ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Retro > Stare teme

Stare teme Teme iz ostalih foruma koje su zastarele i zatvorene davnih dana.

 
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 06.08.2008, 16:26
stizeljeto's Avatar
stizeljeto stizeljeto je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 05.05.2008
Poruke: 387
Nepromenjeno Kupnja auta u Americi

Mi koji tek trebamo da dodemo tamo bili bi vam zahvalni da nam date neke smernike od koga kupovati auto, neke korisne web stranice, cene auta za prvu ruku (recimo oko 2000 dolara), od koga kupovati (dealer, oglas...)

Nadam se da vas ima nekoliko koji nam mozete pomoci, pa da vec i sada mozemo planirati i taj aspekt zivota u Americi.
  #2  
Staro 06.08.2008, 18:04
landlord's Avatar
landlord landlord je offline
Amer
 
Datum prijave: 21.05.2008
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Sarajevo, B&H
Poruke: 1 165
Nepromenjeno

craiglist.org jedna od super stranica na kojoj mozete naci auta stanove i sl.
__________________
2009EU00018xxx
22.04.2008 - koverta iz Kentuckyja poslana na moju adresu
21.05.2008 - dobio prvu kovertu
26.5.2008 - uzvratio sam im svojom kovertom
29.5.2008 - dobili su moju kovertu
04.2.2009 - stigla druga koverta
19.2.2009 - uspjesno zavrsen ljekarski pregled
26.2.2009 - AOS stigao
13.3.2009 - zakazan intervju
17.3.2009 - Dan kad sam pozelenio
_____________________________________

U Americi od 24.05.2009.
  #3  
Staro 13.10.2008, 14:23
xeg's Avatar
xeg xeg je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 10.05.2008
US lokacija: Atlanta, GA
YU lokacija: Nis, Srbija
Poruke: 852
Pošalji Skype™ poruku korisniku xeg
Nepromenjeno

Evo nekih podataka koji mogu biti od velike koristi:

Svako vozilo ima [B]VIN[/B] tj. [I]Vehicle Identification Number[/I] koji moze reci mnogo toga. To je 17-o karakterni alfa-numericki niz (npr JH4UA2651TC005643) koji se moze procitati sa polise ili registracije a fizicki se na kolima nalazi ovde:
[IMG]http://img.photobucket.com/albums/v124/fingaup/USA/VIN.gif[/IMG]

Svaki znak nesto znaci ali je to suvise smorno i uglavnom nepotrebno tumaciti, ako nekoga i to interesuje upload-ovao sam i VIN sifrarnik.

Ono sto besplatno mozete saznati kada imate VIN je dal' je taj auto prijavljen kao ukraden, to mozete saznati u [URL="https://www.nicb.org/cps/rde/xchg/nicb/hs.xsl/vincheck.html"]National Insurance Crime Bureau[/URL]
Poklapanje VIN-a i auta koji gledate mozete proveriti i na nekom od sajtova koji imaju besplatan VIN Decoder, npr. [URL="http://www.decodethis.com/"]Decode This[/URL]

Jos jedna veoma bitna stvar je [I]Vehicle History Report[/I] a to se radi takodje na osnovu VIN-a. To je kompletan "dosije" tog vozila, bitni kvarovi, registrovane mane, istorija prodaje ... E to vec nije besplatno i kosta $10-15 za jednu proveru ili ~$25 za neogranicen broj provera u roku od 60 dana ili sl. Sajtova na kojima se to moze raditi ima mnogo, prosta pretraga na Google [URL="http://www.google.com/search?hl=sr&q=check+vin&lr="]check vin[/URL] zavrsava posao. Jedan od njih je i [URL="http://www.checkmycar.com/"]Check My Car[/URL]
Ako neko uspe da nadje link na kome se i to moze besplatno proveriti bilo bi fino da objavi.

