ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Kako naći najpovoljniji let za Ameriku » Bitni linkovi
10 korisnih saveta za kupovinu jeftinih avionskih karata Kupovina karata - AGENTI Kupovina karata - ONLINE Kuponi i sniženja

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #101  
Staro 07.10.2009, 10:18
dmi dmi je offline
Drug član
 
Datum prijave: 04.05.2008
US lokacija: Los Angeles
YU lokacija: Kraljevo/Beograd
Poruke: 94
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Žana Prikaz poruke
Mislim da ces biti ok. Evo sta pise na Virgin:

tnx
ne sekira me previse sve to jer izbora nemam ono sto moram da ponesem moram, nema sanse da se spakujemo u dva kofera
Reply With Quote
  #102  
Staro 29.10.2009, 19:49
dejancic's Avatar
dejancic dejancic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 14.05.2008
US lokacija: LA
YU lokacija: BG
Poruke: 529
Nepromenjeno

U daljem tekstu je clanak iz dnevnih novina koji je pre nekoliko dana objavljen, a nadam se da ce pomoci svima koji putuju JAT-om preko aerodroma Nikola Tesla:

Besplatan taksi prevoz do i od aerodroma posle Nove godine
Putnike domaćeg avio-prevoznika Jat ervejza, najverovatnije već od januara, sa i do Aerodroma „Nikola Tesla” besplatno će prevoziti taksi vozila udruženja koje bude izabrano na konkursu objavljenom juče. Za besplatnu vožnju biće dovoljno da putnik taksisti pokaže kupljenu kartu JAT-a. Udruženje koje bude dobilo pravo da prevozi putnike JAT-a, moraće da obezbedi bar 250 vozila dnevno...

KARTA - Nacionalni avio-prevoznik juče je raspisao javni poziv za izbor taksi prevoznika koji će putnike besplatno voziti sa i do aerodroma. Putnici će prilikom kupovine karata biti obavešteni o tome da im je na raspolaganju besplatna taksi usluga, a dnevno će saobraćati najmanje 250 vozila. - Putnici će pozivati taksi telefonom i vozilo neće morati unapred da se rezerviše. Oni koji dolaze u Beograd dovoljno je da po sletanju pozovu taksi.
__________________
If you refuse to accept anything but the best, you very often get it.
Reply With Quote
  #103  
Staro 30.10.2009, 12:13
nemili's Avatar
nemili nemili je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 23.10.2009
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Beograd
Poruke: 290
Pošalji Skype™ poruku korisniku nemili
Nepromenjeno

Evo jedne interesantne ponude koju sam nasao na www.dannytravel.com

Povratna karta Beograd-Los Angeles 31.03.2010 - 18.04.2010. = 848$ (575€ po danasnjem kursu). Mislim da je to povoljnija varijanta i od one way letova, tako da ako nekome dolaze rodjaci ili prijatelji neka razmisle dok jos ima karata!

Reply With Quote
  #104  
Staro 30.10.2009, 16:39
Good Spirit's Avatar
Good Spirit Good Spirit je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.04.2008
US lokacija: Bay Area, CA
YU lokacija: Belgrade
Poruke: 264
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Žana Prikaz poruke
Promenjena su pravila za preko-okeanske letove u pojedinim kompanijama. Virgin Atlantic i United Airlines za svoje letove dozvoljavaju jedan kofer od 23 kilograma, a drugi kofer se naplacuje dodatno (cena zavisi od toga da li se placa on-line ili na areodromu). Novi pravilnici stupaju na snagu u novembru, odnosno decebru ove godine. Pravila o prtljagu izmenila je i Delta aviokompanija. Lufthansa i Air France nisu promenile pravilnike o prtljagu, mada moje misljenje je da ce uskoro i ostale kompanije slediti ove primere. Pre nego sto planirate put, proverite obavezno Baggage Allowances.
Ja samo da kažem informaciju direktno iz Air France-a. Air France takođe uvodi ovo pravilo za sve karte kupljene posle 1. novembra 2009. Jedan kofer do 23kg, drugi se doplaćuje $50. Naravno ovo je vezano samo za letove za SAD. Takođe su mi rekli u Air France da je navodno i British uveo isto pravilo a verovatno će i ostali prevoznici.
Reply With Quote
  #105  
Staro 30.10.2009, 23:21
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

