ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Vize za SAD > Porodične imigrantske vize

Porodične imigrantske vize Opšte teme o dobijanju i apliciranju za porodične imigranske vize

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #11  
Staro 30.11.2008, 21:05
Good Spirit's Avatar
Good Spirit Good Spirit je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.04.2008
US lokacija: Bay Area, CA
YU lokacija: Belgrade
Poruke: 264
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Zana Prikaz poruke
@ Sloba: u zabludi si, teze je promeniti status nego bilo sta drugo. Na prvom mestu - ne mozes ovde da menjas status vec moras nazad da popunis aplikaciju ponovo. Primer: dodjes ovde na studentsku i vencas se - moras nazad da apliciras u svojoj ambasadi za novu vizu. Tako da zaboravi na te seme kako cemo lako cemo, samo da se dokopamo americkog tla...
Ja ću samo potvrditi ovo, dodao bih samo sledeće:

Status je moguće lako promeniti u USA jer to ne radi ambasada već njihovo "ministarstvo", za promenu ti treba samo validan razlog. Pa tako ti možeš promeniti npr. vizu J1 (koja je za studente na 5 meseci) na neku za školovanje ili šta ti ja znam koja je na duže, ali i to duže sigurno nije više od godinu-dve, a isto mislim da ne možeš status menjati više puta. Ali problem je što ćeš se verovatno kada tad vratiti u Srbiju i onda više nema nove vize za tebe (najverovatnije), jer si prekršio ono što si rekao/tražio u ambasadi. Tj. promenom statusa ti ne menjaš vizu, i što se tiče vlasti ti si tamo legalno, ali zato kada budeš trebao da obnoviš vizu ili da apliciraš za neku drugu, gotovo sigurno ćeš biti odbijen.

Vrlo je jednostavno, nemoj ih lagati. Ako si dobio vizu na 5 meseci, ispoštuj to, vrati se na vreme i još lakše ćeš dobiti opet istu ili neku drugu, jer već imaš istoriju.

To su sve reči USA konzularke (Jennifer Lawson, US Embassy Vice-consul) koju sam ja slušao prošle godine na jednom seminaru o odlasku sa J1 vizom.
Reply With Quote
  #12  
Staro 30.11.2008, 21:24
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

Who May Apply to Change to a New Nonimmigrant Status?
Source: www.uscis.gov

In general, you may apply to change your nonimmigrant status if you were lawfully admitted into the United States with a nonimmigrant visa, your nonimmigrant status remains valid, and you have not committed any crimes that would make you ineligible.

You may not apply to change your nonimmigrant status if you were admitted to the United States in the following visa categories:

(VWPP) - Visa Waiver Pilot Program (or the Guam Visa Waiver Program)
D - As a crewman
C - As an alien in transit or in transit without a visa
K - As a fiancé(e) or spouse of a U.S. citizen or dependent of a fiancé(e) or spouse
S - As an informant (and accompanying family) on terrorism or organized crime

If you are an international exchange visitor (J visa category) you may not change your nonimmigrant status if you were admitted to the United States to receive graduate medical training, unless you receive a special waiver. In addition, some exchange visitors must meet a foreign residence requirement before they are allowed to change status. This means that some international exchange visitors must leave the United States and go back to their home country for a minimum of two years before applying to come to the United States as a temporary worker or an immigrant. If you are an exchange visitor and are required to meet the foreign residence requirement, you must receive a waiver if you wish to change your nonimmigrant status without returning home. If you do not receive a waiver, then you may only apply to change to the A (Diplomatic and other government officials, and their families and employees) or G (Representatives to international organizations and their families and employees) nonimmigrant categories. For more information on international exchange visitors, please see How Do I Waive the Foreign Residence Requirement if I am an Exchange Visitor? . In addition, please see the Department of State, Bureau of Consular Affairs and the Department of State Websites. The applicable laws can be found at 8 CFR 214.2 and 212.7.

If you are a vocational student (M visa category), you may not apply to become an academic student (F visa category). You also may not apply to change from the vocational student visa category to a temporary worker visa category (H) if it was the training you received as a vocational student in the United States that made you qualified for the temporary worker position.



