ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Vize za SAD > Poslovne imigrantske vize

Poslovne imigrantske vize Opšte teme o dobijanju i apliciranju za poslovne imigranske vize

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #21  
Staro 18.02.2018, 19:54
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

i 3 i 4 godine je Bachelor na akademskim, na strukovnim tri godine je Bachelor appl
Reply With Quote
  #22  
Staro 18.02.2018, 20:15
Aura's Avatar
Aura Aura je offline
Drug član
 
Datum prijave: 23.11.2010
Poruke: 63
Nepromenjeno

Moze pojasnjenje jer ne razumijem te 3 godine, sta imas zavrseno sa 3 godine kad ti je ostala jos godina?

Postoje li neke struke skolovanja u Americi sto traju 3 godine za Bachelor degree?

Ili se ovdje misli ako uzimas vise predmeta od normalnog full time studenta, pa rasturis sve requested classes za 3 godine umjesto za 4.
Reply With Quote
  #23  
Staro 18.02.2018, 22:03
it'sallgood it'sallgood je offline
Član
 
Datum prijave: 14.02.2018
Poruke: 7
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Aura Prikaz poruke
Bachelor ti je po nasem 4 godine fakulteta. Po americkom 2 godine college + 2 godine university = Bachelor degree.

Samo 2 godine Collega, dobijes diplomu Associate degree, na nasem bi to bilo Visa skola.

Moze ti se priznati Ekonomski fakultet, s tim da ces trebati polagati neku razliku predmeta, to odradis na drzavnom collegu. Predmeti poput engleskog, matematike, accounting(racunovodstvo), historije, ekonomija, itd.
To sam i pretpostavio, samo sam hteo da proverim da li je to neko vec radio i da mi objasni ceo taj proces, koliko mu je priznato, koliko je morao da se "doskoluje", kako tamo gledaju na tu diplomu i ostalo...
Reply With Quote
  #24  
Staro 18.02.2018, 23:10
Aura's Avatar
Aura Aura je offline
Drug član
 
Datum prijave: 23.11.2010
Poruke: 63
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik it'sallgood Prikaz poruke
To sam i pretpostavio, samo sam hteo da proverim da li je to neko vec radio i da mi objasni ceo taj proces, koliko mu je priznato, koliko je morao da se "doskoluje", kako tamo gledaju na tu diplomu i ostalo...
Ne moze ti se tacno reci, jer svaka drzava i institut univerziteta ima svoja pravila i koliko zahtijevaju da nadoknadis.

Prijateljica mi je zavrsila u Srbiji ekonomski fakultet i ovdje je isla jos 1,5 godinu da ispolaze razliku predmeta.
Vremenski koliko ce ti trebati zavisi i od tvog predznanja, hoces li poloziti test engleskog i matematike da upadnes odmah na casove koji su na koledu, tzv. credit class koji ti treba da bude priznato. Ako upadnes direkt na koledz, mozes sve za godinu rijesit.
Ko ne polozi test, uzima dodatne casove tog predmeta sve dok ne dodje do koledz nivoa.
Npr. ako ti je engleski slab, tipa level 1 ili 2 moras zavrsiti level 3 i 4 pa tek onda da dospijes na engleski koji je na collegu. To ti oduzima 2 semestra vremena.
Ako ti je dobar engleski i polozis test, onda upadas direkt na koledz kako sam vec rekla.
Na koledzu imas engleski 1 i 2 (tzv. Composition 1301 and 1302) koji svako mora da zavrsi. To ti je dva semestra.
Isto vazi i za matematiku. Moras poloziti test, i onda na koledzu uzimas Business Calculus i jos neke matematike ovisno kojeg ti je smjera diploma (management, administration, marketing, acct. itd)

Jednom kad ti se prizna i postanes Bachelor, jednak si kao i ostali ameri. Nema te ko sta gledati drugacije i nisam se jos susrela da na nas sa strane gledaju drugacije, cak naprotiv. Ja sam s pola mozga zavrsila ovaj njihov college sa svim honor priznanjima (Dean's Lista svaki semestar, Phi Theta Kappa, Leadership Institute Organization i sl.) i smatram da imamo vise znanja od njih.
Bitnije ti je iskustvo, ponasanje, snalazenje i naravno komunikacija na engleskom od toga kako ce ti gledati na diplomu. To te niko ziv nece pitati.

Last edited by Aura; 18.02.2018 at 23:21.
Reply With Quote
  #25  
Staro 19.02.2018, 06:10
SEEUSAIC SEEUSAIC je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 22.04.2010
Poruke: 332
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Aura Prikaz poruke
...smatram da imamo vise znanja od njih.
Bitnije ti je iskustvo, ponasanje, snalazenje i naravno komunikacija na engleskom od toga kako ce ti gledati na diplomu.
Vrlo pretenciozno. Na osnovu cega tvrdite da "imamo" vise znanja od "njih"? Na osnovu stecenog znanja, primenjenog znanja, ocena? Uspeha u daljoj karijeri? Ko su "oni", a ko smo "mi"? Koji je to "taj njihov college" sto se zavrsava sa pola mozga, koja struka, koji ranking?

