ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Intervju (interview) - Ambasada

Intervju (interview) - Ambasada Pitanja vezana za dokumentaciju, specijalne slučajeve i pitanja tokom intervjua

Intervju (interview) - Ambasada » Interviews DV2017 - Concise Version » Bitni linkovi
O drugoj koverti Lekarski pregled Ambasade Intervju Korisne informacije

Zatvorena tema
 
Thread Tools Display Modes
  #31  
Staro 12.01.2017, 09:43
TOSIC TOSIC je offline
Član
 
Datum prijave: 20.10.2016
Poruke: 10
Nepromenjeno

Drugari, evo da Vam se javim sa mojim utiscima.

Lekarski pregled

Zakazan za 09.01.2017. u 9:15 u ordinaciji u Smiljanicevoj. Dosao sam malo ranije jer je bio kijamet u Beogradu u ponedeljak, bez ikakvih problema usao ranije i odmah krenuo u proceduru. Svi su jako ljubazni. Odmah sam dao urin i izvadio krv. Nakon unosenja svih podataka, salju me u privatnu kliniku koja se nalazi u sklopu urgentnog centra - Clinicanova gde snimam pluca. Iz ordinacije su me zvali da se u 11 i 15 dalji pregled. Dok sam cekao snimke, upoznao sam prijatan par iz Cacka, gde smo razmenili malo iskustva i informacije koje imamo o papirima, Americi, poslu...Vracam se nazad u ordinaciju, tu me je doktorica pitala za istoriju bolesti i uradila sistematski pregled(visina, tezina, disanje, rad srca,itd) Sve ukupno jos 5 minuta. Dobijam sve informacije, kovertu, CD i kopiju vakcina koje moram da nosim u USA. Zavrseno sve u 12h.


Intervju

Zakazan za 11.01.2017. u 08:30. Krenuo sam iz NS u 6 sati, jer je sneg iznenadio sve u januaru . Haos na autoputu, mene hvata frka da li cu stici. Dolazim u ambasadu u 8:20. Dosta ljudi je vec cekalo ispred, izlazi obezbedjenje i objasnjava kako ide procedura oko prijave i ulaska. Jedino neprijatno iskustvo sam imao na ulazu. Jedan decko koji je dobio green card i ja smo predali licne karte, da provere gde smo i sta smo. Posle 3 puta provera, izlazi jedna gospodja koja kaze da nas nema na spisku da ne zna gde smo mi zakazali, da smo pogresili i da nas ta druga gospodja iz obezbedjenja posalje kuci. Tek se onda zaledih, ali ne od hladnoce Hteo sam da pokazem screenshot sa zakazanim intervjuom, i rece gospodja pa sto ne kazete da je lutrija, to je drugo. Kaze sacekacete jos malo (1,5h na onom minusu ispred ambasade, zaradismo hronicnu upalu zgloba... )
Elem, posle toga sve pohvale, svi su jako ljubazni, pocevsi i od radnika obezbedjenja, pa do svih zaposlenih u ambasadi.
-Uzeo sam broj, predao papire kod gospodina koji je drzao predavanja u American corner u Novom Sadu. Jako prijatan i ljubazan, uzima od dokumentacije sta mu treba, postavlja mi par pitanja i moli me da sacekam malo, za nastavak procedure.
-Nakon toga vrsi se placanje(mora ceo iznos u jednoj valuti, dolari ili dinari).
-Sledeca stanica davanje otisaka, i nakon toga prozivanje za razgovor sa konuzularkom.
-Pocela je razgovor na srpskom, pa smo i nastavili da pricamo na srpskom. Jako prijatna gospodja, sa par osnovnih pitanja(gde bih voleo da idem, sta da radim), nako toga polazem zakletvu, i govori mi da je viza odobrena i zeli mi sve najbolje, mnogo uspeha i srece.

Jako su organizovani, i sve ide lagano, vase je samo da uradite sta je do vas i pratite njihova upustva.

Moracu da cekam samo malo duze pasos, dok se ne dobijem "bosanski broj", ali to je desetak dana.

Plan je u martu-aprilu da idem, nisam hteo nista defitinitivno da odlcujem, dok ne zavrsim sve.

Srecno svima
  #32  
Staro 12.01.2017, 17:59
bokiit's Avatar
bokiit bokiit je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 19.02.2013
US lokacija: Chicago Illinois
YU lokacija: Beograd Srbija
Poruke: 141
Smile prodje i ovo

Ni sami ne znamo kako docekasmo ovaj dan i jos gore kako provedosmo vreme od 4 ( cetiri ) sata u ambasadi.
Zakazani u 8.30 dosli u 8.20 ulazimo u 9.00.
Poziv 1: Predaja pasosa na salteru, sedite i cekajte da vas pozovemo.
Poziv 2: Malo bockanja oko predhodne posete US od strane samog konzula nase gore list.
Poziv 3: Da nemate slike mozda? ( Cini mi se zaboravio da uzme na pozivu br 1)
Poziv 4: Otisci prstiju

Sve se ovo odvijalo u nekih sat ipo. I onda, "u Londonu muk" jedno 2 sata.
2 sata tisine, preispitivanja samih sebe, preispitivanja sta smo rekli, sta su oni mislili kad su pitali ovo a sta kad su pitali ono. Mozak kao loptica u fliperu.

