ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Mobilna Telefonija, Internet i Kablovski Provajderi » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #91  
Staro 19.03.2014, 01:05
IgorMAD's Avatar
IgorMAD IgorMAD je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 10.01.2013
US lokacija: ?
YU lokacija: Srbija
Poruke: 660
Nepromenjeno

Dekodirate telefone jedino ako su vam zakljucani na nekoj mrezi. Sto se tice telefona, ne verujem da vam nece raditi. Samo nemojte da uzimate Verizon koji ne podrzava GSM telefone.
__________________

01.05.2013. Izvucen 2014EU00008xxx
21.05.2013. Poslati papiri u Kentucky
28.05.2013. Stigli papiri u Kentucky
13.09.2013. Zakazan intervju
13.11.2013. Obavljen lekarski pregled
21.11.2013. Intervju uspesno zavrsen
Od 12/13/2013 u USA
Reply With Quote
  #92  
Staro 19.03.2014, 09:39
Makovi Makovi je offline
Drug član
 
Datum prijave: 02.05.2013
US lokacija: LA
YU lokacija: Zagreb
Poruke: 85
Nepromenjeno

Ponovit ću što sam i prije pisao: straight Talk koristi AT&T resurse (mnogo bolja pokrivenost) a sim card se može nabaviti preko Walmarta kao i na njihovom web shopu. 45$ unlimited+2,5 GB. Ja ću za mjesec dana probati ubaciti to u nađe otključane iphone4 telefone iz HR. Čak i na straight Talk stranici ima obrazac za provjeru prema IMEI broju uređaja. Moj broj prolazi bez problema.
Reply With Quote
  #93  
Staro 19.03.2014, 09:53
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

Str8 Talk (AT&T resursi), H2O (AT&T resursi) i Simple Mobile (T-Mobile resursi) ce raditi sa telefonima donetim iz exYU.

Kao sto rece prethodni clan, AT&T ima neuporedivo bolju pokrivenost od T-Mobile mreze.

Ono sto novopridolsom imigrantu igra bitnu ulogu su poruke ka inostanstvu. Str8 Talk je ukinuo poruke ka inostranstvu, H2O na unlimited planu ima 100 poruka ka inostranstvu dok Simple Mobile ima neograniceni ino-sms.

Za nekoga ko planira da bude stacionaran u startu (prevashodno mislim na ljude koji ne voze kamion) Simple Mobile je mozda najpovoljnije resenje jer za $40 mesecno ima neogranicen talk&text sa data planom od 1 GB na 3G/4G a nakon potrosenog 1 GB je unlimited na EDGE-u
Reply With Quote
  #94  
Staro 19.03.2014, 11:19
Makovi Makovi je offline
Drug član
 
Datum prijave: 02.05.2013
US lokacija: LA
YU lokacija: Zagreb
Poruke: 85
Nepromenjeno

Rekao bih da SMS prema inostranstvu i nije neki problem uz tolike aplikacije (wazzup, viber i iMessage među iPhone-ima npr). Preko vibera idu i pozivi, možda losije kvalitete, ali idu. O skypeu da ne govorim, besplatni video pozivi su odlični, naročito ako imate prednju kameru iznad ekrana (to svakako pripaziti). To je tolika ušteda da mislim da novi imigrant nema što razmišljati nego ODMAH uzeti pametni telefon ili ponijeti otključani pametni od kuće. Jest da je skuplji u startu, ali se zaista isplati. Pogotovo što u USA na svakom koraku ima wireless (wifi) ili ih je bar više nego kod nas.

Zato svakako bilo što što radi na Android, ios ili Windows. Drugo je sve bačen novac i suludo trošenje po meni.
Reply With Quote
  #95  
Staro 19.03.2014, 11:19
via's Avatar
via via je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 01.05.2013
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: RS, BiH
Poruke: 279
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Makovi Prikaz poruke
Ponovit ću što sam i prije pisao: straight Talk koristi AT&T resurse (mnogo bolja pokrivenost) a sim card se može nabaviti preko Walmarta kao i na njihovom web shopu. 45$ unlimited+2,5 GB. Ja ću za mjesec dana probati ubaciti to u nađe otključane iphone4 telefone iz HR. Čak i na straight Talk stranici ima obrazac za provjeru prema IMEI broju uređaja. Moj broj prolazi bez problema.