Evo par validnih VIN-ova da mozete da vezbate:
[B]1FAFP4441YF101346
1G8AL52F23Z118894
1G1NE52J5Y6273754[/B]
[IMG]http://img.photobucket.com/albums/v124/fingaup/Smileys/driveby.gif[/IMG]
Attached Files
File Type: txt VIN sifrarnik.txt (13,1 KB, 13 views)
__________________
2009EU00014xxx
09.05.2008. - stigla 1. koverta
14.05.2008. - poslato nazad
16.05.2008. - stiglo u KCC
01.12.2008. - stigla 2. koverta
22.12.2008. - zavrsen lekarski
22.01.2009. - uspesno zavrsen intervju u Bgd-u
23.01.2009. - podigli vizirane pasose
Od 19.04.2009. u USA, Atlanta, GA
---------
About us: Veselinovica kutak
  #4  
Staro 13.10.2008, 14:38
Lucky Lucky je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 15.11.2005
US lokacija: Tampa Bay,FL
YU lokacija: Srbija
Poruke: 205
Nepromenjeno

najpoznatiji sajt te vrste je [URL="http://www.carfax.com/"]http://www.carfax.com/[/URL] gde za $39.99 mesecno , mozete proveriti bilo koje vozilo, videti gde je sve registrovano, vozeno na popravke i sl.

Tako cete izbeci da kupite [B]lemon car[/B]


A lemon is a defective car that, when purchased new or used, is found by the purchaser to have numerous or severe defects not readily apparent before the purchase
  #5  
Staro 13.10.2008, 14:57
xeg's Avatar
xeg xeg je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 10.05.2008
US lokacija: Atlanta, GA
YU lokacija: Nis, Srbija
Poruke: 852
Pošalji Skype™ poruku korisniku xeg
Nepromenjeno

Da, to su te provere.
Najpovoljnije sto sam do sada nasao je [URL="http://www.checkmycar.com/"]Check My Car[/URL] koji kao besplatan info daje vise podataka od CarFax-a i za 2 meseca cena je $24.99
__________________
2009EU00014xxx
09.05.2008. - stigla 1. koverta
14.05.2008. - poslato nazad
16.05.2008. - stiglo u KCC
01.12.2008. - stigla 2. koverta
22.12.2008. - zavrsen lekarski
22.01.2009. - uspesno zavrsen intervju u Bgd-u
23.01.2009. - podigli vizirane pasose
Od 19.04.2009. u USA, Atlanta, GA
---------
About us: Veselinovica kutak
  #6  
Staro 13.10.2008, 16:23
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

Lemon law postoji u svakoj od drzava i razlikuje se od jedne do druge, i naravno postoji i Federal Lemon Law. Sad, to se tako zove ali se vise tretira kao guide jer nijedan slucaj striktno ne zapadne da je kao iz knjige. Odnosi se i na nove i na stare aute, ali se primenjuje uglavnom na polovne. Neke drzave imaju limit za primenu kao na primer da auto ima manje od 100 hiljada milja, ali su kupci i nakon toga zasticeni sa Consumer Act. Znaci ako je teska prevara, necete biti osteceni. E sad, posto je u vecini sporova nadlezan small claim court treba znati nekoliko stvari (up to $7500 in CA, u drugim states $2500-$5500) – sudovi imaju reasonable approach ili sto bi se reklo ako zbog svojih gluposti pogresno potrosis novce tu ti niko ne moze pomoci. Nekoliko stvari je vrlo bitno da se ispostuje ako privatno kupujete retko ko ce vam dati warranty (craigslist, ebay). Znaci – obavezno se proveri da li je title u redu, da se VIN broj poklapa. Istorija auta se moze proveriti ali imajte u vidu da stete ispod 1000 dolara niko nije duzan da prijavi u DMV. Kad kupujete auto, dajte ekstra 100 dolara i odvezite auto kod bilo kog mehanicara na dijagnozu – nisu uzalud potroseni novci (to ce svaki sudija da vas pita zasto tako nesto niste uradili. Ako iz nekakvog razloga to ne uradite a auto je u ozbiljnom defektu i nije ono sto vam je prodavac rekao (non-intentional misrepresentation, non-disclosure) da bi ste dokazali da je prodavac odgovoran treba vam napismeno izjava od mehanicara sta konkretno nije u redu i estimate u suprotnom ne mozete da verifikujete na sudu. Takodje da bi se presudilo u vasu korist, treba dati priliku prodavcu bar dva puta da ispravi problem. Ako imate dovoljno dokaza, contract ce biti void, vi vracate auto, vraca vam se novac. Svaka comunikacija treba de evidentira (dan razgovora, o cemu se razgovaralo itd) Ja se nadam da vam ovo nece zatrebati ikad lol Inace, ja nevidjeno pametne stvari pokupim iz People’s Court with Judge Marilyn Milian (pomogne dosta u zivotu)... Pa onda kad sam jednom DirecTV supervisoru izdeklamovala odluke suda o njihovom fine print i arbitration i da kao ne mogu da ih tuzim jer sam tako potpisala, i kad sam pocela da citiram kodove o advertisement da vidis kako stize sledeci dan ispravan dvr i besplatan service lol
  #7  
Staro 13.10.2008, 16:56
Macedonia Ohrid's Avatar
Macedonia Ohrid Macedonia Ohrid je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 12.08.2008
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Ohrid
Poruke: 101
Nepromenjeno