Dok se mi tako preispitujemo, ja odlazim 7x u kupatilo, 4x pijem vodu i 2x citam pamflet o "obrezivanju zena" i malo mi falilo da uzmem deciju bojanku da bojim. Tek posle svega toga supruga konstatuje da smo sami u Ambasadi sa jos 2 osobe za useljenicku vizu. Nema j1 ni turisticke, ni svih onih koji idu u onaj desni deo od ulaznih vrata.
Vreme = 11.30.

Mozda su se naljutili ili zaboravili da postojimo. Cistacica pere staklo jednog od saltera dok druga skuplja djubre. Fjaront izgleda. Sta ces cekas i gledas CNN ( glupe li tv stanice )
11.55 NAPOKON! Nas broj da se javi na salter 3 recimo. U ovom momentu progutah srce koje je polako klizilo kroz levu nozdrvu i vratih ga nazad u pete. Amerikanka. Devojka. Simpa raspolozena i kao uz solju kafe: Cao, cestiteke za ovo i ono! Ide zakletva naglas. Malo pitanja o predhodnih 7 god nase veze pre braka. Malo nase slike, po koji lajk i 1 komentar ( bas ste bili deca na pocetku zabavljanja ). Zatim, cime smo se bavili po povratku iz USA i cime cemo se baviti u USA. Par hi hi ha ha uzdaha i onda ono za sta smo i dosli CESTITAM na izvlacenji I CESTITAM VASE VIZE SU ODOBRENE.
Opet sedi dok vas ne prozove onaj nase gore list da objasni sta i kako dalje. 15 min da se saberem posto sam se 4 sata oduzimao. Pasos rece mozda sutra ne brini zovem te. Krajnje ljubazni svi od kontrole na ulazu do momaka iz odrzavanja ambasade, obezbedjenja i devojke koja je na samom ulazu u deo gde su salteri.
Izgleda da smo bili jedini sa foruma i sa lutrjije uopste zakazani za danas.
Sve u svemu, "chivas druze volim te ja." Srecno svima!
__________________
____________________________

2014 - 2 prijave, duplo nista
2015 - 2 prijave, duplo nista
2016 - 2 prijave , IZVUCENI - broj 14XXX
25. Maj - poslat DS-260
27. Decembar - Zakazan lekarski
12. Januar 2017. - Zakazan intervju i POZELENELI
13. Januar - Vize u pasosu
04. Mart - Off we go!
  #33  
Staro 12.01.2017, 22:32
bokiit's Avatar
bokiit bokiit je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 19.02.2013
US lokacija: Chicago Illinois
YU lokacija: Beograd Srbija
Poruke: 141
Nepromenjeno

Samo da vam kazem sta nam je uzeto od dokumenata: vencani list original, potvrdu iz SUDA, potvrdu iz mupa, i kopije diplome nosioca zelene karte srednje skole i fakulteta, medical.
Dodatno trazena dokumentacija na uvid samo (van onog standardnog) socijalni broj koji smo dobili na J1, originale dokumenata iz USCIS o produzecima B2 vize, par mailiva koje smo imali sa USCIS oki kasnjenja nekih dokumenata. Sve nam je to posle vracenilo
__________________
____________________________

2014 - 2 prijave, duplo nista
2015 - 2 prijave, duplo nista
2016 - 2 prijave , IZVUCENI - broj 14XXX
25. Maj - poslat DS-260
27. Decembar - Zakazan lekarski
12. Januar 2017. - Zakazan intervju i POZELENELI
13. Januar - Vize u pasosu
04. Mart - Off we go!

Last edited by Magelan; 13.01.2017 at 14:32.
  #34  
Staro 17.01.2017, 23:42
bojan1981's Avatar
bojan1981 bojan1981 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 04.05.2016
YU lokacija: Cacak
Poruke: 94
Nepromenjeno

Ljudi samo kratko, a kasnije i daleko opsirnije.
Danas smo bili na intervjuu. Bilo nam je jako stresno ali za par dana vise o tome.

Ostalo nam je da dopunimo DS-260 jer smo propustili da popuniomo (JA) deo koji se odnosi na srednju skolu. Tacnije cekirao sam da uopste nisam zavrsio srednju sto mi je bilo neverovatno (zamislite facu kada sam cuo na salteru).

Ostalo je da dopunimo taj deo, da se registrujem na nekom linku kako bi mogao da ih obavestim o tome i da nam nakon toga posalju pasose na adresu preko DHL-a.

Bilo nam je jako ''zanimljivo'' od samog ulaska pa do onog ''congratulations''!

Pisem za par dan.
Reko' da nam ne ureknem pasose.




P.S. BetterFuture neka je jos tabela, javljam kad nam stignu pasosi pa da nas zazelenis.
__________________
Izvučen iz osmog puta
04.05.2016. - Popunjen DS-260
21.11.2016. - Zakazan intervju za 17.01.2017.
25.11.2106. - Promenjen bračni status
30.10./11.11.2016. - Otkljucan/ Dopunjen DS - 260
09.01.2017. - Završen lekarski
17.01.2017. - Intervju
26.01.2017. - Stigli pasosi
25.04.2017. - Flight
  #35  
Staro 25.01.2017, 00:38
bojan1981's Avatar
bojan1981 bojan1981 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 04.05.2016
YU lokacija: Cacak
Poruke: 94
Nepromenjeno

Dobio sam mail da su nam pasosi preuzeti od strane DHL-a i ocekujemo ih vec prekosutra na nasim adresama.
Ne usudjujem se da bilo sta kuckam ovde dok ne vidim pasose u rukama i vizu u njima.
Imacu sta i da vam kuckam.

