ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Intervju (interview) - Ambasada

Intervju (interview) - Ambasada Pitanja vezana za dokumentaciju, specijalne slučajeve i pitanja tokom intervjua

Intervju (interview) - Ambasada » Interviews DV2017 - Concise Version » Bitni linkovi
O drugoj koverti Lekarski pregled Ambasade Intervju Korisne informacije

Zatvorena tema
 
Thread Tools Display Modes
  #61  
Staro 22.03.2017, 13:43
GSPvozac GSPvozac je offline
Drug član
 
Datum prijave: 10.05.2016
US lokacija: Westmont,IL
YU lokacija: Obrenovac
Poruke: 46
Nepromenjeno

Pozdrav svima, mi smo uspesno jutros zavrsili razgovor u ambasadi, izasli smo napolje oko 10.45. Pitali su nas jedino sta smo zavrsili od skole i da li smo ziveli van Srbije. Nikakvih drugih pitanja nije bilo. Za suprugu nisu ni trazili diplomu, a i bacio sam 300din za fotokopije jer nista nisu uzeli niti pogledali. Sto se tice iseljenickih viza, mi smo bili jedini danas. A da, na tv-u ne ide CNN vec BBC.

Ostalim clanovima puno srece, a ja sredinom aprila idem za Westmont,IL. Supruga i dete ce doci na leto ako bude sve u redu.
  #62  
Staro 30.03.2017, 16:34
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

Ko god da vodi evidenciju neka ubelezi familija, BIL and family, uspesno zavrsila intervjue 29. marta, cetiri clana porodice, 2017EU00019***. Lekarski je obavljen u Smiljanicevoj prethodne nedelje, intervju je bio zakazan za 8:30 i sve je zavrseno nesto posle 11.

Od pitanja nije bilo niceg narocitog odnosno zbunjujuceg ili komplikovanog, da li su ziveli van zemlje, diplomiranje, kod koga idu... nesto se izgleda promenilo oko isporuke, cini se da sada ide samo "in-person", receno im je da ce im javiti kada vize da se preuzmu. Nakon toga uzecemo karte, najverovatnije za Uskrs, dan pre ili posle. Deca ce doci nakon zavrsene skolske godine.

Da napomenem i da su bili izvuceni pre nekoliko godina, ali je broj bio suvise visok i nisu stigli na red. Takodje, porodicna imigracija je bila odobrena, samo se cekalo da case # postane "current". Roditeljima smo takodje radili porodicnu imigraciju, tu nije bilo nikakvog cekanja, nema quota niti bilo kakvih komplikacija posebnih. Tako. Q&A, if any
  #63  
Staro 11.04.2017, 08:38
harmonija harmonija je offline
Drug član
 
Datum prijave: 02.06.2016
Poruke: 43
Nepromenjeno

Zdravo svima!

Prosao intervju i mi dobili vize! Bilo je zaista sve onako kako su i drugi opisivali. Vazno je samo da budete pripremljeni, sto znaci da prikupite sva dokumenta i nista vise. Ne treba da komplikujete, samo pratite uputstva i sve ide kao podmazano. To vam pisem, jer sam ja sklona seciranju sitnica da mi je u jednom trenutku palo na pamet da je mozda trebalo prevesti neki dokument sa srpskog na hrvatski ili slicno... Nista slicno... Sve je trajalo sat vremena. Zadrzali su nam sve originale, kopije vratili. Razgovor je formalan, dali smo odgovor na citava dva pitanja. Kad smo se vjencali i jesmo li imali problem sa policijom. Zaista brzo i standardno. Ono sto razlikuje Sarajevo od ostalih ambasada je taj prevod diplome,zaista ga traze i to obavezno ponesite. Sad idemo na dalje korake. Srecno, drugari!
  #64  
Staro 12.04.2017, 13:02
MDM MDM je offline
Član
 
Datum prijave: 09.05.2016
US lokacija: Austin,Tx
YU lokacija: BG
Poruke: 20
Nepromenjeno

Intervju prosao,pasos sa vizama preuzet.Sve je bilo onako kao sto je mnogo puta opisano,tako da se ne bih ponavljao.Hvala BFuture i svim clanovima ove nase zajednica na vise neko korisnim informacijama! Zelim svima puno uspeha u USA a ostalima koji to ocekuju dobijanje GC vec u sledecem izvlacenju!
  #65  
Staro 12.04.2017, 13:07
Dinche Dinche je offline
Član
 
Datum prijave: 12.04.2017
Poruke: 11
Nepromenjeno

Pozdrav svim forumasima i svima onima koji su prosli interviju zelim da cestitam od srca 😃.
Ja sam bila na interviju i nazalost nisam pozelenila jos ali nada jos uvijek postoji pa me interesuje da li ima jos neko da je stavljen na cekanje zbog administrativnog procesiranja i da je na kraju uspio da prodje??
Pozz
  #66  
Staro 21.04.2017, 23:26
Dinche Dinche je offline
Član
 
Datum prijave: 12.04.2017
Poruke: 11
Nepromenjeno

Kod nas su pasosi ostali u ambasadi i mejlom sam im dostavila trazene podatke a ja mislim da sam na security review zbog mog proslog posla u Afg. pa je vjerovatno zbog toga i uslijedio hold.Pozdrav

Last edited by Magelan; 23.04.2017 at 15:15.
  #67  
Staro 27.04.2017, 19:24
Cipi Cipi je offline
Član
 
Datum prijave: 23.06.2016
Poruke: 29
Nepromenjeno

Zdravo na site!

