ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Vize za SAD > Ne-imigrantske vize

Ne-imigrantske vize Opšte teme o dobijanju i apliciranju za turističke, poslovne, medicinske i ostale ne-imigrantske vize

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #501  
Staro 20.06.2018, 10:00
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

Generalno je povecan broj odbijenica jer masovno ljudi ostaju. To sto si rekla da ti tetka placa kartu ili da ces ostati kod nje nije razlog sto su te odbili. Po tome ko god da ide kod rodbine ne bi mogao da dobije vizu jer ce neki tamo konzul da uplali crvenu lapicu i da pomisli "aha, ona moze da ostane jer ima ko da je pomogne?!?". Naravno da ne. Mozes da apliciras kada hoces, ali uglavnom ljudi iskuliraju minimalno 6 meseci ili godinu dana. Ne mozes da bitno promenis nista u zivotu i nije ni normalno da menjas nesto bitno u zivotu da bi dobila vizu za US. Jednostavno je tako, ljude odbiju sa milionima i sa porodicama, imaju takvo pravilo da nema pravila i to je to.


"oni ce pomisliti da ocajnicki zelis da odes u ameriku"mislim da ni ovo nije tacno, jer ako zelis "ocajnicki" u Ameriku skocices do Meksika i preci ilegalno granicu, ako ostajes na crno isto ti je. NEce pomisliti da "ocajnicki" zelis u Ameriku vec je normalno da probas opet jer planiras svoj odmor, ako ne mozes da dobijes vizu ici ces na drugu destinaciju.
Reply With Quote
  #502  
Staro 20.06.2018, 10:39
mina123 mina123 je offline
Član
 
Datum prijave: 19.06.2018
Poruke: 4
Nepromenjeno

Prvi put kad sam isla dobila sam vizu na mjesec dana, ali ja tad nisam bila ni punoljetna zavrsavala sam srednju skolu.
I da razgovor je bio u Sarajevu, ja se samo nadam da je to bio los dan, i da cu imati vise srece drugi put, nadam se da opet nece biti uzaludno bacanje para.
Reply With Quote
  #503  
Staro 20.06.2018, 11:18
ikac89's Avatar
ikac89 ikac89 je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.10.2012
US lokacija: Chicago (Niles), IL
YU lokacija: Srb
Poruke: 809
Nepromenjeno

A šta mislite kakve su šanse da mi koji smo izvučeni na lutriji i koji smo poslali DS260 dobijemo turističku vizu u slučaju da ne stignemo na red za lutriju tj. intervju? Realno mi očigleno imamo imigrantske namere, to dokazuje i učestvovanje na lutriji, a i slanje DS260 obrasca. Verujem da imamo baš male šanse da dobijemo, bez obzira na dokaze.

Čitao sam da u poslednje vreme uglavnom nikakve dokaze ne traže, već te pitaju samo kada planiraš da ideš, gde, kod koga i samo ti kažu odluku na kraju i da nema pravila. Dešava se da odbiju nekoga ko ima baš čvrste razloge da se vrati, a takođe i da daju nekome ko je nezaposlen, nije u braku, nema nikakvu imovinu i sl.
Reply With Quote
  #504  
Staro 09.07.2018, 17:25
nemanja markovic nemanja markovic je offline
Član
 
Datum prijave: 22.05.2018
Poruke: 9
Nepromenjeno

Pozdrav narode.

Moja situacija je sledeca. Naime, imam porodicnu kucu i auto na svoje ime, i planiram da upisem master studije. Ujak bi mi bio sponzor putovanja i kod njega bih boravio do povratka u Srbiju. Poslao bi mi i neku "aplikaciju" koju on popunjava i overava kod notara u SAD. Master studije bih upisao na privatnom fakultetu. Interesuje me kakvo je vase misljenje i da li mozda postoje sanse da dobijem vizu? Da li je bolje da mi ujak koji je gradjanin SAD-a i koji ima zelenu kartu popunjava tu "aplikaciju, ili ujna koja je drzavljanin? Hvala Unapred na odgovorima
Reply With Quote
  #505  
Staro 09.07.2018, 18:02
Mos3y Mos3y je offline
Član
 
Datum prijave: 27.06.2018
Poruke: 1
Nepromenjeno

Imam pitanje, planiram da idem kod drugarice u Majami na mesec dana sad u septembru, e sad planirao sam u januaru put u Njujork i Cikago na mesec, mesec i po kod rodbine pa me brine da mi ne prave problem sto sam bio skoro u Majamiju
Reply With Quote
  #506  
Staro 09.07.2018, 18:58
johnywalker johnywalker je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2014
Poruke: 388
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik nemanja markovic Prikaz poruke
Pozdrav narode.