Bilo je bas burno...
__________________
Izvučen iz osmog puta
04.05.2016. - Popunjen DS-260
21.11.2016. - Zakazan intervju za 17.01.2017.
25.11.2106. - Promenjen bračni status
30.10./11.11.2016. - Otkljucan/ Dopunjen DS - 260
09.01.2017. - Završen lekarski
17.01.2017. - Intervju
26.01.2017. - Stigli pasosi
25.04.2017. - Flight
  #36  
Staro 26.01.2017, 06:24
rikobaba rikobaba je offline
Član
 
Datum prijave: 30.08.2016
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: R.Makedonija
Poruke: 7
Pošalji Skype™ poruku korisniku rikobaba
Nepromenjeno Interviju Skopje

Januari 24, 2017 07:30 AM - stignavme pred ambasada i parkiravme na prviot podmrznat i neiscisten od sneg sloboden trotoar.
07:45 AM – pred nadvoresniot vlez pocnaa da se pojavuvaat i sobiraat aplikanti. So ogled deka temperaturata bese -8 stepeni a nie bevme so malo bebe cekavme vo kolata i ja pratevme situacijata. Dodeka stasavme do cekalnata pod tmurno i zamrznato nebo, 15 luge veke bea naredeni i cekaa da bidat procitani. Ni dadoa prednost i vednas ne primija i upatija na sigurnosna proverka (soblekuvanje na jakna, trganje na saat i kais, sken na tasna, ostavanje na isklucen mobilen i sken na telo pa duri i sken na 8 mesecno bebe). Ne upatija najprvo po skali za nagore a potoa i vo prostorija so salteri i stolcinja. Otkako vraboten, na nadvoresniot del od prviot salter sto e za plakanje, ni izvrsi selekcija i podreduvanje na dokumentite (pasosi i kopii od pasosi, originalni internacionalni (go prasav dali moze i obicni i mi odgovori deka moze ama podobro bilo internacionalni) izvodi od rodeni, originalen+kopja od internacionalen izvod od vencani, po edna fotografija, originalno uverenie za neosuduvanost-sud, originalna potvrda za kaznena evidencija-sud, originalna potvrda za odsluzen voen rok (sekako dokolku imas odsluzeno)-odbrana, notarski overena diploma na nositelot, plikata od medicinskite pregledi-Primamed i dokumenti od garantot/sponzorot (me prasa dali imame takvi dokumenti ili ne – nie imavme pa zatoa i ni gi zedoa megutoa nikade ne pisuva deka se zadolzitelni za DV viza. Nie od garantot imavme obrazec I-134 (https://www.uscis.gov/i-134), kopija od pasos, potvrda za vrabotuvanje i primanja, dokumenti za plateni taksi za 2015 godina). Po ova cekavme da se napolni prostorijata so edno 20 luge pred da ne povikaat na eden od salterite. Ovde nas vraboten najprvo ja prasa soprugata-nositelot na makedonski dali znae deka treba da ima soodvetno obrazovanie za da aplicira za viza, otkako soprugata mu odgovori so DA, vednas ne upati na prviot salter da platime (330$ od aplikant, vkupno 990$). Moze da se plati ili so denari ili so dolari a nemoze da se plati so platezna ili kreditna karticka, iako ja ima opcijata megutoa taa vazi samo za gragjani na SAD. Se vrativme povtorno na istiot salter za proverka na dokumentacijata, sporeduvanje so DS-260 i popolnuvanje na nekakov si prasalnik koj go pravi nasiot vraboten i potprasuva obicno nekoi osnovni podatoci (mominsko prezime na soprugata, ime i prezime na moite roditeli, dali sme osuduvani, dali sme ziveele vo druga zemja, dali ni e ova prv brak, makedonski telefonski broj i sl.), na kraj ne prasa kako da bide intervjuto na makedonski ili na angliski i ni dade brojce za cekanje. Na naredniot salter na koj ni svetna brojceto i koe go povikaa na razglas ostavivme otisoci (prvo cetiri prsta na levata, cetiri na desnata pa dvata palci, za sto ima instrukcii a i vraboteniot (afro-amerikanec) e strpliv, uctiv, pozitiven i sekako so mastika vo ustata). Na tretiot salter, kade isto ni svetna brojceto i go procitaa na razglas, vraboteniot (amerikanec) ni postavuvase prasanja na angliski, prvo zaednicki preku salter, pa posle i posebno preku telefonskata slusalka. Najprvo zaednicki se zakolnavme so podignata desna raka deka se sto ke izvjavime i sto sme izjavile e vistinito, potoa ne prasa dali cel zivot ziveeme vo Makedonija a potoa poedencno... dali nekogas si bil apsen-i dvajcata, sto imas zavrseno-i dvajcata, sto rabotis-i dvajcata, sto vi se lugeto kaj koi ke odite-mene, se e vo red so vasite vizi, moze utre da dojdete vo 16:00 da si gi podignete….“that’s it”.
That’s it ? – go prasav uste ednas.
That’s it – povtorno mi odgovori.
Se vrativme od kade sto dojdovme, mi go vratija telefonot i pobrzavme da trgneme bidejki maloto bebe veke podolgo vreme si imase svoi potrebi koi za vreme na celiot proces glasno gi iskazuvase.
09:30 AM – bevme ja zavrsile celosno procedurata i bevme na pat za doma.
So ogled na toa deka nema drug nacin za dostava na DV vizite, zoltoto pliko, instrukciite za plakanje na uste edna taksa (imigrantska vo iznos od 165$ od aplikant) i instrukciite za SSN denes (25.01.2017, 16:00) soprugata povtorno pomina tri saata pat za licno da gi podigne nadvor pred ambasada, kade na -5 stepeni zaedno so uste 20 drugi aplikanti mrznela uste 30 minuti za da si go slusne imeto i gi prezeme dokumentite.
Istiot ovoj nastan samo niz druga prizma ( https://affections.blog/2017/01/25/%...5%d1%9c%d0%b5/ ).
Ponatamosnite slucuvanja povrzani so pripremniot del i so pocetokot na noviot zivot vo vetenata zemja ke gi pisuvam na blogot sto ne znaci i deka ovoj forum ke go zanemaram. Naprotiv planiram popoleka i poaktivno da se vklucuvam i vo poveke drugi temi. Cestitki na site sto gi dobile vizite i so sreka na tie sto cekaat intervju a najmnogu so sreka na tie sto cekaat da bidat izvleceni.
____________________________________________
Case No : 2017EU00008XXX
DS-260 : 27 JUN 2016
Medical : January 13, 2017 12:00 PM
Interview: January 24, 2017 08:00 AM
Departure: May 10, 2017
Destination: Chicago, IL
https://affections.blog/
  #37  
Staro 27.01.2017, 02:55
bojan1981's Avatar
bojan1981 bojan1981 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 04.05.2016
YU lokacija: Cacak
Poruke: 94
Nepromenjeno

