ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 21.11.2020, 14:45
kdragan77's Avatar
kdragan77 kdragan77 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2015
US lokacija: Castle Rock Colorado
YU lokacija: Banja Luka
Poruke: 351
Pošalji Skype™ poruku korisniku kdragan77
Nepromenjeno Vaš stav u vezi 2nd Amendment

Nisam vidio ovu temu na forumu pa me interesuje sta mislite o istoj.
Sto sam vise u USA sve vise podržavam ovo pravo da se čovjek nabavi oruzje zbog svoje sigurnosti.
U Koloradu nema potrebe da imas dozvolu i slobodno mozes imati oružje u kolima, kuci i kancelariju radi svoje zaštite. Za nosenje oružja je potrebno da se ima dozvola,prodje se obuka i podnese zahtjev u seriff office. Postoji neka 5 godisnja taksa mislim da je 55$ .
__________________
[size="2"]DV-2015 - izvuceni
15.02.2016. - ZAGREB - ATLANTA- LEXINGTON KY
02.04.2018. Preseljenje u Denver Colorado
10.08.2021. Postali USA drzavljanini
UNION POSLOVI
BALKANS BAKERY
Reply With Quote
  #2  
Staro 21.11.2020, 18:10
mostar's Avatar
mostar mostar je offline
Drug član
 
Datum prijave: 17.07.2012
YU lokacija: Mostar,BiH
Poruke: 58
Nepromenjeno

Jao izvini, ali to je stvarno užasno.Ja lično mrzim oružje, vjerojatno je to posljedica rata tako da svojoj djeci ni
takve igracke nisam kupovala, a ne držati ga u kući.Ali ako ti je baš takva sigurnosna situacija radije preseli na sigurnije mjesto.
__________________
DV-2014 - 2 prijave - nazalost
DV-2015 - 2 prijave - nazalost
DV-2016 - 2 prijave - nazalost
DV-2017 - 2 prijave - nazalost DV-2018 - 2 prijave ☹
DV-2019 - 2 prijave 😓
DV2020 - 2 prijave nista
DV2021 - 2 prijave corak
Reply With Quote
  #3  
Staro 22.11.2020, 04:55
Futbalista Futbalista je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2019
US lokacija: Čkgo
YU lokacija: Belgrado
Poruke: 211
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik mostar Prikaz poruke
Jao izvini, ali to je stvarno užasno.Ja lično mrzim oružje, vjerojatno je to posljedica rata tako da svojoj djeci ni
takve igracke nisam kupovala, a ne držati ga u kući.Ali ako ti je baš takva sigurnosna situacija radije preseli na sigurnije mjesto.
Treba biti extremno obazriv prilikom pomisli da se potegne oruzje, milion scenarija ima gde ni kriv ni duzan braneci sebe ili porodicu mozes da na.ebes....

Zamisli ovo...upadne ti neki mentol na posed sa oruzjem za koje ne znas jel pravo? Ti ga vidis, izlazis sa pistoljem uperenim u njega, on dize ruku kao da puca a u isto vremee ti okrece ledja da bezi, ti iz straha refleksa normalnog pucas njega pogadjas u ledja on umire. Ti dobijas zatvor za ubistvo jer nije bio okrenut ka teebi...dok ti dokazes nevinost puci ces pare za kauciju, advokata, plus CES to imati na dosijeu....zato bolje menjaj lokaciju gde zivis ....
Reply With Quote
  #4  
Staro 22.11.2020, 07:34
kdragan77's Avatar
kdragan77 kdragan77 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2015
US lokacija: Castle Rock Colorado
YU lokacija: Banja Luka
Poruke: 351
Pošalji Skype™ poruku korisniku kdragan77
Nepromenjeno

Zivimo u veoma sigurnoj eriji tako da nema potrebe za selidbom..
Mene samo interesuje sta clanovi foruma misle
__________________
[size="2"]DV-2015 - izvuceni
15.02.2016. - ZAGREB - ATLANTA- LEXINGTON KY
02.04.2018. Preseljenje u Denver Colorado
10.08.2021. Postali USA drzavljanini
UNION POSLOVI
BALKANS BAKERY
Reply With Quote
  #5  
Staro 23.11.2020, 00:37
uran's Avatar
uran uran je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 21.04.2018
US lokacija: Northwest Pacific
YU lokacija: Tel Aviv, Israel
Poruke: 601
Nepromenjeno

Amerika je jedina medju 20 najrazvijenijih zemalja, a mozda i u svetu koja dozvoljava slobodnu nabavku oruzja i nema univerzalnu zdravstvenu zastitu i sad me neko pita sta mislim o drugom amandmanu ?