Moja situacija je sledeca. Naime, imam porodicnu kucu i auto na svoje ime, i planiram da upisem master studije. Ujak bi mi bio sponzor putovanja i kod njega bih boravio do povratka u Srbiju. Poslao bi mi i neku "aplikaciju" koju on popunjava i overava kod notara u SAD. Master studije bih upisao na privatnom fakultetu. Interesuje me kakvo je vase misljenje i da li mozda postoje sanse da dobijem vizu? Da li je bolje da mi ujak koji je gradjanin SAD-a i koji ima zelenu kartu popunjava tu "aplikaciju, ili ujna koja je drzavljanin? Hvala Unapred na odgovorima
ja da sam na tvom mjestu ne bih uzimao te papire. Ambasada ne trazi nikakva garantan pisma, i to ti samo moze otezati a ne olaksati, jer ces im ti sa prilozenim garantnim pismom samo pokazati da imas nekoga ko je spreman sve za tebe da plati i oni ce doci do zakljucka da ti mozda zelis da ostanes tamo ilegalno jer imas kod koga biti i nekoga ko ce da se brine za tebe. Ujak ti ne moze biti u isto vrijeme i gradanjin sad-a i imati zelenu kartu. Ili ima jedno ili drugo. Vjerovatno si mislio reci da zivi u americi i da ima zelenu kartu.
Najbolje ti je da pokazes da ces sam snositi sve troskove putovanja i da ides samo kratko u posjetu. Sto manje petljas rodbinu u cijeli proces oko vize, to bolje za tebe.
Sretno.
Reply With Quote
  #507  
Staro 09.07.2018, 19:09
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Mos3y Prikaz poruke
Imam pitanje, planiram da idem kod drugarice u Majami na mesec dana sad u septembru, e sad planirao sam u januaru put u Njujork i Cikago na mesec, mesec i po kod rodbine pa me brine da mi ne prave problem sto sam bio skoro u Majamiju
Meni nije bio problem, isao sam septembar-oktobar i onda opet pocetak januara.

Citat:
Pozdrav narode.

Moja situacija je sledeca. Naime, imam porodicnu kucu i auto na svoje ime, i planiram da upisem master studije. Ujak bi mi bio sponzor putovanja i kod njega bih boravio do povratka u Srbiju. Poslao bi mi i neku "aplikaciju" koju on popunjava i overava kod notara u SAD. Master studije bih upisao na privatnom fakultetu. Interesuje me kakvo je vase misljenje i da li mozda postoje sanse da dobijem vizu? Da li je bolje da mi ujak koji je gradjanin SAD-a i koji ima zelenu kartu popunjava tu "aplikaciju, ili ujna koja je drzavljanin? Hvala Unapred na odgovorima
Ne treba ti garantno pismo, niti ujak moze da ti bude sponzor, treba sam da se "kvalifikujes" za vizu i da dokazes da ces se vratiti. Nece te odbiti samo zato sto imas ujaka koji ima pare i koji ce da ti obezbedi sve ako ostanes ilegalno. Svakako ako ides kod ujaka da ces to i reci, nemoj da izmisljas na razgovoru da ides turisticki i da nemas nikog tamo kad to nije istina (a ljudima to savetuju cesto)
Reply With Quote
  #508  
Staro 30.08.2018, 09:47
MilicaBB's Avatar
MilicaBB MilicaBB je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 15.05.2018
US lokacija: Dallas ,Texas
YU lokacija: Beograd
Poruke: 162
Nepromenjeno

Zanima me da li bih mogla da budem odbijena za turisticku vizu ako sam u procesu lutrije. Naime izvucena sam za dv2019 ali necu doci na red na intervju sigurno do sledece godine a planiram za novu godinu da idem sa drugaricom u NY. Inace kad se pogleda u globalu ne bi trebali da me odbiju jer imam dobar posao i dobra primanja ( radim na aerodromu u Bg u sektoru bezbednosti ) i imamo dosta povoljne karte za NY za zaposlene pa bih volela da iskoristim to.
Reply With Quote
  #509  
Staro 30.08.2018, 21:23
Macca Macca je offline
Drug član
 
Datum prijave: 23.05.2017
Poruke: 38
Nepromenjeno

Ja ti mogu reci za slucaj mojih susjeda, nije isto ali slicno je.
Naime, oni su u procesu spajanja porodice, ono sto se ceka nekih 8 godina.
Trebali bi dobit useljenicku vizu iduce godine.
Medjutim, ona je pozeljela oca, sestru i njenu obitrlj i ove godine su aplicirali za turisticku.
Ona je bila tri puta tamo kao djevojka.
Kaze, dugo su ih ispitivali, pitao ih zasto se ne strpe jos malo.
Isto tako, pitao je da ne planiraju sad ostati u USA.
Ona mu odgovorila da nije luda da rizikuje.
Uglavnom, dobili su samo na 3 mjeseca vizu.
Bili, vratili se i cekaju useljenicku.
Reply With Quote
  #510  
Staro 03.09.2018, 09:00
Mrrk Mrrk je offline
Drug član
 
Datum prijave: 03.05.2017
US lokacija: ny/chi
YU lokacija: danilovgrad/podgorica
Poruke: 36
Nepromenjeno

Planiram turisticki put u usa ali popunjavajuci obrazac vidim treba kontakt osoba da se stavi e sad nikoga u usa nemam niti znam a vjerujem da nisam prvi sa ovim slucajem pa neke preporuke? A kao adresu navesti hotel koji cu rezervisati.
Reply With Quote
Odgovori

Tags
problemi sa vizom, turisticka viza

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Hotelijersko-turistički tehničar(HITNO) Volf Vodič za emigrante 4 28.06.2014 02:11
Šta je potrebno da me prijatelj pozove u SAD na turističku? Good Spirit Vaša strana 18 28.10.2009 15:55

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 00:58.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.