ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 17.09.2010, 09:24
Score's Avatar
Score Score je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.07.2010
US lokacija: San Francisco Bay
YU lokacija: Beograd
Poruke: 448
Nepromenjeno Za i Protiv Vakcinacije - nauka, politika i jos ponesto...

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Mv2Player Prikaz poruke
Procitao sam skoro sva iskustva sa lekarskog pregleda i hvala onima koji su to iskustvo napisali na forumu jer je mnogo lakse spremiti se za pregled na kome odprilike znas sta te ocekuje. Jos nemam zakazan intervju, a ni lekarski ali hocu da se informisem na vreme. Ostalo mi je nerazjasnjeno oko vakcina?
- Neko je napisao da Vakcinacioni karton nije neophodan za lekarski pregled jer doktori analizom krvi mogu da utvrde koja antitela imas u krvi tj. koje si vakcine primio i da ti daju samo one koje nisi.
- Drugi su napisali da je bolje imati vakcinacioni karton da ti ne bi davali vakcine koje si vec primio jer ne veruju na rec.

Najmerodavnije je da pozovem kliniku i pitam da li je vakcinacioni karton neophodan, ali svejedno sta mi oni odgovorili ja taj karton nemam i ne mogu da ga pribavim pa me interesuje iskustvo onih koji su uspesno zavrsili lekarski pregled bez vakcinacijskog kartona.

- Sta je stvarno potrebno za lekarski pregled (pasos? knjizica? zdravstveni karton? vakcinacioni karton? novac u dinarima ili dolarima ili uplatnica?)
- Sta se desava ako mi na lekarskom zatraze vakcinacioni karton a ja kazem da to nemam? Da li to onda "komplikuje" stvari i na koj nacin?
- Da li ce mi zbog toga sto nemam taj karton doktor dati sve vakcine kako bi on sebe osigurao ili cu proci kao i oni koji imaju taj karton?
- Koliko, i da li je stetno, primiti 2 puta istu vakcinu?
Tacno moja dilema... ni ja nemam karton, a da stvar bude jos gora, ja smatram da su vakcine katastrofa za organizam u svakom slucaju, i sad se suocavam sa veoma realnom mogucnoscu da budem vakcinisan (zarazen) od bog te pita cega, i to me zgrozava...to otprilike kao kad bi pitali popa da potpise da ne veruje u boga...al pustimo to, stvarno, ja sam isto primio sve vakcine kao mali, kako li ce oni utvrditi da je to tako? Ne mogu ti smutiti gomilu vakcina odjednom to je sigurno, pa kako ce odluciti da li i sta da ti daju? Zar ne postoji neki waver, da ne mora nista da se primi? Na religioznom osnovu (Science Church?), ili nesto slicno?
__________________
Score
Reply With Quote
  #2  
Staro 17.09.2010, 14:26
essential's Avatar
essential essential je offline
Drug član
 
Datum prijave: 26.05.2010
YU lokacija: Beograd
Poruke: 37
Nepromenjeno

Naravno da postoji nacin da utvrde koje si vakcine do sada primio i to se radi uzimanjem krvi i testom na antitela proizvedena na odredjenu vakcinu.
E sad, ja bih samo dodala iz sopstvenog iskustva, da se nacin vakcinacije protiv nekih bolesti kod nas i u Americi razlikuje. Ne znam tacno za koje sve vakcine ali pouzdano znam za tetanus.
Kod nas se vakcina protiv tetanusa daje u 18 god i ne daju ti je vise osim ukoliko se ne poseces, itd. U Americi se ova vakcina prima i posle 18 godine pa sam ja recimo prolazila lekarski pregled u USA, i radjen mi je potkozni test na tetanus tako sto se ubrizga mala kolicina bakterije i posmatra reakcija (velicina, crvenilo..) i posto je isteko taj broj godina ( npr. 5) morala sam ponovo da je primim.
Reply With Quote
  #3  
Staro 17.09.2010, 16:25
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Score Prikaz poruke
Tacno moja dilema... ni ja nemam karton, a da stvar bude jos gora, ja smatram da su vakcine katastrofa za organizam u svakom slucaju, i sad se suocavam sa veoma realnom mogucnoscu da budem vakcinisan (zarazen) od bog te pita cega, i to me zgrozava...to otprilike kao kad bi pitali popa da potpise da ne veruje u boga...al pustimo to, stvarno, ja sam isto primio sve vakcine kao mali, kako li ce oni utvrditi da je to tako? Ne mogu ti smutiti gomilu vakcina odjednom to je sigurno, pa kako ce odluciti da li i sta da ti daju? Zar ne postoji neki waver, da ne mora nista da se primi? Na religioznom osnovu (Science Church?), ili nesto slicno?
Sad si me "zaPanjio"

Smute oni i te kako, jer su i meni smutili koktel. Vakcine se ovde "obnavljaju" na 5 ili 10 godina (zavisi od vakcine).

