ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Biznis u USA... » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #31  
Staro 19.08.2012, 14:58
Good Spirit's Avatar
Good Spirit Good Spirit je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.04.2008
US lokacija: Bay Area, CA
YU lokacija: Belgrade
Poruke: 264
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik bora Prikaz poruke
uh druze ti si mnogo toga propustio izgleda
nije pitanje kretanja u isti krugovima drustva nego razumeti zemlju gde zivis

ako upalis televiziju pola sata- sat dnevno te ti stvari nece "promaci" sigurno
ili ozda ako pitas svoje kolege ("prave amere")sa posla neke stvari mozda ti se otvore "vidici"
na primer na ovom forumu nisam skoro nista procitao na temu da je amerika je vec skoro deceniju umesana u DVA rata i da su potrosene stotine milijardi dolara uzalud - kako mislis da to utice na zemlju gde zivis ?dali mislis da te se to netice jer je glavno da se prave svaki dan desetine aplikacija za androidne telefone ??
ja sam vec pre nekoliko puta komentarisao da ovaj forum pruza dosta informacija u nekim sferama ali je za neko sire shvatanje zivota u americi jednstavno veoma jednodimenzionalan i nepruza nikakvu realnu sliku.


gajenje marihuane u americi je recimo mnogo isplativiji "biznis"nego bilo koji drugi posao koji se nudi "investitorima" -relativno malo ulaganje,siguran plasan "proizvoda" ,100% profit je norma .itd

Inace prodaja oruzija belezi najveci rast u urbanim centrima amerike ne nekim" vukojebinama" nego gradovima
svake godine po 10% vise nego prethodne

sto se tice IT -ja plate vam definitivno "padaju" (u odnosu na pre desetak godina) i tu nema sta da se raspravljamo - isto tako postoji i mali sitan problem a to je "outsourcing " (verovatno tvoja "omiljena" rec -IT se "prebacije " u Indiju /Aziju ) i na kraju to je industrija gde je "radni vek" po firmi najkraci -znaci na svakih nekoliko godina dolazi novi talas IT strucnjaka koji znaju i vise i bolje i samim tim "ugrozavaju" stariju ekipu -ja znam dosta o IT -ju (moj brat se time bavi u Francuskoj za EDF) i upoznao sam dosta tvojih "kolega" u US pa i par njih u SF - to nisu preterano "matori" ljudi (oko 40-45 godina) ali su tokom zadnjih 5-6 godina "ispali iz igre" iako su imali decenije iskustva -sada na primier mogu da rade samo part time ili neke sitne projekte po ugovoru -jednostavno su se setali od firme do frime svakih 3-5 godina dok na kraju nisu bili kasirani u jednom trenutku .
Ja bih samo da se osvrnem na deo oko IT-ja.

Na forumu po mom misljenju ima ubedljivo najvise clanova koji rade u IT-ju i u SAD. Takodje verujem da svi mi koji radimo ovde, radili smo i u Srbiji to. Tako da smo na neki nacin bili i na strani outsourcing-a.
I sada ti nama otvaras oci u necemu gde svi radimo (ovde se ogradjujem ako ti radis takodje, mada iz par postova nisam to zakljucio), na osnovu iskustva tvog brata i ljudi koje si upoznao.

Pa zar ne mislis da mi upoznajemo malo vise ljudi iz IT-ja pored nas samih koji radimo u njemu. Sa foruma smo svi rastrkani po raznim krajevima SAD, radimo na razlicitim pozicijama i kompanijama + dodaj ljude koje znamo licno koje rade takodje na razlicitim pozicijama u nasim i drugim kompanijama sirom SAD i sveta.

I pored svega toga ti nama pricas kako mi ne vidimo neke stvari a ti da?!

Poredjenje plata pre deset godina i danas je po meni u najmanju ruku smesno a jos smesnije da ce IT da se prebaci u Indiju. IT-ju ide nikada bolje, zbog raznih stvari koje su svima postale dostupne.

Veca je konkurencija na poslu ali takodje i mnogo lakse da se zapocne biznis. Ljude koji si spomenuo, ako su ispali iz igre, ispali su samo iz razloga jer nisu vise strucni. Stvari se brzo menjaju i ako ih ne pratis ispadas iz igre ma koliko star bio.