Mene bas interesuje sta ce oni prevoziti....mislim cemu poenta onog bunkera dole u avionu, kada zajebavaju toliko oko kofera. Makar da su cene jeftinije...
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
Reply With Quote
  #106  
Staro 03.11.2009, 15:42
Bane Bane je offline
Drug član
 
Datum prijave: 22.05.2009
US lokacija: New York city, NY
YU lokacija: Belgrade
Poruke: 33
Nepromenjeno

I Danny Travel i Super travel i Biser travel i ...... imaju slicne cene za let u jednom pravcu (310 - 320e) ili od 560 do 600e povratni let.
Ono sto procitate kad rezervisete kartu je da je to karta ekonomske klase tipa N,O,V ("economy restricted" kako pise prilikom rezervacije).

sa neta:
Economy class codes

* Full fare: Y, B
* Standard fare: M, H, N
* Special or discount fares: G, K, L, o, Q, S, T, U, V, W, X

Da li je neko leteo u ovakvoj ekonomskoj klasi? Na netu sam nasao da su to karte koje se ne mogu pomerati (datum), vazenje je krace nego obicno, penali prilikom vracanja..... Sve je to ok i zaocekivati.

Interesuje me da li ima restrikcija u smislu rucnog prtljaga, kakva su sedista (u smislu prostora), usluga tokom leta (klopa...).... Ovakve karte se na netu porede sa niskobudzetnim kompanijama koje pruzaju samo let i nista vise.

Evo sta kaze net:
What are economy restricted tickets on airlines?

Tickets that are non refundable have a change fee
require a advance purchase such as 21 14 or 7 days
a saturday stay required and 1 month maximum stay
flying in coach -limited seats-only certain days valid
usually what airlines call k l t or v class fares

Molim iskusne da pojasne.
__________________
Case No: 2010EU00005XXX
Prva koverta: 21.5.2009.
Prva koverta vracena u KCC: 3.6.2009.
Koverta stigla u KCC: 8.6.2009.
Druga koverta: 17.9.2009.
Zavrsen lekarski pregled: 22.10.2009
The Day - 28.10.2009.
Visa granted
Reply With Quote
  #107  
Staro 03.11.2009, 16:37
nemili's Avatar
nemili nemili je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 23.10.2009
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Beograd
Poruke: 290
Pošalji Skype™ poruku korisniku nemili
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Bane Prikaz poruke
sa neta:
Economy class codes

* Full fare: Y, B
* Standard fare: M, H, N
* Special or discount fares: G, K, L, o, Q, S, T, U, V, W, X

Da li je neko leteo u ovakvoj ekonomskoj klasi? Na netu sam nasao da su to karte koje se ne mogu pomerati (datum), vazenje je krace nego obicno, penali prilikom vracanja..... Sve je to ok i zaocekivati.

Interesuje me da li ima restrikcija u smislu rucnog prtljaga, kakva su sedista (u smislu prostora), usluga tokom leta (klopa...).... Ovakve karte se na netu porede sa niskobudzetnim kompanijama koje pruzaju samo let i nista vise.

Evo sada sam pogledao na mailu e-ticket koji sam sacuvao prosle godine sa putovanja za Bankok. Clasa je ekonomska Q (sto bi trebalo da spada u one discounted fares). Sva 4 leta su mi bila u toj klasi i nema nikakvih razlika u sedistima ni u hrani u ekonomskoj.
Leteo sam Gulf Air-om A340-300 cak sam na sajtu izabrao meal preference, tako da mi je stjuardesa prvome prisla u ekonomskoj, pitala jesam narucio hindu obrok i donela mi, dok su ostali dobili piletinu posle par minuta. Bolje da sam uzeo piletinu, ali ja hocu sve da probam...

Dozvoljeni prtljag je bio standardno 20kg (rucni 5kg), preko toga se placa.
Karta nije mogla da se vraca, ali je mogao da se pomeri datum za nekih 100e.

