ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Školovanje u USA - lični primer » Bitni linkovi
Uspešan početak Školovanje u USA Vrste školi Stipendije Učlanite se

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #291  
Staro 20.02.2019, 23:30
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

Evo su i nasi sampioni, uspeli su mnogo od kad su dosli

Nego, zena objavila nove tekstove a on nije preneo...


https://www.kurir.rs/vesti/drustvo/3...o-sasvim-drugo



Nece da im se dete zaklinje zastavi, samo ne znam sta ce da rade na zakletvi za drzavljanstvo, da li ce uopste docekati 5 godina ili ce da bude sut u dupe za SRB.
Reply With Quote
  #292  
Staro 26.02.2019, 16:30
HalfBlue91 HalfBlue91 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 26.09.2018
Poruke: 42
Nepromenjeno

^ Uzas od mentaliteta i zatucanosti.

Koja je poenta zivota u zemlji ciju kulturu ne podnosis i u koju ne zelis da se asimiliras? I zamislite kakav ce to negativan uticaj da ima na njihovu decu koja ce od malena biti ucena na segregaciju.
Reply With Quote
  #293  
Staro 26.02.2019, 20:59
uran's Avatar
uran uran je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 21.04.2018
US lokacija: Northwest Pacific
YU lokacija: Tel Aviv, Israel
Poruke: 601
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik HalfBlue91 Prikaz poruke
^ Uzas od mentaliteta i zatucanosti.

Koja je poenta zivota u zemlji ciju kulturu ne podnosis i u koju ne zelis da se asimiliras? I zamislite kakav ce to negativan uticaj da ima na njihovu decu koja ce od malena biti ucena na segregaciju.
segregacija kako si ti nazvala ili dobrovoljno zatvaranje etnikih grupa u svoje krugove je normalna i ocekivana stvar u USA gde ima toliko nacija od kojih je mnogima zapadna kultura veoma strana i prva generaija tesko moze da je svari. Iskreno, za Srbe se ne moze reci da su zapadni narod.

Ipak, roditelji ovi gore su u pravu. U pravu su jer su oni platili skoli da im dete uci srpski, skola je to obecala, a posle dovela uciteljicu koja ne zna srpski. Pa na sta to lici i to jos u Americi gde je musterija BOG ! Treba da ih tuze, ne da ih tuze vec da ih zatvore.

Nazalost ponavlja se prica sa nasim popovima koji vrlo brzo umisle da su bogovi, pa jos ako imaju halavu popadiju, ubrzo krecu u biznis i "kombinacije" i nastaje haos. Vec vidjeno hiljadu puta.
__________________
Ability to lift up to 50 pounds.
Reply With Quote
  #294  
Staro 27.02.2019, 05:10
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

Ma mogu da im duckaju a ne da ih tuze. Nisu oni citavi, videlo se odmah kad su poceli da pisu ovde. Samo da podjemo od toga da im smeta americka zastava?!?
Reply With Quote
  #295  
Staro 27.02.2019, 06:38
uran's Avatar
uran uran je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 21.04.2018
US lokacija: Northwest Pacific
YU lokacija: Tel Aviv, Israel
Poruke: 601
Nepromenjeno

americka zastava je ovde najmanji problem. Amerika nije Kina pa da te strelja ako ti smeta himna ili zastava.

Skola se obavezala da drzi nastavu na srpskom i prekrsila je ugovornu obavezu. To je sasvim dovoljno da ih tuze.
__________________
Ability to lift up to 50 pounds.
Reply With Quote
  #296  
Staro 27.02.2019, 13:42
HalfBlue91 HalfBlue91 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 26.09.2018
Poruke: 42
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik uran Prikaz poruke
segregacija kako si ti nazvala ili dobrovoljno zatvaranje etnikih grupa u svoje krugove je normalna i ocekivana stvar u USA gde ima toliko nacija od kojih je mnogima zapadna kultura veoma strana i prva generaija tesko moze da je svari. Iskreno, za Srbe se ne moze reci da su zapadni narod.

Ipak, roditelji ovi gore su u pravu. U pravu su jer su oni platili skoli da im dete uci srpski, skola je to obecala, a posle dovela uciteljicu koja ne zna srpski. Pa na sta to lici i to jos u Americi gde je musterija BOG ! Treba da ih tuze, ne da ih tuze vec da ih zatvore.

