ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 04.02.2018, 11:34
subman subman je offline
Drug član
 
Datum prijave: 03.05.2017
Poruke: 68
Nepromenjeno Sta vam se ne dopada u usa? Da li se neko vratio?

Hteo sam da otvorim novu temu, za one koji su se vratili. Nisam jos nigde video ovu temu...
Da cujem iskustva ljudi zbog cega su se vratili?
Sta im se ne dopada u USA...
Reply With Quote
  #2  
Staro 04.02.2018, 11:55
johnywalker johnywalker je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2014
Poruke: 388
Nepromenjeno

Ja sam bio i vratio se. Bio sam u Floridi. Imao super posao, super platu, radio u struci kao informatičar. Međutim, što ti je veća pozicija/funkcija od tebe se više očekuje. Moguće i da me je socijalni sistem u Njemačkoj malo razmazio po tom pitanju. U Americi nisam imao godišnjeg (tek nakon godinu dana dobiješ 10 dana), nema bolovanja (6 dana godišnje, ako uspiješ skupiti). Radno vrijeme katastrofa - moj dan je izgledao tako da sam od 08:00 - 18:30 bio na poslu, pon-pet.
Nakon 6 mjeseci sam skontao da je to nikakav kvalitet života. Džaba mi i super plata kada je nemaš kad potrošiti. Nemaš života nikakvog. To je moje lično iskustvo. Odlučio sam da se vratim i nisam se pokajao. Drago mi je što sam otišao da to sve vidim i isprobam, bilo je lijepo iskustvo. Naučio sam dosta toga. Međutim ne može se kvalitet života porediti sa Evropom, ni u snu.
Reply With Quote
  #3  
Staro 04.02.2018, 12:01
subman subman je offline
Drug član
 
Datum prijave: 03.05.2017
Poruke: 68
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik johnywalker Prikaz poruke
Ja sam bio i vratio se. Bio sam u Floridi. Imao super posao, super platu, radio u struci kao informatičar. Međutim, što ti je veća pozicija/funkcija od tebe se više očekuje. Moguće i da me je socijalni sistem u Njemačkoj malo razmazio po tom pitanju. U Americi nisam imao godišnjeg (tek nakon godinu dana dobiješ 10 dana), nema bolovanja (6 dana godišnje, ako uspiješ skupiti). Radno vrijeme katastrofa - moj dan je izgledao tako da sam od 08:00 - 18:30 bio na poslu, pon-pet.
Nakon 6 mjeseci sam skontao da je to nikakav kvalitet života. Džaba mi i super plata kada je nemaš kad potrošiti. Nemaš života nikakvog. To je moje lično iskustvo. Odlučio sam da se vratim i nisam se pokajao. Drago mi je što sam otišao da to sve vidim i isprobam, bilo je lijepo iskustvo. Naučio sam dosta toga. Međutim ne može se kvalitet života porediti sa Evropom, ni u snu.
E to i ja mislim, ja sam radio kao student tamo 3 meseca, ono je bio robovski zivot. Primetio sam da ljudi uopste nemaju slobodnog vremena. Kao da zive da bi radili... U evropi rade da bi ziveli...
Isto socijalni sistem mi se ne dopada, gde ne mozes da se lecis kad se razbolis, godisnji kao sto si rekao ne postoji, meni se onda nije svidelo sto nema kao u Evropi centar grada da mozes d a prosetas izadjes itd... Nego sam bio u nekom selu gde jedini centar je Mall i nigde nema da se ode da se izadje u zivot , kafic, tako da je vecina mladih bila pijana ili uduvana jer nisu znali gde ce i sta da rade od dosade, sad bih isao u veci grad da vidim i to ako mi se ne svidi mislim se da probam Nemacku...
Jesi se vratio u Srbiju ili si otisao u Nemacku?

