ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Intervju (interview) - Ambasada

Intervju (interview) - Ambasada Pitanja vezana za dokumentaciju, specijalne slučajeve i pitanja tokom intervjua

Intervju (interview) - Ambasada » Interviews DV2017 - Concise Version » Bitni linkovi
O drugoj koverti Lekarski pregled Ambasade Intervju Korisne informacije

Zatvorena tema
 
Thread Tools Display Modes
  #41  
Staro 07.02.2017, 14:17
ognjenovic ognjenovic je offline
Član
 
Datum prijave: 07.02.2017
Poruke: 2
Nepromenjeno intervju 07.02.

Pozz svima, mi smo pozeleneli a evo u kratkim crtama nase iskustvo.

Stigli smo ispred ambasade u 8:15. Red je bio poprilicno dugacak ali kada smo rekli da je u pitanju lutrija za green card, preskocili smo red i usli odmah nakon sto nas je proverio na spisku.

Dobili smo broj 501 i stali sa leve strane cim se udje u tu kucicu kada se prodje dvoriste ambasade. Pre nas je bila devojka sa brojem 500 a posle nas covek sa porodicom sa brojem 502 i njih je bilo cetvoro. Koliko sam ja shvatio, to su ti brojevi koji se odnose na slucajeve lutrije.

Kao sto vecina pise, sve se odvija u nekoliko sledecih koraka.

1. Predaje se pasos, pa ide cekanje
2. Predaju se dokumenta, pa opet cekanje
3. Placanje vize (fee), mi smo platili u dolarima, 330 po osobi. Pa opet cekanje
4. Otisci prstiju, pa opet cekanje
5. Salter br. 10 i razgovor sa konzulom
6. Vracanje dokumenata i dogovor oko preuzimanja pasosa

Sve smo zavrsili u pola 12.

Svi su bili jako ljubazni i prijatni. Konzul je na srpskom jeziku govorio sa nama i propitivao nas je mozda jedno 15 min. Skakljivih pitanja nije bilo a evo ukratko koja nam je pitanja postavio: kada ste se upoznali, cime se bavite, da pricamo o nasem skolovanju, da li imamo slike da dokazemo da smo dugo zajedno (supruga i ja smo 9 i po godina u vezi), kod koga planiramo da idemo u USA, cime planiramo da se bavimo, da li smo ziveli van Srbije...
Jedino ajde da kazem skakljivo pitanje je bilo zasto ste pravili svadbu bas u junu, mi smo odgovorili da smo svakako planirali svadbu ali necemo da idemo u USA razdvojeni i zato smo to uradili u junu. Razumela je odgovor i rekla cestitam, vase vize su odobrene. Nisu nas razdvajali u posebne sobe kao sto je bilo nekih slucajeva.

Nadam se da ce ovaj post koristiti ostalima, srecno svima ekipa !

-----------------------------------------

06. maj dobili mejl da smo izvuceni
15. jul popunjen DS 260
31. januar lekarski pregled
07. februar intervju
jul - planirani odlazak
  #42  
Staro 07.02.2017, 19:11
milan.b milan.b je offline
Drug član
 
Datum prijave: 05.08.2014
Poruke: 61
Nepromenjeno

Evo da se i ja javim. Razgovor je bio juče. Pasoši sa vizama preuzeti danas. Morali smo da obavimo sve u 2 dana jer smo zaboravili da ponesemo rešenje o razvodu prethodnog braka moje supruge smatrajući da nam to ne treba jer se i na izvodu iz MKR to vidi. No sve je prošlo brzo. Danas sam doneo i to i viza nam je uradjena odmah, a mi počinjemo da se spremamo za Čikago
Zasad toliko! Uskoro ću detaljnije napisati naše iskustvo.
  #43  
Staro 08.02.2017, 09:49
milan.b milan.b je offline
Drug član
 
