ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Vraćanje u matičnu zemlju odmah nakon ulaska u USA ? » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 01.05.2019, 09:23
Pollex Pollex je offline
Drug član
 
Datum prijave: 21.10.2017
YU lokacija: Tuzla
Poruke: 36
Nepromenjeno Vraćanje u matičnu zemlju odmah nakon ulaska u USA ?

Pronašao sam neke stare teme koje bi mi dale odgovor na pitanje, al s obzirom da je u pitanju 2009 godina možda se nešto i promjenilo.

Ono što me zanima je li moguće izvesti nešto ovako.
Budem izvučen na green card spakujem se ja, žena i dijete odemo u USA
budemo tamo 1 mjesec ili pak manje i vratimo se u matičnu zemlju iz razloga da bi samo imali aktivan green card.

Pitanja su koliko dugo mogu biti van USA ? i ako odemo u USA budemo tamo nekih mjesec dana i vratimo se u matičnu zemlju da bi npr svakih 6 mjeseci samo ja išao tamo i radio (2 mjeseca) sezonskog posla a supruga i dijete ostalo kod kuce, hoće li oni izgubiti pravo na green card ?

Činjenica jeste da u USA tokom ta 2 mjeseca imam besplatan smjestaj, vozilo i osiguran posao vozača manjeg kamiona

Sad ona pitanje a što bi tako, zasto se jednostavno ne iselis itd itd...bi odgovorio drugom prilikom
__________________
DV-2019 x2 First time. HAS NOT BEEN SELECTED
DV-2020 x2 HAS NOT BEEN SELECTED
Reply With Quote
  #2  
Staro 01.05.2019, 09:40
damagon damagon je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2017
US lokacija: Maryland
YU lokacija: Nis Serbia
Poruke: 361
Nepromenjeno

Ajd prvo da budete izvuceni,

Moguce je izvesti tako nesto, to se zove activation trip.
Tipa mozes otici na samo jedan dan, tipa ako imas nekog navedes njegovu adresu za ssn i gc, mozes do godinu dana biti van Amerike. Ova dokumenta ti eventualno mogu poslati nekom brzom postom. Cak sta vise posto sam ja vec 6 meseci van Amerike a vracam se uskoro krenulo je cimanje ...
Gledao sam klipove nekih advokatskih kancelarija na youtube, postoji mogucnost da budes i 2 godine i duzevan USA i imas opciju da apliciras za neku re entry permit vizu, sad kako to ide veze nemam.
Ali u sustini mene sada mogu da cimaju gde sam bio , sta sam radio, zasto sam toliko dugo odsustvao... Razlog je bio zavrsetak studija, uzeo sam uverenje i dao na prevod , tako da se nadam da me nece cimati , srecno i pozz
__________________
DV lottery
2018 Class
First time applicant
Reply With Quote
  #3  
Staro 01.05.2019, 09:47
Pollex Pollex je offline
Drug član
 
Datum prijave: 21.10.2017
YU lokacija: Tuzla
Poruke: 36
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik damagon Prikaz poruke
Ajd prvo da budete izvuceni,

Moguce je izvesti tako nesto, to se zove activation trip.
Tipa mozes otici na samo jedan dan, tipa ako imas nekog navedes njegovu adresu za ssn i gc, mozes do godinu dana biti van Amerike. Ova dokumenta ti eventualno mogu poslati nekom brzom postom. Cak sta vise posto sam ja vec 6 meseci van Amerike a vracam se uskoro krenulo je cimanje ...
Gledao sam klipove nekih advokatskih kancelarija na youtube, postoji mogucnost da budes i 2 godine i duzevan USA i imas opciju da apliciras za neku re entry permit vizu, sad kako to ide veze nemam.
Ali u sustini mene sada mogu da cimaju gde sam bio , sta sam radio, zasto sam toliko dugo odsustvao... Razlog je bio zavrsetak studija, uzeo sam uverenje i dao na prevod , tako da se nadam da me nece cimati , srecno i pozz
Moj razlog je taj što npr ne želim još da napuštam BiH a ako sam već izvučen da ni bi to sve propalo da mi je nekako da "održim" sezonskim radom u USA. A posao koji radim u BiH mogu samo da budem odsutan 2 mjeseca u toku godine.
A na sve to.. supruga nije sigurna kako bi se navikla na američki način života Pa ujedno da vidi jel to to
Što se izvlačenja tiče ne ulažem neke jake nade...ono ako bude super je Ako ne bude igrat ćemo opet
__________________
DV-2019 x2 First time. HAS NOT BEEN SELECTED
DV-2020 x2 HAS NOT BEEN SELECTED
Reply With Quote
  #4  
Staro 01.05.2019, 09:55
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

U kratkim crtama, one izgube pravo posle godinu dana na zelenu kartu, a ti posle odredjenog vremena isto ostanes jer ce te na granici posle 2-3 godine zaustaviti. To da neko ima deset godina zelenu kartu i da ide samo na odmor u Ameriku da odrzava status slabo da je istina.

Postoje raznorazni nacini za zaobilazenje zakona sa adovkatima, ali uglavnom je ovako.

Postoji mogucnost da se aplicira za odobrenje ulaska posle godinu dana ali nece svaki put to da pali.

