ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Retro > Stare teme

Stare teme Teme iz ostalih foruma koje su zastarele i zatvorene davnih dana.

 
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 02.02.2011, 16:34
Aura's Avatar
Aura Aura je offline
Drug član
 
Datum prijave: 23.11.2010
Poruke: 63
Nepromenjeno Problemi sa Stanom i Kako Prekrsiti Ugovor/Lease

Pozdrav :) Vidim da se ovdje spominjala prica o prekidanju ugovora I penalima za rentanje stana, pa bih vas zamolila za misljenje. Dakle, iznajmili smo apartman prije mjesec dana, potpisali ugovor I poceli tu zivjeti. Ubrzo smo otkrili da apartman ima bed bugs! Po cijelom tijelu smo dobili crvene flekice, ujede, koje su nepodnosljive od svraba. Koristimo neku kremu iz apoteke koja nam pomaze da to prodje, ali se naravno pojavljuju nove skoro svaki dan, posebno meni jer sam vise vremena kuci od muza koji radi. Obavijestili smo menadjera I dali mu dokaz I usput rekli da napustamo stan, nakon cega je pozvao ljude koji se bave tim da dodju pregledati stan I poprskati. Usli suU stan bez naseg odobrenja, dok je muz bio na poslu, a jaU skoli, sto nas je jako naljutilo sto zbog takvog ulaska bez naseg prisustva, sto zbog prskanja hemikalijama. Elem, nakon toga smo opet otisli I jasno rekli da zelimo napustiti stan I da necemo s tim zivjeti.U ugovoru stoji da se javi mjesec dana ranije I da se napise razlog, sto smo mi I ucinili. Valjda ce oni to sa glavnim sefom saad razmotriti I donijeti odluku hoce li nas pustiti da odemo ili ce nas tuziti, ili da platimo kaznu ili ne znam sta jos. Kroz pricu smo I'm jasno stavili do znanja da izlazimo iako su cijelo vrijeme trazili razlog da ostanemo, kao to se moze ocistiti, istrijebiti,kako ce te kad odete negdje drugo blabla. Takodjer smo rekli da se nadamo da nece doci do problema, imamo jak razlog za odlazak I ako oni nama naprave problem naci cemo nacin da I mi njima napravimo. Nasli smo na internetu da postoji neka agencija za prijavu takvih slucajeva I kad ih prijavis, njima se rusi reputacija I svako ko bude htio rentati stan znat ce za to. Rekli smo I'm ako nam budu trazili novacU vidu placanja neke kazne, da cemo mi onda traziti da nam kupe kompletan namjestaj koji je unisten I koji cemo baciti, jer se bed bugs zavlaci svugdje, a najviseU krevete. Rekli su kao da ne zele da dodje do problema. Izvinjavam se sto sam ovako oduzila, ali moze biti korisno jos nekome pa nek se nadje. Molim vas ako neko zna nesto o ovome da se javi, jer ne znamo sta nas ceka I kako ce sve zavrsiti. Ja se nadam da cemo uspjeti naci drugi stan I da ce nas odobriti, prije nego nam ovi stave na rekord, sto vjerovatno ocekujemoU najmanju ruku.
  #2  
Staro 02.02.2011, 16:50
TheRealRocknRolla TheRealRocknRolla je offline
Drug član
 