Konacno!

Konacno smo pokupili pasose u poslovnicu DHL u Cacku.
Sve do sada nisam zeleo nista da kuckam ovde jer dok ne vidim vize u njima nikom nista ne verujem.

Prica je sledeca:
Intervju nam je bio 17. januara u 08:30.
U 8.15 dosli smo ispred ambasade (kola parkirali 200m odatle u ulicicama), napolju red i jedan lik iz obezbedjenja koji proziva ljude koji su imali zakazano u odredjeno vreme (bilo je tu vise ljudi za razlicite termine tog dana). Uredno stojimo u redu iako smo znali da mozemo preko jer znamo da iammo prednost ali nismo zeleli da nas neko popreko gleda i da sami sebi stvaramo neprijatnu situaciju. Tog jutra bilo je neverovatno hladno, bas dobar minus koji je uz sibajuci vetar kidao usi, nos, ruke... Nije proslo par min od kako smo stali u red i lik koji proziva stane sa prozivanjem i kao to je to za one koji su zakazali za 08:30. Promuvam se i pitam ga da li nas ima na spisku za imigrantske vize. Pogleda u sve one silne papire i kao nije siguran da li su mu dostavili taj spisak. Pita za prezime i nadje nas. Izdvoji nas iz reda i prekontrolise nam pasose ali i nas dvoje sa detektorom za metal. Sugerise nam da stanemo pre svih koji su pre toga prozvani i odmah nakon toga mi udjusmo prvi u prostoriju gde smo prosli detaljniju kontrolu. Sve sto imate metalno, a da vam nije neophodno ostavite u kolima ili gde vec, sve sprejeve, parfeme, hranu, tecnost... Ugasite telefone, sve sto je elektronsko (flash...) moracete da ostavite kod njih i kao revers dobijate karticu sa kojom cete te stvari kasnije i pokupiti prilikom izlaska.

Izlazimo i odmah nakon toga obezbedjenje koje je uz stazicu ka zgradi ambasade upucuje nas na pravu ulaz (i da ih nema ne moze se pogresiti). Ulazimo unutar zgrade i odmah nas je sacekala jako prijatna devojka (nasa) koja nas je pitala za tip vize, dala nam je broj (500) i uputila u levi deo cekaonice (kasnije provaljujem da smo odvojeni od studentskih, turistickih, poslovnih...) gde nam je rekla da samo pratimo nas broj kada se pojavi na displeju iznad saltera. Usli smo prvi u taj deo i nedugo zatim jos jedan bracni par sa klincem od mozda godinu dana. Malo po malo dolazilo je jos ljudi (mali broj) koji su americki drzavljani (nasi ljudi) koji zavrsavaju sve i svasta ali izmedju ostalog i status ostatka porodice...