I ovo nije lose:
[url]http://www.cars.com[/url]
[img]http://www.websmileys.com/sm/trans/fahr06.gif[/img]
__________________
2009EU00021xxx
19.05.2008- dobio prvu kovertu
23.05.2008- uzvratio sam svojom kovertom
29.05.2008- dobili su moju kovertu
16.03.2009- poslata druga koverta
15.05.2009- zakazan lekarski
26.05.2009- zakazan intervju
VISA U PASOSU
  #8  
Staro 13.10.2008, 19:54
V777's Avatar
V777 V777 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.04.2008
US lokacija: US
Poruke: 270
Nepromenjeno Lady driver ( part 1)

[COLOR="Blue"][COLOR="Blue"]Evo sajta gde sam ja pri kupovini auta proverila vozilo, nakon sto sam ga I uzivo videla…ja sam se opredelila za varijantu $24.99, gde mozete da proverite neogranicen broj vozila u roku od 60 dana (vama treba samo jedno vozilo npr. Ali ako ono nije u redu, mora da se proverava dalje, tako da mislim da je ovo stvarno Best Value!)…
[url]http://www.dmv.org/vehicle-history.php[/url]
[url]https://www.autocheck.com//consumers/creditCardAction.do?WT.mc_id=2401&multiButton.y=16530618&multiButton.x=16530618&siteID=2401&sslRedirect=noRedirect[/url]

Purchase the AutoCheck Vehicle History Report and Buy with Confidence
1. Report Type
Unlimited Vehicle History Reports for 60 Days - $24.99 (Best Value!)
Single Vehicle History Report - $14.99
TitleGuard + Unlimited Vehicle History Reports - $49.99


Na ovom istom sajtu imate I download on line prirucnika za polaganje testa za vozacku, pravila za svaki State sto se tice polaganja, kao I mnogo korisnih informacija vezanih za voznju ovde uopste…[url]www.dmv.com/[/url]

Evo I mog iskustva, obizirom da sam relativno skoro odradila I permit I kupila auto I dobila dozvolu, a odnosi se na promene vezane za nas koji imamo GC: kad sam isla da polazem za vozacku - driving test, cim sam polozila, dobila sam vozacku na ruke istog dana. Kad sam uzimala learner permit, pre par meseci, nisam mogla sa uzmem na ruke isti dan, jer sam imala GC a ne drzavljanstvo, nego su mi dali samo potvrdu da sam polozila test i da cekam da mi stigne permit regularnom postom, (jedno mesec dana), sve je moralo da prodje preko Department of Homelend security prvo, te mi onda oni salju permit (valjda proveravaju sve podatke prvo). Za vozacku su zvali Department of Homelend security telefonom i kad je sve potvrdjeno, dozvola mi dosla u ruke za pola sata...to je promena sto se tice Indiane od pre nekoliko dana (i oni se jos uhodavaju u taj sistem)...opet napominjem to je za Indianu, jer znam da je od Stata do Stata drugacije. Ja sam za izdavanje vozacke platila 19 dollara, za permit cini mi se oko 10 dollara, tako nesto. Od permita do voznje treba da se ceka najmanje 2 meseca, a permit vazi 1 godinu. Ako se padne dva puta voznja, treci put mora prvo test opet da se polaze. Ako se padne voznja prvi put, ceka se dve nedelje minimum te se ide ponovo na voznju...