Ja se dvoumim izmedju Nemacke i US...
Reply With Quote
  #4  
Staro 04.02.2018, 14:15
Tajana Tajana je offline
Član
 
Datum prijave: 17.10.2013
Poruke: 1
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik subman Prikaz poruke
E to i ja mislim, ja sam radio kao student tamo 3 meseca, ono je bio robovski zivot. Primetio sam da ljudi uopste nemaju slobodnog vremena. Kao da zive da bi radili... U evropi rade da bi ziveli...
Isto socijalni sistem mi se ne dopada, gde ne mozes da se lecis kad se razbolis, godisnji kao sto si rekao ne postoji, meni se onda nije svidelo sto nema kao u Evropi centar grada da mozes d a prosetas izadjes itd... Nego sam bio u nekom selu gde jedini centar je Mall i nigde nema da se ode da se izadje u zivot , kafic, tako da je vecina mladih bila pijana ili uduvana jer nisu znali gde ce i sta da rade od dosade, sad bih isao u veci grad da vidim i to ako mi se ne svidi mislim se da probam Nemacku...
Jesi se vratio u Srbiju ili si otisao u Nemacku?

Ja se dvoumim izmedju Nemacke i US...
Blago vama kad ste imali priliku da odete u Ameriku, ja sam sad aplicirala da idem samo u posjetu na mjesec dana, pa me strah da ce me odbiti, jer sam cula da je zafrkano :/
Reply With Quote
  #5  
Staro 04.02.2018, 14:33
markoni markoni je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 12.10.2014
Poruke: 148
Nepromenjeno

Mnogo toga mi se ne dopada u USA, a retko sta mi se dopada...

Hrana je uglavnom GMO i ekstremno prepuna hormona, voda za pice u flasicama je 0% svega (citaj destilovana, al drukciju ne mozes naci i da je trazis), kvalitet vazduha je mnogo los zbog ogronog broja vozila plus prepun vlage, pa je u mom slucaju disanje vazduha cesto nelagodno, pluca su mi cesto da kazem poluzgrcena od Americkog vazduha...

Ja sam navikao da puno pesacim, i cesto koristim javni prevoz, a tamo se sve moze i mora sa 4 tocka obavljati... ides u banku iz kola, u restoran brze hrane svratis iz kola... bez kola ne mozes ni na posao ni u prodavnicu ni do nekog setalista ili parka, bukvalno si zavisnik od automobila... dok u Evropskim zemljama uopste nisi zavisnik od kola...

Svi zive 95% zivota u zatvorenom i klimatizovanom prostoru (u stanovima klima nonstop radi, isusuje vazduh jer je nezdravo ziveti i spavati u vlaznom vazduhu, u kolima takodje, na poslu takodje... jedino napolju za vecinu ljudi tamo je od-do automobila u toku dana), napolju je vazduh takav kakav je... pa ga je bolje izbegavati i biti u zatvorenom... ali je onda kontakt s prirodom nula, sto je opet nezdravo.

Iz jednog takvog zivota, nije ni cudo sto su najgojaznija nacija, a ja bih dodao i vrlo nezdrava (citaj bolesna) fizicki, ali i psihicki i moralno...

Ako si u Americi, zaboravi svoju domovinu na Balkanu, porodicu, prijatelje, jer te dolazak na Balkan kosta 5000$ da mesec dana provedes (1000$ karta, 1000$ kirija ako hoces da te stan ceka moras da platis iako nisi u njemu, 2000$ plata koju neces zaraditi jer si u Srbiji mesec dana, 1000$ poneses dzeparac, jer ti si "Amer pun dolara" kad dodjes kuci, neces valjda da se grebes od roditeljske penzije za hleb a treba i dati 50 ili 100 sinovcu i sestricini...) Tako da ako ista osecas prema domovini i porodici, mnogo ces tuznih trenutaka imati i to sam samcijat u tudjini... a u domovini ce ti svi zaviditi...

Jos je gora stvar to, da mnogi ljudi ne mogu da se vrate, jer nemaju na sta da se vrate, ili su u kreditima, pa koliko god to zele, ne mogu da se oslobode tih kredita... ali ih niko vise ni ne ceka na Balkanu, tj nemaju nikog... Opet, zavisi kako pojedinac sve to dozivljava... neki to gledaju i kao spas od losih porodicnih odnosa ako su ih imali, bekstvo daleko od svih i svega... njima je lakse da odu...

Ako si u Evropi, ti mozes na vikend do Srbije da te mine zelja maltene svakog meseca, za kartu koja kosta 100-150 eura (dnevnica ili dve) sve da te kosta 200 evra vikend... a o razlici u kvalitetu hrane, vode, vazduha i nacina zivljenja u odnosu na USA da ne trosim reci...