E sad, da se razumemo - ja bezim od vakcinacije ne zna se (vidim iglu i ubledim), ali realno izbegavam samo jednu - flu vakcinu... ne znam zasto - valjda sto je development samo godinu dana?! No, primicu je ove godine - da bih zastitila i sebe i ljude oko sebe. Ti kao takav - u ovim uslovima sada kad je u CA epidemija velikog kaslja, mozes da zakacis virus i da ti ne bude nista. Ali ako dodjes u dodir sa bebom mladjom od sest meseci i preneses virus - mozes da ubijes necije dete Vec 9 beba je umrlo u poslednjih mesec dana. Znaci i to me ceka za par nedelja... Ako imam cerku jednog dana - primice HPV vakcinu. Kao sto rekoh, primicu vakcinu ove godine jer imamo starije osobe okolo, kao i trudnice i mame koje nakon kontakta s' nama idu svojoj deci. Moj muz ima astmu - i ja sad treba da ne budem zasticena i napravim mu ko zna sta?! Ja nisam doktor - i ne zelim da ulazim u polemike sta radi vakcina (mada sam obavestena)... ali cu vec od ovog vikenda da pocnem da proveravam za ozbiljno ko je vakcinisan a ko ne. Nemam nameru da provodim svoj odmor bolesna kod kuce (posto kod mene u firmi ne daju da radis bolestan), a ni da sirim dalje...

Nadam se da ta pravila oko vakcina ne sprovodis sa decom

p.s.

"Science i religiju" u USA sprovodis na sebi i to je njima ok - kad dodje do dece, totalno druga prica. Tu, ako detetu ne pruzis zdravstvenu negu, ne pise ti se dobro - pa veruj u sta god hoces. Moje skromno misljenje - tako i treba da bude. Nisam sigurna, ali cini mi se da deca ne mogu da krenu u skolu ako nisu vakcinisana...to ce pre znati roditelji.
Reply With Quote
  #4  
Staro 17.09.2010, 17:32
Score's Avatar
Score Score je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.07.2010
US lokacija: San Francisco Bay
YU lokacija: Beograd
Poruke: 448
Nepromenjeno

