ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Banke, kreditne kartice, računi u Americi » Bitni linkovi
Uspešan početak Krediti u USA Kreditna istorija Kreditne kartice Pomoć oko kredita

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #751  
Staro 21.02.2020, 07:10
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

Ne znam da li vazi za tebe, tj da l si uzela promociju, ali ako za 90 dana ti legne preko 4000$ plate daju bonus 400$
Reply With Quote
  #752  
Staro 22.02.2020, 14:41
gorasheen's Avatar
gorasheen gorasheen je offline
Drug član
 
Datum prijave: 12.05.2019
YU lokacija: beograd
Poruke: 48
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Jorda Prikaz poruke
Za pocetak vam ne treba ni SSN (objasnite situaciju i kazite da cete doneti na uvid kada stigne) ni njihov neki dokument za otvaranje obicnog racuna u banci. Dovoljan je samo nas pasos i adresa u USA. Mozda i br telefona, cini mi se da sam prvo uzeo njihov broj pa otisao da otvaram racun. Sav kes odmah depozit na racun, dobijete debitnu karticu koja se prihvata svugde, sredstva odmah dostupna.
Stan se obicno placa cekovima ili online aplikacijama za prenos novca. Licno koristim Zelle preko BOA app i radi vrh, novac se prebaci instant bez ikakve provizije.
I meni i zeni su posle cini mi se dva meseca dali unsecured cashback sa limitima od $500. Nismo trazili odmah.
Hvala tebi i Svensonu na odgovorima i samo da prokomentarisem da si veoma brzo dobio unsecured karticu, sto je verovatno rezultat toga sto si se brzo zaposlio i poceo da primas novac na racun.
Reply With Quote
  #753  
Staro 25.04.2020, 03:02
neus neus je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 26.02.2019
US lokacija: NYC/NJ
YU lokacija: Crna Gora
Poruke: 222
Nepromenjeno

Da podijelim iskustvo:

Vec sam spominjao da sam na samom startu prilikom otvaranja racuna u TD banci aplicirao bio i za secured CC i da sam bio odbijen.

U medjuvremenu, negdje u novembru sam aplicirao za CapitalOne-u secured credit card. Isto, posle cak razvlacenja slucaja na 4 nedelje - opet bio odbijen.

Prije 3 nedelje, odlucim da pokusam opet sa TD Bankom, ali ovog puta drugacije.
Otvorim prvo savings account.
Prebacim $500 na njega.
Posaljem aplikaciju za secured cc nakon toga. Kroz nedelju dana mi stize obavjestenje da mi je kreditna kartica odobrena i poslata i vidim kroz aplikaciju da su skinuli tih $500 i drze ih kao pokrice za kreditnu.
E sad, vrhunac cijele ove price (koji je mene najvise iznenadio). Kreditna kartica mi jos uvijek nije stigla na fizicku adresu. Medjutim, povuceno je tih $29 koliko je godisnje odrzavanje i to mi stoji na balansu koji moram platiti na kraju mjeseca. Veceras nesto listam po aplikacijama i rekoh da udjem na Credit Carmu da vidim slucajno ima li kakvih promjena tamo. Kad ono - updateovan kreditni score na Transunionu i to na 668 Na equifaxu i dalje nema nista. AL bas sam se iznenadio brzinom, mislio sam da mnogo duze vremena treba da se uopste prikaze taj credit score, a kamoli da ce biti toliko visoko.
Sad kad stigne kreditna, da pocnem zivot duznickog ropstva koji propisuju ovamo
__________________
DV2019 - Has not been selected
DV2020 - SELECTED
CN: 2020EU00046XXX
DS-260: 15. Nov 2019.
Poslata dokumenta: 15. Nov 2019.
Prebacio se na AOS: 25. Apr 2020.
Ostatak AOS procedure: http://www.zelenalutrija.com/forum/s...4&postcount=29
Reply With Quote
  #754  
Staro 25.04.2020, 14:47
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Nepromenjeno

Prvo treba otvoriti obican racun, pa nakon nekog vremena od iste banke treba traziti kreditnu. To si dobro uradio, ali verovatno nesto nije bilo u redu. Secured credit card je kartica kojom garantujes svojim parama da ces im vratiti pare. Eh, i meni su sto sta rekli da ne moze, pa je posle moglo. Nisam mogao da otvorim racun zato sto nisam bio duze od 1,5 meseci u Texasu, pa je u drugoj banci moglo. Nisam mogao odmah da dobijem secured credit card, pa mi prosla online prijava. Nisam mogao da dobijem cekove, pa sam sledeci put dobio. Uglavnom, sve treba dvaput raditi

E, sad me jure da uzmem novu karticu, podignem kredit, uzmem zajam, kupim auto ili motorcikl, a moze i camac...

