ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Retro > Stare teme

Stare teme Teme iz ostalih foruma koje su zastarele i zatvorene davnih dana.

 
 
Thread Tools Display Modes
  #21  
Staro 03.08.2009, 19:03
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

[QUOTE=vanja-istra;11186]Kralj jer znaš vozit auto na ručni mjenajči i ako ti posao to traži (npr. dostava), jer velika većina Amerikanaca to nezna. Čak za to imaju i posbene tečajeve.

ps: nemam edit tipku pa ispadne sasvim drugo od onog šta sam mislio.[/QUOTE]

Hmm....jesi ti siguran da ce ti to trebati? Ovde su ti skoro svi automobili na automatski menjac, pa cak i dostava, taksi i sl.
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
  #22  
Staro 03.08.2009, 19:26
ferrigno's Avatar
ferrigno ferrigno je offline
Drug član
 
Datum prijave: 23.06.2009
US lokacija: bilo gdje samo da nije toplo
YU lokacija: Pula, HR
Poruke: 38
Nepromenjeno

Znam da neće baš previše, ali pogledao sam letimično par oglasa za dostavu, u svima se traži znanje u vožnji s ručnim mjenjačem.
__________________
27.10.2009. - Prijava sređena, nažalost nisam izvučen...
20.10.2010. - Puška i ove godine, idemo opet na novo...
15.10.2011. - Prijava ponovo...
  #23  
Staro 03.08.2009, 21:19
landlord's Avatar
landlord landlord je offline
Amer
 
Datum prijave: 21.05.2008
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Sarajevo, B&H
Poruke: 1 165
Nepromenjeno

kod 90 % poslova za dostavu, trebas imati svoje auto i naravno osiguranje.
Kad tek dodjes tesko da ces moci odmah ostvariti ovo dvoje. A tu je i pitanje ispplativosti. Uglavnom su ti te pozicije minimalno placene, plus napojnice..
e sad ti racunaj odrzavanje auta isl. pa nisam siguran koliko se to na kraju isplati.
__________________
2009EU00018xxx
22.04.2008 - koverta iz Kentuckyja poslana na moju adresu
21.05.2008 - dobio prvu kovertu
26.5.2008 - uzvratio sam im svojom kovertom
29.5.2008 - dobili su moju kovertu
04.2.2009 - stigla druga koverta
19.2.2009 - uspjesno zavrsen ljekarski pregled
26.2.2009 - AOS stigao
13.3.2009 - zakazan intervju
17.3.2009 - Dan kad sam pozelenio
_____________________________________

U Americi od 24.05.2009.
  #24  
Staro 04.08.2009, 07:46
dreadnot's Avatar
dreadnot dreadnot je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 24.06.2009
US lokacija: Milwaukee, WI
YU lokacija: Beograd, RS
Poruke: 652
Pošalji Yahoo poruku korisniku dreadnot
Nepromenjeno

Da je sve to tako lako, odavno bi vec neko tamo skontao i uradio, svi zele lake pare... a toga bas i nema na svakom koraku. Medjutim, kad se pogledaju liste oglasa, toliko se trazi na sve strane, da je to bruka. Primera radi, gledao sam malo drzavne poslove, savezne i po pojedinim drzavama, dakle administracija, oglasa koliko hoces za sve struke. Kod nas moratorijum na drzavno zaposlenje, tamo na izvolte. U mojoj struci (veterinar) naleteo sam na gomilu oglasa koji se ponavljaju, predpostavljam da pri prvom objavljivanju nije bilo kandidata... Pa valjda ce se onda nesto naci i za mene ? :-)))
__________________

02. 11. 2008. - Prijava za DV 2010
05. 06. 2009. - Prvi koverat stigao, broj 19xxx
01. 07. 2009. - Formulari poslati u Kentaki
09. 07. 2009. - Formulari stigli u Kentaki
04. 12. 2009. - Stigla druga koverta
22. 01. 2010. - Obavljen lekarski pregled
27. 01. 2010. - Obavljen intervju, odlozeno viziranje
09. 04. 2010. - VIZE U PASOŠIMA!
17. 09. 2010. - D(eparture) Day
  #25  
Staro 04.08.2009, 08:18
lenhi lenhi je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 04.07.2009
Poruke: 258
Nepromenjeno

Pozdrav svima!
Može li mi neko reći kakva je situacija vezano za kvalitetne servisere računara?
Da li je tu situacija kao sa zanatlijama kao što neko navodi molere, električare?!
Koliko je tražen, da li je lako naći taj posao i da li je plaćen?
Hvala svima na dosadašnjem pisanju na ovom forumu sa puno informacija i sve najbolje želim svima koji su u USA!
  #26  
Staro 04.08.2009, 09:58
ferrigno's Avatar
ferrigno ferrigno je offline
Drug član
 
Datum prijave: 23.06.2009
US lokacija: bilo gdje samo da nije toplo
YU lokacija: Pula, HR
Poruke: 38
Nepromenjeno

[QUOTE=lenhi;11194]Pozdrav svima!
Može li mi neko reći kakva je situacija vezano za kvalitetne servisere računara?
Da li je tu situacija kao sa zanatlijama kao što neko navodi molere, električare?!
Koliko je tražen, da li je lako naći taj posao i da li je plaćen?
Hvala svima na dosadašnjem pisanju na ovom forumu sa puno informacija i sve najbolje želim svima koji su u USA![/QUOTE]
E to i mene zanima. :)
__________________
27.10.2009. - Prijava sređena, nažalost nisam izvučen...
20.10.2010. - Puška i ove godine, idemo opet na novo...
15.10.2011. - Prijava ponovo...
  #27  
Staro 04.08.2009, 14:10
wrath:of:the:lich:king's Avatar
wrath:of:the:lich:king wrath:of:the:lich:king je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 24.11.2008
US lokacija: Ohio
YU lokacija: Vojvodina
Poruke: 279
Nepromenjeno