Zana, da ne Hijack-ujem forum, poslao sam ti PP stim u vezi...
__________________
Score
Reply With Quote
  #5  
Staro 17.09.2010, 18:28
spectra's Avatar
spectra spectra je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.10.2009
US lokacija: California
YU lokacija: BiH
Poruke: 291
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Score Prikaz poruke
Zana, da ne Hijack-ujem forum, poslao sam ti PP stim u vezi...
A bas i mene zanima ova tema.. Sto posla na pp...
__________________
*****************************
Case No: 2011EU00021xxx
Koverta poslana iz KCC: 28.04.2010.
Prva koverta stigla: 25.05.2010.
Prva koverta vracena: 31.05.2010.
Stigla koverta u KCC: 02.06.2010.
Završen ljekarski: 21.03.2011.
The Day: 01.04.2011.
*****************************
Green Day 06.04.2011
Reply With Quote
  #6  
Staro 17.09.2010, 19:34
Score's Avatar
Score Score je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.07.2010
US lokacija: San Francisco Bay
YU lokacija: Beograd
Poruke: 448
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik spectra Prikaz poruke
A bas i mene zanima ova tema.. Sto posla na pp...
Pa rekoh, nije bas toliko (ili nikako?) povezano sa green card, vise o samoj vakcinaciji kao pojavi pa da ljudi ne kazu da sam off-ovo previse... hteo sam da objasnim moj stav absolutne odbojnosti ka bilo kojoj vrsti vakcinacije. Evo jednog linka, od mnogih, sa tim u vezi, ako si bas zainteresovana... http://articles.mercola.com/sites/ar...e-changes.aspx
__________________
Score
Reply With Quote
  #7  
Staro 17.09.2010, 19:59
spectra's Avatar
spectra spectra je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.10.2009
US lokacija: California
YU lokacija: BiH
Poruke: 291
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Score Prikaz poruke
Pa rekoh, nije bas toliko (ili nikako?) povezano sa green card, vise o samoj vakcinaciji kao pojavi pa da ljudi ne kazu da sam off-ovo previse... hteo sam da objasnim moj stav absolutne odbojnosti ka bilo kojoj vrsti vakcinacije. Evo jednog linka, od mnogih, sa tim u vezi, ako si bas zainteresovana... http://articles.mercola.com/sites/ar...e-changes.aspx
Nije valjda da cemo morat i za ovo primiti vakcinu..
I ja imam odbojnost prema njima...a sad kad jos vidjeh da je i ova u pitanju..
Inace, ja jos imam problem da nisam nikada ni primila neke vakcine...pa valjda cu prezivjeti ove koktele kad mi smute....
__________________
*****************************
Case No: 2011EU00021xxx
Koverta poslana iz KCC: 28.04.2010.
Prva koverta stigla: 25.05.2010.
Prva koverta vracena: 31.05.2010.
Stigla koverta u KCC: 02.06.2010.
Završen ljekarski: 21.03.2011.
The Day: 01.04.2011.
*****************************
Green Day 06.04.2011
Reply With Quote
  #8  
Staro 18.09.2010, 13:09
Score's Avatar
Score Score je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.07.2010
US lokacija: San Francisco Bay
YU lokacija: Beograd
Poruke: 448
Nepromenjeno pravo da (ne)primis vakcinu u US

Ok, ljudi, malo sam istrazivao u vezi ovog vakcionisanja koje prati vas a pogoto vasu(mislim, nas i nasu) decu u stopu kroz sistem skolovanja i uopste kao residente ili gradjane USA kroz ceo zivot, i ono sto sam pronasao je ohrabrujuce i u duhu demokratije za kakvu se Amerika i zvanicno i zalaze. Dakle Izvinjavam se, text je malo duzi, ali objasnjava veoma lepo:

As you read this report and put its principles into practice, there are two basic axioms you’ll never want to forget. You can consider them the foundation upon which you base all your actions.
1. Nobody — anywhere or anytime or under any circumstances — has the right or power in this country to immunize you or your children against your will and conviction. If they attempt to do so, you can legally charge them with “assault with a deadly weapon” and have the full resources of our laws behind you.
2. At all times in attempting to avoid unwanted immunizations, you have the ‘Law of the Land’ behind you. Those who would try to vaccinate you against your will are on very shaky ground. Into every compulsory immunization law in America are written legal exceptions and waivers, which are there specifically to protect you from the attempted tyranny of officialdom. It is not only your right, but your obligation to use them, if this is what your conscience tells you.
How is this possible?
Let us assume that these exceptions were not there, and everyone was actually forced to be immunized. Should a child die or become mentally or physically disabled, the parent would have the perfect case to sue the doctor, the school, the health department, and even the state legislature
for enormous damages. Since they allowed no exceptions, they must accept full responsibility for all the adverse consequences of the law.
However, if exception waivers are placed in the law, the responsibility is then transferred back to the parent. If a child should be injured by immunization, the officials can say, “Well, the parent should have exempted him if they thought there was any danger.”
Therefore, there is in truth no such thing as a compulsory vaccination law in this country. They are ALL, in essence, voluntary. The problem is that practically no one in authority will let you know this fact.
The following 18 states allow exemption to vaccination based on philosophical beliefs: Arizona, California, Colorado, Idaho, Louisiana, Maine, Michigan, Minnesota, New Mexico, North Dakota, Ohio, Oklahoma, Rhode Island, Texas, Utah, Vermont, Washington and Wisconsin.
In many of these states, individuals must object to all vaccines, not just a particular vaccine in order to use the philosophical objection or personal conviction exemption.

“As long as each individual who opposes vaccines has sincere objections, states them in writing, and signs his name — it is considered legal and proper action and must therefore be honored.”

There is NO FEDERAL LAW on immunizations. They don’t dare. Their lawyers know the consequences.