Credit Karma je dobar pokazatelj stanja. Treba se drzati njihovih uputstava i ne uzimati odmah kartice koje oni nude. Kad malo bolje razmislim, sve je krenulo na bolje kada sam otvorio nalog kod njih.

Isprobao sam i njihovu prijavu poreza. Ne mora da se posalje. Moze samo da se uradi test.

Kreditni skor obicno pocinje od 600 (to ne vidimo), kako kazu. Obicno je prvi skor koji dobijemo preko 660. Dobar skor se dobija nakon vise od godinu dana. Znam da su mnogi pisali da moze da se odmah dobije dobar skor (videti kako se to radi, u ranijim postovima), ali moje skromno mislenje je da je bolje uraditi to bez precica (cutting corners).

BTW: TD? Koja je to banka?
__________________
Generacija DV2018
Ubi bene, ibi patria
Reply With Quote
  #755  
Staro 25.04.2020, 15:07
neus neus je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 26.02.2019
US lokacija: NYC/NJ
YU lokacija: Crna Gora
Poruke: 222
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Svenson Prikaz poruke
Prvo treba otvoriti obican racun, pa nakon nekog vremena od iste banke treba traziti kreditnu. To si dobro uradio, ali verovatno nesto nije bilo u redu. Secured credit card je kartica kojom garantujes svojim parama da ces im vratiti pare. Eh, i meni su sto sta rekli da ne moze, pa je posle moglo. Nisam mogao da otvorim racun zato sto nisam bio duze od 1,5 meseci u Texasu, pa je u drugoj banci moglo. Nisam mogao odmah da dobijem secured credit card, pa mi prosla online prijava. Nisam mogao da dobijem cekove, pa sam sledeci put dobio. Uglavnom, sve treba dvaput raditi
E, ovo. Ovo ce da me izludi u ovu zemlju Bukvalno za istu stvar sa istim papirima dva puta odem, prvi put ne moze, drugi put prodje Bas ovo sa cekovima sto si pisao - trebalo mi je prije par mjeseci za rentu, a nisam narucio one svoje personal. Nisu mi dali. Prije par dana kad sam se selio opet mi zatreba. Na drive thru - can I get a temporary check? Sure. I dadose Luda zemlja potpuno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Svenson Prikaz poruke
Credit Karma je dobar pokazatelj stanja. Treba se drzati njihovih uputstava i ne uzimati odmah kartice koje oni nude. Kad malo bolje razmislim, sve je krenulo na bolje kada sam otvorio nalog kod njih.
Ja imam kod njih napravljen nalog od trenutka kada sam dobio SSN, nesto sam se nadao da ce se taj magican score stvoriti i bez prijavljene cc

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Svenson Prikaz poruke
BTW: TD? Koja je to banka?
Ima ih samo na istocnoj obali i u Kanadi. Prilicno su popularni ovamo, a najveca prednost je sto im poslovnice rade 7 dana u nedelji. A i mislim da 90% Balkanaca ima otvoren racun tamo
__________________
DV2019 - Has not been selected
DV2020 - SELECTED
CN: 2020EU00046XXX
DS-260: 15. Nov 2019.
Poslata dokumenta: 15. Nov 2019.
Prebacio se na AOS: 25. Apr 2020.
Ostatak AOS procedure: http://www.zelenalutrija.com/forum/s...4&postcount=29
Reply With Quote
  #756  
Staro 25.04.2020, 23:42
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Svenson Prikaz poruke

Credit Karma je dobar pokazatelj stanja. Treba se drzati njihovih uputstava i ne uzimati odmah kartice koje oni nude. Kad malo bolje razmislim, sve je krenulo na bolje kada sam otvorio nalog kod njih.

Isprobao sam i njihovu prijavu poreza. Ne mora da se posalje. Moze samo da se uradi test.