Endorsements/ restrictions: VLD GF ONLY/NON REF/NON/RES CHG /NO SHOW FEE APPLY

Znaci nema nikakve veze sa niskobudzetnim kompanijama, to su samo akcije i snizene cene, usluga i tretman je isti u celoj ekonomskoj.

Cestitam ti na GC!
Reply With Quote
  #108  
Staro 27.11.2009, 13:27
ministar ministar je offline
Član
 
Datum prijave: 15.11.2009
Poruke: 13
Nepromenjeno

Zasto placati agencijama za karte, kad mozete sami kupiti kartu direktno?
Ja vec duzi period koristim http://www.momondo.com za nalazenje i kupovinu karata i ubedljivo su najbolji i najeftiniji
Good luck!
Reply With Quote
  #109  
Staro 27.11.2009, 13:55
dmi dmi je offline
Drug član
 
Datum prijave: 04.05.2008
US lokacija: Los Angeles
YU lokacija: Kraljevo/Beograd
Poruke: 94
Nepromenjeno

cena karte preko agencije se ne uvecava jer agencija direktno od aviokompanije naplacuje svoju proviziju a ne od klijenta kome prodaje kartu
uz to, agencija vrlo cesto ima i specijalne popusete koju ja kao individualac preko neta ne mogu da dobijem
ja probah da nadjem kartu preko ovog sajta (momondo) i najeftinija za datum kad ja putujem je 1018 eura (jedan pravac)
obe karte za mene i dete jedan pravac kostaju preko agencije 632 eura
tako da ja ipak biram agenciju
Reply With Quote
  #110  
Staro 07.12.2009, 18:59
dragonn's Avatar
dragonn dragonn je offline
Drug član
 
Datum prijave: 08.07.2009
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Pozarevac
Poruke: 94
Pošalji MSN poruku korisniku dragonn Pošalji Skype™ poruku korisniku dragonn
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Žana Prikaz poruke
E evo mene opet!
Samo da se nadovezem da razumem skepticizam oko kupovine karata od nepoznatih agencija i preko nepoznatih ljudi jer je zaista ogroman novac u pitanju. Pomenula sam vec svog agenta ali nisam smela da istaknem njene podatke preko nego sto dobijem njeno odobrenje.
Dakle:
Sonja Metuleva
Value Air
sonja@valueair.com
phone: 714.513.1773
Ja imam predivno iskustvo sa njom i mogu da garantujem da u nju mozete imati poverenja. Ja sam upravo pricala sa njom i kupovina karata u jednom pravcu nije problem, sa bilo koje destinacije (Hrvatska, Bosna, Srbija, Makedonija etc.) Ja sam joj objasnila da ste svi dobitnici viza na lutriji i gotovo sam sigurna da cete i kada se doselite i dalje koristiti njene usluge (ja jednostavno ni od koga nisam dobila bolje ponude) kada budete isli na odmor preko okeana
Eto! Ako vam nije mrsko, spomenite vasu vernu prijateljicu Zanu to bi bas bilo cool! Cisto da mogu da zadenem cvet za uvo i da se pravim vazna da imam najboljeg agenta na svetu
Hvala Zana za ovu informaciju, upravo sam kontaktirao tvog agenta i dobio extra povoljnu ponudu, Beograd-Cikago u periodu oko 20.02.2010.godine u jednom pravcu naravno , od 492$ (330 eura) sto je po meni extra povoljno u odnosu na ono sto sam do sada nalazio, tako da je verovatno tvoj agent nasao josh jednu zadovoljnu musteriju .

I naravno da sam se pozvao na tebe tako da sto se mene tice mozesh da zadenesh taj cvet za uvo vec .
__________________
.
*** U USA od februara 2010 ***
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Studirati ili otici u Ameriku? IvanDash Vaša strana 19 12.10.2014 19:08
Sanse za odlazak u Ameriku dina123 Vaša strana 4 23.04.2014 07:34
Kako da dodjem kod žene u Ameriku ozenjen Porodične imigrantske vize 18 09.08.2013 23:20
Idemo u Ameriku (dokumentarci) perodot Lokacije u USA 4 27.10.2009 14:41

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 22:30.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.