ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » COVID-19 u USA » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #121  
Staro 25.11.2020, 09:50
slucajni_prolaznik slucajni_prolaznik je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.05.2016
Poruke: 571
Nepromenjeno

Slucajno nabasah na ovo (naravno, pitanje je i da li je istina) https://rs.n1info.com/Zdravlje/a6752...kovida-19.html. Ali eto, mozemo iz prve ruke saznati ima li teze obolelih medju skorijim primaoicma MMR. Nama jos uvek ("kuc-kuc") bas nista.
Reply With Quote
  #122  
Staro 25.11.2020, 12:53
slucajni_prolaznik slucajni_prolaznik je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.05.2016
Poruke: 571
Nepromenjeno

Ili drugim recima da i mi napravimo istrazivanje medju nama i javimo:
da li iko poznaje nekog ko je dobio mmr vakcinu u skorije vreme, a imao teze covid-19 posledice?

bila bi super reklama za sajt u svakom slucaju...
Reply With Quote
  #123  
Staro 08.12.2020, 10:08
SRBghost SRBghost je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 03.10.2013
US lokacija: NYC/NJ
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 583
Nepromenjeno

Ja zivim u NJ, i polako rusimo rekorde iz Aprila i Maja, primio MMR pre 5 godina, ali ne bih testirao teoriju, ako ne moram
__________________
DV-2015 - prvi put, 2 prijave - IZVUCENI
22.05.2014. - popunjeni formulari
19.02.2015. - lekarski
24.02.2015. - intervju/odobrene vize/Administrative processing
26.03.2015. - konacno stigli pasosi (sa vizama)
28.03.2015. - kupljene karte
24.06.2015. - NYC resident
01.04.2016. - Garden State
Reply With Quote
  #124  
Staro 09.12.2020, 05:45
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Nepromenjeno

Kakve veze ima vakcina koja stiti od malih boginja, rubeola i zausaka sa vrstom gripa koji najcesce napada disajne organe?
Meni to poredjenje ne stima.
__________________
Generacija DV2018
Ubi bene, ibi patria
Reply With Quote
  #125  
Staro 09.12.2020, 15:16
kdragan77's Avatar
kdragan77 kdragan77 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2015
US lokacija: Castle Rock Colorado
YU lokacija: Banja Luka
Poruke: 351
Pošalji Skype™ poruku korisniku kdragan77
Nepromenjeno

Mislim da sam imao simptome ovog kojima 2006 godine. Nisam osjećao okus hrane, teško disao ,upalu pluca, izgubio preko 10 kg za 15 dana.
Poslije ove gripe imam veliku sjenu na lijevom plucnom krilu ali poslije toga nikada nista nisam imao pa ni prehladu.
Znam da je to bila jedna od najtežih gripa izbacila je 7 radnika iz stroja u firmi na duze bolovanje, svi sa istim simptomima.
Ali moguće da u toj vakcini ima nesto sto jaca organizam ko zna, primio sam vakcinu kada sam išao u vojsku i mogu vam reci bio sam mokar, smrzava se ali nikad nista .
Reply With Quote
  #126  
Staro 09.12.2020, 15:23
Michi20 Michi20 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 19.03.2020
Poruke: 86
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Svenson Prikaz poruke
Kakve veze ima vakcina koja stiti od malih boginja, rubeola i zausaka sa vrstom gripa koji najcesce napada disajne organe?
Meni to poredjenje ne stima.
Znam da sam čitao pre par dana u vezi vakcina MMR, Pa sam ti našao


Naučnici na pragu velikog otkrića: MMR vakcina može da spreči širenje korona virusa?
Deca koja su primila ovu vakcinu imaju slabe simtome kovida 19 ili ih uopšte nemaju
MMR vakcina




MMR vakcina mogla bi da pomogne usporavanju širenja korona virusa dok prava vakcina ne bude spremna, kažu naučnici.

Studije su otkrile da deca mogu imati nižu stopu infekcije kovidom 19 zbog MMR vakcine. Oni koji su primili ovu vakcinu kao deca, imaju daleko manje posledice i nemaju ozbiljne simptome korona virusa.

Takođe, u većini slučajeva ljudi koji su primili ovu vakcinu imali su blage simptome infekcije korona virusom ili ih uopšte nisu imali.

Naučnici se sada nadaju da bi MMR vakcina mogla da uspori širenje korona virusa dok se čeka da vakcina protiv kovida 19 bude spremna.

- Vakcina MMR smatra se sigurnom vakcinom sa vrlo malo neželjenih efekata. Mogla bi da bude korisna kao preventiva u sprečavanju širenja infekcije kovidom 19, kao i smanjenjem rizika od težeg kliničkog oblika ove bolesti - rekao je profesor Dejvid Hurlej sa Univerziteta u Džordžiji.

MMR se obično daje deci od 12 do 15 meseca starosti, a revakcina sa šest godina pred pripreme za polazak u školu.