Uuuuuuuuu ala odlutasmo sa teme
Reply With Quote
  #13  
Staro 01.12.2008, 02:19
Sloba_Kg Sloba_Kg je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 21.11.2008
US lokacija: Atlanta, GA
Poruke: 419
Nepromenjeno

@ Sloba: u zabludi si, teze je promeniti status nego bilo sta drugo. Na prvom mestu - ne mozes ovde da menjas status vec moras nazad da popunis aplikaciju ponovo. Primer: dodjes ovde na studentsku i vencas se - moras nazad da apliciras u svojoj ambasadi za novu vizu. Tako da zaboravi na te seme kako cemo lako cemo, samo da se dokopamo americkog tla...[/quote]

Ne pricam ja o sebi. isao sam 3 puta i vracao se na dan isteka vize i svaki put su zvali iz ambasade i proverili da li sam i kad dosao.
Cinjenica je da imam dosta poznanika i posebno kolega i koleginica sa faxa koji su otisli na H2B vizu program i ostali, promenili status vencanjem i onog trenutka kada su dobili (mislim da se to tako zove) "temporary green card" ili kako oni kazu "da mogu da putuju", oni su dolazili u Srbiju. Troje od njih me je posetilo letos ovde u Kg. Nisu uopste isli u ambasadu. Znam sta sve cekiramo pod "NO" u DS -156 ili 157 ali njima niko nije pravio problem. Zbog toga su sada i rigorozniji kada je u pitanju odobravanje viza za sezonske poslove.

Ja u principu ne podrzavam to ali kao sto napisah, silni ljudi izmenjali status.
O tome pricam, a sto se mene tice ja sam pobornik da se tamo bude legalno i zivi i radi ko covek.
Mislim, o semama i ne razmisljam, ako me pogleda sreca i ako oni procene da su mi papiri u redu, otici cemo i (buduca) zena i ja. Ako ne nikom nista (sto rece neko"bar si se ozenio")
Reply With Quote
  #14  
Staro 01.12.2008, 09:25
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

Da u pravu si - ako nista drugo a ono bar to
Pazi, ja sam poslednji put u nasoj ambasadi u BG bila pre 7 godina i secam se da je tada bio taj natpis na zidu (o nemogucnosti promene statusa)... e sad ko zna sta se izmenilo do tada... uh kako godine prolaze....
Reply With Quote
  #15  
Staro 01.12.2008, 09:43
Sloba_Kg Sloba_Kg je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 21.11.2008
US lokacija: Atlanta, GA
Poruke: 419
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Zana Prikaz poruke
Da u pravu si - ako nista drugo a ono bar to
Pazi, ja sam poslednji put u nasoj ambasadi u BG bila pre 7 godina i secam se da je tada bio taj natpis na zidu (o nemogucnosti promene statusa)... e sad ko zna sta se izmenilo do tada... uh kako godine prolaze....
Hehe pa da, to je mozda i najvaznije.
Malopre sam citao neke postove o teorijama zavere kako sve znaju i sve prate a ako ne znaju, saznace tako da ne bih o imenima.

Iz mog grada ima najmanje 20-30 ljudi koji su isli ko sezonski radnici na 4-6 meseci i "resili status" vencanjem. To im neko odredjeno vreme zabranjuje izlazak iz USA ali oni to tempiraju da dolaze ovde za Novu godinu ili na leto. Cak su kod mog kolege(iz Smedereva) roditelji isli na vencanje i dobili vize na po 3 godine.

Kao sto napisah, u formularima pise da necemo studirati, vencavati se, ostajati duze od vize itd.ali mislim da jedino uz zahtev iz ovdasnje ambasade tamo nesto proveravaju. Oni sami to da rade, ne verujem.

Pisem ovo,opet kazem, ne jer ja planiram tako nesto(jer je za mene bar svaki odlazak u ambasadu stres sam po sebi i uvek drugaciji i uvek mi je frka) nego da kazem da ima nacina za rodbinu koja nema pravo da radi a dodje turisticki. E sad to sto time zatvarate vrata ostalima (npr.dodje brat, ostane...tesko da ce nekog drugog brata ili sestru pustiti) to je treci padez
Mi danas idemo da zakazemo vencanje pa meni treba jedan konkretan odgovor.