Kupovina auta: moze preko dealershipa (mnogi se tako odlucuju, jer je sigurnije etc), moze I preko private sellera. Preko dealershipa je auto skuplji, ali oni I daju garanciju za neki odredjeni period (svaki dealership daje garancije na razlicito vreme I za razlicite delove auta, morate da budete veoma operzni, ako zelite garanciju na duzi period, mora jos da se doplati, porez za kupovinu auta se placa dealershipu, sajt preko koga sam ja kupila auto je [url]www.autotrader.com[/url] I mislim da je super stvarno; u cenu koju vidite na ekranu nije uracunato nista osim cene samog auta, sve ostalo je preko; cena u pravilu moze da se spusti za neki odredjeni procenat, kad krenete da se pogadjate…Private seller: privatno lice I vi se dogovarate kako cete I sta cete, nema garancije (kazete samo Pomozi Boze I to je to), ako imate srece (kao sto sam ja imala stvarno) mozete da nadjete super auto sa super cenom I kilometrazom, zatim kad se pronadjete oko svega, ispregledate sve racune prodavca (oko promene ulja, zamene guma, redovnih cekinga auta, nadogradnja na autu, zamena delova etc…, provere na sajtu car history report preko VIN broja – koji je vec objasnjen sta je, (tamo imate crno na belo sve ono sto vam je prodavac pricao – I precuto sto se tice njegovog auta, takodje savet za nove kupce kad dodjete ovde – letos je veliki deo Mid Westa, kao I mnogo mnogo sire bio pod vodom, tj. leto nije bilo nikakvo, kisa padala non stop, bilo je mnogo poplava, te je mnogo vozila bilo potopljeno (bukvalno), a zatim se na brzaka osusilo I prodavalo za bagatelnu sumu…to da se uzme u obzir obavezno! Zatim kad imate VIN broj auta, dobro je da se proveri RECALL - [url]http://www.recalls.gov/nhtsa.html[/url] , a mozete da idete I na sam sajt modela auta koji hocete da kupite npr. Chrysler recall i preko VIN-a odmah vidite da li je to konkretno vozilo s nekim greskama I nedostacima iz odredjene serije (ja sam taj recall dobila od Progressiva, kad sam kupovala osiguranje, da je deo serije kad je moje vozilo radjeno, imalo neke nedostatke, te sam ukucala VIN na sajtu mog auta I videla da je moje vozilo OK!)… Nakon toga uradite I test voznje auta da vidite kako ide, naravno sto je I Zana pomenula, mehanicara ili da dovedete (mi smo imali jednog prijatelja koji je pregledao auto ili da ga odvezete do mehanicara, koji moze I napismeno da vam kaze da li je auto OK ili ne), zatim mozete I da pitate banku koliko bi ona dala vama loan za auto koji zelite da kupite – da bi videli koliko banka procenjuje da taj auto vredi – vi banci model, godinu I kilometrazu, a oni vama za pet secundi koliki bi bio loan na taj auto – s tim sto morate banku da pitate da li oni u to uracunavaju samo loan ili traze I down payment, ili ti kaparu, koju vi treba da date prvo (meni je banka procenila auto nize, ali su ocekivali da I ja stavim downpainment), zatim da proverite u Kelly blue book ([url]http://www.kbb.com/[/url]) koliko se krece cena tog auta koji zelite da kupite u koliko ste kupac (tu cete da gledate I kad hocete da prodate svoj auto, da vidite kako idu cene), nakon svega toga, kad ste se dogovorili s prodavcem (ja ovo pricam sto se tice private sellera sve), onda idete u vasu banku gde vam stoje pare da vam banka izda tzv. Cashier’s check (definition – A cashier's check (also known as a cashier's cheque, bank check, official check, teller's check, bank draft or treasurer's check) is a check guaranteed by a bank. They are usually treated as cash since most banks clear them instantly. However, banks