Mislim da je to jedan anahronizam i samim tim greska koja Ameriku kosta jako mnogo. Nadam se da ce ove dve stvari biti resene i to sto pre u medjuvremenu nadam se i molim da se necu zateci u pogresno vreme na pogresnom mestu.

Tipa: bezbirzni odlazak u Walmart za nabavku osnovnih namirnica.
__________________
Ability to lift up to 50 pounds.
Reply With Quote
  #6  
Staro 23.11.2020, 01:44
kdragan77's Avatar
kdragan77 kdragan77 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2015
US lokacija: Castle Rock Colorado
YU lokacija: Banja Luka
Poruke: 351
Pošalji Skype™ poruku korisniku kdragan77
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik uran Prikaz poruke
Amerika je jedina medju 20 najrazvijenijih zemalja, a mozda i u svetu koja dozvoljava slobodnu nabavku oruzja i nema univerzalnu zdravstvenu zastitu i sad me neko pita sta mislim o drugom amandmanu ?

Mislim da je to jedan anahronizam i samim tim greska koja Ameriku kosta jako mnogo. Nadam se da ce ove dve stvari biti resene i to sto pre u medjuvremenu nadam se i molim da se necu zateci u pogresno vreme na pogresnom mestu.

Tipa: bezbirzni odlazak u Walmart za nabavku osnovnih namirnica.
Sigurno neću biti taj da me neko stjera u kutak u Walmartu ili sličnom
Nabavio sam dva komada za svaki slučaj
Jedan vjeran domovini
https://www.gunbroker.com/item/885159987
Jedan izraelski

https://www.gunbroker.com/item/884270019
Nikada ne znaš sta u životu može da se dogodi. I ja podrzavam da se svako ima pravo na samoobranu i da se nauruza.
__________________
[size="2"]DV-2015 - izvuceni
15.02.2016. - ZAGREB - ATLANTA- LEXINGTON KY
02.04.2018. Preseljenje u Denver Colorado
10.08.2021. Postali USA drzavljanini
UNION POSLOVI
BALKANS BAKERY
Reply With Quote
  #7  
Staro 23.11.2020, 01:56
uran's Avatar
uran uran je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 21.04.2018
US lokacija: Northwest Pacific
YU lokacija: Tel Aviv, Israel
Poruke: 601
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik kdragan77 Prikaz poruke
Sigurno neću biti taj da me neko stjera u kutak u Walmartu ili sličnom
Nabavio sam dva komada za svaki slučaj
dobro i recimo pripuca se negde, sta bi ti ?

Jel bi pobegao, zalegao ili bi ga zagrejao olovom npr ?
__________________
Ability to lift up to 50 pounds.
Reply With Quote
  #8  
Staro 23.11.2020, 02:37
kdragan77's Avatar
kdragan77 kdragan77 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2015
US lokacija: Castle Rock Colorado
YU lokacija: Banja Luka
Poruke: 351
Pošalji Skype™ poruku korisniku kdragan77
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik uran Prikaz poruke
dobro i recimo pripuca se negde, sta bi ti ?

Jel bi pobegao, zalegao ili bi ga zagrejao olovom npr ?
Dao bi mu i ovo svoj pistolj i rekao izvini molim te sto sam ti na putu , ja sam imigrant molim te nemoj me ubiti

Prve dvije godine sam radio kao asset protection u walmartu ( onaj sto hvata kradljivce ) na mene su dva puta potezali noz i jednom mi je lik pokazao pistolj da se udaljim ( krao neke vrijedne stvari) . Mogao bi knjigu napisati o tom poslu
. Hocu da kazem znam na sta su spremni i boli ih za mnom. Upoznao sam i tu drugu stranu Amerike na tom poslu , tu ruznu stranu ,drogerasku puno kriminala .
Najgore sto sam glavu rizikovao za 18$/h I oni su vrsili pritisak da imam minimum 7 uhvaćenih mjesecno a za svakih kako oni zovu "bad stop" dobijes otkaz ( mislis da je neko ukrao a zajebao si se) . Ne volim se ni prisjećali tih prvih godina u USA , i poslije tog posla navece idem raditi u UPS.