Jas samo da se javam deka denes intervjuto zavrsi pozitivno. Vo sreda treba da gi podigneme pasosite so vizite.

Destinacija Boulder, Colorado. Planirano patuvanje septemvri, no moze i porano so ogled na nastanive ...

P.S. Malku sum vo guzva, denovive ke vi pisam detali na site. Pozdrav i so sreka na site koi seushte cekaat za intervju.
  #68  
Staro 28.04.2017, 07:40
tomcha84 tomcha84 je offline
Član
 
Datum prijave: 05.05.2016
US lokacija: New Jersey
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 7
Nepromenjeno

Pozdrav svima, ukratko:
case number 2017EU00020xxx,
10 juna 2016 poslat DS260,
20 aprila 2017 ambasada
26 aprila 2017 preuzeti pasosi
i da ko god je bio duze od 6meseci u inostransvu potrebano je izvaditi policijsko uverenje te zemlje i obavezno upisati u DS260 adresu na kojoj ste ziveli u inostransvu,
Ja sa, radio u Nigeriji skoro 2 godine.
  #69  
Staro 30.04.2017, 13:43
Cipi Cipi je offline
Član
 
Datum prijave: 23.06.2016
Poruke: 29
Nepromenjeno Intervju vo Ambasada - Skopje

Zdravo na site! Eve jas malku podetalno da vi raskazam kako pominavme za da na onie koi razmisluvaat dali ke dobijat viza ili ne im bide malku polesno.

Dojdovme pred ambasadata vo Skopje okolu 7:40 ( imavme zakazano vo 8 ) , a tamu veke imase luge koi cekaa red.
Eden sluzbenik ne prasa koja famili sme, ne najde na spisokot i zabeleza deka sme tamu, a potoa ni gi pobara pasosite na uvid.

Cekavme 5-10 min a potoa bidejki bevme edinstveni vo redot so mnogu mali deca, ne povikaa vnatre preku red.

Otkako ja projdovme procedurata za skeniranje i ostavanje telefoni i sl. otidovme gore kade sto se pravat intervjuata.
Na prviot salter eden covek ni gi naredi dokumentite onaka kako im e potrebno i potoa ni dade brojce i rece da cekame brojceto da ni se pojavi na nekoj od salterite.

Bevme broj 9 na red, no bidejki zabelezaa deka sin mi pocna da stanuva nervozen ( ima 19 meseci ) povtorno ne povikaa preku red, namesto 9ti, ne zedoa da bideme treti po red.

Najprvin me viknaa mene kako dobitnik, razgovarav so sluzbenickata na makedonski. Taa gi proveruvase podatocite od DS-to i pravese promeni. ( pasosot na kerka mi bidejki imase nov, adresata na koja ke odime i sl.)

Potoa gi povikaa i zena mi i decata na istiot salter i prasuvaa samo nekolku prasanja: dali sme bile dosega vo USA, sto rabotime i sl.

Potoa me pratija na salterot za upata, pa na salterot za otisoci i na kraj otkako mu gi prefrlija dokumentite na konzulot me pratija i na posledniot salter da razgovaram so nego.

Togas povtorno gi povikaa i zena mi i decata. Mene me prasaa za najvisok stepen na obrazovanie, sto rabotam, sto planiram da rabotam vo USA, kaj kogo ke odam i sto mi se oni i tolku. Potoa zena mi ja prasaa samo dali bila nekogas apsena i sto ima zavrseno i tolku. Potoa sleduvase "Congratulations" i upatstvo za podiganje na pasosite so vizi. Tolku...

Sakav da naglasam, nie bevme postojano vo strav dali ke dobieme viza bidejki nemavme affidavit, no pominavme i bez nego, ponesovme samo bankarski garancii koi ni gi zemaa vo dokumentite.

Od se mi zemaa originali, a za zena mi diplomite vednas ni gi vratija, ne im trebaa.
Od nisto nemavme prevod, samo izvodite od rodeni i vencani ni bea internacionalni.

Ete, se nadevam nekomu pomognav malku, za bilo kakvi prasanja tuka sum.

Pozdrav

Last edited by Magelan; 02.05.2017 at 17:25.
  #70  
Staro 06.05.2017, 07:28
lerrberr@yahoo.com lerrberr@yahoo.com je offline
Član
 
Datum prijave: 23.10.2016
Poruke: 7
Nepromenjeno

Intervju bio zakazan 28.4. Supruzi nedostjao orginal izvod iz maticne knjige rodj. posto je rodjena u hrvatskoj trazili su pored izvoda koji vadi ovde i iz hrvatske.... 28. Smo predali dokumenta i platili sve a za intervju su nam rekli da se javimo kad budemo imali izvod... 4.5. smo se javili na br koji smo dobili i intervju nam je bio zakazan za 5.5 u 10h... Sve je bilo gotovo 10 i35... Dobili smo vize!!!!! Hvala na pomoci!!
Zatvorena tema

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
DV2017 Selected Winners - DV2017 Izvučeni Dobitnici Magelan Prijava na Lutriju 128 08.05.2017 18:15
Interviews DV2016 - Concise Version sfsgagi Intervju (interview) - Ambasada 52 25.04.2016 00:28
Uputstvo na srpskom za prijavu na lutriju dv2017 Tikica Prijava na Lutriju 14 04.04.2016 10:07

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 08:01.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.