Elem:
Posle nekog vremena izlazi nas broj na jednom od saltera, prilazimo i:
Dobar dan, Dobar dan. Jeste li spremni za USA? JESMO. Dajemo dokumenta, pasose... I SHOK. Odmah pitanje zasto nisam cekirao da sam zavrsio skolu, ako sam vec doneo diplome od srednje skole. Ja kazem da jesam 100% jer znam da je jedan od obaveujucih uslova da se dobije GC. On meni NISI jer da jesi ja bih to ovde video... Ja opet da je nemoguce da sam tako nesto propustio...
Pored toga 2 puta nas je pitao ko je popunjavao DS 260 i gde? Ja kazem prvi put ja, a nakon sto smo promenili bracni status da smo deo za suprugi popunili zajedno i da smo oba puta to radili kuci... Sacekajte kraj da saznate zasto bas to pitanje.
Posle par sec pita nas kako cemo da platimo, tj. da li u din ili u $?
Pitam da li moze kombinacija kartice i kesa? A on moze ali samo ako za jednu osobu placam kesom, a za drugu karticom. Dakle ne postoji kombinacija, a ja kreten ne podignem dovoljno kesa na bankomatu (jos kazem sebi i supruzi 3 puta da treba da nadjemo bankomat pre ambasade).
Kaze covek: Sedite nazad, iskombinujte se i neko ce vas prozvati za 15-tak min da platite taksu. Skrpsismo se za kintu (79200 za nas dvoje) i nakon nekog vremena dodje nas borj na red na salteru za placanje.
Nakon toga nismo dobili priznanicu vec nam je receno da opet sednemo i da cekamo.
Naravno vreme ne prolazi, imao utisak da uopste ne ide i da smo zarobljeni u njemu. Supruga nervozna mogla bi da ujeda, a kamere svuda oko nas (otkud znam da li na posmatraju obzirom da smo se vencali nakon saznanja datuma intervjua).
Pokusavam da sakrijem svoju nervozu i da je ako je ikao moguce ''animiram''.
Slaba vajda...

Ovde cu preskociti jedan deo sa likom koji nam je ponudio pomoc oko snalazenja u USA ako nam zatreba (posebno cu post o tome).
Eto nas ponovo na salteru, tu vec dajemo otiske 4 prste jedne odnoso druge ruke i na kraju oba palca u isto vreme). Tu smo vec imali prvi kontakt sa Amerikankom koja nam kaze da se vratimo i da opet cekamo.
Ovi u drugom delu cekaonice menjaju se jako brzo, valjda im nije potrebna tolika administracija i polako primecujemo da malo po malo sve nas manje ima. Cak je i onaj bracni par sa klincem otisao (pretpostavka da su dosli zbog imigrantskih viza - kao mi).
I cekaj, i cekaj, i cekaj...
Nigde kraja, zivci istroseni, vec nam se smucio i CNN i Tramp i njegova inaugaracija...

Na kraju ostajemo nas dvoje i jedan matorac u nasem delu i dva lika u drugom.
Dolazi nas broj i cuveni ''salter'' 10. Cim sam video rekoh supruzi da je ovo provera nase veze odnosno naseg zajednickog zivota.
Salter 10 nije salter vec mala sobica gde ste izolovani od ostatka ljdu iz cekaonice ali i dalje postoji klasicna salterska barijera izmedju nas i sluzbenika ambasade.
Docekuje nas druga Amerikanka. Hi, Do you spek english?
Ja na eng, da , pomalo... Znam ga jako dobro ali ne zelim da prepustim nista slucaju jer ipak srpski mi je maternji pa cu ti ja lakse sve u detalje objasniti pogotovo zbog te skole koju nisam cekirao.
Ok, onda cemo na srpskom. Nakon sto nam je dala zakletvu da je procitamo naglas nesto je brljala po kompu i odmah nakon toga rekla supruzi da moze da izadje i da ce je pozvati da udje.
Meni ruke hladne, trupkam nogama... Samo da pocne sa pitanjima pa cemi biti lakse.
Brlja po onim nasim dokumentima (nesto joj nije jasno), pa ode, pa se vrati i konacno pocne sa pitanjima:
Koliko se nas dvoje poznajemo, kad smo se i kako upoznali...
Zastade i kaze mi da nije bas najbolja sa srpskim i da ce joj ipak biti potrebna pomoc nekog.
Eto je vraca se sa istim likom sa kojim smo imali susret na prvom pojavljivanju na salteru.
Pitanja se nastavljaju, a ja malo srpski, malo engleski.
Gde smo se upoznali, pre koliko, kada smo poceli da razmisljamo o svadbi, koliko dugo zivimo zajedno?
gde zivimo, gde su moji matori (odselili se na selo), kada nam je bila svadba, koliko je bilo gostiju...?
Kako provodimo zajednicko vreme, sta volimo da radimo, da jedemo, ko prvi ustaje, sta radimo nakon ustajanja, da li nakon toga pijemo caj (kafu)?
Kakvu kafu? Ko placa racune, koje racune ko placa...? Da li smo nekad bili u Vrbasu? Gde radimo, pozicije i kratak opis posla, gde se nalaze centrale firmi? Predhodne firme i pozicije...?
Moje unakrsno propitivanje trajalo je oko 15 minuta (vecnost jbt). Nakon toga pozvali su suprugu dok sam ja morao da izadjem.
Dakle drugacija meta ali isto rastojanje. Hvala bogu pa je supruga mogla da cuje moj grlat glas mada nismo imali razloga za strah oko odgovora jer nismo imali sta da lazemo. Da budem iskren morali smo da se preslisamo za neke sitnice da ih potvrdimo ali to je bilo to.
Nakon njenog 5-ominutnog ispitivanjaeto i mene.
Njih dvoje sa jedne, nas dvoje sa druge. To je to, dosli smo do kraja.
Ali eto pet onog pitanbja ko je popunjavao DS 260 i gde. Opet isti odg ovor sa nase strane (oboje u glas). Vec onako zabrinuti pitamo se sto je to tako bitno. Kad eto ga on: Sto se tice skole niej problem, izmenicemo to u DS-u (otkljucace ga ALI ovo drugo vas pitam jer IP adrese sa kojih je popunjavan DS nalaze se u Cacku, odnosno Vrbasu. JA NE VERUJEM. Promenio sam rasplozenje, boju, ton, ma sve. NEMA SANSE DA JE TAKO, Nikad nismo bili u Vrbasu niti je bilo ko mogao da se loguje da pridje DS obrazcu. Kaze on meni da se slaze sa mnom i da nas zato pita.
Onda ja opletem da vrlo dobro znam o cemu prica jer su mi predhodne pozicije u firmama za koje sam radio bile vezane za IP adrese i da kao neko kome je delimicno to bio posao VRLO DOBRO ZNAM O CEMU PRICAM I DA JE NE MOGUCE DA JE NEKO TO RADIO UMESTO NAS I DA NIKADA NISMO BILI U VRBASU.
Nakon toga ona mlada Amerikanka ga pogleda i kaze mu da misli da je to OK. On klimnu glavom, a ona se okrenu ka nama i: CONGRATULATIONS!!!

