ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Vožnja kamiona u Americi - Trucking in USA » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #921  
Staro 04.03.2019, 08:29
Dukeduki Dukeduki je offline
Drug član
 
Datum prijave: 04.05.2016
US lokacija: Los Angeles
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 92
Nepromenjeno Razne price

Citat:
Prvobitno poslao korisnik ikac89 Prikaz poruke
Skoro sam pričao sa jednim čovekom koji je otišao u Kanadu da vozi kamion. Pre toga je vozio po Evropi i iskreno iznenadio sam se nekim njegovim zapažanjima. Što se tiče kamiona, kaže da su evropski kamioni dosta udobniji od američkih, ušuškaniji i generalno tehnološki dosta moderniji. Kao prednost američkih, naveo je naravno prostor u kabini, što je i logično, a realno to je možda i najbitnija stavka za jednog vozača koji bukvalno po nekoliko dana, pa i nedelja provodi u kamionu.

Što se puteva tiče, kaže da su, što se kvaliteta tiče, znatno bolji u Evropi, ali da je u Americi cela ta putna infrastruktura bolje prilagođena kamionima, kaže sve je široko, lako dostupno, nema zavlačenja po nekim uličicama i sl.

Ono što me je najviše iznenadilo je to, što kaže da ga vožnja u Americi dosta manje umara, iako se u Evropi manje vremenski vozi. I naravno najveća prednost je što sada u Kanadi zarađuje duplo više nego u Evropi.
Nisam primetio da je nesto prilagodjeno bas za Kamione.Cal sta vise, moras paziti da ne ides putevima koji po gps nisu za kamione ako ne zelis kaznu da dobijes ili ostetis kamion sa nadvoznjakom koji je nizi.
Sobzirom na to koliko je to naporan i opasan posao, sa losim kvalitetom zivota, sedenje, nespavanje, losa hrana, nerviranje oko rokova isporuke i jos mnogo toga, moje licno mislienje je da je to slabo placen posao.Svi racunaju samo kintu, niko ne prica o sneznim olujama Jute, Vajominga, Severne Dakote i itd itd...
O zavlacenju ili ne zavlacenju po uskom ulicama sve zavisi od toga gde je kompanija u koju ides...kad bi se vozaci otvorioi, ispricali bi svi velik broj muka na tu temu a svako ih je prosao...
Pozdrav svima!
Reply With Quote
  #922  
Staro 04.03.2019, 14:21
ikac89's Avatar
ikac89 ikac89 je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.10.2012
US lokacija: Chicago (Niles), IL
YU lokacija: Srb
Poruke: 809
Nepromenjeno

Ja samo prenosim šta mi je čovek rekao. Nisam vozio kamion ni u Evropi, a ni u Americi, tako da nemam iskustva. Ali opet, ne verujem da Americi postoji ovako nešto.

https://www.youtube.com/watch?v=BMI8iv2W9J8
Reply With Quote
  #923  
Staro 04.03.2019, 16:39
uran's Avatar
uran uran je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 21.04.2018
US lokacija: Northwest Pacific
YU lokacija: Tel Aviv, Israel
Poruke: 601
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik ikac89 Prikaz poruke
Ja samo prenosim šta mi je čovek rekao. Nisam vozio kamion ni u Evropi, a ni u Americi, tako da nemam iskustva. Ali opet, ne verujem da Americi postoji ovako nešto.

