ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Retro > Stare teme

Stare teme Teme iz ostalih foruma koje su zastarele i zatvorene davnih dana.

 
 
Thread Tools Display Modes
  #31  
Staro 14.10.2014, 00:57
Kris Kris je offline
Član
 
Datum prijave: 12.10.2014
Poruke: 18
Nepromenjeno

Hvala Igore na lepim mislima, ali verovatno nisi procitao moj prvi post. Problematika je u necem drugom.
  #32  
Staro 14.10.2014, 16:51
snowflake snowflake je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 07.02.2012
US lokacija: Raleigh, NC
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 143
Nepromenjeno

[QUOTE=anakin;49422]Viza tj. trajanje iste i legalan status su dve potpuno razlicite stvari.
Otud misljenja imigracionih advokata sa kojima se konsultovao da zaboravi na AOS ili CP. Rad bez dozvole mu je samo bonus prekrsaj. Zao mi sto mracim ali tako je.[/QUOTE]


Viza i legalan status jesu dve razlicite stvari, ali viza ti sluzi samo za ulazak u zemlju i bazira se na bilateralnim odnosima USA i zemlje iz koje dolazis.

Tako recimo, ja sam dosao na H1B koja mi daje status legalnog rada od 3 godine, dok sam vizu dobio samo na godinu dana. Mene nista ne obavezuje da po isteku vize izlazim iz zemlje i trcim u prvu SAD ambasadu da vadim novu.
Da, vadio sam novu ove godine jer drugacije ne bih mogao da se vratim iz Srbije, tj. udjem u SAD.

S druge strane recimo Hrvati (ako ne gresim) dobijaju vizu za istu stvar na 3 godine, tako da su izostavljani od placanja haraca svaki puta kad idu kuci u posetu.

Meni se cini da je ovaj rad bez dozvole glavni problem a ne viza.
  #33  
Staro 14.10.2014, 19:19
Kris Kris je offline
Član
 
Datum prijave: 12.10.2014
Poruke: 18
Nepromenjeno

Hvala na misljenju snowflake.

Da...I meni se cini.
Tj. Proveravao sa neke stvari oko F1 vize i D/S pecata u pasošu. I to bi trebalo da funkcioniše.

Jer F1 je ( koliko sam ja razumeo neka tumacenja po internetu ) nešto kao, inicijalna viza za tvoje studiranje. U smislu, ako nadjem odgovarajucu školu ili program ti nastavljas sa skolovanjem i legalnim statusom studenta, bez obzira koliko to skolovanje traje i bez obzira na trajanje vize u pasošu . Zato se i dobija D/S na i94 jer oni ne znaju šta i kakvi su tvoji planovi za skolovanje...najprostije rečeno.

To oko putovanja, mislim da je svakako jasno. Možeš da putuješ dokle god ti traje viza u pasošu.

Mislim da je to odgovor i da neće biti problem oko toga. Obzirom da sam postavio i to kao problematiku moje situacije ( trajanje vize u pasošu i moj dalji ostanak u skoli i održavanje legalnog statusa)

Slazem se snowflake. Najbitnije pitanje je situacija oko mog rada i placanja taksi sa ss brojem.

Slobodno govoreci,gledano, pitanje je sreće. Da li će obratiti paznju na to sto imam ssn ili će to prihvatiti to kao tako, posto kao student imaš pravo na ssn.
  #34  
Staro 15.10.2014, 19:19
Jack Jack je offline
Član
 
Datum prijave: 09.10.2009
US lokacija: San Diego, CA
YU lokacija: YU
Poruke: 25
Nepromenjeno

Ako radis Ajustment of Status u US sigurno ce bit provjera jesi radio unlawfully.
Ja sam nedavno prosao AOS sa J1 marriage based though ali sumnjam da ima neke velike razlike.

USCIS ima pravo zatrazit od IRS-a tvoje tax returns a i ti ako si radio moras donit tax returns.

Ovo sta ljudi pricaju o F1 i o tvom produzivanju pricaju jer se neinformirani. Znaci cisto da svatite, momak je uso sa F1 vizom legalno u US. Momak je na legalnom statusu jos uvijek i nije on nista prekoracio svoju vizu. US immigration Laws vrlo lijepo kazu da se moze produzivat status unutar Amerike (sta momak radi vec par godina, jedna od zadnjih fora kako se legalno moze ostat u Americi par godina ne placajuci bas velike pare sta masu nasih Balkanaca koristi ali i taj put ce se zatvorit prije ili kasnije).

Kad se radi marriage based AOS oprasta se ilegalni rad i ilegalno provedeno vrijeme u US po diskreciji USCIS officera.

Tvoj slucaj je jedinstven i moraces platit malo vise $ za jakog immigration lawyera koji ce ti rec kako stvari stoje za Consular processing.

Razumijem da nemos vjecno produzivat status i kad tad ce doc vrijeme za ic ca tako da ti se isplati nac dobrog lawyera. Ima ih na netu masu i po renkingu i po cijeni. Mozes i online sve obavit i platit.

