2011, 15:51
cile cile je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.08.2009
US lokacija: Minneapolis,MN
YU lokacija: Beograd
Poruke: 112
Pošalji Skype™ poruku korisniku cile
Nepromenjeno

Neverovatno,ali kako je-tako je Kad razmislis.............a nema potrebe ni da razmisljas,mnogo boli,nista drugo ni ne preostaje,vec da naucimo strpljenju!
Zato samo pozitivno,puni lepih misli i nade,kao i pre svega ovoga
Narode - pa igrali smo se, al nas je Marfi preigro!Ovo nije poraz,vec iskusenje
Lagano, 15.juli je ipak blizu,radovacemo se opet i nas jos vise
__________________
Cvet srece,ne cveta u snu
  #5  
Staro 14.05.2011, 15:52
Milosdv's Avatar
Milosdv Milosdv je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 09.01.2009
US lokacija: Hollywood, FL
YU lokacija: Beograd, Voždovac
Poruke: 204
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik MrDax Prikaz poruke
Posteno je ponoviti lutriju ali nije posteno nekome je dati pa mu posle fakticki oduzeti ako ne dobije 15.jula.
Totalno se slazem sa tobom i ja sam u slicnoj situaciji, ocu da idem.
Citam na rojtersu da je 22000 ljudi bilo izvuceno od ukupnog broja i onda stopirali proveru na sajtu.

Sta mene briga sto je neko pogresio, ja sam totalno poludeo.
Neka izbace agencije i prijave tipa muz zena (ne mislim oboje nego jednu od) pa sve to moze za ta dva meseca da se sredi i uradi.

Ako budu hteli da isprave gresku a da ne skrate nekoga, prosirice lutriju za ovu godinu, ostavice izvucene i svi mirni a oni nikad cistiji.
__________________
POGODAK 2013 2XXX
10.2012 VIZE u pasošu
U USA od 29.10.2012
  #6  
Staro 14.05.2011, 16:43
todorovskimkd todorovskimkd je offline
Drug član
 
Datum prijave: 06.05.2011
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Macedonia
Poruke: 46
Pošalji Skype™ poruku korisniku todorovskimkd
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Milosdv Prikaz poruke
Totalno se slazem sa tobom i ja sam u slicnoj situaciji, ocu da idem.
Citam na rojtersu da je 22000 ljudi bilo izvuceno od ukupnog broja i onda stopirali proveru na sajtu.

Sta mene briga sto je neko pogresio, ja sam totalno poludeo.
Neka izbace agencije i prijave tipa muz zena (ne mislim oboje nego jednu od) pa sve to moze za ta dva meseca da se sredi i uradi.

Ako budu hteli da isprave gresku a da ne skrate nekoga, prosirice lutriju za ovu godinu, ostavice izvucene i svi mirni a oni nikad cistiji.
Milosdv:
Dali sa ti odgovorili kad si im posaljio mail ja neznam sta da rdaim mnogo jako sa me zafrknali ja ni sum pranirao da se vencam sa mojom djevojka to sum uradio samo za da dodze i ona so meni ama sad moram da ostanem u brak zbog prevaru sta su uradili sa lotariu ama sat idicu namerno u usa da budem imigrant zasto ja imam viza za 10god. ama mnogo mi je krivo sto moja djevojka sad nemoze ni da zeme vizu zasto je u brak s meni
me interesira dali su ti odgovorili na mail ako si im pisao i sta su ti odgovotio
moi broj e 2012EU00004xxx
pozzz
  #7  
Staro 14.05.2011, 17:15
Milosdv's Avatar
Milosdv Milosdv je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 09.01.2009
US lokacija: Hollywood, FL
YU lokacija: Beograd, Voždovac
Poruke: 204
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik todorovskimkd Prikaz poruke
Milosdv:
Dali sa ti odgovorili kad si im posaljio mail ja neznam sta da rdaim mnogo jako sa me zafrknali ja ni sum pranirao da se vencam sa mojom djevojka to sum uradio samo za da dodze i ona so meni ama sad moram da ostanem u brak zbog prevaru sta su uradili sa lotariu ama sat idicu namerno u usa da budem imigrant zasto ja imam viza za 10god. ama mnogo mi je krivo sto moja djevojka sad nemoze ni da zeme vizu zasto je u brak s meni
me interesira dali su ti odgovorili na mail ako si im pisao i sta su ti odgovotio
moi broj e 2012EU00004xxx
pozzz
Bas mi zao, sta da ti kazem to sto kazes da ne moze ni vizu sad da dobije.
Nisam im slao email ne znam ni da li cu da im saljem cekam taj 15.jul, dobio sam od DHL info da su preuzeli kovertu i to je to.
__________________
POGODAK 2013 2XXX
10.2012 VIZE u pasošu
U USA od 29.10.2012
  #8  
Staro 14.05.2011, 17:24
outer_space outer_space je offline
Drug član
 
Datum prijave: 25.10.2010
Poruke: 62
Nepromenjeno

sta reci, klasican cirkus! pitanje je da li smo svi sacuvali svoj confirmation number za ponovnu proveru rezultata?
  #9  
Staro 14.05.2011, 17:32
todorovskimkd todorovskimkd je offline
Drug član
 
Datum prijave: 06.05.2011
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Macedonia
Poruke: 46
Pošalji Skype™ poruku korisniku todorovskimkd
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Milosdv Prikaz poruke
Bas mi zao, sta da ti kazem to sto kazes da ne moze ni vizu sad da dobije.
Nisam im slao email ne znam ni da li cu da im saljem cekam taj 15.jul, dobio sam od DHL info da su preuzeli kovertu i to je to.
i ja isto dobio sam potvrdu od DHL da su dostavili kovert
to je to ke cekamo 15juli pozzz
  #10  
Staro 14.05.2011, 18:02
gorcvet's Avatar
gorcvet gorcvet je offline
Član
 
Datum prijave: 01.05.2011
US lokacija: New York
YU lokacija: Macedonia
Poruke: 4
Pošalji MSN poruku korisniku gorcvet
Nepromenjeno The day USA broke my heart

Tazna situacija. Sansite da te izvlecat povtorno se nesporedlivo pomali.

http://ireport.cnn.com/docs/DOC-607264

 


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
DV 2011 - Da se prebrojimo zeljko987 Stare teme 447 08.04.2012 15:09
druga koverta za dv 2011 Bode Druga koverta 37 02.11.2010 00:17
Prva koverta dv 2011 ljubilica Prva koverta 455 04.06.2010 16:09
DV-2011 Lottery Starts Soon! Tarzan Stare teme 45 29.10.2009 12:48

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 19:58.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.