Datum prijave: 05.08.2014
Poruke: 61
Nepromenjeno

Kao što sam obećao, danas ću opširnije napisati naše iskustvo.
I mi smo ispred ambasade stigli u 8,15 i prošli isto kao i svi naši prethodnici koji su dobili DV. Javili smo se obezbeđenju koji nas je prve prekontrolisao i pustio unutra. Malo nas je bilo strah kako će nam ćerkica reagovati na sve i da li će joj biti dosadno, ali smo odmah kada smo ušli u konzularno odeljenje gde su šalteri, sa leve strane do prozora primetili da ima kutak za klince gde mogu da se igraju i tako prekrate vreme. To nam je skinulo jednu brigu s vrata.
Dobili smo broj 500. Sačekali smo da nas prozovu na jedan od šaltera na koji smo predali pasoše i onda smo sačekali da nas prozovu kako bismo predali dokumenta. Službenik ambasade nas je pozvao nakon 15ak minuta i zatražio prvo koverte sa lekarskog pregleda a zatim i ostala dokumenta (izvodi iz matične knjige rođenih, matične knjige venčanih, moja svedočanstva iz srednje škole, uverenja o nekažnjavanju i neosuđivanju, uverenje o odsluženom vojnom roku). Pitao me je da li imam nekoga u Americi i da li sam u kontaktu sa osobom kod koje idem, na šta sam odgovorio potvrdno. S obzirom da sam iz Crne Gore, a državljanin sam i Srbije poneo sam sve duplo osim svedočanstava i uverenja o odsluženom vojnom roku. Kada su videli da je moja supruga imala još jedan brak pre mene zatražili su i rešenje/presudu da je taj brak poništen. Međutim, s obzirom da na izvodima iz matičnih knjiga rođenih i venčanih piše dole u napomeni da je taj brak poništen smatrali smo da nam to rešenje nije potrebno i nismo ga poneli Službenik nam je rekao da nema problema i da sačekamo.

Dakle, svi koji ste se nekada udavali ili ženili, a posle i razveli OBAVEZNO ponesite sudsko rešenje i presudu kao i kopije.
Samo da napomenem da diplome i svedočanstva moje supruge nisu ni pogledali.

Posle izvesnog vremena su nas pozvali da platimo vize. Platili smo kešom u dolarima. Mislim da je to najbolja varijanta jer ako plaćate u drugoj valuti oni obračunavaju po nekom svom kursu.
Sačekali smo otprilike pola sata da bi nas pozvali na jedan od šaltera gde nas je dočekala, ispostaviće se kasnije, jedna od konzulki. Usledili je davanje otisaka mene i supruge, dok je kćerkica skakutala okolo i tražila da se i njoj skeniraju prstići.
Pitala me je da li znam engleski na šta sam ja odgovorio povrdno, ali smo razgovor nastavili na srpskom jeziku. Pitala me je kada sam završio srednju školu, gde sad radim, da li imamo plan čime ćemo se baviti u SAD. Da li smo živeli u inostranstvu. Moju suprugu je pitala čime se bavi i na tome se zaustavila. Sve vreme je sa nama bila kćerkica koja se ubacivala u razgovor i tražila da i nju nešto pita, a i sama se ubacivala sa odgovorima na neka pitanja, što je kozulki bilo veoma simpatično pa joj je dala malu samolepljivu zastavu SAD
Pošto je "živi dokaz naše veze" sve vreme trčkarao, igrao se i kikotao po čekaonici nisu nam tražili druge dokaze
Na kraju nam je i ona zatražila dokaz o razvodu braka i rekla da nam bez toga vize ne mogu biti odobrene. Tada je u pomoć pozvala našeg čoveka da nam objasni jer njen srpski jezik još nije dovoljno dobar. Kada smo rekli da to sve piše na izvodima iz matičnih knjiga on anm je rekao da bez obzira na to mora da se dostavi i rešenje o razvodu braka. Rekao je da možemo rešenje dostaviti DHL službom za šta je potrebna registracija pa predaja paketa i čekanje. Prvo smo se bili odlučili za to ali smo se predomislili pa smo se odlučili da se ja vratim sutra dan i donesem taj dokument. Dobili smo i zvaničnu "odbijenicu" na kojoj je pisalo šta moramo da dostvimo da bi nastavili proceduru. rekli su nam da sačekamo i da će nas pozvati naš službenik da se dogovorimo oko detalja. Kada smo mu rekli da ću doneti lično dokument, rekao nam je da dođem u 14 sati i da će pokušati da nam isti dan viziraju pasoše. Pitao sam ga da li je potrebno ponovo svi da dolazimo i da li je potrebno još nešto od dokumenata na šta je rekao da je to to i da ne treba ništa osim rešenja o razvodu.

Ni sami nismo bili svesni da smo zapravo prošli kompletnu proceduru. Nije bilo čuveno Congratulation. Sve je bilo gotovo do 10.30!
Juče sam se vratio sam sa rešenjem. Predao sam pasoše i rešenje sa kopijama našem službeniuku koji nas je i prethodnog dana vodio. Rekao nam je da sačekam i da će probati da nam odmah uradi vize. Čekao sam puna 2 sata da bi mi vizirani pasoši i propratna upustva kako platiti izradu green card i prijaviti se za SSN, konačno bili uručeni malo pre 16 sati, što je i kraj njihovog radnog vremena.

