ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Vize za SAD > Porodične imigrantske vize

Porodične imigrantske vize Opšte teme o dobijanju i apliciranju za porodične imigranske vize

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #11  
Staro 10.11.2015, 16:44
landlord's Avatar
landlord landlord je offline
Amer
 
Datum prijave: 21.05.2008
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Sarajevo, B&H
Poruke: 1 165
Nepromenjeno

Taji,

Jel postoji neka viza sa kojom bi ti sin mogao cekati ovde u USA dok doje na red za vizu? Mislim da to vrijedi ako si ti US drzavaljnin.

Poz.

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Taji Prikaz poruke
Kad popunis sve I posaljes im na uvid, oni ce nazad da ti posalju potvrdu da su zaprimili tvoj predmet, da su ti naplatili fee, dobit ces broj predmeta za koji mozes u svakom momentu da provjeris status na netu

https://egov.uscis.gov/casestatus/landing.do



Ovdje je ti je sve objasnjeno kako da apliciras ako nisi u USA

http://www.uscis.gov/i-130

"If you reside outside of the United States where USCIS has an international office, you may file at the USCIS Chicago Lockbox facility or at the USCIS international office in the country in which you reside. If you reside outside of the United States where USCIS does not have an international office, you may file at the U.S. Embassy or consulate having jurisdiction over the area where you live only if exceptional circumstances exist and the USCIS Field Office Director with jurisdiction over that location determines that the Embassy or consulate may accept and adjudicate the case. For a list of USCIS international offices and filing instructions please visit www.uscis.gov/international."

Ja sam podnjela svoj zahtjev u julu 2011 i tek 2014 u avgustu sam konacno dobila obavjestenje da je moj sin "elegible" za vizu. Posto je starosti preko 21 godine , pored te tri godine koje su prosle valja nam cekati jos nekih 4 godine dok ne dodje na red da dobije vizu. Onda jos 1-1.5 godina dok se taj proces ne zavrsi...sve u svemu total on nekih 8-9 godina.

Naoruzajte se strpljenjem i srecno.
__________________
2009EU00018xxx
22.04.2008 - koverta iz Kentuckyja poslana na moju adresu
21.05.2008 - dobio prvu kovertu
26.5.2008 - uzvratio sam im svojom kovertom
29.5.2008 - dobili su moju kovertu
04.2.2009 - stigla druga koverta
19.2.2009 - uspjesno zavrsen ljekarski pregled
26.2.2009 - AOS stigao
13.3.2009 - zakazan intervju
17.3.2009 - Dan kad sam pozelenio
_____________________________________

U Americi od 24.05.2009.
Reply With Quote
  #12  
Staro 22.11.2015, 02:39
Taji's Avatar
Taji Taji je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 10.01.2009
US lokacija: Greenville, SC
Poruke: 341
Nepromenjeno

[quote=landlord;58311]Taji,

Jel postoji neka viza sa kojom bi ti sin mogao cekati ovde u USA dok doje na red za vizu? Mislim da to vrijedi ako si ti US drzavaljnin.

Poz.[/QUO

Landlord,

Mom sinu nisu htjeli da daju ni turisticku turisticku vizu 2012, tako da nisam upoznata na koji drugi nacin bi mogao da dodje ovdje a pogotovo i da ceka vizu.

Ako imas neke info, pisi molim te I hvala unaprijed.

PS

US drzavljanin sam od pocetka ove godine.
Reply With Quote
  #13  
Staro 17.04.2017, 02:22
RubberDuck's Avatar
RubberDuck RubberDuck je offline
Član
 
Datum prijave: 17.04.2017
US lokacija: можда Аљаска :)
YU lokacija: Дорћол
Poruke: 8
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Interagrar Prikaz poruke
Interesuje me koliko traje proces za podnosioce I-130 forme , u pitanju je spajanje porodice to jest bracnih drugova , koliko se ceka na odgovor iz NVC-a kad se posalju dokumenta i sta posle toga sledi.
Ćao drugari, nenađoh odgovor na ovo pitanje pa me zanima ima li izmena i uopšte nekih promena u praksi oko ovoga, osim ono što piše na zvaničnim sajtovima...?

Hvala & Pozz
Reply With Quote
  #14  
Staro 17.04.2017, 04:00
mikiSA mikiSA je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 01.07.2011
US lokacija: juzno od CHI, IL
YU lokacija: Sarajevo, BiH
Poruke: 736
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik RubberDuck Prikaz poruke
Ćao drugari, nenađoh odgovor na ovo pitanje pa me zanima ima li izmena i uopšte nekih promena u praksi oko ovoga, osim ono što piše na zvaničnim sajtovima...?