are permitted to take back money from a "cleared" check one or two weeks later if subsequent processing finds it to be fraudulent. Because customers believe the checks have been found valid and have been converted to cash in hand, they are readily defrauded by schemes which ask them to part with goods or a portion of the money. – Source - [url]http://encyclopedia.thefreedictionary.com/cashier%27s+cheque[/url] ) znaci iz vase banke s ovim cekom (koji vam je I dokazno sredstvo ujedno za placanje privatnom licu za auto), idete s prodavcem tamo gde je njegov TITLE (dokaz o vlasnistvu auta) – definition - A vehicle title (Also know as a Car title) is a legal form, establishing a person as the owner of a vehicle. Vehicle titles in the U.S. are issued by the state DMV. When a car is sold from one owner to another, the title must be transferred to the new owner. This is achieved by requesting approval by the state DMV. - [url]http://encyclopedia.thefreedictionary.com/car+title[/url]
U mom slucaju, zena od koje sam kupila auto je imala loan za auto, te je title bio u njenoj banci, tj. auto je u stvari bio pravo vlasnistvo banke; nakon moje banke, otisli smo u njenu banku, gde je moj prodavac dao moj cashier’s check u svoju banku I time isplatio preostali dug koji je imao, zatim je potpisano da sam ja novi vlasnik (da napomenem da je moj prodavac u isto vreme, od preostalog novca koji je ostao kad je isplatila auto koji je prodavala, vec prebacila u drugi loan, kao downpainment za kupovinu drugog auta!) Mi smo napravili I mali ugovor od nekoliko recenica (ko kome sta prodaje, VIN broj, koja je cena I koji je datum, koji smo obe I potpisale), ali nam to niko nije ni trazio nigde (cula sam da se to trazi ukoliko se auto kupuje u drugom Statu, ali moj je bio iz istog, to mora da se proveri u DMV). Momentom predaje titla s prodavca na kupca, vi postojate novi vlasnik auta I tu se zavrsava prica s vasim prodavcem, on vam vise nije potreban za dalje…Kad se kupuje auto od dealershipa dobija se privremena registracija na 30 dana. Kad se kupuje od private sellera mora auto da se registruje ASAP, jer prodavac skida tablice (u slucaju Indiane jedna tablica od pozadi, napred moze da se nema uopste tablica ili da se stavi sta god vam se svidja), stavlja na drugo vozilo, a protivzakonito je da se vozi auto bez tablica. Zatim se ide u DMV (Department of Motor Vehicles) ili Bureau of Motor Vehicles, gde se nosi: stari Title gde ste vi upisani kao novi vlasnik, gde je upisana I kilometraza auta, zatim vas permit ili dozvola – sta vec imate, Osiguranje – veoma vazna kategorija, znaci osiguranje auta ide pre DMV (on line moze svako da se uzme, ja licno imam Progressive I prezadovoljna sam njime, trebalo bi da se uzme full coverage, svi oni rade 24/7, tako da moze sve da se stigne da se obavi veoma brzo), I mislim da je to to sto se tice papira za DMV…naravno I pare, jer se placa title transfer fee, zatim porez na auto – sales tax (on se placa u DMV kad se kupuje od privatnog lica, a u dealershipu ako se kupuje od njih)..evo nesto malo I o ovoj temi, jer se sales tax razlikuje od stata do stata, u Indiani je 7% od ukupne vrednosti auta, cini mi se u Wiskonsinu je oko 5,8%...evo nadjoh tekst na netu, mozda nesto malo pomogne… o ovome u narednom postu, moram da secem text...ahhhhhh!:==D:[/COLOR]
  #9  
Staro 13.10.2008, 19:57
V777's Avatar
V777 V777 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.04.2008
US lokacija: US
Poruke: 270
Nepromenjeno Lady driver (part 2)

