ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Pomoc » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 15.09.2013, 05:51
poshtica poshtica je offline
Član
 
Datum prijave: 16.09.2011
Poruke: 21
Nepromenjeno Pomoc

Cao svima! Muz i ja smo dosli pre godinu dana u Kaliforniju (Bay Area) i trenutno on radi a ja i dalje trazim posao pa nas interesuje da li neko moze da nam odgovori, od vas koji ste duze tu, da li postoji neka privilegija za nas koji imamo zelenu kartu sto bi nam olaksalo placanje stana ili racuna? Da li imamo pravo da apliciramo za bilo kakvu vrstu pomoci a da to ne utice na kasnije dobijanje drzavljanstva? Najvise bi nam koristilo da dobijemo neku vrstu olaksice oko placanja stana s obzirom da nam je to najveci trosak (jednosobni-1500$ mesecno).
Hvala!
Reply With Quote
  #2  
Staro 15.09.2013, 10:59
vrhunski vrhunski je offline
Proteran
 
Datum prijave: 17.06.2010
US lokacija: San Jose, CA
YU lokacija: Belgrade, Serbia
Poruke: 488
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik poshtica Prikaz poruke
Cao svima! Muz i ja smo dosli pre godinu dana u Kaliforniju (Bay Area) i trenutno on radi a ja i dalje trazim posao pa nas interesuje da li neko moze da nam odgovori, od vas koji ste duze tu, da li postoji neka privilegija za nas koji imamo zelenu kartu sto bi nam olaksalo placanje stana ili racuna? Da li imamo pravo da apliciramo za bilo kakvu vrstu pomoci a da to ne utice na kasnije dobijanje drzavljanstva? Najvise bi nam koristilo da dobijemo neku vrstu olaksice oko placanja stana s obzirom da nam je to najveci trosak (jednosobni-1500$ mesecno).
Hvala!
Ja za tako nesto nisam cuo! Postoje neki affordable housing ali sve jedno moras da im 'dokazes' da imas primanja 3.2 puta veca a 4.6 puta manja nego sto je cena rentiranja stana pa dok ga ubodes ubilo se. U Bay area je jako tesko naci stan iskreno mislim da vi sa 1500$ za 1/1 prolazite odlicno. Mislim zavisi sad koji deo nadam se da nije Oakland, East San Jose ili East Palo Alto ako je iole ok kraj onda je to izuzetno dobra cena posto ste vec godinu dana tu onda i sami verovatno vec znate situaciju.
Ako nije tajna koji deo?
Reply With Quote
  #3  
Staro 15.09.2013, 20:46
Salec's Avatar
Salec Salec je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 04.05.2013
US lokacija: Phoenix
Poruke: 168
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik poshtica Prikaz poruke
Cao svima! Muz i ja smo dosli pre godinu dana u Kaliforniju (Bay Area) i trenutno on radi a ja i dalje trazim posao pa nas interesuje da li neko moze da nam odgovori, od vas koji ste duze tu, da li postoji neka privilegija za nas koji imamo zelenu kartu sto bi nam olaksalo placanje stana ili racuna? Da li imamo pravo da apliciramo za bilo kakvu vrstu pomoci a da to ne utice na kasnije dobijanje drzavljanstva? Najvise bi nam koristilo da dobijemo neku vrstu olaksice oko placanja stana s obzirom da nam je to najveci trosak (jednosobni-1500$ mesecno).
Hvala!
Izvini na indiskreciji, ali koji posao tražiš, mislim koja struka - obzirom da nisi uspela da nadješ za godinu dana? Tačno sam se zabrinula!
Reply With Quote
  #4  
Staro 15.09.2013, 22:36
MIRO's Avatar
MIRO MIRO je offline
Drug član
 
Datum prijave: 26.06.2013
US lokacija: Bilo gde..
Poruke: 59
Nepromenjeno

Izvini mozda nije pitanje za ovaj post, ali kada ste vec tu direktno iz Californije kakva je situacija u toj drzavi za posao, bilo koji a interesuje me za elektricara ako I neko drugi zna za CA? Hvala unapred
Reply With Quote
  #5  
Staro 16.09.2013, 00:05
vrhunski vrhunski je offline
Proteran
 
Datum prijave: 17.06.2010
US lokacija: San Jose, CA
YU lokacija: Belgrade, Serbia
Poruke: 488
Nepromenjeno

U bay area bilo kakav posao nije nikakav problem naci. Mada trenutno jeste neko malo zatisje. E sad u struci moze da potraje u zavisnoti od drugih faktora znanja, iskustva pogotovo kad dolazis sa nasih prostora tako da ima slucajeva da se po godinu dana trazi posao u struci i nije to neuobicajeno toliko. Samo treba napraviti odrziv biznis plan

Last edited by vrhunski; 16.09.2013 at 00:13.
Reply With Quote
  #6  
Staro 16.09.2013, 09:17
Salec's Avatar
Salec Salec je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 04.05.2013
US lokacija: Phoenix
Poruke: 168
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik vrhunski Prikaz poruke
U bay area bilo kakav posao nije nikakav problem naci. Mada trenutno jeste neko malo zatisje. E sad u struci moze da potraje u zavisnoti od drugih faktora znanja, iskustva pogotovo kad dolazis sa nasih prostora tako da ima slucajeva da se po godinu dana trazi posao u struci i nije to neuobicajeno toliko. Samo treba napraviti odrziv biznis plan
Hvala Vrhunski na odgovoru! Malo mi je sada lakše!

Znam da je ovo mimo teme baš, ali prosto moram da pitam - čemu ima da se nada jedan dobar, ali zaista dobar finansijski analitičar, kontroler, ekonomista, sa relativno dobrim znanjem engleskog (položen IELTS)? Jel se I za to mora čekati toliko ili ima neke šanse? Moje oblasti su finansije I kontroling. Trenutno sam Šef kontrolinga I sjajno to radim, ali bi mnogo radje to radila tamo negde (Fenix je naše najverovatnije odredište), iako mi je jasno da moram sve ispočetka.

Hvala unapred na bilo kakvom odgovoru!
Reply With Quote
  #7  
Staro 16.09.2013, 20:01
MIRO's Avatar
MIRO MIRO je offline
Drug član
 
Datum prijave: 26.06.2013
US lokacija: Bilo gde..
Poruke: 59
Nepromenjeno

Ima li posla za električara u Californiji, jeste da nije tema ali bih dobio odgovor iz prve ruke..
Reply With Quote
  #8  
Staro 19.09.2013, 03:16
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik MIRO Prikaz poruke
Ima li posla za električara u Californiji, jeste da nije tema ali bih dobio odgovor iz prve ruke..
Pa posto imaju struje sigurno negde ima. Ali da bi radio kao elektricar moras da polazes neke standarde i da dobijes licencu. klikni
Reply With Quote
  #9  
Staro 05.10.2013, 19:29
poshtica poshtica je offline
Član
 
Datum prijave: 16.09.2011
Poruke: 21
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik MIRO Prikaz poruke
Izvini mozda nije pitanje za ovaj post, ali kada ste vec tu direktno iz Californije kakva je situacija u toj drzavi za posao, bilo koji a interesuje me za elektricara ako I neko drugi zna za CA? Hvala unapred
Situacija generalno nije losa. Najbolje je definitivno onima koji su u IT sektoru, ali mi ostali moramo doooobro da se potrudimo
Za elektricare sam par puta videla oglase, mada, ako se ne varam, oni mogu da budu i maintenance.
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 16:43.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.