ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Banke, kreditne kartice, računi u Americi » Bitni linkovi
Uspešan početak Krediti u USA Kreditna istorija Kreditne kartice Pomoć oko kredita

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #881  
Staro 05.03.2022, 09:21
Taty2's Avatar
Taty2 Taty2 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 15.07.2013
US lokacija: Boston
YU lokacija: Sarajevo
Poruke: 122
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Markonato Prikaz poruke
Koje savete dajete da se sto brze izgradi skor kad se dodje u USA.

Recimo koju karticu uzeti,koliko kartica uzeti i kako najbolje dizati skor?

Recimo tek si dosao u USA i zaposlis se i hoces da kupis svoj polovni kamion od 80k dolara da radis kao owner operator.

Da li to mozes odmah dizati kredit i koliki bi bio down payment za 80k?
Razlog broj 1 zašto algoritam odbija aplikaciju za kreditnu karticu je nedostatak kreditne istorije. Bez 6, zapravo 7 godina kreditne istorije za personal credit sve ide malo teže i limiti na kartici su mali. Za novajlije (imigrante) u njihovom sistemu, to je hendikep. Ukoliko je ikako to moguće, jako je korisno odmah nadodati kreditnu istoriju ("age") putem authorized user ili/i kupiti trade lines, za koje opet postoji idealan tajming kupovine.
Za investicije poput kamiona može se uzeti business kredit, koji ima niz prednosti u odnosu na personal credit. Da bi do toga uopšte moglo da dođe i s tim u vezi da ne bi bili odbijeni za business checking (ili business checking + saving) account, prvo treba izgraditi business score, Paydex od 80 - 100 points (za više detalja: "How to Get Business Credit Without Using Your Social Security Number" video YouTube channel)...Na ovom kanalu imate i kurseve i mnogo više o svemu ovome...
__________________
More than xxx entries - has not been selected
Reply With Quote
  #882  
Staro 06.03.2022, 02:36
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

Mislim da je 6/7 godina za obicnu kreditnu karticu mnogo bas da se ceka, dovoljne su dve god da se dobiju neki normalni limiti. Ja sam prosle god sa dve god istorije imao vec amex sa 25 000 i jos jedno 7-8 sa po 10 000.
Reply With Quote
  #883  
Staro 06.03.2022, 03:25
slucajni_prolaznik slucajni_prolaznik je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.05.2016
Poruke: 571
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Markonato Prikaz poruke
Koje savete dajete da se sto brze izgradi skor kad se dodje u USA.

Recimo koju karticu uzeti,koliko kartica uzeti i kako najbolje dizati skor?

Recimo tek si dosao u USA i zaposlis se i hoces da kupis svoj polovni kamion od 80k dolara da radis kao owner operator.

Da li to mozes odmah dizati kredit i koliki bi bio down payment za 80k?
Recimo da krenes da radis cim stignes. Otvoris debitni racun i uzmes secured kreditnu u istoj banci i ona za (npr.) dva meseca ona preraste u unsecured. Nakon nekih (npr.) 4 meseca uzmes jos jednu u drugoj banci. Uzimas nove kartice svaka (npr.) 4 meseca i u jednom momentu umesto da apliciras za karticu, apliciras za kredit. Svako od ovih apliciranja napravi jedan hard inquiry koji se za 2 godine nestane. Znaci za jedno (opet npr.) 18 - 26 meseci mozes da probas. Down payment mozda i nije potreban, ali ce kamata inicijalno da bude veca.
Reply With Quote
  #884  
Staro 09.03.2022, 12:53
kdragan77's Avatar
kdragan77 kdragan77 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2015
US lokacija: Castle Rock Colorado
YU lokacija: Banja Luka
Poruke: 351
Pošalji Skype™ poruku korisniku kdragan77
Nepromenjeno

Ova aven equity credit card je odlicna . Evo sada ima neka promocija svaki novi acc dobija 400$
Tako ako je neko zainteresovan za free money $$$$
Hey! I've been using the Aven Card – a card for homeowners – and love it. If you join using my code, you get $400 in credit. Go to https://aven.com/love/DRAGAN72599 to get started.
Na njihovom sajtu su dodatne info
Reply With Quote
  #885  
Staro 10.01.2023, 12:43
kdragan77's Avatar
kdragan77 kdragan77 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2015
US lokacija: Castle Rock Colorado
YU lokacija: Banja Luka
Poruke: 351
Pošalji Skype™ poruku korisniku kdragan77
Nepromenjeno Malo o kreditnim karticama :)

Poslije nekih 7 nepunih godina krecem da gradim drugi businesses kredit score.
Ove sve do sada je bilo gradjenje personal credit score a sada se polako prebacujem na businesses. Ima vec dvije,tri godine kako sam otvorio llc I sada su se stekli uslovi da se krece u aplikaciju otvaranja biznis kartica.

Sto se tice ovih personal credit card , nemojte pastii na dupe imam ih 30 komada sa nekih +350k dostupnog kredita. Da li mi je trebalo toliko , nije ali jednostavno drzim se onog plana koji sam procitao na blogu ( nije vise tamo) koji je dosta dobro objasnio ovaj kreditni svijet I kako u njemu sve funksionise.

