ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Retro > Stare teme

Stare teme Teme iz ostalih foruma koje su zastarele i zatvorene davnih dana.

 
 
Thread Tools Display Modes
  #21  
Staro 06.05.2011, 23:53
kaneolopa kaneolopa je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.02.2009
US lokacija: SF Bay
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 329
Nepromenjeno

Cinjenica je da se vec godinama prica o tome kako vise nece biti zelene lutrije. Amerika je u krizi i gomila ljudi i dalje od oktobra 2008. nema posao i nije u mogucnosti da se vrati na isti standard. Postoji neka mala sansa da ako su resili smanjiti broj emigranata ne ucine to toliko javno i nasilno, vec malko suptilnije davajuci vize porodicama. Mozda ce iduce godine smanjiti broj viza koje dele ili potpuno ukinuti lutriju sve u svemu videcemo. Mozemo vikati koliko god hocemo ne pravda, kada je uvoz bele radne snage (da tako grubo to nazovem) diskreciono pravo Americke vlade. Mogu oni ljudi nikome nista da ne daju ;)
  #22  
Staro 07.05.2011, 00:12
TheNenad's Avatar
TheNenad TheNenad je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 24.09.2009
YU lokacija: True north of Serbia
Poruke: 241
Nepromenjeno

[QUOTE]Mogu oni ljudi nikome nista da ne daju [/QUOTE]
Mogu, ali neće, jer većina građana i dalje stoji iza "Give me your tired, your poor/Your huddled masses yearning to breathe free". Sudeći po nedavnom Obaminom govoru, može jedino da se desi da se uvedu neke atrakcije za obrazovane ljude kako ne bi išli negde drugde.
__________________
DV2012 - Has not been selected
DV2013 - Has not been selected
DV2014 - Has not been selected
DV2015 - Has not been selected
DV2016 - Has not been selected
DV2017 - Has not been selected
  #23  
Staro 07.05.2011, 07:13
Vuvuzela Vuvuzela je offline
Drug član
 
Datum prijave: 15.07.2010
US lokacija: Hm, who knows?
YU lokacija: Hrvatska
Poruke: 96
Nepromenjeno

@ kanelopa

mogu oni smanjiti broj viza, mogu ukinuti lutriju, mogu što god žele. Ali ako će išta mijenjati to će sigurno pisati u pravilima. Oni postavljaju pravila i mogu ih kreirati kako žele. Ako žele dati manji broj viza to će navesti u pravilima, ako žele porodice to će navest i u pravilima i gotovo. Ne vjerujem da bi postavili jasna pravila, a onda postupili drukčije. To mi je naprosto neozbiljno i nema smisla. A upravo to se ove godine dogodilo. U pravilima piše random selection, a ove godine to nije bilo tako. S obzirom da, kao što sam naveo, ne vjerujem u takvu neozbiljnost kod amerikanaca da bi to namjerno napravili, uvjeren sam da im je došlo do greške u sustavu.
__________________
Prijava (supruga i ja) 7.10.2010. - prvi puta
01.05.2011. - ništa
15.07.2011. - ništa
Prijava (supruga i ja) 02.11.2011. - drugi puta
  #24  
Staro 07.05.2011, 09:00
jovke jovke je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 02.05.2011
Poruke: 334
Nepromenjeno

[QUOTE=Vuvuzela;22944]Baš me zanima hoće li biti kakvih službenih reakcija.[/QUOTE]
Da li je zaista moguce da ti vjerujes da su oni nekome duzni nesto zvanicno objasnjavati ili se zvanicno pravdati?!
Da li je nepravda ili bug zabole njih uvo kog si ti datuma predao prijavu. Za njih je i dva datuma tokom prijave random, i cao! Sve ce se analize i komentari stisati tokom ovog Maja, i sledece godine vozice opet po starom samo kako oni zele, bilo to nama pravedno ili ne. Tako ti je kako ti je, nikog ne tjeraju na ucesce. Briga njih ko ce nastaviti sledece godine da predaje prijavu zbog eventualnih nepravilnosti kako ih mi vidimo.
  #25  
Staro 07.05.2011, 09:53
City Lights's Avatar
City Lights City Lights je offline
Drug član
 
Datum prijave: 06.10.2009
US lokacija: come what may
YU lokacija: Zagreb
Poruke: 80
Nepromenjeno

Trenutno na site-u [url]http://www.dvlottery.state.gov/[/url] piše:


[B][COLOR="Red"]We are experiencing technical difficulties at this time.[/COLOR][/B]


Damn right you are (as you did while drawing)! :grin:
  #26  
Staro 07.05.2011, 10:24
jovke jovke je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 02.05.2011
Poruke: 334
Nepromenjeno

[QUOTE=City Lights;22965]Trenutno na site-u [url]http://www.dvlottery.state.gov/[/url] piše:
Mozda jos ima nade ako sad ubacuju u sistem za provjeru ljude za brojem veci od 15000.