Sup.Mod.
Reply With Quote
  #26  
Staro 20.02.2018, 15:04
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik aura Prikaz poruke
moze pojasnjenje jer ne razumijem te 3 godine, sta imas zavrseno sa 3 godine kad ti je ostala jos godina?

Postoje li neke struke skolovanja u americi sto traju 3 godine za bachelor degree?

Ili se ovdje misli ako uzimas vise predmeta od normalnog full time studenta, pa rasturis sve requested classes za 3 godine umjesto za 4.


на основним студијама у срб постоје програми од 3 године основне и 4 године основне студије. у зависности од тога мастер траје годину или 2 године.
Reply With Quote
  #27  
Staro 23.02.2018, 23:06
it'sallgood it'sallgood je offline
Član
 
Datum prijave: 14.02.2018
Poruke: 7
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Aura Prikaz poruke
Ne moze ti se tacno reci, jer svaka drzava i institut univerziteta ima svoja pravila i koliko zahtijevaju da nadoknadis.

Prijateljica mi je zavrsila u Srbiji ekonomski fakultet i ovdje je isla jos 1,5 godinu da ispolaze razliku predmeta.
Vremenski koliko ce ti trebati zavisi i od tvog predznanja, hoces li poloziti test engleskog i matematike da upadnes odmah na casove koji su na koledu, tzv. credit class koji ti treba da bude priznato. Ako upadnes direkt na koledz, mozes sve za godinu rijesit.
Ko ne polozi test, uzima dodatne casove tog predmeta sve dok ne dodje do koledz nivoa.
Npr. ako ti je engleski slab, tipa level 1 ili 2 moras zavrsiti level 3 i 4 pa tek onda da dospijes na engleski koji je na collegu. To ti oduzima 2 semestra vremena.
Ako ti je dobar engleski i polozis test, onda upadas direkt na koledz kako sam vec rekla.
Na koledzu imas engleski 1 i 2 (tzv. Composition 1301 and 1302) koji svako mora da zavrsi. To ti je dva semestra.
Isto vazi i za matematiku. Moras poloziti test, i onda na koledzu uzimas Business Calculus i jos neke matematike ovisno kojeg ti je smjera diploma (management, administration, marketing, acct. itd)

Jednom kad ti se prizna i postanes Bachelor, jednak si kao i ostali ameri. Nema te ko sta gledati drugacije i nisam se jos susrela da na nas sa strane gledaju drugacije, cak naprotiv. Ja sam s pola mozga zavrsila ovaj njihov college sa svim honor priznanjima (Dean's Lista svaki semestar, Phi Theta Kappa, Leadership Institute Organization i sl.) i smatram da imamo vise znanja od njih.
Bitnije ti je iskustvo, ponasanje, snalazenje i naravno komunikacija na engleskom od toga kako ce ti gledati na diplomu. To te niko ziv nece pitati.
To me zanimalo, hvala ti na podeljenom iskustvu
Reply With Quote
  #28  
Staro 01.03.2018, 23:16
albeli albeli je offline
Član
 
Datum prijave: 23.07.2012
US lokacija: Salt Lake City
YU lokacija: Novi Bečej
Poruke: 9
Nepromenjeno

Fasciniran sam kako posle trideset postova nema ni jednog odgovora na postavljenu temu.
Reply With Quote
  #29  
Staro 02.03.2018, 08:43
misternice's Avatar
misternice misternice je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 18.05.2017
US lokacija: New York, NY
YU lokacija: Beograd
Poruke: 136
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik albeli Prikaz poruke
Fasciniran sam kako posle trideset postova nema ni jednog odgovora na postavljenu temu.
Pa na ovoj konkretnoj temi I nema ali iscitavaj I druge teme - imas teme o voznji kamiona (mozda I najbolje placeno sto mozes da radis bez nekog visokog obrazovanja), o poslovima u zdravstvu, ugostiteljstvu, zanati... stvarno ima raznih iskustava sa poslovima sa srednjom skolom.
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Poslovi i prevare dreamerns Vaša strana 23 15.12.2014 01:14
Poslovi za žene! macodlak Stare teme 6 12.02.2014 13:10
Pomoć, hitno, nešto nije dobro sa aplikacijom zalibozepara Stare teme 5 28.10.2013 21:39
Da li je neko uspeo da dobije zelenu kartu sa trogodisnjom skolom ili vanrednom cetvo tanja015 Vaša strana 59 09.11.2012 19:49
I to je Srbija -Slagalica- I Dobro Vece Milka Canic TheRealRocknRolla Vaša strana 1 15.01.2011 20:33

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 23:33.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.