Hvala & Pozz
Promjena je samo u $$$ koje se salju u obliku ceka ili money order-a. Bilo je $420, sad je $535 (poskupilo 27%).
E sad zavisi od statusa onoga koji salje peticiju: ako je US citizen onda je oko godinu dana, ako je LPR onda je oko dvije godine cijela procedura.
__________________

LPR od 31.5.2012.
-----------------------------------------------
USA citizen 20.9.2017.
*******************
Reply With Quote
  #15  
Staro 17.04.2017, 20:46
RubberDuck's Avatar
RubberDuck RubberDuck je offline
Član
 
Datum prijave: 17.04.2017
US lokacija: можда Аљаска :)
YU lokacija: Дорћол
Poruke: 8
Nepromenjeno

ОК, хвала... али ако је УС грађанин - неможе брже од тих годину дана... ???
моје инфо кажу да може за око пар месеци ....
Reply With Quote
  #16  
Staro 03.05.2017, 15:13
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

Lose su ti informacije. Mozes za par meseci ali ako zivis u zemli gde postoji USCIS kancelarija, a to je Grcka, Italija, Nemacka... Za 10 dana apliciram za ovo cudo, pa sam se raspitao...
Reply With Quote
  #17  
Staro 05.05.2017, 00:53
RubberDuck's Avatar
RubberDuck RubberDuck je offline
Član
 
Datum prijave: 17.04.2017
US lokacija: можда Аљаска :)
YU lokacija: Дорћол
Poruke: 8
Nepromenjeno

ОК, хвала, тако су ми рекли ; а тебе ако не мрзи настави да пишеш даљи ток твог искуства са овим... Позз
Reply With Quote
  #18  
Staro 24.05.2017, 16:21
brankodiver brankodiver je offline
Član
 
Datum prijave: 24.05.2017
Poruke: 9
Nepromenjeno

Pozdrav svima. Da ne bih otvarao novu temu, resio sam da pitam ovde.

Odbijen sam za turisticku vizu pre par dana u Beogradu. Moja devojka je Americki drzavljanin, rodjena je tamo, pa me zanima koja dokumenta su joj potrebna da bi se vencali u Srbiji? Da li postoji neka posebna procedura, jer ona zbog posla ne moze duze od 10 dana ostati ovde i moramo unapred znati sta sve trebamo spremiti od dokumenata i da li je moguce za tako kratko vreme sve zavrsiti?

Hvala unapred!
Reply With Quote
  #19  
Staro 25.05.2017, 17:28
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik brankodiver Prikaz poruke
Pozdrav svima. Da ne bih otvarao novu temu, resio sam da pitam ovde.

Odbijen sam za turisticku vizu pre par dana u Beogradu. Moja devojka je Americki drzavljanin, rodjena je tamo, pa me zanima koja dokumenta su joj potrebna da bi se vencali u Srbiji? Da li postoji neka posebna procedura, jer ona zbog posla ne moze duze od 10 dana ostati ovde i moramo unapred znati sta sve trebamo spremiti od dokumenata i da li je moguce za tako kratko vreme sve zavrsiti?

Hvala unapred!
Ne znam da li si upoznat sa verenickom - K1 vizom? Mnogo bezbolniji proces...
__________________
In US since 02.02.2010.
Reply With Quote
  #20  
Staro 26.05.2017, 00:35
mikiSA mikiSA je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 01.07.2011
US lokacija: juzno od CHI, IL
YU lokacija: Sarajevo, BiH
Poruke: 736
Nepromenjeno

Bolje ici za supruznicku vizu:
1. Jeftinije je - ne mora se raditi Adjustment of Status (koji kosta dodatnih $1140, plus biometrija $85 i plus ako ne htjedne da ti doktor ovlasten od USCISA prepise i potpise ljekarski dio i zapecati kovertu to je od $200-400)
2. Sa supruznickom vizom odmah mozes poceti raditi dok sa zarucnickom sjedis i cekas EAD odobrenje nekih 3-6 mjeseci
3. Odmah po ulasku dobijes pecat koji je privremena zelena karta.

Jedino sto je par mjeseci duzi proces od zarucnicke, ali kad se sve sagleda smatram da je supruznicka viza daleko superiornija od zarucnicke.

Ti mozes googlati: K1 vs CR1 visa comparison, pa sam vidjeti. (gledaj 2 link kad googlas)
__________________

LPR od 31.5.2012.
-----------------------------------------------
USA citizen 20.9.2017.
*******************
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
USCIS Immigrant Fee oskark Vodič za emigrante 303 20.03.2021 10:49
Alien ID - A# V777 Stare teme 4 25.11.2008 23:40

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 12:28.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.