Nisam bas sigurna da cete naci tako nesto brzo... jer su ovde racunari toliko jeftini da se odma' kupuju novi! Na putu do posla prolazim pored servisa za racunare, naplacuju 45 dolara za ciscenje spyware, adware i virusa :blink:
Ali ima oglasa po craigslisti, obicno ljudi to rade kao part time, da uzmu neku lovu extra. Mada, opet, nisam sigurna ni da smeju da reklamiraju takve usluge ako nemaju radnju? Ili kako se to vec kaze, ako nisu registrovani da mogu da rade na contract.
__________________
U Americi od 19.03.2009.
  #28  
Staro 04.08.2009, 15:49
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

[QUOTE=dreadnot;11193]Da je sve to tako lako, odavno bi vec neko tamo skontao i uradio, svi zele lake pare... a toga bas i nema na svakom koraku. Medjutim, kad se pogledaju liste oglasa, toliko se trazi na sve strane, da je to bruka. Primera radi, gledao sam malo drzavne poslove, savezne i po pojedinim drzavama, dakle administracija, oglasa koliko hoces za sve struke. Kod nas moratorijum na drzavno zaposlenje, tamo na izvolte. U mojoj struci (veterinar) naleteo sam na gomilu oglasa koji se ponavljaju, predpostavljam da pri prvom objavljivanju nije bilo kandidata... Pa valjda ce se onda nesto naci i za mene ? :-)))[/QUOTE]

Pustite oglase....to nista ne znaci. Na svaki od tih oglasa se javi 400-500 ljudi dnevno. Druga stvar, i ovde ti je isto sa drzavnim zaposlenjem kao i u Srbiji. Jedina je razlika sto ovi stave oglas jer moraju, a na kraju ce uci neko preko veze. Takodje, rekao sam vec u par navrata da ameri vole da stavljaju oglas za zaposljavanje i onda kada ne zaposljavaju. Eno ti radnja pored mene drzi oglas vec 9 meseci...moja draga se bila odmah prijavila, ali najo. Oglasa ima puno....to su multimilionski gradovi. Koliko ima samo oglasa za bilo koju struku na teritoriji cele srbije. Medjutim, ono sto je strasno je da se bar 500 ljudi dnevno prijavi za svaki od tih oglasa. Takodje, 40% oglasa je cista prevara. Ne zelim nikog da pokolebam, samo cisto ovo napominjem, jer sam i ja bio tako naivan i gledao oglase i ono....woow vidi sto u americi ima posla, a onda kada krenes da se prijavjlujes na iste...onda shvatis da ti se vecina uopste ni ne javi (ni ono kao "primili smo vasu prijavu"). Postoji ta kultura ovde, gde ti pored rezimea saljes propratno pismo gde opisujes da je celo tvoje bivstvovanje bilo samo priprema za sansu da radis kod njih i sl. Ta kultura se odnosi samo na tebe koji se prijavljujes na posao, dok poslodavac je uglavnom nekulturna svinja koja nije u stanju ni automatski mail da posalje sa zahvalnicom sto si se zainteresovao itd. Cast izuzecima, naravno.
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
  #29  
Staro 04.08.2009, 16:09
landlord's Avatar
landlord landlord je offline
Amer
 
Datum prijave: 21.05.2008
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Sarajevo, B&H
Poruke: 1 165
Nepromenjeno

Ovo sto je dreamer napsiao potpisujem od rijeci do rijeci.

Sto se tice IT administracije i sl. moj savjet vam je da prije nego dodjete pokusate poloziti 1) MCSE 2) CISCO 3) A+. Ovde se mislim najvise cijeni 1) pa 2) pa 3). Sa MCSE i radnim iskustvom mislim da nece biti problema pri pronalazenju posla.
__________________
2009EU00018xxx
22.04.2008 - koverta iz Kentuckyja poslana na moju adresu
21.05.2008 - dobio prvu kovertu
26.5.2008 - uzvratio sam im svojom kovertom
29.5.2008 - dobili su moju kovertu
04.2.2009 - stigla druga koverta
19.2.2009 - uspjesno zavrsen ljekarski pregled
26.2.2009 - AOS stigao
13.3.2009 - zakazan intervju
17.3.2009 - Dan kad sam pozelenio
_____________________________________

U Americi od 24.05.2009.
  #30  
Staro 04.08.2009, 18:34
wrath:of:the:lich:king's Avatar
wrath:of:the:lich:king wrath:of:the:lich:king je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 24.11.2008
US lokacija: Ohio
YU lokacija: Vojvodina
Poruke: 279
Nepromenjeno

MCSE moja polovina planira da odradi nadamo se iduce godine...
Inace da, mislim da je mozda i vise od 50% oglasa spam.
__________________
U Americi od 19.03.2009.
 


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Isključeno
Smajliji: Isključeno
[IMG] kod je Isključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Pronalaženje prvog posla u Americi stizeljeto Vodič za emigrante 492 25.03.2019 13:34

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 02:33.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.