Sve u svemu, kao što su i drugi već pisali, svi su bili jako ljubazni i prijatni. Ako imate sva potrebna dokumenta nemate razloga da brinete. Naravno, svaki intervju je drugačiji. OBAVEZNO ponesite dokaze veze. Nas nisu pitali apsolutno ništa u vezi toga iako nas je to ponajviše "plašilo" da tako kažem. Poneli smo zajedničke fotografije iz raznih perioda i sa putovanja, kao i skrinšotove razmenjenih mejlova (samo lista naravno) gde se na nekoliko strana vidi kada smo počeli da se dopisujemo.

To bi bilo to. Ako neko ima nekih pitanja slobodno pitajte.

Sada slede pripreme za novi život preko bare.

Destinacija za početak Čikago
  #44  
Staro 08.02.2017, 13:09
Loura Loura je offline
Član
 
Datum prijave: 24.11.2016
Poruke: 21
Nepromenjeno

I mi smo pozeleneli upišite nas ☺ pišem sutra detaljno, idemo da slavimo
  #45  
Staro 09.02.2017, 16:50
LowLevel96 LowLevel96 je offline
Član
 
Datum prijave: 28.08.2016
Poruke: 11
Nepromenjeno

Uuhh, prosao je I taj intervju. CONGRATULATIONS

Sada cekam poziv da pokupim pasos I vizu, a u junu, boze zdravlje, odoh za Cape Cod.

Sto se tice procedure, sve je vec receno pa ne bih da ponavljam. Nisam imao nikakvih problema I sve sam zavrsio do 11 sati. Toliko

Svako dobro I srecno svima
  #46  
Staro 13.02.2017, 15:58
sarica994 sarica994 je offline
Član
 
Datum prijave: 20.12.2016
Poruke: 7
Nepromenjeno

Zdravo svima!Konacno je sve zavrseno prosao je intervju i uzela sam posos tako da krecem sledece nedelje..
Sve je proslo u najboljem redu zadrzala sam se sat vremena i konacno cula u toku razgovora CONGRATULATION!!!
Pasos je bio zavrsen za par dana,nisam ocekivala da ce se sve to zavrsiti tako brzo.
Svaka cast ljudima koji rade u ambasadi svi su tako ljubazni.
Da se ne bih sad ponavljala sve sto se pisalo do sad sve je bas tako..jednostavno gledaju tu dokumentaciju i lekarski ako je to sve u redu nemate potrebe za brigu.Sve ide tako brzo.
Veliki pozdrav!!!
  #47  
Staro 13.02.2017, 23:20
brka brka je offline
Član
 
Datum prijave: 24.08.2016
Poruke: 5
Nepromenjeno

Danas smo i mi "pozeleneli".
Pasoši će biti za neki dan, tako rekoše.
Zvaće nas iz ambasade kad da ih preuzmemo.
Ukratko, iskusvo je sledeće:

- Smiljanićeva
Bili smo jedini zakazani taj dan. Došli u 9:15, pasoši, potvrde o vakcinisanju, krv, urin, plaćanje i u 9:40 u taksi u za snimanje pluća. U 10 i to gotovo.
Rekli su nam da dođemo u 13 po rezultate, a doktorka u Smiljanićevoj da budemo u 13:30 kod nje. Pregled smo završili u 14:30 (dvoje odraslih i dva deteta).

-Ambasada
Pojavili se u 8:15, čekali 20 min da stigne spisak za GC i posle prolaza kontrole u 8:45 ušli u zgradu. Pošto imamo dvoje male dece sve je išlo ekspresno. Predaja dokumenata, plaćanje posle 10 minuta. Posle 20 min. davanje otisaka i g-đa konzul. Sa njom smo razgovarali maksimalno 5 min. Pitanja - šta i kad sam završio, šta radim trenutno, gde i kod koga idemo i da li je sve dogovoreno. Suprugu niko ništa nije pitao. Pokloni nalepnice za deci i - ČESTITAM, vaše vize su odobrene. Dogovorite se oko preuzimanja. Iz zgrade smo izašli u 9:45.

Sad još čekamo, kao što rekoh, da nas pozovu za preuzimanje pasoša.