Ja da imam bilo koji EU pasos, zaboravio bih GC i gledao da se zaposlim u Norveskoj ili Nemackoj ... ali svako je prica za sebe...

Obzirom da nemam EU pasos, ipak ne zaboravljam na GC, jer tamo mogu da imam dobru platu, tj. da nesto stvorim za zivota, a u Srbiji mogu vrlo realno da ostanem i bez ovih 300-400 evra plate... pa da trazim drugi posao gde plata moze da bude i 200 evra... a da ni to ne mogu bez preporuke da nadjem... e to je pozitivna strana Amerike iz aspekta jednog Srbina danas...
Reply With Quote
  #6  
Staro 04.02.2018, 15:35
johnywalker johnywalker je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2014
Poruke: 388
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik subman Prikaz poruke
E to i ja mislim, ja sam radio kao student tamo 3 meseca, ono je bio robovski zivot. Primetio sam da ljudi uopste nemaju slobodnog vremena. Kao da zive da bi radili... U evropi rade da bi ziveli...
Isto socijalni sistem mi se ne dopada, gde ne mozes da se lecis kad se razbolis, godisnji kao sto si rekao ne postoji, meni se onda nije svidelo sto nema kao u Evropi centar grada da mozes d a prosetas izadjes itd... Nego sam bio u nekom selu gde jedini centar je Mall i nigde nema da se ode da se izadje u zivot , kafic, tako da je vecina mladih bila pijana ili uduvana jer nisu znali gde ce i sta da rade od dosade, sad bih isao u veci grad da vidim i to ako mi se ne svidi mislim se da probam Nemacku...
Jesi se vratio u Srbiju ili si otisao u Nemacku?

Ja se dvoumim izmedju Nemacke i US...
Ja sam se vratio nazad u Njemačku, jer imam njemački pasoš. Ako možeš birati između Njemačke i Amerike, ja bih odabrao Njemačku.
Lijepo je otići u Ameriku, vidjeti malo, otići na odmor. Ja i prije GC i poslije išao i idem redovno, ali nije za živjeti, barem po mom lično mišljenju.
Reply With Quote
  #7  
Staro 04.02.2018, 17:01
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Nepromenjeno

Hvala @markoni na iscrpnom postu. Iz ugla čoveka koji treba tek da ode, mogu da kažem da me poslednji pasus najviše oduševio:

Citat:
Obzirom da nemam EU pasos, ipak ne zaboravljam na GC, jer tamo mogu da imam dobru platu, tj. da nesto stvorim za zivota, a u Srbiji mogu vrlo realno da ostanem i bez ovih 300-400 evra plate... pa da trazim drugi posao gde plata moze da bude i 200 evra... a da ni to ne mogu bez preporuke da nadjem... e to je pozitivna strana Amerike iz aspekta jednog Srbina danas...
Izgleda da izbora nemamo. Što reče Bob Rock:
__________________
Generacija DV2018
Ubi bene, ibi patria
Reply With Quote
  #8  
Staro 04.02.2018, 19:30
Mrs.Ryan's Avatar
Mrs.Ryan Mrs.Ryan je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 05.05.2015
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 110
Nepromenjeno

Bili, vratili se, pa otisli opet!
Sve sto je markoni napisao je apsolutno tacno.
Mi nazalost imamo samo srpski pasos, pa smo izmedju njega i GC izabrali naravno ovo drugo!

Mi smo u maloj sredini gde jos ponesto i moze da se obavi pesice, ali ne moze da se poredi sa zivotom kakav smo imali u NS.
S druge strane finansijska strana takodje ne moze da se poredi sa onom kod kuce...
__________________
DV-2016 Prvi put, dve prijave
05.05.2015. "Session time out"
07.05.2015. SELECTED!
CN 2016EU00001xxx
11.07.2015. Poslat DS-260
10.10.2015. Ponovo poslat DS-260
06.01.2016. Intervju
18.04.2016. Vize odobrene
Reply With Quote
  #9  
Staro 05.02.2018, 06:03
voja82's Avatar
voja82 voja82 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 01.05.2014
US lokacija: Miami/FL
Poruke: 436
Pošalji Skype™ poruku korisniku voja82
Nepromenjeno