[COLOR="RoyalBlue"]Evo sada i nastavka posta:==D:


In general if the state one lives in has sales tax, one will pay sales tax on the purchase of any car, including purchase of used cars from a private party. Sales tax is one of the many things that can significantly increase spending on an auto purchase. The sales tax will be calculated based on the purchase price of the vehicle and the current tax rate of the city or locality it is purchased in. As well, most people pay vehicle licensing and registration fees when they purchase a new car.
Currently, in the US, there are five states that don’t have sales tax. These are Delaware, Alaska, Oregon, New Hampshire and Montana. However, before one thinks of heading to one of these states to purchase a car, one should know that taxes will be assessed in the state where the car is initially registered. Thus if a Californian purchases a car in Oregon, he or she will have to pay sales tax when registering the car in their home state.
The only way to avoid paying the tax is by registering the car in the state where one purchases it, if the state assesses no sales tax. This is actually fairly difficult. One must have an address in the state. So if one owned two homes, one in Oregon and one in California, it would be technically possible to purchase a car in Oregon and pay no sales tax in California.
However, people have, in the past, abused this law, and it has led to some crackdowns on vehicle licensing. It is illegal to register a car using a dummy address, for example, an address borrowed from a friend. Generally, if one has an out of state license on a new car, he or she can still be assessed a tax if he or she really lives in a state with sales tax. Further, one could be charged with tax evasion, or pay fines for not registering the car sooner, in one’s home state.
If one does happen to live in a state with no sales tax, and is planning on purchasing a car and moving to a state with sales tax, the person should purchase the car 90 days prior to moving. This means one will not have to pay sales tax when one registers the car in the new state. This is not evading the tax, but simply being sensible about when to purchase a vehicle if one is considering relocating.


Ovde samo da ubacim, nije bas off topic, ali da se zna: dokaz o stanovanju u jednom Statu, koji vam treba apsolutno bilo gde (cak I u okviru istog stata iz grada u grad kad se selite), je putem racuna(telefon, voda, struja etc) ili nekog dugog pismenog (pismo, paket, casopis na koji ste se pretplatili, prepiska s nekim), gde se nalazi adresa na kojoj vi stanujete trenutno.


Takodje I da napomenem, u vezi sa engleskim delom gore, da svaki state ima svoj driver liscence, tako da ukoliko imate dozvolu jednog stata, ali idete da zivite u drugom, morate da polazete voznju u tom drugom (ne treba test ponovo), ali treba voznja, da biste dobili dozvolu tog stata.
Da se vratim na temu, znaci, kad sve ovo isplatite, title stari ostaje u DMV, title novi, s vasim imenom, adresom I svime ostalim dolazi na vasu postansku adresu (za to vreme dobicete papir gde ce da pise da ste vi vlasnik auta), u titlu ce da stoji I da li je auto pod loanom ili je vas 100% (ako je pod loanom title ide u banku). Title vam ne treba sa vama u kolima, on vam samo treba kad prodajete auto posle. ..Zatim dolazi registracija auta: birate tablicu koja vam se svidja, imate one klasicne koje se ne naplacuju extra, I imate specijalne, kojim sponzorisete odredjenu organizaciju, placaju se oko 40 dollara vise, tablicu uzimate u DMV tog dana I stavljate na auto (sve to imate, zajedno sa slikama tablica, za svaki state na [url]www.dmv.com/[/url]), registracija se radi svake godine I to je to sto se tice tog dela…


Ja se stvarno izvinjavam sto je sve ovako jedno preko drugog napisano, pisem kako mi misli nadolaze, gledam da obuhvatim sve sto je bitno za ovaj deo price, ako neko misli da je ovo nabacano, slobodno kazite, te da udarim nov post I da sve popakujem lepo po tackama (1,2,3)…


Mislim da je to to, ako nije dovoljno, slobodno pitajte…


Pozdrav!:pozz::pozz::pozz:
[/COLOR]
  #10  
Staro 14.10.2008, 09:15
stizeljeto's Avatar
stizeljeto stizeljeto je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 05.05.2008
Poruke: 387
Nepromenjeno

Odlicne informacije V777!!! jest malo komplicirano na prvi pogled, ali je neophodno informirati se o svim procedurima, a pogotovo o kupovini auta koji ce nam svima trebati.
__________________
Case Number: 5xxx
Prva koverta: sredina aprila 2008
Poslana u KCC: 9.5. 2008.
Intervju zakazan na 30.10.2008 Viza odobrena
U Americi od 3.12.2008.
 

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Isključeno
Smajliji: Isključeno
[IMG] kod je Isključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 00:52.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.