IMEI broj prolazi...jupiiiii, ostaje mi moj telefončić
Provjeravala sam po IMEI broju i na T-mobile sajtu, ali kod njih ne prolazi: We do not recognize the IMEI number you entered , kod simple mobile sam našla neki podatak da telefon mora podržavati frekvenciju 1700, što naši ne podržavaju i hiljadu nekih čudesa... Već sam razmišljala koga ćemo obradovati ovdje telefonima, ali sad se ispostavilo da nećemo nikoga, telefončići idu s nama
Još dekodiranje i spremni smo... hvala Makovi na ovoj info
__________________
2014EU00003xxx

22.10.2012. prijava za DV-2014
01.05.2013. izvučeni
21.05.2013. poslali kovertu u Kentucky
29.05.2013. koverta stigla u Kentucky
08.11.2013. Intervju - vize odobrene
31.03.2014. Landed in Chicago
Reply With Quote
  #96  
Staro 19.03.2014, 11:33
via's Avatar
via via je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 01.05.2013
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: RS, BiH
Poruke: 279
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Magelan Prikaz poruke
Str8 Talk (AT&T resursi), H2O (AT&T resursi) i Simple Mobile (T-Mobile resursi) ce raditi sa telefonima donetim iz exYU.

Kao sto rece prethodni clan, AT&T ima neuporedivo bolju pokrivenost od T-Mobile mreze.

Ono sto novopridolsom imigrantu igra bitnu ulogu su poruke ka inostanstvu. Str8 Talk je ukinuo poruke ka inostranstvu, H2O na unlimited planu ima 100 poruka ka inostranstvu dok Simple Mobile ima neograniceni ino-sms.

Za nekoga ko planira da bude stacionaran u startu (prevashodno mislim na ljude koji ne voze kamion) Simple Mobile je mozda najpovoljnije resenje jer za $40 mesecno ima neogranicen talk&text sa data planom od 1 GB na 3G/4G a nakon potrosenog 1 GB je unlimited na EDGE-u
Nama je u planu bio upravo Simple Mobile, što po vlastitom istraživanju, što po preporuci prijatelja, ali zabrinuli su me ti neki podaci o frekvencijama i činjenica da po tom serijskom broju i vrsti telefona ispada da naši telefoni nisu kompatibilni sa T-mobile mrežom.?! Kad dođemo pokušat ćemo i kod njih, ali bitno mi je da imamo rezervnu varijantu, ako se ispostavi da telefoni stvarno nisu kompatibilni. Ne daju nam se sad pare još i za telefone, kad imamo, takoreći, nove.
__________________
2014EU00003xxx

22.10.2012. prijava za DV-2014
01.05.2013. izvučeni
21.05.2013. poslali kovertu u Kentucky
29.05.2013. koverta stigla u Kentucky
08.11.2013. Intervju - vize odobrene
31.03.2014. Landed in Chicago
Reply With Quote
  #97  
Staro 19.03.2014, 13:13
Makovi Makovi je offline
Drug član
 
Datum prijave: 02.05.2013
US lokacija: LA
YU lokacija: Zagreb
Poruke: 85
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik via Prikaz poruke

IMEI broj prolazi...jupiiiii, ostaje mi moj telefončić
Provjeravala sam po IMEI broju i na T-mobile sajtu, ali kod njih ne prolazi: We do not recognize the IMEI number you entered , kod simple mobile sam našla neki podatak da telefon mora podržavati frekvenciju 1700, što naši ne podržavaju i hiljadu nekih čudesa... Već sam razmišljala koga ćemo obradovati ovdje telefonima, ali sad se ispostavilo da nećemo nikoga, telefončići idu s nama
Još dekodiranje i spremni smo... hvala Makovi na ovoj info
Ma nema na čemu. Eto i ja se pripremam za istu stvar, vec sam i prije naisao na taj podatak na apple forumu (imam iphone) i googletu.

