ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Kako naci najpovoljniji let iz USA za kuci » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 03.03.2017, 03:32
katrin katrin je offline
Član
 
Datum prijave: 11.11.2013
US lokacija: Bay Area , California
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 17
Nepromenjeno Kako naci najpovoljniji let iz USA za kuci

Planiramo da putujemo letos malo u SR i karte su naravno preskupe , posto je sezona.( SFO - > BG ). Da li neko zna, da li ovde postoje neke agencije koje bi ti nasle malo jeftinije karte. Kao kod nas sto ima. Kakva su vasa iskustva.
Reply With Quote
  #2  
Staro 04.03.2017, 01:36
VOlja VOlja je offline
Član
 
Datum prijave: 18.11.2016
US lokacija: San Jose/Milpitas
YU lokacija: Pancevo
Poruke: 5
Nepromenjeno

Mi putujemo u periodu jun/avgust u Srbiju iz SF i kupili smo karte preko Air Srbije. Kostale su pre par nedelja oko $1.000. To je bilo najpovoljnije sto smo nasli. A prednost je sto mogu dva prtljaga da se nose po 23kg
Reply With Quote
  #3  
Staro 04.03.2017, 21:08
katrin katrin je offline
Član
 
Datum prijave: 11.11.2013
US lokacija: Bay Area , California
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 17
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik VOlja Prikaz poruke
Mi putujemo u periodu jun/avgust u Srbiju iz SF i kupili smo karte preko Air Srbije. Kostale su pre par nedelja oko $1.000. To je bilo najpovoljnije sto smo nasli. A prednost je sto mogu dva prtljaga da se nose po 23kg
Zanima me da li ste kupili karte preko Air Serbia sajta ili preko cheapoair.com?
Reply With Quote
  #4  
Staro 05.03.2017, 00:10
VOlja VOlja je offline
Član
 
Datum prijave: 18.11.2016
US lokacija: San Jose/Milpitas
YU lokacija: Pancevo
Poruke: 5
Nepromenjeno

Preko Air Srbije. To je deljen let sa Air Berlinom. Mana je sto je pauza u nemackoj 7 sati kada se leti za Srbiju. Air Srbija dozvoljava dva prtljaga za Ameriku pa je to razlog zasto smo isli preko njih. E sad kad se placa karticom iz USA mora da se plati provizija od 2 posto
Reply With Quote
  #5  
Staro 05.03.2017, 08:19
LJ75 LJ75 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 07.09.2016
Poruke: 126
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik VOlja Prikaz poruke
Preko Air Srbije. To je deljen let sa Air Berlinom. Mana je sto je pauza u nemackoj 7 sati kada se leti za Srbiju. Air Srbija dozvoljava dva prtljaga za Ameriku pa je to razlog zasto smo isli preko njih. E sad kad se placa karticom iz USA mora da se plati provizija od 2 posto
2 prtljaga po 23 kg je standard, to nije nikakva prednost. Ne znam nijednu aviokompanije gdje je dozvoljen 1 kom, posebno za prekookeanske letove.
Reply With Quote
  #6  
Staro 05.03.2017, 17:55
mikiSA mikiSA je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 01.07.2011
US lokacija: juzno od CHI, IL
YU lokacija: Sarajevo, BiH
Poruke: 736
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik LJ75 Prikaz poruke
2 prtljaga po 23 kg je standard, to nije nikakva prednost. Ne znam nijednu aviokompanije gdje je dozvoljen 1 kom, posebno za prekookeanske letove.
Lufthansa, US Airways, Delta... svi za Europu su samo jedan kofer besplatno.
2 kofer je od $100-150.
http://www.lufthansa.com/us/en/Free-baggage-rules
https://www.seatguru.com/airlines/US...ys/baggage.php
http://www.delta.com/content/www/en_...p/checked.html
Ovo je pocelo negdje 2005 godine, do tada su bila besplatna 2 kofera.
Turkish ima 2 kofera besplatna, mozda British airways.
__________________