Čestitke svim dobitnicima i puno sreće onima koji tek idu na razgovor.
  #48  
Staro 14.02.2017, 22:36
Inbly Inbly je offline
Član
 
Datum prijave: 10.09.2016
US lokacija: Indianapolis, IN
YU lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
Poruke: 8
Nepromenjeno

Pozdrav ljudi!
Evo da se i mi javimo sa svojim iskustvom iz Sarajeva.
Prvo da napomenem da smo se vjenčali 10-ak dana prije nego što nam je stigao mail sa zakazanim intervjuom, jer smo se plašili da nećemo stići na vrijeme izvaditi nova dokumenta s obzirom da je supruga mijenjala prezime.
Interview je bio zakazan za 14:00, pa smo se mi u 13:45 nacrtali ispred ambasade. Tu smo sačekali 5-10 minuta, a zatim jedno po jedno prošli kroz obezbjeđenje, pa u čekaonicu. Ubrzo smo pozvani na šalter gdje smo predali dokumente.
Od dokumenata su nam tražili:
-pasoši - za oboje
-dvije fotografije 5x5 - za oboje
-rodni list(original) - za oboje
-vjenčani list(ja original, supruga ovjerenu kopiju) - za oboje
-confirmation Page od DS-260 - za oboje
-potvrda iz MUP-a - za oboje
-potvrda iz Suda - za oboje
-diploma srednje škole i svjedočanstva(original, vraćena poslije razgovora, kopija zadržana) - samo ja, nosilac
-prevod diplome(original, ovjeren kod sudskog tumača) - nosilac
-potvrda da nisam služio vojni rok - nosilac
Mi smo još nosili, a nisu nam tražili:
-diploma srednje škole i faksa(sa prevodima) - supruga
-Appointment info page
-Page/info da sam izvučen
-potvrda o mjestu prebivališta
-kopije svih dokumenata
Na tom šalteru smo dali otiske i odgovorili na par pitanja (djevojačko prezime supruge i njene majke, ime oca i majke supruge, da li smo dosad bili u SAD).
Dalje, pozvani smo na blagajnu da platimo 2x$330.
Još malo smo sačekali, pa je uslijedio razgovor sa konzulicom
Prvo nas je pitala da li pričamo engleski, a zatim smo dali zakletvu. Pitala nas je kad smo se vjenčali, koliko smo prije toga bili u vezi, da li se pridružujemo porodici ili prijateljima u SAD i ko nam je osoba čiju smo adresu naveli u DS-u. Iako smo ponijeli puno dokaza o vezi (fotografije sa vjenčanja i od ranije, screenshotove mailova i razgovora sa WhatsApp-a i stari pasoš zbog pečata sa zajedničkih putovanja) ništa od toga nam nije tražila. Bila je jako ljubazna i ubacivala simpatične komentare, pa nije bilo mjesta za nervozu. Uslijedilo je čuveno CONGRATULATIONS
Svi u ambasadi su bili jako prijatni što je pomoglo da nam čitava procedura prođe bar malo opuštenije. Kada smo završili bilo je 14:45 (možda smo oborili neki rekord)

Srećno svima koji tek trebaju na intervju i čestitke svima koji su već zeleni!
  #49  
Staro 16.02.2017, 20:39
Dzoni_MNE Dzoni_MNE je offline
Član
 
Datum prijave: 22.11.2016
Poruke: 15
Nepromenjeno

E dragi forumasi samo da javim da sam konacno dobio vizu. Ako je ko od vas pratio, intervju mi je bio 20. oktobra ali su mi trazili dodatni papir, policijsku potvrdu za 4 mjeseca sto sam zivio u Srbiji. Sve je to sad gotovo i viza je odobrena 13. februara.

Letim za SAD 31. marta.
  #50  
Staro 19.02.2017, 13:21
Dzoni_MNE Dzoni_MNE je offline
Član
 
Datum prijave: 22.11.2016
Poruke: 15
Nepromenjeno

Dragi forumaši, evo i mog iskustva sa dobijanjem vize:
Prijava za lutriju - oktobar 2015
Provjera statusa - izvučen - 03. maj 2016
Popunjavanje formulara DS260 - 06. maj 2016
Saznavanje datuma intervjua - 21. avgust 2016
Intervju u ambasadi - 20. oktobar 2016
Odobrenje vize - 13. februar 2017.
Case Number 2017EU201XXX

U narednim pasusima ću ispisati par sopstvenih zapažanja, u nadi da će nekome biti korisni.