Ako se negde ceni iskustvo to je u SAD. A outsourcing-a je uvek bilo i bice, ali takodje se zna sta se salje preko. Moja firma saradjuje iskljucivo sa velikim kompanija u SAD i svetu. Da vidim da sklopis jedan posao sa njima gde ces da outsourcujes kompletan ili znacajan deo posla. Ponavljam, zna se sta se salje preko i na koji nacin i pod kojim nadzorom.
Reply With Quote
  #32  
Staro 20.08.2012, 03:56
landlord's Avatar
landlord landlord je offline
Amer
 
Datum prijave: 21.05.2008
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Sarajevo, B&H
Poruke: 1 165
Nepromenjeno

Boro jedinos to si napisao sto mislim da je donekle tacno je da su prije 10-tak godina firme lakse davale vece plate strucnjacima. Pod pojmom strucnjaka podrazumijevam ljude od IT-ija do masinskih inzenjera...

Normalno je da stanje trzista i broj otvorenih pozicija igra veliku ulogu. Ali prije 10-15 godina je bio veliki rast i bilo je dosta kompanija koje su imale problem da nadju kvalifikovane ljude. Ovo je dosta ljudi iskoristilo i bilo zaposleno sa dobrim platama a i da nisu dobro znali svoj posao. Kad je sve to izduvalo vecina tih je otpustena i naravno da ne mogu da nadju te i slicne plate.

Sad aje dosta ljudi bez posla i firme to koriste. Tako da mogu da nadju strucnjake koji ce da rade i za manju platu samo da bi imali posao dok ne naleti nesto bolje.
__________________
2009EU00018xxx
22.04.2008 - koverta iz Kentuckyja poslana na moju adresu
21.05.2008 - dobio prvu kovertu
26.5.2008 - uzvratio sam im svojom kovertom
29.5.2008 - dobili su moju kovertu
04.2.2009 - stigla druga koverta
19.2.2009 - uspjesno zavrsen ljekarski pregled
26.2.2009 - AOS stigao
13.3.2009 - zakazan intervju
17.3.2009 - Dan kad sam pozelenio
_____________________________________

U Americi od 24.05.2009.
Reply With Quote
  #33  
Staro 22.08.2012, 17:18
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

Potpisujem sta je Good Spirit rekao i na to cu jos da dodam da pre malo vise od 10 godina je bio bubble gde je sve eksplodiralo i otislo u majcinu (http://en.wikipedia.org/wiki/Dot-com_bubble). U doba uspona su se kojekakvi "strucnjaci" nakupili para, jer je bilo dovoljno da znas da napravis web stranicu u nekom dreamweaver i sl aplikaciji i da dobijes posao u dolini sa bruka novca. Kada je to puklo, mnogi su ostali bez posla (kako "strucnjaci", tako i pravi strucnjaci). Danas je kriterijum zaposljavanja na daleko vecem nivou (ne samo od strane velikih IT kompanija, nego i malih firmi). Takodje, sve je manje specijalizovanih sistema koji kostaju stotine hiljada dolara i za koje mozes postati strucnjak samo ako te neka kompanija zaposli i obuci da radis. Daleko je pristupacnija oprema potrebna za rad (kao i za zapocinjanje sopstvenog biznisa).
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
Reply With Quote
  #34  
Staro 25.08.2012, 05:08
kaneolopa kaneolopa je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.02.2009
US lokacija: SF Bay
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 329
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik bora Prikaz poruke
sto se tice IT -ja plate vam definitivno "padaju" (u odnosu na pre desetak godina) i tu nema sta da se raspravljamo - isto tako postoji i mali sitan problem a to je "outsourcing " (verovatno tvoja "omiljena" rec -IT se "prebacije " u Indiju /Aziju ) i na kraju to je industrija gde je "radni vek" po firmi najkraci -znaci na svakih nekoliko godina dolazi novi talas IT strucnjaka koji znaju i vise i bolje i samim tim "ugrozavaju" stariju ekipu -ja znam dosta o IT -ju (moj brat se time bavi u Francuskoj za EDF) i upoznao sam dosta tvojih "kolega" u US pa i par njih u SF - to nisu preterano "matori" ljudi (oko 40-45 godina) ali su tokom zadnjih 5-6 godina "ispali iz igre" iako su imali decenije iskustva -sada na primier mogu da rade samo part time ili neke sitne projekte po ugovoru -jednostavno su se setali od firme do frime svakih 3-5 godina dok na kraju nisu bili kasirani u jednom trenutku .
Good Spirit je lepo objasnijio firme koje posluju na americkom tlu sve manje i manje outsorcuju jer se radjaju nove generacije koje brze i bolje prate tehnologiju.