[B][COLOR="Red"]We are experiencing technical difficulties at this time.[/COLOR][/B]


Damn right you are (as you did while drawing)! :grin:[/QUOTE]

Mozda jos ima nade ako sad ubacuju u sistem za provjeru ljude za brojem veci od 15000.
  #27  
Staro 07.05.2011, 11:06
Vuvuzela Vuvuzela je offline
Drug član
 
Datum prijave: 15.07.2010
US lokacija: Hm, who knows?
YU lokacija: Hrvatska
Poruke: 96
Nepromenjeno

@jovke

Vidiš da sam ipak u pravu. Imaju problema, a morat će i objasniti što se dogodilo. Pa ne mogu samo tako zanemariti 15-16 mil ljudi. Nisu oni tako neodgovorni. Vjerujem da će ubrzo biti objavljeno službeno obavještenje o problemu i daljnjim postupcima!
__________________
Prijava (supruga i ja) 7.10.2010. - prvi puta
01.05.2011. - ništa
15.07.2011. - ništa
Prijava (supruga i ja) 02.11.2011. - drugi puta
  #28  
Staro 07.05.2011, 11:24
City Lights's Avatar
City Lights City Lights je offline
Drug član
 
Datum prijave: 06.10.2009
US lokacija: come what may
YU lokacija: Zagreb
Poruke: 80
Nepromenjeno

Bit će zanimljivo vidjeti DV 2012 results (po zemljama). Baš me zanima koliko će im trebati da to objave. U svakom slučaju, napeto.... :book:

Edit: a tko zna, možda uopće nije bilo problema s izvlačenjem, nego sa pripremom rezultata za status check; malo mi je čudno da to sad odjednom ne radi. Možda su uočili problem, a ne sumnjam da im je i "pokoji" mail stigao...
  #29  
Staro 07.05.2011, 11:33
Isabelle Isabelle je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.09.2010
US lokacija: Houston,TX
YU lokacija: BiH
Poruke: 191
Nepromenjeno

Ja mislim da su imali malo hakerskih napada, nije lako kad haker tesko podnese cinjenicu da nije izvucen...Desava se....
Ali evo razmisljam kako bi ja to popravila, uzimjuci u obzir koliko je ljudi vec poslala koverte, ne mogu da nadjem pmetno rjesenje, nekako mi jedino dobro zvuci da ove duple dobitnike, tipa supruznici i rodbina..da svi idu na jednu, kad se sve to duzme ostace mjesta za nove dobitnike...Ne znam, mozda lupam...
__________________
Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did do. So throw off the bowlines. Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream. Discover. (Mark Twain)

Prijava 05.10.2010 - I put.
DV 2012 - Nista, idemo hrabro dalje..
II put DV 2013 nista...ne damo se...
III put DV 2014 ...Nope!
IV put DV 2015.....Nope!
V put DV 2016.....????
  #30  
Staro 07.05.2011, 12:42
lenhi lenhi je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 04.07.2009
Poruke: 258
Nepromenjeno

Jeste da nema izvučenih visokih brojeva u igri po forumima, ali teško da će se nešto promijeniti i kad se on-line provjera na sajtu vrati u život. Bojim se da je DV-2012 završena priča i da ameri neće priznati grešku i brukati se naknadnom podjelom novih viza.
 

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Isključeno
Smajliji: Isključeno
[IMG] kod je Isključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
DV2012 Results vrhunski Prva koverta 602 27.09.2011 19:21
DV2012 promenjena procedura - nema vise koverti? kovacevs Prva koverta 65 07.07.2011 01:02
Za ove koji zive u Cikagu srboljub89 Vaša strana 45 30.11.2009 03:13
Koji delovi grada? curcin Lokacije u USA 9 27.02.2009 01:50
Na koji način doći (i ostati) u USA? emigracija Vodič za nove emigrante u USA 0 06.09.2007 15:03

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 15:57.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.