Kreditni skor obicno pocinje od 600 (to ne vidimo), kako kazu. Obicno je prvi skor koji dobijemo preko 660. Dobar skor se dobija nakon vise od godinu dana. Znam da su mnogi pisali da moze da se odmah dobije dobar skor (videti kako se to radi, u ranijim postovima), ali moje skromno mislenje je da je bolje uraditi to bez precica (cutting corners).

BTW: TD? Koja je to banka?
Dzabe ti skor i 780 ako nemas kreditnu istoriju. Inace, skor na credit karmi niko ne koristi, za sad imam 15 kartica i niko nije nikada koristio taj skor za odlucivanje, to nije fico score vec vantage 3.0. Taj njihov skor je manji od mog fico 8.0/9.0 za preko 70 poena, a nekada i preko 90. Skoro sve normalne kreditne kartice nude fico jednom u mesec dana, experian je besplatan da se otvori na njihovom sajtu direktno.

I ja sam imao problema sa secured kredintom da me odbiju, ali to je bilo samo zato sto verovatno nisu imali ssn u nekim bazama, da sam otisao licno bilo bi drugacije verovatno (Capital One)
Reply With Quote
  #757  
Staro 26.04.2020, 03:43
damagon damagon je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2017
US lokacija: Maryland
YU lokacija: Nis Serbia
Poruke: 361
Nepromenjeno

Za izvestaj o kreditnom rejtingu- FICO Score se mozete besplatno prijaviti ukoliko imate bank of america account.

Meni se FICO i transunion poklapaju
__________________
DV lottery
2018 Class
First time applicant
Reply With Quote
  #758  
Staro 26.04.2020, 05:22
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik mveruovic Prikaz poruke
Dzabe ti skor i 780 ako nemas kreditnu istoriju. Inace, skor na credit karmi niko ne koristi, za sad imam 15 kartica i niko nije nikada koristio taj skor za odlucivanje, to nije fico score vec vantage 3.0. Taj njihov skor je manji od mog fico 8.0/9.0 za preko 70 poena, a nekada i preko 90. Skoro sve normalne kreditne kartice nude fico jednom u mesec dana, experian je besplatan da se otvori na njihovom sajtu direktno.

I ja sam imao problema sa secured kredintom da me odbiju, ali to je bilo samo zato sto verovatno nisu imali ssn u nekim bazama, da sam otisao licno bilo bi drugacije verovatno (Capital One)
FICO skor je uvek veci. Kad su mi proveravali kreditni skor za kupovinu automobila, rekli su mi da je manji, sto je odgovaralo trenutnom stanju na CreditKarma. Svako ima neku svoju verziju i vrednost kreditnog skora. Sretao sam Vantage 3 i 4 i FICO 9, dakle 3 verzije, a kada pogledam vrednosti skora na pet mesta (gde imam pristup) svi su razliciti.
Dakle, svi koriste iste podatke, ali ih malo drugacije interpretiraju. Zbog toga i postoji toliko razlicitih vrednosti.
Ne mozes imati velik kredit skor bez duge kreditne istorije. Iako kreditna istorija i raznorodni krediti uticu malo na kredit skor (kako svi kazu), ovo je jedan od veoma vaznih elemenata. Veliki uticaj ima placanje dugova na vreme. E, tu dolazimo do faktora duzine kreditne istorije. Nije isto placati 10 godina na vreme i 6 meseci.
__________________
Generacija DV2018
Ubi bene, ibi patria
Reply With Quote
  #759  
Staro 26.04.2020, 19:41
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik damagon Prikaz poruke
Za izvestaj o kreditnom rejtingu- FICO Score se mozete besplatno prijaviti ukoliko imate bank of america account.

Meni se FICO i transunion poklapaju
Razlikuje se Fico u zavisnosti koji biro ga racuna, Transunion, Equifax i Experian. Na svakom Fico skoru pise od kog je biroa.