Datum prijave: 13.09.2010
Poruke: 35
Nepromenjeno

[QUOTE=Aura;20764]Pozdrav :) Vidim da se ovdje spominjala prica o prekidanju ugovora I penalima za rentanje stana, pa bih vas zamolila za misljenje. Dakle, iznajmili smo apartman prije mjesec dana, potpisali ugovor I poceli tu zivjeti. Ubrzo smo otkrili da apartman ima bed bugs! Po cijelom tijelu smo dobili crvene flekice, ujede, koje su nepodnosljive od svraba. Koristimo neku kremu iz apoteke koja nam pomaze da to prodje, ali se naravno pojavljuju nove skoro svaki dan, posebno meni jer sam vise vremena kuci od muza koji radi. Obavijestili smo menadjera I dali mu dokaz I usput rekli da napustamo stan, nakon cega je pozvao ljude koji se bave tim da dodju pregledati stan I poprskati. Usli suU stan bez naseg odobrenja, dok je muz bio na poslu, a jaU skoli, sto nas je jako naljutilo sto zbog takvog ulaska bez naseg prisustva, sto zbog prskanja hemikalijama. Elem, nakon toga smo opet otisli I jasno rekli da zelimo napustiti stan I da necemo s tim zivjeti.U ugovoru stoji da se javi mjesec dana ranije I da se napise razlog, sto smo mi I ucinili. Valjda ce oni to sa glavnim sefom saad razmotriti I donijeti odluku hoce li nas pustiti da odemo ili ce nas tuziti, ili da platimo kaznu ili ne znam sta jos. Kroz pricu smo I'm jasno stavili do znanja da izlazimo iako su cijelo vrijeme trazili razlog da ostanemo, kao to se moze ocistiti, istrijebiti,kako ce te kad odete negdje drugo blabla. Takodjer smo rekli da se nadamo da nece doci do problema, imamo jak razlog za odlazak I ako oni nama naprave problem naci cemo nacin da I mi njima napravimo. Nasli smo na internetu da postoji neka agencija za prijavu takvih slucajeva I kad ih prijavis, njima se rusi reputacija I svako ko bude htio rentati stan znat ce za to. Rekli smo I'm ako nam budu trazili novacU vidu placanja neke kazne, da cemo mi onda traziti da nam kupe kompletan namjestaj koji je unisten I koji cemo baciti, jer se bed bugs zavlaci svugdje, a najviseU krevete. Rekli su kao da ne zele da dodje do problema. Izvinjavam se sto sam ovako oduzila, ali moze biti korisno jos nekome pa nek se nadje. Molim vas ako neko zna nesto o ovome da se javi, jer ne znamo sta nas ceka I kako ce sve zavrsiti. Ja se nadam da cemo uspjeti naci drugi stan I da ce nas odobriti, prije nego nam ovi stave na rekord, sto vjerovatno ocekujemoU najmanju ruku.[/QUOTE]

Skoro sam citao o tome to je cisto zlo, to je kao sa lutrijom ne znas kad ces da dobijes podstanare kojih ces se tesko resiti.
U Kanadi su skoro zagarantovane posebno u Torontu i GTA u stanovima za rentanje.

Kakva su vasa[ostatka sveta] iskustva sa ovim "krevetnim buvama".
  #3  
Staro 02.02.2011, 16:51
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

Prema zakonu, sama pojava bed bugs nije dovoljan razlog da vas oslobodi ugovora niti posledica krsenja ugovora. Prema zakonu vlasniku stana treba dozvoliti "reasonable time" da popravi problem. Ako se to ne desi iz dva puta, onda se kontaktira Housing Department. Ako ni to ne uspe onda imas "razlog" da prekrsis lease, pa ako ti ne vrati deposit onda mu saljes sertifikovano pismo sa obrazlozenjem. Ako i to ne upali onda ga tuzis u Small Claim za tri puta sumu, zbog bad faith.

Ovo je sada grubo sve objasnjeno, ima tu dosta detalja. Znaci, ili postujes proceduru ili "pojedes" troskove i izadjes iz stana zbog svog dobra. Nema treceg, na zalost. S obzirom da si managera obavestila o problemu, on ima pravo da udje u stan i da proba da resi problem. Gazda ima pravo da udje u inspekciju sa 24 sata obavestenjem, a ako ga vi zovete u vezi sa nekim problemom a ne naglasite da treba da vam kaze kada ce doci da bi ste bili kod kuce - on moze da udje kad mu najvise odgovara. Ne postoji drugi nacin da se istrebe bed bugs nego zescim prskanjem.

