ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Retro > Stare teme

Stare teme Teme iz ostalih foruma koje su zastarele i zatvorene davnih dana.

 
 
Thread Tools Display Modes
  #11  
Staro 15.06.2009, 22:18
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

@zabica
M’da :) mnogo confusing taj novi 3 digit i 2-digit system. Moja koleginica kaze da se njena cerka (amerikanka) ubila od ucenja samo za prvi test, posle toga za druga dva dela ne toliko...

@ baraba: pa ne znam sad... moj doktor mnogo smesno prica :) kao i dosta, dosta drugih na UCLA....cim rade tu, pretpostavljam da su tu i odradili residency (vecina njih ostane). Nije im engleski savrsen, ali verujem da je znanje na zavidnom nivou...inace ne bi ni upali tu, zar ne? Intership nije obavezan, sada je sastavni deo residency. Mozda je LA drugaciji od ostatka "sveta", ne znam. Treba dosta da se radi, ali nije nemoguce, pogotovo sto lekari uvek fale i to u svakoj drzavi...
  #12  
Staro 15.06.2009, 22:20
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

[QUOTE=baraba;10537]Bez uvrede ali ovo je totalna glupost. Razlika izmedju americhkog i srpskog medicinskog fakulteta je nebo i zemlja. Amerikanci su trenirani za kliniku svih 8 godina a u srbiji se sve svodi na suvo uchenje chinjenica i pacijent se vidi jednom u 100 godina.[/QUOTE]

It's ok :) takodje. Srbija ima dosta dobrih lekara, koji su skolovani u Srbiji a ne u drugim zemljama.
  #13  
Staro 15.06.2009, 22:24
baraba baraba je offline
Član
 
Datum prijave: 23.12.2008
Poruke: 24
Nepromenjeno

[QUOTE=Žana;10538]@zabica
M’da :) mnogo confusing taj novi 3 digit i 2-digit system. Moja koleginica kaze da se njena cerka (amerikanka) ubila od ucenja samo za prvi test, posle toga za druga dva dela ne toliko...

@ baraba: pa ne znam sad... moj doktor mnogo smesno prica :) kao i dosta, dosta drugih na UCLA....cim rade tu, pretpostavljam da su tu i odradili residency (vecina njih ostane). Nije im engleski savrsen, ali verujem da je znanje na zavidnom nivou...inace ne bi ni upali tu, zar ne? Intership nije obavezan, sada je sastavni deo residency. Mozda je LA drugaciji od ostatka "sveta", ne znam. Treba dosta da se radi, ali nije nemoguce, pogotovo sto lekari uvek fale i to u svakoj drzavi...[/QUOTE]

tvoj doktor je pretpostavljam polagao USMLE u ono vreme kada su bili papirni ispiti (mislim da su bili do 94) a tad su indijci i ekipa bili vrhunski za varanje na ispitu poshto se 5-6 razlichitih testova polagalo svuda u americi.
naravno da nije nemoguce, daleko od toga. ako se krene kako treba, ima volja i zhelja i naravno znanje ceo usmle mozhe da se polozhi za godinu dana.

i ne, ako rade na UCLA ne mora da znachi da su tu polozhili residency. Velika verovatnoca je da su zavrshili residency na nekim programima koji su "friendly" za indijce sa indijskim program director-om, tipa Bakersfield ili neshto slichno gde belog choveka vidish jednom u mesec dana.
  #14  
Staro 15.06.2009, 22:29
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

Nemam pojma, nisam toliko into it... doktor mi je Azijat i par godina je mladji od mene... i izvrstan je doktor. UCLA znam kako radi - i zadrzava vecinu. Ja nigde nisam pomenula nikakvog indijca...
  #15  
Staro 15.06.2009, 22:34
baraba baraba je offline
Član
 
Datum prijave: 23.12.2008
Poruke: 24
Nepromenjeno

ja samo uzeh indijce kao primer, nishta drugo.
elem malo je previshe komplikovano sve to za forum raspravu. :D
  #16  
Staro 15.06.2009, 22:35
Zabica Zabica je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 14.06.2009
US lokacija: Baltimore, MD
YU lokacija: Beograd
Poruke: 105
Nepromenjeno