Evo i mene posle dugo vremena
Ne znam sta da vam kazem na sve te vase postove. Ako se vama u usa ne svidja ok postujem to, to je vase vodjenje amerike, ali ima i druhacijih prica. Nama je ovde u Majamiju odlicno i ne kajemo se ni jednoga momenta sto smo otisli iz srbije. Radimo 5 dana nedeljno 8-9 sati dnevno, imamo lepe plate, imamo 4 nedelje godisnjeg odmora, dakle imamo vremena da putujemo...Voda ne pijemo iz flase, pijemo cesmovacu kao i u srb, nisam prometoo da je vazduh loseg kvaliteta sem sto je leti velika vlaznost pa je lepse biti na klimatizovanom kao i bilo gde i svetu tokom leta, hrane ima GMO ali te niko ne prisjava da kupis GMO, uvek imas opciju ORGANIC ...itd...Uglavnom, trebate ljudi doci i videti ovo i probati, ne obracajte previse na ove price ovde, svako ima svoje vidjenje stvari i gleda stvari iz drugacijeg ugla, ako vam se ne svidja mlzete nazad svojoj kuci uvek. Kao sto sam vec rekao, nama je ovde odlicno i ne zalimo se ni na sta. Puno pozdrava iz Sunshine state of Florida 😉
__________________
DV2013 - HAS NOT BEEN SELECTED
DV2014 - HAS NOT BEEN SELECTED
DV2015 - POGODAK
28.10.2013. Prijavili se na lutriju
01.05.2014. Izvuceni 2015EU00041xxx
19.05.2014. Poslali DS-260
21.08.2015. Lekarski pregled
09.09.2015. Intervju-pronadjena greska u prijavi
24.09.2015. Novi datum intervjua - VIZE ODOBRENE
30.09.2015. Preuzeti pasosi sa vizama
05.11.2015. Beograd-Rim-Majami
Reply With Quote
  #10  
Staro 05.02.2018, 10:34
ivangradjanin ivangradjanin je offline
Drug član
 
Datum prijave: 16.11.2017
US lokacija: Austin, TX
YU lokacija: Podgorica, MNE
Poruke: 71
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik voja82 Prikaz poruke
Evo i mene posle dugo vremena
Ne znam sta da vam kazem na sve te vase postove. Ako se vama u usa ne svidja ok postujem to, to je vase vodjenje amerike, ali ima i druhacijih prica. Nama je ovde u Majamiju odlicno i ne kajemo se ni jednoga momenta sto smo otisli iz srbije. Radimo 5 dana nedeljno 8-9 sati dnevno, imamo lepe plate, imamo 4 nedelje godisnjeg odmora, dakle imamo vremena da putujemo...Voda ne pijemo iz flase, pijemo cesmovacu kao i u srb, nisam prometoo da je vazduh loseg kvaliteta sem sto je leti velika vlaznost pa je lepse biti na klimatizovanom kao i bilo gde i svetu tokom leta, hrane ima GMO ali te niko ne prisjava da kupis GMO, uvek imas opciju ORGANIC ...itd...Uglavnom, trebate ljudi doci i videti ovo i probati, ne obracajte previse na ove price ovde, svako ima svoje vidjenje stvari i gleda stvari iz drugacijeg ugla, ako vam se ne svidja mlzete nazad svojoj kuci uvek. Kao sto sam vec rekao, nama je ovde odlicno i ne zalimo se ni na sta. Puno pozdrava iz Sunshine state of Florida 😉

Svaka cast na postu !

Sve je u "glavi" pojedinca...tako da ....
Reply With Quote
Odgovori

Tags
povratak

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Da li je neko otisao skroz sam? subman Vodič za emigrante 1 26.06.2017 09:15
Neko da mi posalje robu iz usa? lukadj Vaša strana 9 30.10.2015 14:37
Ako neko zna detox Vaša strana 13 26.10.2012 10:18
Drugi utisak - sta vam se ne dopada u USA? dreamerns Stare teme 115 25.01.2012 23:22
Ako neko zna veselina77 Stare teme 21 11.11.2009 17:30

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 23:31.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.