Ako bi se našao u situacija ja ili on borio bi se svim sredstvima.
Kupio sam ovu automatsku pušku posto znam da je odlična imao sam je u vojsci i pucao sam dosta i znam sve o njoj.
Uvijek sam bio protiv oružja ali poslije svih tih iskustava i takvih likova znam da trebaš imati zaštitu.
Reply With Quote
  #9  
Staro 23.11.2020, 03:02
kdragan77's Avatar
kdragan77 kdragan77 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2015
US lokacija: Castle Rock Colorado
YU lokacija: Banja Luka
Poruke: 351
Pošalji Skype™ poruku korisniku kdragan77
Nepromenjeno

Posto na tom poslu sam morao da saradjujem sa policijom ( oni su bili najcesce na parkingu ) pitao sam ih sta misle o pravu da imam nešto. Lik mi kaze mi ne možemo biti tu odmah a on ce sigurno pokušati da te ubije zato je dobro da budes naoružan u tim situacijama. To je bila visoko rizican market pa smo za vikend imali policajca na izlazu i setao je po radnji . Oni i tada nisu se plasili policije i krali su, meni je tada bilo olaksano jer moje je do izlaza nama nije bilo dopušteno da idemo van radnje za njima ( dvojica Lost prevantion associates upucana na parkingu pa su donijeli to pravilo) . To mi je bio najstresniji posao u životu a glava stalno u torbi . Pucao sam na tu AP managersku poziciju tu je bila dobra lova a i nije toliko bilo opasno ali dobio ju je lik koji je dosao prije mene ( onda sam i dao otkaz ) . Za tih 21 mjesec na toj poziciji sam imao 110 slucajeva i 10 employees cases ( radnika koji su krali) nisam počinio niti jedan "bad stop" .
__________________
[size="2"]DV-2015 - izvuceni
15.02.2016. - ZAGREB - ATLANTA- LEXINGTON KY
02.04.2018. Preseljenje u Denver Colorado
10.08.2021. Postali USA drzavljanini
UNION POSLOVI
BALKANS BAKERY
Reply With Quote
  #10  
Staro 23.11.2020, 05:20
uran's Avatar
uran uran je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 21.04.2018
US lokacija: Northwest Pacific
YU lokacija: Tel Aviv, Israel
Poruke: 601
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik kdragan77 Prikaz poruke
Dao bi mu i ovo svoj pistolj i rekao izvini molim te sto sam ti na putu , ja sam imigrant molim te nemoj me ubiti

Prve dvije godine sam radio kao asset protection u walmartu ( onaj sto hvata kradljivce ) na mene su dva puta potezali noz i jednom mi je lik pokazao pistolj da se udaljim ( krao neke vrijedne stvari) . Mogao bi knjigu napisati o tom poslu
. Hocu da kazem znam na sta su spremni i boli ih za mnom. Upoznao sam i tu drugu stranu Amerike na tom poslu , tu ruznu stranu ,drogerasku puno kriminala .
Najgore sto sam glavu rizikovao za 18$/h I oni su vrsili pritisak da imam minimum 7 uhvaćenih mjesecno a za svakih kako oni zovu "bad stop" dobijes otkaz ( mislis da je neko ukrao a zajebao si se) . Ne volim se ni prisjećali tih prvih godina u USA , i poslije tog posla navece idem raditi u UPS.

Ako bi se našao u situacija ja ili on borio bi se svim sredstvima.
Kupio sam ovu automatsku pušku posto znam da je odlična imao sam je u vojsci i pucao sam dosta i znam sve o njoj.
Uvijek sam bio protiv oružja ali poslije svih tih iskustava i takvih likova znam da trebaš imati zaštitu.
dobro, kad si na duznosti normalno je da imas adekvatno oruzje ako vec radis na takvom poslu. I u Srbiji i svugde cuvari, portiri i dr imaju oruzje i sluzbenu dozvolu.

Ali koja je logika nostiti oruzje kad si u civilu ?

Da li to znaci da npr ti nosis neko od tvojih oruzja i kad ides u obicnu nabavku. Ono, za svaki slucaj. Da se nadje, zlu ne trebalo puj puj...
__________________
Ability to lift up to 50 pounds.
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Pitanje u vezi I-94 obrazca... Aristotel Vaša strana 3 05.02.2014 03:11
Pitanje u vezi slike Bullet4MySelf Stare teme 5 07.10.2013 19:32
Pitanje u vezi fotografije. Irena72 Stare teme 3 02.10.2013 10:56
Pitanje u vezi formulara! Bullet4MySelf Stare teme 6 03.07.2013 19:54
Pitanje u vezi DV 2014 Slobodan021 Vaša strana 14 01.05.2013 19:05

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 17:47.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.