ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Retro > Stare teme

Stare teme Teme iz ostalih foruma koje su zastarele i zatvorene davnih dana.

 
 
Thread Tools Display Modes
  #21  
Staro 02.09.2009, 08:33
Irena Sirena Irena Sirena je offline
Član
 
Datum prijave: 01.09.2009
YU lokacija: Pancevo
Poruke: 5
Nepromenjeno

Ok, to sam shvatila. Ceo forum sam pretresla uzduž i popreko i iz onog što su ljudi pisali izvukla zaključak: bolje napiši da si ratni zločinac zaražen hivom nego da slažeš :==D:
Hvala ti puno na pomoći, nadam se da ću se snaći :papa:
  #22  
Staro 03.10.2009, 11:07
lala lala je offline
Drug član
 
Datum prijave: 26.08.2009
YU lokacija: novi sad,vojvodina
Poruke: 52
Nepromenjeno pomoc oko highest level of education

Kao prvo da vam se svima zahvalim na ovako korisnom forumu i kolicini dobrih ljudi na istom.
Moje pitanje glasi sa zavrsenim 4 godisnjim fakultetom(bk univeristy) sta bih trebao da otkacim u polju highest level of education?
Unapred zahvalan

Sad ce mozda ispasti tacna teza da su deca sa privatnih univerziteta tupa,ali u jedno sam siguran,dete nisam :;D:
  #23  
Staro 03.10.2009, 19:59
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

A da probas sa "High School No Degree"?! :grin: :grin: :grin:

Hej, ali stvarno: ako posle cetiri godine studiranja ne znas sta ti pise na diplomi i ne znas na osnovu toga da izaberes odgovarajucu opciju na formi za prijavljivanje na DV lottery - baci, spali, zguzvaj tu diplomu... i prijavi srednju skolu, to je dovoljan uslov.

Shvati ovo kako hoces - ja sam prva koja je ovde branila BK fakultet, jer sam SMATRALA (pa namerno proslo vreme) da ko god krene na akadamski program (bilo koji) dobije priliku da posmatra/nauci zivot iz drugacije perspektive i bolje se pripremi za zivot. Ovo je smesno... ispada da covek dobije bolje opste obrazovanje ako je redovni clan biblioteke, cita novine svaki dan i koristi Google u neogranicenim kolicinama. Cemu sve te medjunarodne akreditacije i mogucnost studiranja u inostranstvu, nastava na stranom jeziku i priprema za karijere u zemlji i inostranstvu?

Btw, bar jedno deset razlicitih tema je pokrenuto o ovom... te stoga molba administratora da pitanje gore spoji sa nekom od istih kako se ne bismo suvise "rasipali".

[URL="http://en.wikipedia.org/wiki/Education_in_Serbia"]Wikipedia - Education in Serbia[/URL]

Last edited by Zana; 03.10.2009 at 20:10. Razlog: Dodat link
  #24  
Staro 03.10.2009, 20:52
Niki26 Niki26 je offline
Član
 
Datum prijave: 03.10.2009
Poruke: 3
Nepromenjeno Potrebna pomoc...

Postovani...first of all, sajt je cista desetka....svaka cast na svemu...samo go ahead...imate punu podrsku...
Imam jedno pitanje...bio sam na programu work&travel ove godine....a trenutno sam u Chicagu i planiram da ostanem jer sam u pregovorima za posao koji ocekujem ovih dana...nadam se veoma brzo...:)...
Interesuje me jedna stvar...kao sto sam rekao, u Americi sam, na J1 vizi i planiram ostat i naravno bez ikakvog razmisljanja planiram upisat skolu....
Prvo pitanje...po isteku vize imam li mogucnost da upisem skolu i da li ce mi to dopustiti skola gdje budem aplicirao...znaci, da li oni, konkretno skola, produzuju nasu vizu...nadam se da ste shvatili moje pitanje....
Drugo, pri ispunjavanju aplikacije za GC, gdje stoji Mailing Address, da li tu upisujemo nasu adresu gdje smo trenutno sada ili upisujemo adresu gdje smo zivjeli prije nego sto smo dosli...i molim jos jedno pitanje....Country Where You Live Today...je li u to polje upisujemo trenutno adresu gdje smo trenutno...
Nadam se da ste shvatili pitanja...ukoliko mi nebude jos sta jasno naravno pitat cu...
U nadi da cete mi odgovoriti u sto brzem vremenskom roku, unaprijed Vam se puno zahvaljujem...
Jos jednom veliki pozdrav....i sretno u daljem radu...
Cheers......
  #25  
Staro 03.10.2009, 22:09
goranm's Avatar
goranm goranm je offline
Drug član
 