Ima jos, ali verujem da je i ovo vec bilo dovoljno (previse ...)
__________________
Score
Reply With Quote
  #9  
Staro 18.09.2010, 15:22
essential's Avatar
essential essential je offline
Drug član
 
Datum prijave: 26.05.2010
YU lokacija: Beograd
Poruke: 37
Nepromenjeno

Ajmo malo o dobrim stranama vakcinacije. Da se razumemo ja iskreno nemam nista protiv toga da neko odbije da primi vakcinu protiv bilo koje bolesti jer je to apsolutno njegova/njena stvar.

Gledajte na vakcinu kao na bilo koji drugi lek koji koristite, a ne postoji ni jedna osoba na planeti koja ne pije neki lek, bilo za glavoboilju (kafetin, brufen, advil..), bilo za dijabetes (insulin), itd. Ako pijete kafetin protiv glavobolje uspecete da se resite bola u glavi ali dugotrajna upotreba ce lose uticati na zeludac i bubrege, ako uzimate kontraceptivne pilule sprecicete pojavu raka dojke i grlica materice za 50-70% ali mozete narusiti balans hormona i izazvati mucninu i druge tegobe, i tako u krug za svaki lek.
Medicina je danas daleko napredovala i nudi vam mogucnost da se zastitite od mnogih bolesti ukljucujuci i one od kojih vas ni Bog, ukoliko u njega verujete, ne bi izlecio ako je zakacite.

Lako je pricati sa stanovista odrasle osobe ciji je imuni sistem vec formiran ali pokusajte da se igrate sa svojom decom i nemojte im dati vakcinu protiv decije paralize. Mozda se nista ne desi a mozda je i dobiju. Ili zamislite da ih ne vakcinisete na tetanus i oni ga dobiju a vi i dalje odbijate da ih izlecite (opet vakcinom) i njihova smrt ce nastupiti za 7-10 dana. Zasto u Srbiji u Klinickom Centru postoji odeljenje za tuberkulozu? Zato sto to nije istrebljena bolest.

Ili ajmo drugaciji pogled. Zasto majke doje svoju decu? Sta je to u mleku toliko bitno? Pa antitela na bolesti koje je majka prelezala i koje putem mleka prenosi na potomstvo kako ono ne bi podleglo bolestima koje imaju smrtonosan ishod.
Reply With Quote
  #10  
Staro 18.09.2010, 15:51
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

Procitajte za svaki slucaj i Child Abuse Prevention and Treatment Act (koji je btw na federalnom nivou), pogotovo tamo negde oko strane 46, kao i The Keeping Children and Families Safe Act of 2003...

Proci ce godine, jedna za drugom, i polako cete shvatiti kako funkcionise US "demokratski" sistem. Nijedan zakon niti propis ne imenuje sve moguce slucajeve, ali je vrlo siroko primenljiv. Takodje treba imati u vidu da je waiver mac sa dve ostrice - oduvek je i bio. Na primer: necu vakcinu za svoje dete/ok, potpisite doc/prodju godine/dete bolesno od "preventable" uzroka/zdravstvene komplikacije/gde je karton/zasto nije vakcina primljena/gde je waiver/ko je potpisao taj je odgovoran/Negligence/Child Abuse Prevention and Treatment Act/davanje primera drugima etc, etc.

Dovoljno dugo sam ovde da sam se naslusala mnogo licnih primera - kao recimo i primera bivse koleginice cije dete nije primalo vakcine, pa umalo otkaz nije dobila zbog "nerada" jer su joj dete non stop slali kuci iz daycare cim dobije prve simptome (navedena obzirnost prema drugoj deci i roditeljima) jer nemaju podatke o vakcinaciji - ko tebe pita sto je dete imalo samo ceste upale usiju.

Ja i dalje smatram da je pravo i obaveza roditelja da donosi odluke u vezi sa svojim detetom dokle god ga/je to ne ugrozava. Nikoga ne ubedjujem da prihvati moje stavove (i ocekujem suprotno za uzvrat ), ali treba biti obavesten - i sto je najbitnije analizirati sve aspekte odluke.
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Inflacija načina življenja i kako se izboriti protiv nje emigracija Vodič za nove emigrante u USA 0 18.06.2007 17:38

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 00:32.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.