JBT, ja i dalje odmahujem glavom (u neverici zbog IP), a supruga me grli i raduje se.

E sad.
Kaze lik da su nam vize odobrene ali da moramo dopuniti DS - 260 (oko skole). Pita nas kako cemo da preuzmemo pasose (DHL ili licno). naravno mi cemo DHL-om. Pored toga dao nam je instrukcije za registraciju na linku za preuzimanje viziranih pasosa.
Da vas ne smram sad i sa tim zezanjem...

I to vam je moji drugari ''SVE''!

Nakon toliko muke i brige danas smo konacno pokupili vizirane pasose i sada tek verujem da smo na pravom putu nase imigracije.

Better Future sad nas mozes zazeleneti u tabeli.


Nisam ni mislio da cu napisati ovoliki post ali tako na kraju ispade. Napisao sam vam bezmalo svaki moguci detalj. Naravno i dalje ostajem na forumu jer je zaista neverovatan.
Veliko hvala svima koji ucestvujete u diskusiji, a posebno moderatorima na odlicno radjenom poslu.

Srecno svima koji ocekuju intervju.
Pisite nam vasa iskustva jer ce drugima znaciti:


__________________
Izvučen iz osmog puta
04.05.2016. - Popunjen DS-260
21.11.2016. - Zakazan intervju za 17.01.2017.
25.11.2106. - Promenjen bračni status
30.10./11.11.2016. - Otkljucan/ Dopunjen DS - 260
09.01.2017. - Završen lekarski
17.01.2017. - Intervju
26.01.2017. - Stigli pasosi
25.04.2017. - Flight
  #38  
Staro 27.01.2017, 20:44
toske10 toske10 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 10.10.2016
US lokacija: Mount Prospect, IL
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 50
Nepromenjeno

Pozdrav svima. Vize su nam odobrene i pasoši su preuzeti. Sve najbolje onima koji su u istoj situaciji i puno sreće i uspeha svima kojima intervju tek predstoji.
__________________
03.05.2016. Izvučen, 15***
22.05.2016. DS260
21.11.2016. Stigao poziv za intervju
26.12.2016. Lekarski pregled
18.01.2017. Intervju
  #39  
Staro 03.02.2017, 12:52
Balucko Balucko je offline
Drug član
 
Datum prijave: 05.05.2016
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Beograd
Poruke: 33
Nepromenjeno Intervju

Da opisem"ukratko" nase iskustvo.

8:15h - dosli smo 15 min ranije posto smo zakazani u 8:30h. Covek iz obezbedjenja je poceo da proziva i kad je prozvao sve ljude koji su bili zakazani za 8:15 i 8:30h pitao nas je za koju vizu smo mi dosli- rekli smo za lutrijsku vizu. Rekao je da nista ne brinemo i sacekamo, posto taj spisak jos uvek nije dobio. Sacekali smo "malo" - jedno sat vremena ispred ambasade. Kad je dosao spisak, bili smo prvi na spisku,tacnije ja (posto sam nosilac) sa svojim devojackim prezimenom? Objasnila sam gospodinu da smo yajedno, posto sam se u medjuvremenu udala, kao sto i stoji u svim obrascima koje sam ponela i popunila prethodno. On kaza da njega nema, niti ima mene igde ubelezeno na novo prezime (pretpostavljala sam da me nema na udato,posto sam izvucena na devojacko,zato se nisam nesto uznemirila,sem sto ga nema na spisku ni kao mog pratioca). Covek se vratio nakon sto je proverio,opet njega nema nigde na spisku, ali rekao je da udjemo pa ce oni videti dole. Ton mu nije bio najprijatniji (ali mislim da je jedini tamo koji nije bas nesto posebno prijatan, SVI ostali su izuzetno ljubazni i prijatni).