Sva garderoba treba da se susi na najjace u dryer dva puta (good luck ostalim stanarima). Savetuje se da se izbaci sav namestaj - u vecini situacija namestaj je uzrocnik (pogotovo polovan). Takodje, auto treba da se skroz dezinfikuje. Prijavite problem na bed bug registry, kako bi i drugi znali za problem.

Napomena: 3 x amount za bad feith je u CA. U svakoj drzavi je razlicito.

Last edited by Zana; 02.02.2011 at 16:56.
  #4  
Staro 02.02.2011, 18:03
Aura's Avatar
Aura Aura je offline
Drug član
 
Datum prijave: 23.11.2010
Poruke: 63
Nepromenjeno

Hvala Zana. Ne mogu da vjerujem da po zakonu bad bugs nisu dovoljan razlog za odlazak. Sto mi je jos cudno da nikog nije briga za narusavanje zdravlja, a po meni je to najbitnije. Moje tijelo je svaki dan gore, osjecam se kao shugava I placem. Njima sam zavrnula rukave I pokazala kako izgledam, ali nisu nesto puno komentarisali...samo su pricali o ostanku. Inspekcija je utvrdila da ih ima kod nas manje, aliU susjednom stanu mnogo vise odakle nam I dolaze. Ponovo ce doci prskati polovinom mjeseca. Znaci, nista nam ne preostaje nego da "pojedemo" troskove, jer slijediti proceduru I ostati nema sanse...namjestaj nam je nov, ali ga svakako bacamo. Samo cemo odjecuu ponijeti sa sobom koju cemo prethodno oprati I susiti kako si I navela. Citala sam na internetu identican slucaj na nekoj drugoj lokaciji I kad su ih ljudi prijavili you toj agenciji I narusili I'm reputaciju, ovi vlasnici su povukli sve I skinuli Ih sa rekorda I zamolili da I oni povuku svoje rijeci iz te agencije. Moze li mi iko reci kakvu kaznu otprilike da ocekujemo, da se ne nadamo povratu deposita...koliko jos ce nam traziti novca? Strah me hocemo li imati dovoljno da sve platimo. Zana, znaci da ih odmah prijavimo na bed bugs registy? Ili poslije kad odemo? Kakve su nam sanse za novi stan?pocet cemo ga traziti ovih dana, dok nas ovi nisu stavili na rekord. Muz govori da I ne navodimo ovu adresu kad apliciramo, s obzirom da smo tek mjesec dana ovdje...oni valjda samo provjere jesi sposoban placati rentu, da nemas kriminalnu historiju I to je to. Ljudi, hvala vam na savjetima I pomoci.
  #5  
Staro 02.02.2011, 19:07
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

Ne verujem da on moze bilo sta da vam stavi na "record". Samo evictions stoje na public record. Potencijalnom landlordu ne spominjite ove probleme, jer ce vas odbiti za stan... iskreno, verovatnoca da cete i "bubice" iseliti sa sobom je ogromna :no:

Ja bih ti ipak savetovala da sacekas da ih utamane, ali ako ne mozes onda sa gazdom sve napismeno, preko emaila ili regularnom postom (znaci nikako preko telefona ili uzivo jer ti treba dokaz o problemima). Napravi slike sa bubama i od svojih ujeda. Probaj da se dogovoris (kazi da imas alergijsku reakciju i gusenja), ako treba idi na free clinic i cekaj ako treba celi dan - trazi neku kremu, bilo sta - i sacuvaj svu dokumentaciju (trazi kopiju od doctor's note) - i to ce da ti zatreba.

Probaj da se dogovoris sa njima - posalji i posebno pismo gde ces da navedes "per our conversation dated xx/xx/xxxx, this is a reminder that we have given you a 30 days notice because apartment we leased from you is not habitable for leaving. Tenants have the right to a livable, safe and sanitary apartment. [B]The failure [/B]to rid an apartment of an insect infestation is a breach of contract, and we are forced to move out. Please return our deposit in full within legal terms, upon inspection of the apartment. We will schedule a initial walk-through and will rpovide new address. If there are any deductions to deposit, please let us know in advance so we can have a chance to do necessary repairs... etc. etc."