Vakcina štiti od tri bolesti - morbila, zaušaka i rubeole.




- Statistički značajna inverzna korelacija između antitela na zauške i kovid 19 ukazuje da je u pitanju odnos koji zahteva dalju istragu - dodao je profesor Hurlej za časopis "mBio".

Stručnjaci sa Univerziteta u Kembridžu su još u aprilu mesecu ustanovili da MMR vakcina može koristiti i kao zaštita od kovida 19.

Otkrili su da ključni proteini kod virusa ospica, zaušaka i rubeole imaju neočekivanu sličnost sa određenim proteinima u virusu koji uzrokuje kovid 19, poznat kao SARS-CoV-2.

Nije poznato da li je sličnost dovoljna da bi pokrenula unakrsni reaktivni imuni odgovor, ali će to biti fokus budućih istraživanja.

Kako navode iz farmaceutskih kompanija i SZO, masovnija vakcinacija protiv korona virusa očekuje se od aprila meseca naredne godine.

Sekretar za zdravstvo Met Henkok rekao je da bi prvi britanski pacijenti mogli da dobiju vakcinu u decembru.

Potvrdio je da je vlada formalno zatražila od regulatora - MHRA - da proceni Fajzerovu vakcinu protiv korona virusa za upotrebu u Velikoj Britaniji.

Fajzer je objavio da je podneo zahtev američkom regulatoru da odobri kovid vakcinu, za koju se utvrdilo da je efikasna 94,5 odsto.

Ako vakcina bude odobrena u SAD, mogla bi da bude spremna za distribuciju do sredine decembra.
AstraZeneca's sa Univerziteta Okford takođe beleži pozitivan odgovor, sa imunološkim odgovorom pokrenutim kod ljudi svih starosnih grupa.
Reply With Quote
  #127  
Staro 10.12.2020, 03:30
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Nepromenjeno

Najobicnije gluposti. Ne vredi ni komentarisati.

Ako hocete da pogledate nesto dobro i korisno, evo linka:

https://youtu.be/o3f1kiS4TKs

Presing na N1 - O koroni i vakcinama. Bilo pre neki dan.
__________________
Generacija DV2018
Ubi bene, ibi patria
Reply With Quote
  #128  
Staro 13.12.2020, 20:05
Orhideha ideja Orhideha ideja je offline
Član
 
Datum prijave: 11.07.2019
Poruke: 26
Nepromenjeno

Zdravo ljudi. Mozda pitanje nije za ovu grupu, al vidim da ste aktivni u poslednje vrijeme. Izvucena sam za zelenu kartu, dobili vizu muz i ja, i od januara do sredine marta mozemo uci u Ameriku. Medjutim, ja u januaru ulazim u 8 mjesec trudnoce, i zbog cijele situacije ne znam koliko je pametno da putujem u januaru. Da li je moguce da muz ide bez mene iako sam ja nosilac zelene karte, uz sva ljekarska obrazlozenja i moje nalaze, saceka zelenu kartu tamo, a ja da dodjem aprila/maj. Jel bio ikad ovakav slucaj?
Moramo odluciti cim prije, ne znam sta mi je ciniti, a ne mogu tek tako ovu priliku pustiti hvala
Reply With Quote
  #129  
Staro 13.12.2020, 20:44
Master Yoda's Avatar
Master Yoda Master Yoda je offline
Drug član
 
Datum prijave: 28.10.2019
US lokacija: Hopefully somewhere in the West
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 40
Nepromenjeno

Verujem da ce potvrditi jos neko, ali mislim da morate oboje otputovati da se "cekirate". Znam da je pre bilo slicno pitanje da li deca mogu ostati u Srbiji, a samo roditelji da odu i sacekaju ID i kartu i ako se ne varam odgovor je bio NE.
Ne znam kakva je procedura kad se dete rodi naknadno posto ste vec dobili vizu. Ukoliko se dete rodi tamo kontam da je sve Ok, ali ako npr. odete u SAD u januaru, cekirate se i odmah vratite nazad zbog porodjaja.
Da li i dete odmah dobija vizu ili je to sad cimanje po ambasadi?
Nadam se da ce jos neko strucniji pomoci.
Reply With Quote
  #130  
Staro 13.12.2020, 22:14
Orhideha ideja Orhideha ideja je offline
Član
 
Datum prijave: 11.07.2019
Poruke: 26
Nepromenjeno

Za dijete ako se rodi kod nas, posebno se podnese neki obrazac i plati neki iznos dodatno, bar smo se do sad tako raspitali. Takodje, ne znam da li cu dokumente dobiti nakon 10-15 dana i da odem u januaru, jer sam citala da je bilo slucajeva da su cekali vise od mjesec dana. A s obzirom na haos oko korone i trudnoce, ne znam dal da se usudim otici i vratiti se u januaru, ipak je to ozbiljan put. Ili da 31 decembra bacam kockicu, pa sta bude
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 12:08.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.