Osobno ja mislim da neces moc dobit green card ni kroz amabasadu i da ces dobit ban ako napustis US soil.

My 2 cents.
  #35  
Staro 15.10.2014, 23:18
Kris Kris je offline
Član
 
Datum prijave: 12.10.2014
Poruke: 18
Nepromenjeno

Hvala Jack

Da, to me svakako najviše i plasi, ban...to bi bio kraj priče.

Sto se advokata tiče...pričao sam sa ljudima koji su amerikanci. Oni su prilično straightforward naklonjeni zakonu i tumace onako kako je napisano. Tj, mogu da se pozdravim sa lutrijom, jer sam prekoračio ovlascenja vize i to je to. Nijedan advokat, ma koliko god da ga platis ne može to da promeni. Može samo da se pravi da može nešto da uradi, da te uvali u još veći problem i onda da ti uzima i dalje pare da bi se tvoj slučaj odugovlačio dok ti ne nadjem nekog da se ozenis,posto je na kraju to jedina opcija.

Jedino, mogu da pokusam da nadjem nekog srpskog advokata, koji je,možda imao neki slican slučaj i bar poznaje neke zakone vezane za našu zemlju. Ali to bi sve bilo bazirano u slučaju CP , jer od AOS nema ništa.

Sa advokatima, ovde nešto raditi je vrlo rizicno. Oni će obećavati i kule i gradove samo da bi te zadrzali kod njih i naplaćivali njihove,takoreci,usluge. Tako,da njima koliko je za verovati, vrlo je diskutabilno.

Ali,moram bar pokusati i tu opciju,svakako.
  #36  
Staro 16.10.2014, 00:26
Jack Jack je offline
Član
 
Datum prijave: 09.10.2009
US lokacija: San Diego, CA
YU lokacija: YU
Poruke: 25
Nepromenjeno

Ja bi ti preporucio ovu stranicu [url]http://www.avvo.com/legal-answers/can-a-person-with-expired-f1-visa--but-with-legal--1475471.html[/url]

Ovo je nesta slicno tvom slucaju ali bez ilegalnog rada. Mozes nac odvjetnike po svojoj lokaciji i imaju rating koji su im drugi useri dali.

Nebi da ti solim pamet al di ces koristit svoj SSN.. jesi znao za posljedice kad si to radio? Kako si uopce uspio proc I-9 verification kad imas SSN na kojem pise valid with work authorization only?
  #37  
Staro 16.10.2014, 04:54
Kris Kris je offline
Član
 
Datum prijave: 12.10.2014
Poruke: 18
Nepromenjeno

Da znam za taj sajt. Ima još 2 slična. Tu sam i nasao 2 advokata sa kojima sam obavio free phone consultation. Hvala na trudu Jack.

Za posledice...eh...ne možeš drugačije preziveti. To su, niski poslovi, koje radim. Ni ne dobiješ i9 da popunis, a za ssn u aplikaciji samo upises broj, ni ne traže karticu.
  #38  
Staro 16.10.2014, 14:26
Jack Jack je offline
Član
 
Datum prijave: 09.10.2009
US lokacija: San Diego, CA
YU lokacija: YU
Poruke: 25
Nepromenjeno

Nema problema, probam pomoc kolku mogu.

Dalje sta cu napisat, ogradjujem se od ikakvog poticanja na rad na crno ili ilegalno.

Kuzim ja da su to niski poslovi i da je trebalo prezivljavat. Moglo se to sredit na drugaciji nacin onda.. recimo izdavanjem invoicova.

To di si radio a da ti nisu napravili I9 verification je kaznjivo zakonom. Samo za ljude koji ne spadaju od 1986 Immigration Act mislim da nije kaznjivo. Obicaj je i da poslodavac napravi kopiju ID, DL,SSN, Green Carda etc. za svoju ahivu.

Vrlo teska i poucna tema za sve ljude koji se nalaze u slicnoj situaciji ili planiraju upisivat kurseve jezika godinama dok se ne snadju..
  #39  
Staro 17.10.2014, 04:45
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

[QUOTE=Jack;49564]Ako radis Ajustment of Status u US sigurno ce bit provjera jesi radio unlawfully.
Ja sam nedavno prosao AOS sa J1 marriage based though ali sumnjam da ima neke velike razlike.

USCIS ima pravo zatrazit od IRS-a tvoje tax returns a i ti ako si radio moras donit tax returns.
[/QUOTE]

Pa to i ja rekoh u nekom od prethodnih pisanija (Kao neko ko je uradio AOS ove godine - sa H1B vize ali to ti nista to ne menja, proces je isti). Saljes prijavu poreza iz prethodne godine...
  #40  
Staro 10.01.2015, 11:01
Kris Kris je offline
Član
 
Datum prijave: 12.10.2014
Poruke: 18
Nepromenjeno

...................................................
 

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Isključeno
Smajliji: Isključeno
[IMG] kod je Isključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Srecan Bozic! xeg Vaša strana 3 07.01.2009 19:38
Srecan Put wingreen Stare teme 40 03.12.2008 23:47

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 23:15.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.