https://www.youtube.com/watch?v=BMI8iv2W9J8
Amerika ima 320mil, a Eu 520mil, a duplo je veca. Dakle skoro 4x manja gustina naseljenosti. Ogroman prostor, ogromni gradovi. Pa sad izracunaj...
__________________
Ability to lift up to 50 pounds.
Reply With Quote
  #924  
Staro 04.03.2019, 16:43
uran's Avatar
uran uran je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 21.04.2018
US lokacija: Northwest Pacific
YU lokacija: Tel Aviv, Israel
Poruke: 601
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Dukeduki Prikaz poruke
Nisam primetio da je nesto prilagodjeno bas za Kamione.Cal sta vise, moras paziti da ne ides putevima koji po gps nisu za kamione ako ne zelis kaznu da dobijes ili ostetis kamion sa nadvoznjakom koji je nizi.
Sobzirom na to koliko je to naporan i opasan posao, sa losim kvalitetom zivota, sedenje, nespavanje, losa hrana, nerviranje oko rokova isporuke i jos mnogo toga, moje licno mislienje je da je to slabo placen posao.Svi racunaju samo kintu, niko ne prica o sneznim olujama Jute, Vajominga, Severne Dakote i itd itd...
O zavlacenju ili ne zavlacenju po uskom ulicama sve zavisi od toga gde je kompanija u koju ides...kad bi se vozaci otvorioi, ispricali bi svi velik broj muka na tu temu a svako ih je prosao...
Pozdrav svima!
strasno kroz kakve muke prolaze vozaci prosto ne mou da verujem. Da se ja pitam povecao bih vam platu za duplo.
__________________
Ability to lift up to 50 pounds.
Reply With Quote
  #925  
Staro 18.03.2019, 20:08
damagon damagon je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2017
US lokacija: Maryland
YU lokacija: Nis Serbia
Poruke: 361
Nepromenjeno

Slusao sam nekog kamiondziju na youtube, nisu ovi nasi balkanci... Kaze on sledece, kamiondzije imaju pravo da refundiraju troskove za hranu, jer se to vodi kao poslovni trosak, da li neko zna da li je ovo tacno? Nekako mi jr bas nelogicno, jer to za godinu dana ispadne prilicno dobar iznos
__________________
DV lottery
2018 Class
First time applicant
Reply With Quote
  #926  
Staro 19.03.2019, 03:08
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

Mislim da to imas u ovom vodicu
https://www.irs.gov/pub/irs-pdf/p463.pdf
Reply With Quote
  #927  
Staro 15.04.2019, 19:59
toske10 toske10 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 10.10.2016
US lokacija: Mount Prospect, IL
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 50
Nepromenjeno

Pozdrav svima. Jedno kratko pitanje: Da li neko može da uporedi posao vozača kamiona kada živiš u Čikagu i kada živiš na Floridi? Koje su prednosti, a koje mane jednog i drugog? Unapred zahvalan, pozdrav svim dobrim ljudima.
__________________
03.05.2016. Izvučen, 15***
22.05.2016. DS260
21.11.2016. Stigao poziv za intervju
26.12.2016. Lekarski pregled
18.01.2017. Intervju
Reply With Quote
  #928  
Staro 16.04.2019, 02:20
saleee saleee je offline
Drug član
 
Datum prijave: 18.05.2018
Poruke: 78
Nepromenjeno

Jel zna neko mozda za Floridu, da li se mora upisati skola ili moze direktno u DMV da se polaze sa pozajmljenim kamionom?
Reply With Quote
  #929  
Staro 16.04.2019, 16:49
saleee saleee je offline
Drug član
 
Datum prijave: 18.05.2018
Poruke: 78
Nepromenjeno

Takodje ako neko zna kakva je situacija trenutno sa polaganjem za CDL u illinoisu, jel i dalje proveravaju nas sa Balkana pa treba dva do tri meseca da se polozi ili je malo bolja situacija?
Reply With Quote
  #930  
Staro 23.04.2019, 20:57
GodFather's Avatar
GodFather GodFather je offline
Član
 
Datum prijave: 27.10.2015
US lokacija: Orlando, Florida
YU lokacija: Zadar, Hrvatska
Poruke: 25
Nepromenjeno Potvrda o prometnim prekršajima

A mene zanima dal se treba kakva potvrda o prometnim prekršajima iz naše države priložiti kod ishođenja CDL vozačke u Floridi, ili oni to sami provjeravaju sa našom policijom (ukoliko je to uopće moguće)..

Pitam, jer čula da se u zadnjih 12 mjeseci ne smije imati moving violation.

Kod nas prometna kazna plaćena na licu mjesta ne ulazi u prekršajnu evidenciju, nego jedino policija ima uvid u tu kaznu slijedećih 12 mjeseci i ne znam jesu li oni dužni dati taj podatak institucijama u Americi...

Zna li netko? Help!
Reply With Quote
Odgovori

Tags
voznja kamiona u americi, šleper amerika

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Vozac kamiona zelena karta nebojsagm Vaša strana 11 02.08.2012 11:14

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 09:40.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.