LPR od 31.5.2012.
-----------------------------------------------
USA citizen 20.9.2017.
*******************
Reply With Quote
  #7  
Staro 05.03.2017, 18:59
LJ75 LJ75 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 07.09.2016
Poruke: 126
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik mikiSA Prikaz poruke
Lufthansa, US Airways, Delta... svi za Europu su samo jedan kofer besplatno.
2 kofer je od $100-150.
http://www.lufthansa.com/us/en/Free-baggage-rules
https://www.seatguru.com/airlines/US...ys/baggage.php
http://www.delta.com/content/www/en_...p/checked.html
Ovo je pocelo negdje 2005 godine, do tada su bila besplatna 2 kofera.
Turkish ima 2 kofera besplatna, mozda British airways.
Lufthansa dozvoljava 2x23kg za Economy Premium, sto je prijasnja Economy Standard. Sad imaju Economy Basic, i u pravu si, jeste 1x23kg.

https://book.lufthansa.com/lh/dyn/ai...ue/viewFlights

Ja sa do sada letio sa Emirates, Qatar, Turkish, Etihad, doduse uglavnom za Aziju i Afriku, jednom za SAD, sve Economy, i dozvoljeno je 2x23kg.

U svakom slucaju, ne bih ni razmisljao o bilo kojoj varijanti gdje je dozvoljeno manje od manje od 2x23kg. Inace, moje iskustvo sa svim gore navedenim kompanijama je jako dobro, i puno bolje nego sa npr. Lufthansom i Air France-om, sa kojima sam takodje letio duze distance (Afrika - Europa i nazad).

Primarni razlog je da su ove arapske kompanije i Turkish debelo subvencirani od strane svojih vlada, jer im primarni cilj i nije profit.

Konkretno, za letove iz Sarajeva / Beograda / Skoplja, ja ne bih ni gledao dalje od Turkish-a ili Air Serbia-e.

Btw, optimalni period za kupovinu karata je 45-60 dana prije leta.
Reply With Quote
  #8  
Staro 05.03.2017, 19:55
mikiSA mikiSA je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 01.07.2011
US lokacija: juzno od CHI, IL
YU lokacija: Sarajevo, BiH
Poruke: 736
Nepromenjeno

LJ75,
letila sam Turkishom prosle godine, nije lose, ali brate ubi dug let, onda jos 3-4 sata cekanja u Istanbulu (a nije im ni politicka situacija tako dobra).
Gledala sam i preko Air Serbia, polazak iz US nije los preko Beograda, ali layover je 14 sati u Minhenu ili Franfurtu u povratku kako god da gledam. Ne valja.

Uzela preko Brada travel: ORD-ZAG-ORD ($697.56) sa Lufthansa, a onda jos uzela ZAG-SJJ-ZAG za nekih 300 kuna period kraj avgusta-sredina septembra. Nije moglo bolje (a jeftinije).
__________________

LPR od 31.5.2012.
-----------------------------------------------
USA citizen 20.9.2017.
*******************
Reply With Quote
  #9  
Staro 06.03.2017, 04:39
snowflake snowflake je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 07.02.2012
US lokacija: Raleigh, NC
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 143
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik LJ75 Prikaz poruke
2 prtljaga po 23 kg je standard, to nije nikakva prednost. Ne znam nijednu aviokompanije gdje je dozvoljen 1 kom, posebno za prekookeanske letove.

Znam ja - Turkish Airlines, bar je bio slucaj sa nama kad smo dolazili 2012.
Reply With Quote
  #10  
Staro 06.03.2017, 06:18
VOlja VOlja je offline
Član
 
Datum prijave: 18.11.2016
US lokacija: San Jose/Milpitas
YU lokacija: Pancevo
Poruke: 5
Nepromenjeno

Meni je prioritet cena,pa broj presedanja,pa duzina pauze. Preko Istambula let predugo traje iz SF ili LA. Lufthansa nesto nema dobru vezu sa SF,mora dva puta da se preseda u Nemackoj,uglavnom. A,da Turkish dozvaljava dva prtljaga, bar je tako bilo pre tri godine kad smo putovali, i ako je pauza duza od 10 sati izmedju letova oni su placali hotel i dorucak (moje iskustvo). Sada je Air Srbija najjeftinije sto sam nasla sa jednim presedanjem,i nije losa usluga....U Dizeldorfu ima hotel na samom aerodromu, moze da se uzme dnevni najam sobe,tako da se pauza od 7 sati lakse podnese
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Kako naći najpovoljniji let za Ameriku stizeljeto Vodič za emigrante 882 18.01.2023 18:20

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 09:44.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.