Datum prijave: 13.01.2009
Poruke: 79
Nepromenjeno

[QUOTE=Niki26;11701]Postovani...first of all, sajt je cista desetka....svaka cast na svemu...samo go ahead...imate punu podrsku...
Imam jedno pitanje...bio sam na programu work&travel ove godine....a trenutno sam u Chicagu i planiram da ostanem jer sam u pregovorima za posao koji ocekujem ovih dana...nadam se veoma brzo...:)...
Interesuje me jedna stvar...kao sto sam rekao, u Americi sam, na J1 vizi i planiram ostat i naravno bez ikakvog razmisljanja planiram upisat skolu....
Prvo pitanje...po isteku vize imam li mogucnost da upisem skolu i da li ce mi to dopustiti skola gdje budem aplicirao...znaci, da li oni, konkretno skola, produzuju nasu vizu...nadam se da ste shvatili moje pitanje....
Drugo, pri ispunjavanju aplikacije za GC, gdje stoji Mailing Address, da li tu upisujemo nasu adresu gdje smo trenutno sada ili upisujemo adresu gdje smo zivjeli prije nego sto smo dosli...i molim jos jedno pitanje....Country Where You Live Today...je li u to polje upisujemo trenutno adresu gdje smo trenutno...
Nadam se da ste shvatili pitanja...ukoliko mi nebude jos sta jasno naravno pitat cu...
U nadi da cete mi odgovoriti u sto brzem vremenskom roku, unaprijed Vam se puno zahvaljujem...
Jos jednom veliki pozdrav....i sretno u daljem radu...
Cheers......[/QUOTE]

Mailing address: Upisujes TRENUTNU adresu gde zivis i gde zelis koverta da ti stigne.
Country Where You Live Today: Izaberes USA, tamo trenutno zivis, zar ne?
  #26  
Staro 04.10.2009, 19:49
lala lala je offline
Drug član
 
Datum prijave: 26.08.2009
YU lokacija: novi sad,vojvodina
Poruke: 52
Nepromenjeno

hvala na odgovoru i savetu. :)
  #27  
Staro 05.10.2009, 08:06
dreadnot's Avatar
dreadnot dreadnot je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 24.06.2009
US lokacija: Milwaukee, WI
YU lokacija: Beograd, RS
Poruke: 652
Pošalji Yahoo poruku korisniku dreadnot
Nepromenjeno

Ne vidim zasto ne bi naveo da imas zavrsen fakultet ako si dobio diplomu koja moze da se prevede i pokaze, ako zatreba...
__________________

02. 11. 2008. - Prijava za DV 2010
05. 06. 2009. - Prvi koverat stigao, broj 19xxx
01. 07. 2009. - Formulari poslati u Kentaki
09. 07. 2009. - Formulari stigli u Kentaki
04. 12. 2009. - Stigla druga koverta
22. 01. 2010. - Obavljen lekarski pregled
27. 01. 2010. - Obavljen intervju, odlozeno viziranje
09. 04. 2010. - VIZE U PASOŠIMA!
17. 09. 2010. - D(eparture) Day
  #28  
Staro 05.10.2009, 14:47
Sloba_Kg Sloba_Kg je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 21.11.2008
US lokacija: Atlanta, GA
Poruke: 419
Nepromenjeno

[QUOTE=Niki26;11701]
Interesuje me jedna stvar...kao sto sam rekao, u Americi sam, na J1 vizi i planiram ostat i naravno bez ikakvog razmisljanja planiram upisat skolu....
Prvo pitanje...po isteku vize imam li mogucnost da upisem skolu i da li ce mi to dopustiti skola gdje budem aplicirao...znaci, da li oni, konkretno skola, produzuju nasu vizu...nadam se da ste shvatili moje pitanje....
[/QUOTE]

T skolu upises pre isteka vize, i obavezno nadji skolu koja daje studentsku F-1 vizu.
E sad ne znam koliko para si spreman da platis ali najbezbolnije ti je upisati neku skolu ESL tj English as a second language.
Oni sigurno produzavaju vize, ne kosta puno (kao regular college) a bar u CHI ih ima (koliko se secam)
Potrazi malo po netu i naci ces, mislim da je to najbezbolnije resenje a i flexibilni su sa rasporedom nastave
__________________
2009EU000119xx
17.04.2008 - koverta iz Kentuckyja poslana na moju adresu
20.05.2008 - dobio prvu kovertu
17.6.2008 - poslao kovertu u KCC
1.12.2008 - stigla druga koverta
15.1.2009 - zakazan intervju - VIZA ODOBRENA
U Atlanti od 13.maja 2009.
  #29  
Staro 05.10.2009, 18:12
kaneolopa kaneolopa je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.02.2009
US lokacija: SF Bay
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 329
Nepromenjeno

Srbiji stvarno treba onaj zakon o porezu na glupost!
  #30  
Staro 13.10.2009, 00:36
milena_ns milena_ns je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 11.10.2009
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 110
Nepromenjeno

Da i ja ne bih otvarala novu temu, postavicu pitanje ovde. Zavrsila sam Visoku poslovnu skolu strukovnih studija - po bolonji 3 godine (nekada je to bila Visa poslovna koja je trajala 2 godine). Kako bi trebala onda u aplikaciji da navedem stepen obrazovanja? Nije mi jasno sta treba da navedem? Ne mogu da stavim University degree, jer to nije fakultet, a ne znam sta bih drugo. :nene:
 

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Isključeno
Smajliji: Isključeno
[IMG] kod je Isključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 00:50.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.