Amerika nije komunizam gde se zaposlis u jednoj firmi radis jedan posao 30 godina i odes u penziju - TO NE POSTOJI! Ako ti se to ne svijdja postoji gomila drzava na ovome svetu koja i dalje tako fukcionise ... te izvolite gospodo.

Ako zelis da prezivis i da zaradjujesh koliko mislis da trebas moras da se boris za to i da pratis tehnologije. Ne postoji vise jedna tehnologija koja ce tu biti narednih 10 godina. Vrlo jednostavno riba koja pliva prezivi.

Nije mi jasno kako je moguce da covek koji je u IT-u ispadne iz tehnologije i zasto?

IT u Evropi i ono kako se radi u evropi nema apsolutno nikakve veze sa onim kako se radi u Americi verovato ili ne!

Nije bas ni toliko bitno za koga radis vec sta znas... jer znanje sa sobom mozes da poneses, usavrsish i niko ti no ne moze oduzeti a firma te u svakome momentu moze otpustiti (kao prethodno pomenute kolege iz IT-a)
Reply With Quote
  #35  
Staro 25.08.2012, 14:07
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Pa da. I moja tetka koja je ceo zivot provela u IT-u u banci, gde su imali one magnetne trake, one neke kartice u bojama sa kojih su ucitavali podatke i kojoj se ceo radni vek sastojao u sklapanju baza ne bi znala da radi u danasnjim bankama na istom radnom mestu nema sanse. Moras da budes u trendu, koja god da je oblast u pitanju.
Reply With Quote
  #36  
Staro 14.10.2012, 16:37
Irena72 Irena72 je offline
Član
 
Datum prijave: 01.08.2012
Poruke: 22
Nepromenjeno

lele,ja pitala za neke pristojne biznise tipa skola, salon, prodavnica, vrtic..a dobijam odgovore o trgovini oruzja i gajenju kokaina
Reply With Quote
  #37  
Staro 14.10.2012, 16:45
oskark's Avatar
oskark oskark je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 10.06.2010
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Zrenjanin
Poruke: 676
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Irena72 Prikaz poruke
lele,ja pitala za neke pristojne biznise tipa skola, salon, prodavnica, vrtic..a dobijam odgovore o trgovini oruzja i gajenju kokaina
Pa treba da postavis jasno pitanje. Al sta ces, ovo je forum
__________________
27.10.2011. Prijava prvi put
01.05.2012. 2013EU00011XXX
14.05.2012. Poslata Koverta
22.05.2012. Stigla koverta u Kentucky
29.01.2013. Obavljen lekrski pregled
20.02.2013. Interview Uspesno Obavljen
21.02.2013. Viza u pasosu!!!
08.03.2013. Avionska karta
27.04.2013. Vezite se, Polecemo POE Seattle

Oskarov Blog

zelenadvlutrija.blogspot.com
Reply With Quote
  #38  
Staro 08.07.2013, 10:35
shljivovica shljivovica je offline
Drug član
 
Datum prijave: 08.07.2013
US lokacija: nyc
Poruke: 36
Nepromenjeno

Jel ima neko da je otvorio biznis u US s onom E2 vizom?
Reply With Quote
  #39  
Staro 24.07.2013, 08:42
Ivana Ina Ivana Ina je offline
Član
 
Datum prijave: 30.04.2012
US lokacija: Los Angeles
YU lokacija: Kragujevac
Poruke: 18
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik shljivovica Prikaz poruke
Jel ima neko da je otvorio biznis u US s onom E2 vizom?
E i mene zanima isto. Ima nas koji nismo iz "mafija kafe"
Reply With Quote
  #40  
Staro 31.07.2013, 23:33
shljivovica shljivovica je offline
Drug član
 
Datum prijave: 08.07.2013
US lokacija: nyc
Poruke: 36
Nepromenjeno

Ima dosta ljudi sa E2 vizom, sad, kazu kako ovisi od ambasade do ambasade po tom pitanju, nisu u svakoj zemlji ista pravila tako mi bar kaze advokat..
inace, izvedivo je sa $50 000, a nekad i manje, da se dobije ta E2 zelena karta, sto znaci da i uza familija moze s vama, jedini uslov je da se, ako se ne varam, u naredne 2 godine planira zaposliti barem jos 2 amerikanca. Iskreno, za IT mi se cini da bi moglo proci, nema previse ulaganja u startu
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 14:49.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.