Srecno sa izvlacenjem
Reply With Quote
  #5  
Staro 01.05.2019, 19:16
uran's Avatar
uran uran je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 21.04.2018
US lokacija: Northwest Pacific
YU lokacija: Tel Aviv, Israel
Poruke: 601
Nepromenjeno

pa GC je dizajnirana kao iseljenicka viza, a ne viza za sezonski rad.

Ako vec imas nekog da ti odmah da posao probajte onda da ipak svi odete u Ameriku i vidite recimo par meseci godinu dana da li mozete da se odrzite i kako vam se sve to svidja... Kao vozac kamiona sigurno ces moci da izdrzavas porodicu i da zivite komotno.

Posle ako zena i deca ipak rese da se vrate nazad zaBosnu mozes ti da se stisnes i ostanes bar pet godina u USA i uzmes drzavljanstvo onda vise neces imati nikakva ogranicenja.
__________________
Ability to lift up to 50 pounds.
Reply With Quote
  #6  
Staro 01.05.2019, 20:56
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Nepromenjeno

Hm, sedeti na dve stolice nije lose. Mozda to moze u Evropi, ali u Americi...

Ako te izvuku, zapali odmah u Ameriku i ne vacaj se. Kad dobijes drzavljanstvo onda mozes da se setas. Mada... onda ti nece biti do setnje.
__________________
Generacija DV2018
Ubi bene, ibi patria
Reply With Quote
  #7  
Staro 01.05.2019, 22:19
uran's Avatar
uran uran je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 21.04.2018
US lokacija: Northwest Pacific
YU lokacija: Tel Aviv, Israel
Poruke: 601
Nepromenjeno

ma sve moze da se sredi pitanje je samo koliko je sta prakticno i isplativo.

Ne znam da li je bilo slucajeva na forumu da samo jedan iz porodice hoce GC. Zanima me faca konzularnog sluzbenika ?
__________________
Ability to lift up to 50 pounds.
Reply With Quote
  #8  
Staro 07.05.2019, 07:18
supernoproblemo supernoproblemo je offline
Član
 
Datum prijave: 29.09.2017
US lokacija: Iowa, Indiana, Illinois
YU lokacija: Srbac, Bosna i Hercegovina
Poruke: 15
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Svenson Prikaz poruke
Hm, sedeti na dve stolice nije lose. Mozda to moze u Evropi, ali u Americi...

Ako te izvuku, zapali odmah u Ameriku i ne vacaj se. Kad dobijes drzavljanstvo onda mozes da se setas. Mada... onda ti nece biti do setnje.
Brate koliko sam ja ljubomoran kad vidim ovo selected i touchdown 😀, a i neopisivo mi je drago i ulijeva nadu i meni. Bilo bi dobro da vi koji ste aktivni članovi ovog foruma a koji ste dobili GC da napravite kratak video na You Tube o tom kako ste se snašli gdje ste, kako do posla i sl... Veliki pozdrav.
Reply With Quote
  #9  
Staro 08.05.2019, 00:52
Ggaga Ggaga je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 15.05.2017
US lokacija: Washington DC
YU lokacija: Beograd
Poruke: 171
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Pollex Prikaz poruke
Moj razlog je taj što npr ne želim još da napuštam BiH a ako sam već izvučen da ni bi to sve propalo da mi je nekako da "održim" sezonskim radom u USA. A posao koji radim u BiH mogu samo da budem odsutan 2 mjeseca u toku godine.
A na sve to.. supruga nije sigurna kako bi se navikla na američki način života Pa ujedno da vidi jel to to
Što se izvlačenja tiče ne ulažem neke jake nade...ono ako bude super je Ako ne bude igrat ćemo opet
Pa ti mozes da dodjes i bez zelene karte ovde da radis dva meseca godisnje ako neces da se selis...naravno ilegalno ali vidim da to mnogi rade...
Reply With Quote
  #10  
Staro 08.05.2019, 07:30
Pollex Pollex je offline
Drug član
 
Datum prijave: 21.10.2017
YU lokacija: Tuzla
Poruke: 36
Nepromenjeno

Ggaga, ja trenutno radim u MUP-u a ženi se izgleda smješi takođe jedan posao u budžetu. I zbog toga bi nekako da čisto sa suprugom isprobamo tu Ameriku da vidim može li to ona izdržati, problem je u tome ako bi ja tek tako otišao izbgubili bi ove poslove u matičnoj zemlji koji su ipak za naše standarde lijepo plaćeni :/
Prijatelj koji ima firmu kamiona kaže da me ne bi zaposlio da radim taj posao ako bi došao pod turističkom vizom. Jer ima neke planove da napravi produžnicu firme i u BiH pa se plaši da mu neki "problem" ne bi pokvario realizaciju planova.
__________________
DV-2019 x2 First time. HAS NOT BEEN SELECTED
DV-2020 x2 HAS NOT BEEN SELECTED
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
IRS / Prodaja imovine pre ulaska u zemlju Stromae Vaša strana 5 15.10.2015 03:10
vjenčanje posle prijave misicadrazina Stare teme 7 22.09.2012 07:03
Koliko ste cekali na green card od ulaska u USA ddariod Stare teme 1 22.07.2010 04:26
Ukupan broj prijava za neku zemlju? mark01 Stare teme 7 19.06.2010 01:00
Mora li bas odmah da se ode? greenie Stare teme 4 29.06.2009 01:08

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 00:42.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.