Da li odmah po vencanju kontaktirati ambasadu ili cekati da stigne druga koverta(ocekujem je tih dana) ?
Hvala
Reply With Quote
  #16  
Staro 01.12.2008, 10:03
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

Vidis, tu ja ne mogu da ti pomognem - ja sam se vencala odmah nakon prve koverte, iskopirala forme , popunila i poslala ih nazad za oboje. Drugo pismo je stiglo za oboje. Takve su mi instrukcije oni dali iz KCC. Nadam se da neko drugi ima odgovor na ovo pitanje - moderatoru treba pomoc
Reply With Quote
  #17  
Staro 01.12.2008, 10:15
Sloba_Kg Sloba_Kg je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 21.11.2008
US lokacija: Atlanta, GA
Poruke: 419
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Zana Prikaz poruke
Vidis, tu ja ne mogu da ti pomognem - ja sam se vencala odmah nakon prve koverte, iskopirala forme , popunila i poslala ih nazad za oboje. Drugo pismo je stiglo za oboje. Takve su mi instrukcije oni dali iz KCC. Nadam se da neko drugi ima odgovor na ovo pitanje - moderatoru treba pomoc
Iz ambasade su rekli cim se vencas javi nam. E sad ako koverta stigne do tad super, nema frke, ako ne stigne, znaju oni valjda sta dalje jer me definitivno ima u kompjuteru
P.S.Zana cestitam na 200-om postu!!!
Reply With Quote
  #18  
Staro 01.12.2008, 10:45
xeg's Avatar
xeg xeg je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 10.05.2008
US lokacija: Atlanta, GA
YU lokacija: Nis, Srbija
Poruke: 852
Pošalji Skype™ poruku korisniku xeg
Nepromenjeno

Zvacemo ih i mi za dan-2, verujem da ce nam isto reci kao i tebi. Inace odmah nakon svadbe krecemo u vadjenje pasosa, potvrda i sl. a onda prevodjenje. Javicu odgovor iz ambasade.
__________________
2009EU00014xxx
09.05.2008. - stigla 1. koverta
14.05.2008. - poslato nazad
16.05.2008. - stiglo u KCC
01.12.2008. - stigla 2. koverta
22.12.2008. - zavrsen lekarski
22.01.2009. - uspesno zavrsen intervju u Bgd-u
23.01.2009. - podigli vizirane pasose
Od 19.04.2009. u USA, Atlanta, GA
---------
About us: Veselinovica kutak
Reply With Quote
  #19  
Staro 01.12.2008, 10:59
Sloba_Kg Sloba_Kg je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 21.11.2008
US lokacija: Atlanta, GA
Poruke: 419
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik xeg Prikaz poruke
Zvacemo ih i mi za dan-2, verujem da ce nam isto reci kao i tebi. Inace odmah nakon svadbe krecemo u vadjenje pasosa, potvrda i sl. a onda prevodjenje. Javicu odgovor iz ambasade.
E i jedan predlog, posto se vadi novi pasos, zatrazi kad budete zvali ambasadu da ti posalju email sa potvrdom da ti je zakazan intervju, tako ces dobiti "hitno" vadjenje pasosa za 3-4 dana.
Tako cu i ja uraditi ali mi cemo se vencati tek za 13 dana
Reply With Quote
  #20  
Staro 01.12.2008, 11:22
xeg's Avatar
xeg xeg je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 10.05.2008
US lokacija: Atlanta, GA
YU lokacija: Nis, Srbija
Poruke: 852
Pošalji Skype™ poruku korisniku xeg
Nepromenjeno

Imamo mi tu potvrdu iz KCC-ja za datum intervjua. Dobar info! Hvala
__________________
2009EU00014xxx
09.05.2008. - stigla 1. koverta
14.05.2008. - poslato nazad
16.05.2008. - stiglo u KCC
01.12.2008. - stigla 2. koverta
22.12.2008. - zavrsen lekarski
22.01.2009. - uspesno zavrsen intervju u Bgd-u
23.01.2009. - podigli vizirane pasose
Od 19.04.2009. u USA, Atlanta, GA
---------
About us: Veselinovica kutak
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Ulazak u SAD steficacvek Vodič za emigrante 393 22.03.2023 22:54
Ulazak i izlazak iz USA GC i SSN coka Vodič za emigrante 141 08.09.2017 11:50
Ulazak u US posle 6 meseci bez reentry permit-a zex Stare teme 5 15.07.2010 11:05
Razvod i Imigracija - da li je potrebna dozvola drugog roditelja? milenaa Stare teme 19 27.11.2009 10:08
Ulazak u USA juresmith Stare teme 1 16.11.2009 00:58

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 20:42.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.