Moja utilization nije nikada preko 2% do 5 % i te nove karyice uvijek su bez te kamate prvih 18 do 24 mjeseca tako da to koristim kao leverage ali pametno.
Moja prva businesses kreditna kartica je odobrena na 45k I stvarno ima dobre uslove . U procesu sam otvaranja druge pa idem do 6 kartica . Valjda cu dostici limit veci od mog personal kredita .

Kao sve u zivotu prilazim stvarima sistematicno I analiticki... prvo moram znati pravila kako to sve funkcionise I sve te benefiti za sve kartice... Sta da kazem za sebe ja sam Frick I cudna osoba. Neko bi rekao za sve to ti treba dosta vremena ali ne to samo tako izgleda kada promenem broj kartica.... mozda 3o .min dnevno .... moja strategija upravljanjem novcem ima nekoliko razlicitih faza ... mozda cu malo poblize objasniti u narednim postovima.

Ovo cu vjerovatno na kraju pretvoriti u businesses model posto je ovo jako dobro sta radim . Korostim tudji novac da bi obezbijedio sebi bolji i ugodniji zivot.

Ako imate pitanja tu sam
__________________
[size="2"]DV-2015 - izvuceni
15.02.2016. - ZAGREB - ATLANTA- LEXINGTON KY
02.04.2018. Preseljenje u Denver Colorado
10.08.2021. Postali USA drzavljanini
UNION POSLOVI
BALKANS BAKERY
Reply With Quote
  #886  
Staro 11.02.2023, 19:43
kdragan77's Avatar
kdragan77 kdragan77 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2015
US lokacija: Castle Rock Colorado
YU lokacija: Banja Luka
Poruke: 351
Pošalji Skype™ poruku korisniku kdragan77
Nepromenjeno

Sta je istina cash flow is king or cash is king ?
Ne dajem finansijske savjete samo neko moje razmisljanje...
Toliko je mnogo kartica koje nemaju kamatu odredjeno vrijeme I tek je uracunavaju poslije tog perioda za cijelo vrijeme ... nlr paypal credit ili best bay credit card,home depo kredit card ,lowes credit card...
Neki ameri kupe na kredit i prodaju za kes , da li je to dobra strategija . Na duze vrijeme gubite novac posto je moguce samo prodati brze za manju cijenu ....
Npr kupite gopro kameru u best bay na 12 mijeseci za 500$ a prodate je za 450 kesa uz mogucnost da placate 42 mjesecno ili prije isteka tih 12 mjeseci da ne bih gubili na kamati... ovdje vi imate kes flow ali po kojoj cijeni posto prodajete 50$ Ispod cijene to je je 4 dolara mjesecno guitar +42 otplate ... prva rata je ( ako zelite da imate tu mogucnost ) je poslije 30 dana . Vi imate kes u rukama ako ga trebate ali uz obavezu vracanja duga ... mnogi od njih postave za prodaju prije da imaju robu na taj nacin imaju manji rizik ( posto imaju sigurnog kupca) ... sta ako to posmatrate sa nekov veceg levels da prodate 20 gopro ili 100 gopro ...
Druga taktika je returns artical sa kombinacijom cash back .Skoro sve radnje imaju return no asking policy npr. 3 month ... neke radnje ogranicsvaju broj kupljenih artikals na 30 % povrata od ukupne kupovine u 30 dana ... Tako oni kupuju da bi vracali I dobijaju tih 2% povrata na credit card poslije 30 dana a return je poslihe tog perioda .. Na 10k dobiju 200$ .... vidio sam te kombinacije kada sam radio kao lost prevention agent u nekim supermarkets... zadivljujuce je na sta su sve spremni da ne bi radili ... imao sam lika koji je kupio racune na parking loot ulazio kupio iste proizvode izlazio vani I vracao se da vrati te proizvode I lovu dobijao na gift card koju je koristio u toj radnji, druga opcija je da prodaju te proizvode jeftinije 30% za drogu ili sts vec ... sta sam se nagledao za te dvije godine , nisam mogao da vjerujem .... imao sam lika koji je skenirao 99 cent baroda od zvake na selfcheck ( samonaplacivanje) I pokusao ukrasti TV 55 inch .... ili izvade iz kutije proizvod pa natrpaju punu tu kutiju vrijednih skupih articala I odu u wc I to uguraju u kutiju I odu na self check I plate samo proizvod od te kutije ....
Sada sam malo otisao nasiroko i duboko 🤣🤣🤣 svasta sam se nagledao...
U tom sam poslu razbio to predrasudu "glupi ameri" u paramparcad.... imao sam 94 uspijesna rijesena slucaja za taj period rada tog posla ...
__________________
[size="2"]DV-2015 - izvuceni
15.02.2016. - ZAGREB - ATLANTA- LEXINGTON KY
02.04.2018. Preseljenje u Denver Colorado
10.08.2021. Postali USA drzavljanini
UNION POSLOVI
BALKANS BAKERY
Reply With Quote
  #887  
Staro 22.02.2024, 23:12
Dzeremija's Avatar
Dzeremija Dzeremija je offline
Drug član
 
