ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 11.09.2010, 21:11
Score's Avatar
Score Score je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.07.2010
US lokacija: San Francisco Bay
YU lokacija: Beograd
Poruke: 448
Nepromenjeno Nasa srpska posla...

E, ovo da se ne dogadja meni nego u nekoj komediji na filmu bilo be smesno...
Odem ti ja u Beograd da trazim novi pasos, jer ovaj plavi nece jos dugo da vredi, samo do nove godine, i trazim ti ja krstenicu u opstini. A imam strano, madjarsko prezime koje se pise sa mnogo sz i y i tako dalje...i izdaju ti oni meni krstenicu sa transkribovanim imenom, onako kako se cita a ne kako se pise, i to na cirilici...? Ok, trazim ja medjunarodnu verziju sretan da ima i ta opcija, kad mi oni dadose transkribovano ime na latinici?! Kaze, po novom zakonu mi moramo da ga pisemo onako kako mi citamo, jer nisi stranac? Pa da sam stranac ne bih od vas trazio dokumenta! I jednostavno ti ukradu identitet. Ni ameri nece da priznaju to moje "novo" ime, ni madjari nece da mi priznaju da sam to ja, ista osoba, u banci mi ne bi dali ni kinte, jer, znate njih, jedno slovo pogresno, zaboravi, cak iako te poznaju...izvini drugar, zakon je zakon... I tako me zamalo izbrisase, moja deca vise ne bi bila moja deca, niti bih imao suprugu ni vozacku dozvolu...da ne duzim, NISTA?! I da nisam imao vezu, da mi pomogne da bukvalno ilegalno, dobijem krstenicu sa originalno napisanim imenom, lepo bih mogao samo da sednem i da placem... A ja nisam usamljen slucaj, bice ljudi koji nece imati vezu i ciji ce zivot stvarno biti "izbrisan"... Prosto neverovatno koliko neki ljudi koji nam kroje kapu ne vide dalje od svog nosa....
__________________
Score
Reply With Quote
  #2  
Staro 11.09.2010, 22:36
Ninovranje Ninovranje je offline
Drug član
 
Datum prijave: 19.06.2010
US lokacija: Chicago - Niles
YU lokacija: NjeVra Siti
Poruke: 78
Pošalji Skype™ poruku korisniku Ninovranje
Nepromenjeno

Eh zalosno je kakvi sve rade i za najobicniju stvar ti treba veza!!!
Reply With Quote
  #3  
Staro 12.09.2010, 00:07
Neverhood's Avatar
Neverhood Neverhood je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 05.10.2009
US lokacija: San Diego
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 152
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Score Prikaz poruke
E, ovo da se ne dogadja meni nego u nekoj komediji na filmu bilo be smesno...
Odem ti ja u Beograd da trazim novi pasos, jer ovaj plavi nece jos dugo da vredi, samo do nove godine, i trazim ti ja krstenicu u opstini. A imam strano, madjarsko prezime koje se pise sa mnogo sz i y i tako dalje...i izdaju ti oni meni krstenicu sa transkribovanim imenom, onako kako se cita a ne kako se pise, i to na cirilici...? Ok, trazim ja medjunarodnu verziju sretan da ima i ta opcija, kad mi oni dadose transkribovano ime na latinici?! Kaze, po novom zakonu mi moramo da ga pisemo onako kako mi citamo, jer nisi stranac? Pa da sam stranac ne bih od vas trazio dokumenta! I jednostavno ti ukradu identitet. Ni ameri nece da priznaju to moje "novo" ime, ni madjari nece da mi priznaju da sam to ja, ista osoba, u banci mi ne bi dali ni kinte, jer, znate njih, jedno slovo pogresno, zaboravi, cak iako te poznaju...izvini drugar, zakon je zakon... I tako me zamalo izbrisase, moja deca vise ne bi bila moja deca, niti bih imao suprugu ni vozacku dozvolu...da ne duzim, NISTA?! I da nisam imao vezu, da mi pomogne da bukvalno ilegalno, dobijem krstenicu sa originalno napisanim imenom, lepo bih mogao samo da sednem i da placem... A ja nisam usamljen slucaj, bice ljudi koji nece imati vezu i ciji ce zivot stvarno biti "izbrisan"... Prosto neverovatno koliko neki ljudi koji nam kroje kapu ne vide dalje od svog nosa....
E vidis ja sam imao suprotno iskustvo, do prosle godine na svakom dokumentu mi se ime pojavljivalo transkribovano, a sad imam dokumente sa originalnim slovima(ne na moj zahtev). Jos se niko nije zakacio zbog razlike u nekim slovima, a iskreno se nadam da i nece... Slazem se da se ne razmislja o mugucim komplikacijama zbog sitne promene zakona... Sta reci...