[QUOTE=Žana;10538] Treba dosta da se radi, ali nije nemoguce,[/QUOTE]

Mislim da ovde mozemo da konstruktivno zakljucimo raspravu :bravo:

@baraba: u pravu si da su sistemi nebo i zemlja, ali nije istina da se ne moze dobiti pristojna spec bez svega sto si nabrojao (osim ako ne pucas iskljucivo na Harvard :==D: ), igra tu i dobro motivaciono pismo, dobre preporuke, prikazivanje na intervjuu, dobar izbor programa (citaj: realan), mudro pravljenje liste programa pred Match i naravno sreca... Znam ljude koji su dobili spec, nisu imali po nekoliko od stvari koje si nabrojao kao obavezne...
__________________


2010EU00012xxx
19.01.2010 intervju
04.02.2010 vize u pasosima
12.05.2010
  #17  
Staro 15.06.2009, 22:41
baraba baraba je offline
Član
 
Datum prijave: 23.12.2008
Poruke: 24
Nepromenjeno

[QUOTE=Zabica;10544]Mislim da ovde mozemo da konstruktivno zakljucimo raspravu :bravo:

@baraba: u pravu si da su sistemi nebo i zemlja, ali nije istina da se ne moze dobiti pristojna spec bez svega sto si nabrojao (osim ako ne pucas iskljucivo na Harvard :==D: ), igra tu i dobro motivaciono pismo, dobre preporuke, prikazivanje na intervjuu, dobar izbor programa (citaj: realan), mudro pravljenje liste programa pred Match i naravno sreca... Znam ljude koji su dobili spec, nisu imali po nekoliko od stvari koje si nabrojao kao obavezne...[/QUOTE]

mozhe da se dobije naravo ali family medicine ili psychiatry u Ajovi :obrva:
kako mislish da se dobiju dobre preporuke samo sa observership?
vecina programa observership vishe ni ne rachuna. svi trazhe US hands on experience.

kljuchna stvar sa kojom se APSOLUTNO slazhem s tobom je [B]realan izbor programa.[/B]
  #18  
Staro 15.06.2009, 22:59
Zabica Zabica je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 14.06.2009
US lokacija: Baltimore, MD
YU lokacija: Beograd
Poruke: 105
Nepromenjeno

Hahaha joj nasmejao si me sa family medicine u Iowi :rofl: (mada je i to bolje nego da u Srbiji cekas godinama na spec. u Donjoj Prcilovici kod Mute Mutica)
Eh da, preporuke i observership... pa istina tesko :blink: ali nije nemoguce, zavisi gde upadnes na isti i da li dobijes priliku da se pokazes.
Mozda sam malo poeticno sve to nabrojala ali moja poenta je da ne treba biti malodusan i odustajati lako. Uostalom, ne zameri, dobila sam kovertu pre neki dan pa sam u zanosu... :1072:
__________________


2010EU00012xxx
19.01.2010 intervju
04.02.2010 vize u pasosima
12.05.2010
  #19  
Staro 15.06.2009, 23:17
baraba baraba je offline
Član
 
Datum prijave: 23.12.2008
Poruke: 24
Nepromenjeno

ma kakvo zameranje Bozhe sachuvaj.
Srecno sa gc i samo napred pa da se zabode neka kulturna residency na east coast :grin:
  #20  
Staro 15.06.2009, 23:27
Zabica Zabica je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 14.06.2009
US lokacija: Baltimore, MD
YU lokacija: Beograd
Poruke: 105
Nepromenjeno

[QUOTE=baraba;10549]ma kakvo zameranje Bozhe sachuvaj.
Srecno sa gc i samo napred pa da se zabode neka kulturna residency na east coast :grin:[/QUOTE]

Sa tvoje tastature u Bozje usi :grin:
Hvala!!!
__________________


2010EU00012xxx
19.01.2010 intervju
04.02.2010 vize u pasosima
12.05.2010
 

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Isključeno
Smajliji: Isključeno
[IMG] kod je Isključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Agencije za zapošljavanje V777 Stare teme 13 02.07.2012 19:54

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 19:09.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.