Datum prijave: 21.02.2013
US lokacija: To be determined
YU lokacija: Semberija
Poruke: 73
Nepromenjeno

Jedno pitanje za braću naturalizovane Amere. Prošle godine sam bio u Americi, otvorio račun u citizen banci, sa opcijom da ne naplaćuju održavanje računa pod uslovom da uvijek bude aman 100$ na računu, tako nešto, inače ako nema naplatiće neki iznos. Ja se morao hitno vratiti kući za BiH, i nisam zatvorio račun... Nisam američki državljanin, bio sam na turističkoj vizi. Zna li neko da li mogu imati problem zbog tog računa, da li se neće nagomilati kakav minus, mogu li me teretiti i slično? Pri otvaranju računa sam koristio svoj BiH pasoš i naveo američku adresu, na kojoj sam u tom trenutku bio, naravno. Ili će možda ugasiti račun zbog neaktivnosti, jer bukvalno nijednu transakciju nisam stigao uraditi? Hvala na odgovorima!
__________________
2011 HAS NOT BEEN SELECTED
2012 HAS NOT BEEN SELECTED
2013 HAS NOT BEEN SELECTED
2014 HAS NOT BEEN SELECTED
2015 HAS NOT BEEN SELECTED
2016 HAS NOT BEEN SELECTED
2017 HAS NOT BEEN SELECTED
2018 x2 HAS NOT BEEN SELECTED
2019 x2 HAS NOT BEEN SELECTED
2020 x2 HAS NOT BEEN SELECTED
2021 x2 HAS NOT BEEN SELECTED
2022 x2 HAS NOT BEEN SELECTED
2023 x2 HAS NOT BEEN SELECTED
2024 x2
Reply With Quote
  #888  
Staro 24.02.2024, 14:46
aleksandarzz aleksandarzz je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 11.05.2017
US lokacija: Amherst, NY
YU lokacija: Veliko Gradiste, Srbija
Poruke: 255
Nepromenjeno

Ne verujem da ce ti automatski ugasiti racun, verovatno ce ostati takav kakav je. Ostalo zavisi od vrste racuna, moras da znas da li imas mesecno odrzavanje ili ne. Ako ga ima, onda moze da ode u minus, onda ce da ti nakrkaju fees sto si u minusu... Imas valjda nacin da proveris stanje na racunu online, pa da vidis? Imas i na samoj kartici broj telefona koji mozes da pozoves, pa proveri. Iskreno, ne bih se oslanjao na pomoci i savete sa foruma ili slicnih mesta, jer ima brdo razlicitih banaka i tipova racuna, tako da ono sto vazi za mene, ne mora da znaci da vazi i za tebe.
Reply With Quote
  #889  
Staro 25.02.2024, 12:48
Dzeremija's Avatar
Dzeremija Dzeremija je offline
Drug član
 
Datum prijave: 21.02.2013
US lokacija: To be determined
YU lokacija: Semberija
Poruke: 73
Nepromenjeno

Ne mogu da udjem online, izgubio sam šifru, a da je povratim mi traži SSN koji ja nemam, jer sam otvorio račun bez da sam dao SSN... Hvala tebi na odgovoru, ako ima još neko svoje mišljenje volio bih da čujem.
Da li je neko nekad ostavio otvoren račun i imao neke posledice, na B1/B2 ili J1 vizi? Da li mogu nekad od mene potraživati da platim nešto?
Dakle naš pasoš, turistička viza. Ja sam tamo trebao rabotiti na crno, a trebao mi je i račun u banci, samo što je radnica u banci "plitka" pa ne konta da ja na tu vizu ne mogu raditi.
__________________
2011 HAS NOT BEEN SELECTED
2012 HAS NOT BEEN SELECTED
2013 HAS NOT BEEN SELECTED
2014 HAS NOT BEEN SELECTED
2015 HAS NOT BEEN SELECTED
2016 HAS NOT BEEN SELECTED
2017 HAS NOT BEEN SELECTED
2018 x2 HAS NOT BEEN SELECTED
2019 x2 HAS NOT BEEN SELECTED
2020 x2 HAS NOT BEEN SELECTED
2021 x2 HAS NOT BEEN SELECTED
2022 x2 HAS NOT BEEN SELECTED
2023 x2 HAS NOT BEEN SELECTED
2024 x2
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Kupovina auta na kredit i građenje kreditne istorije zvercica Vodič za emigrante 97 31.08.2021 23:46
Prevara - Ponuda za kreditne kartice Citi banke (CITIGLOBAL) bora Stare teme 36 14.12.2012 23:39
Koju banku izabrati - za kupovinu auta, kreditne kartice, građenje kreditne istorije dreamerns Stare teme 93 02.09.2010 05:11
Top 5 razloga zasto volim kreditne kartice emigracija Vodič za nove emigrante u USA 0 18.12.2008 08:55
Ukradeni broj kreditne kartice emigracija Vodič za nove emigrante u USA 0 05.11.2007 16:59

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 09:43.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.