E sad, kao sto vidis - podebljala sam "failure"... covek je preduzeo neophodne korake, znaci nije te ignorisao. I - jos uvek ne mozes da tvrdis da je neuspesan. Ja ti ipak savetujem da sacekas drugo prskanje, u medjuvremenu obavesti nadlezne (znaci prijavi slucaj) pa ako drugo prskanje ne uspe - e, onda imas sve adute u rukama.

Zakon stiti tenants, ali stiti i landlords. Ne moze tek tako da se prekine lease i da se kaze puj-pike ne vazi. Covek mora da ima sansu da sredi problem. To bi ti bilo isto kao da dva dana nemas vrucu vodu i ti odmah prekrsis lease. Ne - ispravan legal remedy bi bio da "pritiskas" gazdu da sto pre sredi problem a onda da trazis umanjenje rente za taj mesec. Shvatas? Tvoja odluka je sta ce da radis - ja mogu da proverim Landlord-Tenant zakon u tvojoj State i County, ali mislim da je svuda prilicno isti...

I opet - neke stvari su "priceless". U nekim situacijama moramo da progutamo trosak i da bezimo glavom bez obzira. Ako ipak resis da odes pre drugog prskanja, budi spremna da ti deposit nece biti vracen i da ces dugovati rentu za period dok se stan ne izda (uzimajuci u obzir da se gazda trudi da izda stan, znaci on ne moze da se opusti znajuci da ste vi odgovorni do kraja lease, po zakonu on mora da pruzi veliki effort da renta stan ponovo). Znaci ako ga ne izda dva meseca i to ce da bude vase, ukoliko se jedino ne dogovorite unapred i potpisete novi ugovor/waiver.
  #6  
Staro 02.02.2011, 19:55
Aura's Avatar
Aura Aura je offline
Drug član
 
Datum prijave: 23.11.2010
Poruke: 63
Nepromenjeno

Hvala za sve ove detalje, jer zaista veze nemamo I prvi put se susrecemo sa ovakvom vrstom problema. Dobro je da si mi rekla da rjesavamo sve napismeno, kako bi se imao dokaz za sve. Jucer je bio prvi februar, otisli smo I'm platiti rentu za ovaj mjesec I ispunili formular za napustanje stana prvog marta, dakle tacno mjesec dana. I ovaj mjesec cemo bitiU ovom stanu, prezivjet cemo nekako...necu da idemo prijateljima da I njima stvorimo problem, tako da ostajemo do prvog marta. Jucer je obavljeno prvo prskanje, I evo danas, dan poslije meni se naravno pojavile nove rane na tijelu kao I uobicajeno svakog dana. Drugo prskanje ce biti 15 februara I cisto sumnjam da ce se situacija popraviti, ali svakako cemo biti ovdje pa vidjeti.U medjuvremenu cemo prijaviti problemU bad bugs agency, ovima poslati jos jedno pismo sa ovim gore sto si navela plus navesti da nakon prvog prskanja problem nije rijesen I da I dalje dobijam ujede, jos cemo slikati, vidjeti da odem I.u ovu free kliniku koju si navela I tako cemo ih pritisnuti. Sto se tice novog stana, reci cemo da je razlog selidbe posao, sto je ustvari I tacno jer su mi muza prebacili na drugu lokaciju gdje I'm fali radnik. A trudit se svim silama da bubice ne ponesemo sa sobom. Javljat cu sta se bude desavalo. Beskonacno hvala!
  #7  
Staro 02.02.2011, 20:10
TheRealRocknRolla TheRealRocknRolla je offline
Drug član
 
Datum prijave: 13.09.2010
Poruke: 35
Nepromenjeno

[URL="http://www.stubbornella.org/content/2004/09/14/bed-bugs/"]http://www.stubbornella.org/content/2004/09/14/bed-bugs/[/URL]