Mislis Fico i Vantage od Transuniona ti se poklapaju?
Citat:
Prvobitno poslao korisnik Svenson Prikaz poruke
FICO skor je uvek veci. Kad su mi proveravali kreditni skor za kupovinu automobila, rekli su mi da je manji, sto je odgovaralo trenutnom stanju na CreditKarma. Svako ima neku svoju verziju i vrednost kreditnog skora. Sretao sam Vantage 3 i 4 i FICO 9, dakle 3 verzije, a kada pogledam vrednosti skora na pet mesta (gde imam pristup) svi su razliciti.
Dakle, svi koriste iste podatke, ali ih malo drugacije interpretiraju. Zbog toga i postoji toliko razlicitih vrednosti.
Ne mozes imati velik kredit skor bez duge kreditne istorije. Iako kreditna istorija i raznorodni krediti uticu malo na kredit skor (kako svi kazu), ovo je jedan od veoma vaznih elemenata. Veliki uticaj ima placanje dugova na vreme. E, tu dolazimo do faktora duzine kreditne istorije. Nije isto placati 10 godina na vreme i 6 meseci.
Veruj mi da ako imas skor 750 i kreditnu istoriju od 6 meseci/ godinu dana i neko skor od 680 i 20 godina, da to ne moze da se poredi. Do sad sto sam naucio da najvise od svega utice procenat zaduzenja, uz naravno placanje na vreme. Nekada mi se potrosnja poveca samo za 30-40 dolara u odnosu na prethodni mesec i skor padne ko lud.
Reply With Quote
  #760  
Staro 27.04.2020, 04:11
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik mveruovic Prikaz poruke
...

Veruj mi da ako imas skor 750 i kreditnu istoriju od 6 meseci/ godinu dana i neko skor od 680 i 20 godina, da to ne moze da se poredi. Do sad sto sam naucio da najvise od svega utice procenat zaduzenja, uz naravno placanje na vreme. Nekada mi se potrosnja poveca samo za 30-40 dolara u odnosu na prethodni mesec i skor padne ko lud.
Nakon 20 godina moze da se ima (mali) skor 680, ali sa 6-12 meseci da neko ima skor 750? Prvo treba da ima par kreditnih kartica, kredit za auto, kredit za, recimo ... camac....Ako to sve dobije u roku od 6-12 meseci, imace desetak upita (hard inquiries) koji mu snizavaju skor, a nece uspeti da vrati dovoljnu sumu novca da mu zaduzenje toliko padne, da mu se skor uveca u odnosu na pocetnu vrednost koja je teoretski 600, a u praksi nesto veca od 650. A svaki hard inquiry oduzima bar 10 bodova (vrati se to po odobrenju kredita/kartice, ali tek nakon 1-2 meseca)

Drugo, potpuno je nemoguce to uraditi, posto se kartice ne dobijaju tako lako kada je mali kreditni skor. U principu ni krediti, izuzev ako se ne da pokrice.

Da skratim, nije moguce to uraditi samostalno, ali ako osoba dobije ovlascenje od nekog ko ima skor 750, da koristi njegov racun, onda moze. Ako je taj racun otvoren 5 godina onda je i njegova kreditna istorija 5 godina, a kreditni skor je 750 (recimo da je tako jednostavna situacija). Ako ima jos neku karticu/kredit, onda mu je kreditna istorija prosecna duzina svih kreditnih linija.

Dakle mi, siromasni imigranti iz jugoistocne Evrope mozemo samo polako da gradimo kreditni skor. Moje misljenje je da je tako najbolje.

Na skor ne utice potrosnja, vec zaduzenje po obracunu (izvestaju) na kraju meseca. Kad kreditni biro dobije to obavestenje, reaguje povecanjem ili smanjenjem kreditnog skora. Ako nije veliko smanjenje ili povecanje, to je par bodova, a za $30-40 razlike je +-1 bod.

Iza svega stoji formula, a ovo je uproscen prikaz:

The information that influences a FICO Score is broken down into five categories:

Payment history (35%)
Amounts owed (30%)
Length of credit history (15%)
Types of credit used (10%)
New credit (10%)


Evo link jednog objasnjenja:
https://www.thebalance.com/factors-a...t-score-960527
__________________
Generacija DV2018
Ubi bene, ibi patria
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Kupovina auta na kredit i građenje kreditne istorije zvercica Vodič za emigrante 97 31.08.2021 23:46
Prevara - Ponuda za kreditne kartice Citi banke (CITIGLOBAL) bora Stare teme 36 14.12.2012 23:39
Koju banku izabrati - za kupovinu auta, kreditne kartice, građenje kreditne istorije dreamerns Stare teme 93 02.09.2010 05:11
Top 5 razloga zasto volim kreditne kartice emigracija Vodič za nove emigrante u USA 0 18.12.2008 08:55
Ukradeni broj kreditne kartice emigracija Vodič za nove emigrante u USA 0 05.11.2007 16:59

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 20:48.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.