Sve i da vam ne rade telefoni ni na jednoj mobilnoj mrezi, ako ima wifi iskljuci se mobilna mreza (ili se izvadi sim kartica) i koristi se kao tablet za surfanje internetom! A kad se jednom vratite kuci opet kartica unutra i imas mobitel vec na aerdromu.

Samo svakako AT&T jer i ovi moji rodaci u Americi kazu da cim se maknes iz nekog veceg grada vec nema signala. Takoder, ako imas 3g iphone, navodno na t-mobile radi samo do 2g brzine sto je jaaako sporo. Na at&t navodno radi cak i 4g, ali to moj iphone4 ionako ne podrzava. Veselim se septembru jer tada navodno izlazi iphone6 pa cu tada razmisljati o kupovini novog.

Inace, ne znam kako je kod vas, ali u HR nakon isteka ugovora svaki operater MORA otkljucati mobitel na sve mreze. Moj ugovor igrom slucaja istice 10.4. i vec sam se raspitao kod VIP operatera (dao sam IMEI broj), nasli su ga na popisu i otkljucat ce ga BESPLATNO. Porvjerite prije nego platite nekome otkljucavanje na crno.
Reply With Quote
  #98  
Staro 19.03.2014, 16:22
pelcer224 pelcer224 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 12.10.2013
Poruke: 79
Nepromenjeno

Ako vec planirate da ponesete svoj vredniji telefon 150-200e + , prodate ga ovde pred polazak i za te pare kupite sebi u USA slican telefon jer gledajuci prepaid ponude telefona (Simple mobile,...) opet ste na istom.
Ako planirate poneti neku jeftinu krntiju, to i tamo mozete uzeti za sitne pare, ne trebate ni nositi.
Reply With Quote
  #99  
Staro 19.03.2014, 22:46
Bockyman's Avatar
Bockyman Bockyman je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 11.10.2009
US lokacija: Палатајн, Илиноис (Palatine, IL)
YU lokacija: Лесковац
Poruke: 289
Pošalji Skype™ poruku korisniku Bockyman
Nepromenjeno

1700 фрекфенција је потребна за 3G интернет, тако да ако ваши телефони подржавају остале УСА фрекфенције, радиће вам поруке и разговор а интернет ће се задржати на 2G.

Лепо неко рече, продате телефоне тамо а овде купите или откључане на и-беју, или телефоне за мрежу коју одаберете...

Тачно је да T-mobile има лош или непостојећи сигнал ван већих градова, али за те неке градске локације одлично одрађује посао.
__________________
Од 23.септембра 2011. у граду Чикагу!
Reply With Quote
  #100  
Staro 20.03.2014, 02:11
milosx milosx je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.07.2011
US lokacija: NEW YORK
YU lokacija: BiH/Srb
Poruke: 290
Nepromenjeno

Ja sam primetio da otkako mi je supruga presla sa t-mobile na simple mobile da je mnogo bolji kvalitet zvuka. Simple mobile bi trebalo da koristi njihove tornjeve tako da ne znam zasto je tako. Isto sam primetio da je moj telefon koji sam doneo iz srbije (HTC Hero) imao jako los zvuk ovde i mogu samo da pretpostavim da je frekvencija u pitanju. Isto je za suprugin Samsung (od dinar).
Razgovor sa at&t korisnicima je nesto losijeg kvaliteta.

I ja sam za to da prodate telefone i da kupite ovde otljucane, sa mestom za sim karticu. Moto G na play store je $179, a Nexus 5 je $350... Nexus 4 se moze naci za $250.

Znam lika koji je uzeo neku varijantu samo sa internetom neogranicenim i ima google voice broj preko kog prica. Placa oko $25 ali to je maltretiranje... mada uvek moze da ima izgovor kad nece da se javi
__________________
u NYC od 2012.
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Internet u USA dreamerns Vaša strana 43 13.07.2010 20:46
Mobilna verzija ZL ne radi Good Spirit ZelenaLutrija.com - O sajtu 1 23.05.2010 00:27
Fiksna telefonija Misa Stare teme 0 15.05.2009 09:57

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 06:21.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.