ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Lokacije u USA

Lokacije u USA Teme posvećene državama, gradovima i delovima gradova u USA

Lokacije u USA » Atlanta, Georgia » Bitni linkovi
O Americi Život u USA Države (States) Gradovi Naša mesta (mapa)

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #81  
Staro 10.06.2009, 13:23
Sloba_Kg Sloba_Kg je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 21.11.2008
US lokacija: Atlanta, GA
Poruke: 419
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik ex-usa Prikaz poruke
i upravo je taj akcenat ono sto nas dosljake odvaja od Amerikanaca...nista drugo....ni izgled, ni ime, ni poreklo, ni koliko para imate...samo se po jeziku, i akcentu vidi da je neko stranac.
I opet nisi u pravu ali dobro... Znaci samo nas jezik razlikuje?!
__________________
2009EU000119xx
17.04.2008 - koverta iz Kentuckyja poslana na moju adresu
20.05.2008 - dobio prvu kovertu
17.6.2008 - poslao kovertu u KCC
1.12.2008 - stigla druga koverta
15.1.2009 - zakazan intervju - VIZA ODOBRENA
U Atlanti od 13.maja 2009.
Reply With Quote
  #82  
Staro 10.06.2009, 13:35
dejancic's Avatar
dejancic dejancic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 14.05.2008
US lokacija: LA
YU lokacija: BG
Poruke: 529
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik ex-usa Prikaz poruke
imaju to englesko tj. americko "r" i "the" itd....zato Siptari imaju daleko bolji akcenat od nas drugih.....
Ali zato imaju i lj na kilo
__________________
If you refuse to accept anything but the best, you very often get it.
Reply With Quote
  #83  
Staro 03.12.2010, 16:26
celestine celestine je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 14.05.2010
US lokacija: Atlanta, GA
YU lokacija: Bg
Poruke: 181
Nepromenjeno

Evo ja bih da malo ozivim ovu temu jer mi je plan uputiti se upravo u Atlantu...... Dakle, vi koji ste tamo any words of advice?
__________________
26. april - poslata prva koverta iz Kentucky-ja
13. maj - stigla prva koverta
CN - DV211EU00011xxx
31. maj - poslali formulare nazad u Kentucky (bez povratnice, obicnom postom... ali uverena sam stici ce ili je vec stigla)
21. septembar poslata druga koverta iz KCC, stigla pocetkom oktobra
18. novembar zakazan intervju........odlozen...
Reply With Quote
  #84  
Staro 26.02.2011, 19:06
mijan mijan je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 21.09.2010
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 412
Nepromenjeno

Moze li neko reci malo svezih informacija o Atlanti?
Kakva je trenutna situacija oko ponude poslova? Kakve su cene stanova? itd.
Reply With Quote
  #85  
Staro 12.06.2012, 08:04
fetus fetus je offline
Član
 
Datum prijave: 26.10.2011
Poruke: 29
Nepromenjeno

nesto sam cackao,pa naleteo na ovo.amerikanac je pisao,ja samo prenosim:

Let me answer your questions on what is the price without subsidy and how do you figure it. You can Google this information and find lots of information on "Livable Wages." Here is one link to an article http://billmoyers.com/2012/04/02/mak...-minimum-wage/

Please don't take this as liberal agenda. Just to figure a budget for your area you would find out these numbers for your area that are minimums:

Housing, Childcare, Food, Transportation, Healthcare, Taxes, Miscellaneous Household

In Atlanta, here are the monthly expenses for a household with 2 children and 2 working adults.