9:30h - ulazimo u ambasadu, mene brine da smo zakasnili na nas termin (ali ako sam shvatila dobro za 4 sata koliko smo bili tamo, termin je zakazan da se pojavis u to vreme ispred ambasade,ne znaci da ces bas tad uci).

10h- cekamo da nas prozovu, posto je pre nas usao covek koji je imao termin posle nas, ali nije cekao da provere dal je na spisku kao i mi. Ulazimo u sobu broj 10 - soba koja je malo izolovana, ali opet ima salter unutra i dajemo pasose. Covek se vraca posle par min i kaze da mog supruga nema NIGDE. Ja vec ne znam sta da radim, kazem mu da kod sebe imamo i njegov DS260 kao i confirmation page i da smo sigurno popunili, a da mi u interview letter stoji da sa sobom vodimo sve clanove svoje porodice (odmah sam se izgubila dal je trebalo negde da najavim da dolazim sa njim ili sta vec). Kaze gospodin sa druge strane saltera da nije u tome problem, nego nesto izgleda u sistemu nije dobro,mora da proveri i da ce on da vidi kako da njega doda prijavu ili poveze sa mojom kad je vec imam. Kaze da izadjemo i sacekamo.

11h- cekali smo jedno sat vremena, nacisto mi je opalo raspolozenje. Ide nam se oboma u toalet ali nemamo pojma dal da idemo (da ne bude da nas prozovu,pa opet da cekamo sat vremena posto nismo oboje tu). Posto nismo vise imali snage ni zivaca, na smenu odlazimo u toalet i nakon izlaska, posle jedno 20min nas prozivaju. Ulazimo i on meni prvo sto je rekao je da JA kao nosilac imam gresku u prijavi. Mozete zamisliti moje iznenadjenje, nakon 10 puta proverene prijave, zivo me je zanimalo kakva je ta greska. E sad, obratite paznju. Na prvoj stranici DS-260 obrasca (ako ste ZENSKO i NOSILAC buduce vize) postoji pitanje: DA LI STE IKADA KORISTILI DRUGO IME OSIM SADASNJEG? Kako sam to pitanje potpuno previdela, misleci na to da se odnosi na neko drugo IME (dvosmisleno je pitanje) ja sam tu oznacila NO, a trebalo je YES. Zato sto kad oznacite YES, izadje vam prozor gde pise dal ste menjali PREZIME ili IME. U prevodu, tu sam trebala da navedem devojacko prezime,kad sam vec sve ostale podatke promenila,kako bi mi povezali devojacko sa udatim prezimenom, kako bio posle toga povezali i njega sa mnom. Znaci, devojke koje su izvucene na devojacko a posle promene prezime, OBAVEZNO staviti da ste koristile drugo ime u proslosti (navesti devojacko prezime i ostaviti regularno ime ako ga niste menjale). Ja to nisam ucinila, jer sam mislila da se jasno vidi da sam na prijavu pod devojackim unela novo prezime i da ce tako da me "prepoznaju". Ali nazalost ne moze.
Elem, rece covek da izadjem i prepravim podatke na kompjuteru pa ce nas neko pozvati. Narvno,opet cekanje. Ulazimo i kaze: sad mozemo nastaviti. Dajemo mu dokumenta i on uzima sta mu treba. Suprugu je skoro ve vratio,samo je uzeo o nekazanjavanju i neosudjivanosti,cak mu je jedva i pogledao dokumenta. Meni je skoro sve originale uzeo,nista me dodatno za dokumenta nije pitao,izgleda da smo sve poneli (toliko o nerviranju dal imam sve potrebo i sta cu ako mi trazi nesto). Videla sam da je zagledao moje uverenje sa master studije (diplomu nisam dobila i posle dve god,pa sam se snasla i otisla do fakulteta da trazim potvrdu zasto mi jos nisu izradili diplomu). Njemu je to izgleda zapalo za oko i zahvalio se? Sta god. Pitao nas je koliko se znamo,koliko smo zajedno,imamo li nekog u US, kad smo poceli sa planiranjem vencanja, gde zivimo,ciji je stan i to je to ja mislim. D a napomenem da smo bili iskreni, uzeli smo se u oktobru jer sam ja dobila,svakako planiramo crkveno vencanje u maju,zbog ostatka familije. Pitao me je koliko ljudi je bilo na vencanju, ja sam mu pokazala sliku sa vim prisutnima-15ak ljudi. Trazio mi je slike nase veze, izvadila sam gomilu. Gde smo putovali,itd,pokazala sam mu pecate iz pasosa starih.
Mi NISMO imali nista sem slika kao dokaz i pecata u pasosu, nikad novac nismo prebacivali,a 5 god smo zajedno. I jedan savet za slicne situacije. Ako ima Facebook, screenshot slike gde ste zajedno zajedno sa DATUMOM,da bi negde videli datum. Ja sam takve slike neke i uradila,pored regularnih i mislim da mu je to bilo dovoljno.

OBAVEZNO navesti sve dobijene vize ili odbijene za US. Ja sam jednom dobila ali nisam otisla,ali morate navesti.

Elem, uzima sve i ja kazem: lekarske necete uzeti? I on kaze: Dobro ste se setili, dajte mi molim Vas. I ja izvadim. Poenta, izgleda da nije ocekivao da cu mu davati sve sto su zaista trazili,pa mu se i cinilo da smo mi ok. (i pored moje greske). Mi smo izasli da cekamo,naravno,opet.