Last edited by Neverhood; 12.09.2010 at 00:13.
Reply With Quote
  #4  
Staro 12.09.2010, 03:37
ZeljkoUSA's Avatar
ZeljkoUSA ZeljkoUSA je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 13.05.2010
US lokacija: Realno: Chicago
YU lokacija: Beograd
Poruke: 425
Nepromenjeno

Jaoooo, ako krenemo o nasoj administraciji.....Ukoliko se nastavi postavicu svoje iskustvo i impresije pri vadjenju novog pasosa.....
Reply With Quote
  #5  
Staro 13.09.2010, 17:15
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

Ja na ovo mogu samo dodati da smo supruga i ja proveli nas medeni mesec (dobio sam od firme 5 dana) u SUP-u Novi Sad, pri pokusaju menjanja prezimena i vadjenja nove licne karte i promene prebivalista. Da stvar bude gora, nakon svega toga....njoj su ukrali torbu 2 meseca kasnije (sa nasim medenim mesecom u njoj).
Prvu licnu kartu sam vadio 13 meseci u srbiji....jebote, ne mozes dokazati da si gradjanin.
U Americi mi je za vadjenje licne karte trebalo 10 minuta, sa promenu prebivalista 5.
Srpska administracija je bila jedan od 3 najbitnija razloga zbog kojih sam dosao ovamo.
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
Reply With Quote
  #6  
Staro 15.09.2010, 17:19
D$D's Avatar
D$D D$D je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 10.09.2008
US lokacija: Chicago,Wheaton IL
Poruke: 123
Nepromenjeno

Zar je Americka administracija bolja nego li Srpska pa ja tu bas ne vidim neke razlike i jedni i drugi su da te bog sacuva.
Ok americka je ok ako ide sve po protokolu onako kako bi trebalo ali ako se zakoplikuje nesto onda je ovde prava nocna mora da se to ispravi isto kao i u Srbiji s toga ne bih bas velicao ovu ovde administraciju isto kao sto ni ne podnosim onu u Srbiji.
Koliko ovde ljudi ima problema zbog proizvoljno napisanih imena od strane sluzbenika iste te Americke administracije, koliko nasih ljudi ima problema sa imenima i prezimenima jer Ameri generalno imaju problem sa nasim imenima.
Drugo pa oni nas ovde prekste ocas posla iako im ispelujes ime oni napisu onako kako se njima cini da se zoves , Jovan je John, Dejan je Dan itd...
Kad dobijes jedan takav dokumenat sa pogresnim imenom ovde probaj da ga ispravis pa ces videti kako je to(u Srbiji ti bar veza moze pomoci da ispravis to a sta da radis ovde)
Ja sam imao slucaj da zena na salteru prepisuje ime sa mog ID koji je kod nje i da mi pogresno unese ime i prezime.
Koliko tek ovde radi nesposobnih ljudi a rekao bih i neobrazovanih po tim institucijama .
Prema tome administracija je ista i u Srbiji i ovde nema ama bas nikakve razlike, prva od stvari koja mi se ne svidja u Usa je upravo administracija.
Reply With Quote
  #7  
Staro 15.09.2010, 23:26
lanas lanas je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 21.02.2010
US lokacija: New York, Chichago
YU lokacija: Beograd
Poruke: 132
Nepromenjeno

Administracija? Salteri u Beogradu? Posao mi je takav da moram da radim sa Poreskom upravom. Smesno i tragicno.

MICA UBICA(Anti - stres terapija za one koji moraju da rade sa njima)
FT1P(Fali ti neki papir), ovo se redovno desava.

http://www.youtube.com/watch?v=56Y6p8VMVTQ
Reply With Quote
  #8  
Staro 15.09.2010, 23:28
lanas lanas je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 21.02.2010
US lokacija: New York, Chichago
YU lokacija: Beograd
Poruke: 132
Nepromenjeno

Poslusajte, ako imate vremena
Reply With Quote
  #9  
Staro 04.01.2011, 20:05
Aj Jovo nanovo Aj Jovo nanovo je offline
Član
 
Datum prijave: 23.12.2010
Poruke: 4
Nepromenjeno mozda bese tako

Ovo oko pasosa i nove LK, mozda je bilo tako da ne gresim dusu ali sad je em laganica, em fino i kulturno sve. Pogledao na sajtu MUP-a sta trebam i koliko da uplatim, lagano otisao do grada, uplatio, svratio do kancelarije, zakazao slikanje za sutradan (mogao sam da biram vreme i mesto slikanja i davanja otisaka, ponudjene su mi tri lokacije i 5 termina, pa ko voli nek izvoli). Sutradan popodne se lagano otklackao do prethodno dogovorenog mesta, nisam cekao bukvalno ni sekunde iako sam dosao 15 min ranije, slikao se i dao otiske za 5 minuta i posle deset dana dosao da podignem novi pasos i LK. Ni tada nisam cekao ni minut.
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Pronalaženje prvog posla u Americi stizeljeto Vodič za emigrante 492 25.03.2019 13:34
Kako do posla kad se jednom udje? dreadnot Stare teme 84 13.12.2011 19:13

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 21:35.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.