Nazalost ponavlja se prica sa nasim popovima koji vrlo brzo umisle da su bogovi, pa jos ako imaju halavu popadiju, ubrzo krecu u biznis i "kombinacije" i nastaje haos. Vec vidjeno hiljadu puta.
U tome nije poenta. Pricam o zatucanom mentalitetu, otisli tamo a plase se da ih americka kultura ne "otruje". Cuj molim te... Da ne pricam o ljudima koji odu tamo, idu samo u srpske kafane, srpske kafice, srpske prodavnice, nikada ne nauce da progovore engleski, od dece naprave isto tako debile.

Svoje dete apsolutno nikada ne bih slala u srpsku vec americku skolu. Ako sam odlucila dete da odgajam u Americi, ima da bude americki drzavljanin u svakom smislu. A sto se tice srpskog jezika i kulture, to bi bilo na meni kao roditelju da to priblizim detetu pa ako hoce da prihvati neka. To je cena imigracije u drugu zemlju.
Reply With Quote
  #297  
Staro 28.02.2019, 01:10
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Nepromenjeno

Potpuno se slazem sa prethodni govornicima

Nasi ljudi su ovde odlicni. Treba se druziti sa njima, ali ne treba zaboraviti i one koji su vam dozvolili da se naselite u njihovoj zemlji. Ako nekome nedostaje zemlja u kojoj se rodio, neka se vrati. Nije za njega/nju Amerika. Uostalom, prvo se setite zbog cega ste dosli. Ja to jako dobro znam i ne osecam ni "N" od nostalgije. Smeta mi puno toga, ali ono sto mi je tamo smetalo mi je ugrozavalo egzistenciju. Ovo sto mi ovde smeta me podstice da se prilagodim.
__________________
Generacija DV2018
Ubi bene, ibi patria
Reply With Quote
  #298  
Staro 28.02.2019, 07:32
uran's Avatar
uran uran je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 21.04.2018
US lokacija: Northwest Pacific
YU lokacija: Tel Aviv, Israel
Poruke: 601
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Svenson Prikaz poruke
Potpuno se slazem sa prethodni govornicima

Nasi ljudi su ovde odlicni. Treba se druziti sa njima, ali ne treba zaboraviti i one koji su vam dozvolili da se naselite u njihovoj zemlji. Ako nekome nedostaje zemlja u kojoj se rodio, neka se vrati. Nije za njega/nju Amerika. Uostalom, prvo se setite zbog cega ste dosli. Ja to jako dobro znam i ne osecam ni "N" od nostalgije. Smeta mi puno toga, ali ono sto mi je tamo smetalo mi je ugrozavalo egzistenciju. Ovo sto mi ovde smeta me podstice da se prilagodim.
polako gaari tek si doso, bice vremena i za nostalgiju a i da se uveris kako su nasi ljudi odlicni !
__________________
Ability to lift up to 50 pounds.
Reply With Quote
  #299  
Staro 28.02.2019, 07:47
uran's Avatar
uran uran je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 21.04.2018
US lokacija: Northwest Pacific
YU lokacija: Tel Aviv, Israel
Poruke: 601
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik HalfBlue91 Prikaz poruke
U tome nije poenta. Pricam o zatucanom mentalitetu, otisli tamo a plase se da ih americka kultura ne "otruje". Cuj molim te... Da ne pricam o ljudima koji odu tamo, idu samo u srpske kafane, srpske kafice, srpske prodavnice, nikada ne nauce da progovore engleski, od dece naprave isto tako debile.

Svoje dete apsolutno nikada ne bih slala u srpsku vec americku skolu. Ako sam odlucila dete da odgajam u Americi, ima da bude americki drzavljanin u svakom smislu. A sto se tice srpskog jezika i kulture, to bi bilo na meni kao roditelju da to priblizim detetu pa ako hoce da prihvati neka. To je cena imigracije u drugu zemlju.
ne smes tako da razmisljas. Postuj tudji izbor pa i da bude zatucan.
__________________
Ability to lift up to 50 pounds.
Reply With Quote
  #300  
Staro 03.03.2019, 14:40
HalfBlue91 HalfBlue91 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 26.09.2018
Poruke: 42
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik uran Prikaz poruke
ne smes tako da razmisljas. Postuj tudji izbor pa i da bude zatucan.
Postujem tudj izbor u smislu da ga nikada ne bih ugrozavala, kao sto niko i nema pravo to da radi.

Ali moje je misljenje da mi se to ne dopada. Jedno je nauciti dete da je upoznato sa srpskom kulturom, jezikom, istorijom, a sasvim drugo od sebe i dece namerno napraviti gradjanine koji se osecaju kao stranci u Americi.
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Primer pozivnog pisma mvp977 Intervju (interview) - Ambasada 3 30.10.2008 17:31
Popunjeni formulari iz prve koverte - PRIMER srdjevic Prva koverta 0 20.04.2008 07:05

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 10:48.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.