Da napomenem samo, covek za green card pre nas nije izgledao imao fotografije (5x5, 2 komada) pa je morao da izadje da se slika. Mozda ce se oglasiti, pa da ne duzim. Samo da napomenem jednu gresku na sajtu ambasade. Kad idete na lekarski, potrebne su vam 4 FOTO,a ne 2 fotografije kao sto stoji na sajtu, obavezno pitajte Smiljanicevu pre nego odete. On je mozda na lekarski poneo 4,dao im, pa mu nisu vratili i msilio da ce proslediti ambasadi. U samu ambasadu PONESITE 2 fotografije obavezno inace idete da se slikate. Nadam se da je gospodin dobio sve bez problema.

Vise provedete u cekanju, nego samom intervjuu. Sacekali smo da platimo,platiti smo u dolarima,u kesu,dali su nam priznanicu kasnije. Zatim opet cekanje.

Proziva nas neka zena (Amerikanka) i kaze da ostavimo otiske, kad smo dali otiske,kaze da su u redu, poklapaju se sa otiginalnim otiscima i da sednemo i cekamo. Zatim, posle 10min proziva nas druga Amerikanka i trazi da procitamo ono cudo gde pise da se zaklinjemo da dajemo tacne podatke, Opet otisci prstiju i slede pitanja na ENGLESKOM. Trazila mi je da kazem cime se bavim, koje skole sam zavrsila, koliko smo zajedno, kad smo se uzlei, zivimo li zajedno (ne pita koliko dugo). Njega pita sta je zavrsio. Oboje na engleskom. Isti odgovori, da smo u oktobru, na prolece crkveno. I ona to sve kuca u sistemu. Kad je zavrsila kaze nam CONGRATULATIONS! Your visas have been approved. I mi se jedva nasmejamo i ako: thank you. Od tolikog soka nisam mogla da verujem jer smo sami ostali u ambasadi, nigde nikog,nisam verovala da je kraj. On me posle zagrlio,ja jedva se mrdam. Kaze ova Amerikanka sad ce nam vratiti dokumeta i sve ce nam covek objasniti. Ja sam se zahvalila.

E SAD, mali sok. Primeticete da sve ljude koji su ambasadi i dobiju vize pitaju dal zele da pokupe u ambasadi ili DHL opciju i daju im neke roze papire. Nama je covek rekao ovo: izvolite dokumenta, za par dana cu vas zvati da vam se javim administravno kad obavimo nesto,pa cemo se cuti. Nista vise-ni da podignete pasose sa vizama, nista. Administrativno? Odmah sam pomislila da nesto OPET nije u redu. Posto je to onaj isti covek koji je nesto morao da popunjava za supruge, kontala sam da je to,pa nisam htela da ga dodatno zadirkujem i nerviram i rekla sam ok.
Izasli smo, covek iz obezbedjenja (drugi) kome smo se svideli, pitao nas je kako smo prosli, mi objasnimo,on kaze;aha,pa mozda neka administracija,zvace vas za neki dan da dodjete, videcemo se. Sta god-pomislih u sebi. Vise nisam imala snage.

Iazsli smo posle 4 sata.

Da napomenem da se ne sekirate, sigurno cete minimun provesti 2-3 sata u ambasadi, tako nam je covek rekao iz obezbedjenja kad smo ulazili,bez sekiracije.

Cekamo da vidimo sta je to "administrativno zapelo",pa da vam potvrdim dal smo zaista dobili.

Izvinite na dugackom postu, ali ko zna dal cu se secati za par meseci svega ovog.

Nadam se da je koristilo.

Srecno svimaaa!!!!!!
__________________
03.05.2016. Izvucen 2017EU000015xxx
15.10.2016. Vencanje
21.11.2016. Poslat DS-260 (prvobitno poslat u maju,pa otkljucan i zakljucan u novembru)
20.01.2017. Lekarski pregled
02.02.2017. Intervju
06.02.2017. Vize odobrene
20.06.2017. Chicago,here we come!
  #40  
Staro 06.02.2017, 22:52
Balucko Balucko je offline
Drug član
 
Datum prijave: 05.05.2016
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Beograd
Poruke: 33
Nepromenjeno

Samo da se oglasim. Zvali su nas danas iz ambasade da dodjemo po pasose sa vizama. Sve je u redu,pokupili smo ih i dobili smo vize!

Srecno svimaa!

I mi smo napokon pozeleneli!
__________________
03.05.2016. Izvucen 2017EU000015xxx
15.10.2016. Vencanje
21.11.2016. Poslat DS-260 (prvobitno poslat u maju,pa otkljucan i zakljucan u novembru)
20.01.2017. Lekarski pregled
02.02.2017. Intervju
06.02.2017. Vize odobrene
20.06.2017. Chicago,here we come!
Zatvorena tema

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
DV2017 Selected Winners - DV2017 Izvučeni Dobitnici Magelan Prijava na Lutriju 128 08.05.2017 18:15
Interviews DV2016 - Concise Version sfsgagi Intervju (interview) - Ambasada 52 25.04.2016 00:28
Uputstvo na srpskom za prijavu na lutriju dv2017 Tikica Prijava na Lutriju 14 04.04.2016 10:07

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 16:33.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.