Tu imas nekih korisnih saveta cini mi se za bube, muka mi bilo da citam sve :drool:
  #8  
Staro 02.02.2011, 20:14
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

Prijavi obavezno sve i u Health Department (ili ko je vec tamo nadlezan). Imaju oni tu vise podataka o ovom [URL="http://www.cincinnati-oh.gov/health/pages/-35616-/"]problemu[/URL]. Inace, vi ste izgleda [URL="http://articles.latimes.com/2009/jan/04/nation/na-bedbugs4"]"najzarazeniji"[/URL] u federaciji... :( Imas i [URL="http://www.examiner.com/ex-offender-re-entry-in-washington-dc/bed-bugs-have-come-and-gone-and-well-come-again"]ovde[/URL] interesantan tekst.
  #9  
Staro 02.02.2011, 21:47
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

[QUOTE=Zana;20769]
Zakon stiti tenants, ali stiti i landlords. Ne moze tek tako da se prekine lease i da se kaze puj-pike ne vazi. Covek mora da ima sansu da sredi problem. To bi ti bilo isto kao da dva dana nemas vrucu vodu i ti odmah prekrsis lease. Ne - ispravan legal remedy bi bio da "pritiskas" gazdu da sto pre sredi problem a onda da trazis umanjenje rente za taj mesec. Shvatas? Tvoja odluka je sta ce da radis - ja mogu da proverim Landlord-Tenant zakon u tvojoj State i County, ali mislim da je svuda prilicno isti...
[/QUOTE]

Ako je ovo tacno, onda zakon bas i ne stiti tenants. Ne moze se porediti nedostatak tople vode sa cinjenicom da te bube jedu svaku noc. Sta se ocekuje od ljudi....da sede skrstenih ruku mesec-dva dok se to ne resi (ako se uopste resi). Da zakon stiti tenants, gazda bi u ovom slucaju bio primoran da ih preseli na drugu lokaciju, dok se problem sa bubama ne resi.
Bez obzira na sve, cinjenica je da ljudi svake noci budu grizeni i da legalno ne mogu nista da ucine da to podhitno prestane, nego treba da trpe mesecima :-( Nije gazda taj koga jedu bube...
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
  #10  
Staro 02.02.2011, 22:10
spectra's Avatar
spectra spectra je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.10.2009
US lokacija: California
YU lokacija: BiH
Poruke: 291
Nepromenjeno

Uzas..ove bube su pravo zlo! :smrc: :smrc: :smrc:

Da li se moze prije ugovaranja rente stana, napismeno traziti potvrda da nema nikakvih uljeza u stanu, i u slucaju da se pokaze suprotno da se moze otkazati stan s pravom s povrata depozita? Tako nesto....? :blink: Bilo sta u svrhu zastite podstanara od nesavjesnih landlordova...

Pa, mislim, ako oni mogu da traze nasu kreditnu historiju i records-e, depozite i sta ti ja znam, zasto ne bi i mi, kao podstanari, mogli zahtijevati taj minimum?!
__________________
*****************************
Case No: 2011EU00021xxx
Koverta poslana iz KCC: 28.04.2010.
Prva koverta stigla: 25.05.2010.
Prva koverta vracena: 31.05.2010.
Stigla koverta u KCC: 02.06.2010.
Završen ljekarski: 21.03.2011.
The Day: 01.04.2011.
*****************************
Green Day 06.04.2011
 


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Isključeno
Smajliji: Isključeno
[IMG] kod je Isključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
H2B viza - produženje i promena statusa Jfa_Kg Ne-imigrantske vize 26 27.01.2021 14:22
prijava, mogući problemi mrgud79 Vaša strana 15 03.11.2010 22:08
Rent (Lease) to Own stizeljeto Stare teme 2 22.04.2009 21:56
Problemi sa iTunes, iPhone-om i Windows XP-em emigracija Vodič za nove emigrante u USA 0 23.12.2008 08:52
Zdravstveni problemi i trogodišnja srednja škola Vladimirko Prva koverta 13 14.07.2008 17:19

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 05:08.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.