Ljekarski pregled - obavljen u Smiljanićevoj. Očekivao sam da će pregled brzo biti obavljen ali to nije bio slučaj. Ujutro sam imao zakazano u 8.00 ali je to bilo samo vađenje krvi. Nakon toga smo upućeni na snimanje pluća u dom zdravlja koji se nalazio u drugoj ulici, nekih pola sata pješačenja. Sve u svemu, kod doktora sam bio tek oko 2 sata poslije podne. Moj savjet je da ukoliko druga ljekarska institucija pruža sve usluge u jednom objektu, da onda nju izaberete. Ovako je previše čekanja i "vrćenja" po gradu, a pozamašnu sumu novca plaćate za pregled.

Dolazak do ambasade - S obzirom da sam iz Crne Gore i da ne poznajem dobro Dedinje, gdje je ambasada smještena, bio sam odlučio da nakon ljekarskog pregleda uzmem autobus koji vodi direktno do ambasade. Moram priznati da me sreća baš i nije poslužila pošto je tog dana bila pukla neka cijev u ulici gdje je ambasada pa autobus uopšte nije ni prolazio pored ambasade. Na karaju sam izašao u Rakovici, ne znajući ni kuda se vozim.

Intervju - Ujutro sam stigao bez problema (ulica je srećom bila otvorena za saobraćaj), oko 7.40. Kada je obezbeđenje počelo da proziva, mene uopšte nisu ni pomenuli, te sam pitao da li u pitanju neka greška. Rekao sam da je u pitanju imigrantska viza, i on me odmah pronašao i postavio na početak reda. Nakon toga je ulaz dosta brzo išao. Da se ne ponavljam, znate na osnovu iskustava prethodnih članova foruma da su dva sektora, jedan za turističke vize, drugi za imigrantske vize i državljane. Dosta dugo sam čekao, kada su me prozvali u zatvorenu prostoriju. Tu je službenik ambasade pričao na srpskom i uzeo je potrebna dokumenta. Moj savjet vam je da nosite samo diplome poslednje škole što ste učili. Ja sam bio ponio i master i bečlori srednjoškolske diplome i na kraju je uzeta samo master diploma. Da ne pominjem da me je bespotrebno prevođenje dosta skupo koštalo. Nakon toga je ponovo uslijedilo čekanje, pa davanje otiska prstiju, pa plaćanje. Konačno, kad sam već bio izmoren i pospan, pozvan sam na razgovor sa konzulkom. Tu je sve bilo u redu do onog momenta kad je vidjela da mi je master diploma iz Srbije a da živim u Crnoj Gori. Pitala me koliko sam dugo živio u Srbiji, objasnio sam svega 4 ili 5 mjeseci pošto su u pitanju bile samo master studije, a da sam ostatak studija završio u Crnoj Gori. Konzulka mi je zatim zatražila potvrdu iz srpske policije da nisam osuđivan za taj period koji sam proveo u Srbiji. Nakon jednočasovnog čekanja, vraćena su mi dokumenta uz obrazac 221(g) na kome se tražio taj dodatni dokumenat. Moram priznati da sam doživio veliki stres i izgubio dosta živaca.

Prikupljanje dodatne dokumentacije - Nakon završetka intervjua, pošao sam u centralnu policijsku stanicu u Beogradu, ne bih li dobio navedenu potvrdu, ali su tu krenuli naši standardni šalterski problemi: "nismo nadležni" probajte ovamo, tamo i slično. Problem je bio što sam za vrijeme studiranja u Srbiji bio pogrešno prijavio prebivalište, odnosno, gospođa kod koje se vršila prijava mi je dala pogrešan obrazac za turiste. I tako sam se "vrtio" po policijskim stanicama u Srbiji jedno 2 mjeseca, da bi mi na kraju rekli da ne mogu ništa da mi izdaju. Ipak, čim sam se vratio iz Srbije, u Crnoj Gori sam predao zahtjev za izdavanje navedene potvrde preko ministarstva spoljnih poslova Crne Gore, te sam traženu potvrdu dobio krajem januara. Čima mi je stigla potvrda, kontaktirao sam ambasadu odakle su mi rekli da im poštom pošaljem pasoš i navedenu potvrdu.

Sredinom februara me zove kurir DHL-a i dostavlja mi paket.
Krajem marta putujem za Čikago a odatle za Misuri.

Last edited by Magelan; 22.03.2017 at 20:31.
Zatvorena tema


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
DV2017 Selected Winners - DV2017 Izvučeni Dobitnici Magelan Prijava na Lutriju 128 08.05.2017 18:15
Interviews DV2016 - Concise Version sfsgagi Intervju (interview) - Ambasada 52 25.04.2016 00:28
Uputstvo na srpskom za prijavu na lutriju dv2017 Tikica Prijava na Lutriju 14 04.04.2016 10:07

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 11:36.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.