Housing $966
Child Care $776
Food $ 544
Transportation $505
Healthcare $280
Miscellaneous $307
Taxes $866
Child Care Tax Credit -$80
Child Tax Credit -$100
Total Expenses $4,064
Annual family expenses $48,768
Reply With Quote
  #86  
Staro 12.06.2012, 10:45
mijan mijan je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 21.09.2010
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 412
Nepromenjeno

Ovo mi deluje mnogo skup zivot. Treba zaraditi toliki novac. Zar Atlanta nije predlagana kao jedan od jeftinijih gradova pogodan za dobitnike za odlazak?!
Reply With Quote
  #87  
Staro 12.06.2012, 15:39
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik mijan Prikaz poruke
Ovo mi deluje mnogo skup zivot. Treba zaraditi toliki novac. Zar Atlanta nije predlagana kao jedan od jeftinijih gradova pogodan za dobitnike za odlazak?!
Miljane, ovo je realna procena za cetvoroclanu porodicu cak i u ovom malom mestu gde ja zivim. Nije isto jesi li samac ili imas troje ljudi jos da zivi. Ako dolazis sam bez zene i dece, treba ti manje para naravno.
Reply With Quote
  #88  
Staro 12.06.2012, 19:20
landlord's Avatar
landlord landlord je offline
Amer
 
Datum prijave: 21.05.2008
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Sarajevo, B&H
Poruke: 1 165
Nepromenjeno

Za Chicago za cetveroclanu porodicu uvecaj ovo bar za 30% ako ne i vise. Samo sto se vrtica tice ova cijena je za jedno djete..
__________________
2009EU00018xxx
22.04.2008 - koverta iz Kentuckyja poslana na moju adresu
21.05.2008 - dobio prvu kovertu
26.5.2008 - uzvratio sam im svojom kovertom
29.5.2008 - dobili su moju kovertu
04.2.2009 - stigla druga koverta
19.2.2009 - uspjesno zavrsen ljekarski pregled
26.2.2009 - AOS stigao
13.3.2009 - zakazan intervju
17.3.2009 - Dan kad sam pozelenio
_____________________________________

U Americi od 24.05.2009.
Reply With Quote
  #89  
Staro 12.06.2012, 22:38
sonofamom sonofamom je offline
Proteran
 
Datum prijave: 11.05.2012
Poruke: 79
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik mijan Prikaz poruke
Ovo mi deluje mnogo skup zivot. Treba zaraditi toliki novac. Zar Atlanta nije predlagana kao jedan od jeftinijih gradova pogodan za dobitnike za odlazak?!

pa mnogo, mnogo nego sta. ti si verovatno kao i mnogi od nas cuo bajke da je u Americi jeftino. kad tamo a ono medjutim. i kao sto neko lepo rece, za vece i skuplje gradove dodaj ti slobodno tu jos 30%-50%.

svako se ubrzo rasani nakon dolaska u usa, kad vidi koje su stvarno cene. a pogotovo koliko su male plate. kod nas svi zamisljaju da su prosecne plate u USA 5-6 hiljada, a kad dodju i skapiraju da su ustvari 2-3 hiljade, onda padnu u bedak. zato je po meni bolje znati takve informacije pre nego sto se dodje.
Reply With Quote
  #90  
Staro 13.06.2012, 11:19
mijan mijan je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 21.09.2010
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 412
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik sonofamom Prikaz poruke
pa mnogo, mnogo nego sta. ti si verovatno kao i mnogi od nas cuo bajke da je u Americi jeftino. kad tamo a ono medjutim. i kao sto neko lepo rece, za vece i skuplje gradove dodaj ti slobodno tu jos 30%-50%.

svako se ubrzo rasani nakon dolaska u usa, kad vidi koje su stvarno cene. a pogotovo koliko su male plate. kod nas svi zamisljaju da su prosecne plate u USA 5-6 hiljada, a kad dodju i skapiraju da su ustvari 2-3 hiljade, onda padnu u bedak. zato je po meni bolje znati takve informacije pre nego sto se dodje.
I dobro sta si sad ti novo konkretno rekao nama poput prethodnih ljudi konkretno iz Amerike?!
Ja nisam cuo nikakve bajke o Americi niti sam Ameriku zamisljao kao bajku. Ok, krivo ti je sto se prijavljujemo na lutriju svi mi redom odavde sa foruma, eto ja vise necu da bi tebi smanjio nervozu.
Reply With Quote
Odgovori

Tags
atl, atlanta, dirty south, georgia, southside


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 21:00.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.