ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Banke, kreditne kartice, računi u Americi » Bitni linkovi
Uspešan početak Krediti u USA Kreditna istorija Kreditne kartice Pomoć oko kredita

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #871  
Staro 06.02.2022, 02:12
uran's Avatar
uran uran je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 21.04.2018
US lokacija: Northwest Pacific
YU lokacija: Tel Aviv, Israel
Poruke: 601
Nepromenjeno

немојте се оптерећивати са кредитним картицама које доносите у америку, можете слободно на њих и да заборавите. као што нико нормалан не носи лед на аљаску или песак у сахару.

чим почнете да радите бићете буквално затрпани кредитним картицама а скор ће вам расти.
__________________
Ability to lift up to 50 pounds.
Reply With Quote
  #872  
Staro 04.03.2022, 11:01
Taty2's Avatar
Taty2 Taty2 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 15.07.2013
US lokacija: Boston
YU lokacija: Sarajevo
Poruke: 122
Nepromenjeno Koristan YouTube Channel

Preporučujem sadržaje na "The Credit Game" (YouTube kanal). Ne radi se o kreditnoj igri u bukvalnom smislu, nego o višem nivou njihove finansijske kulture, a vezano za kredit, izgradnju skora, kako izbjeći neke greške, kako doći do maksimalnog skora & većih kreditnih limita, kako popraviti skor, ukloniti "inquiries", diskonti na trade lines, itd....čitava nauka
__________________
More than xxx entries - has not been selected
Reply With Quote
  #873  
Staro 04.03.2022, 14:46
kdragan77's Avatar
kdragan77 kdragan77 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2015
US lokacija: Castle Rock Colorado
YU lokacija: Banja Luka
Poruke: 351
Pošalji Skype™ poruku korisniku kdragan77
Nepromenjeno

Mene je uvijek zanimao ovaj njihov kreditni sistem . Jos prije dolaska u USA dosta sam vremena potrosio bas na te stvari.
Koliko sam razumio ti imaš statement i to je vecini slucajeva 10. U mjesecu i to ti dodje nekakav presjek a ti odlucujes kada hoces da taj iznos na statement bude placen u narednih 25 dana.
Fakticki trosis do 10. u mjesecu i placas cijeli statement datum koji si odlucio i nemas nikakvu kamatu.
I dok god placas cijeli iznos na statement te kartice nema zime
Svakih 6 mjeseci trazim da mi povecaju taj dostupni iznos po karticama jer to mi smanjuje kredit card usage ( trudim se da budem ispod 3% )
Imam bruku kartica 24 kartice i vecina racuna otvoren u prve dvije
godine. Trenutni kredit score 804
A dostupni iznos po svim karticama je 180k
Ovo je cijela nauka
Reply With Quote
  #874  
Staro 04.03.2022, 17:23
Atg Atg je offline
Član
 
Datum prijave: 22.05.2021
Poruke: 14
Nepromenjeno

Koliko kosta odrzavanje, odnosno troskovi tih kartica? To je bar koncept koji ovde imamo, koji banke provlace sto kroz "clanarinu", "odrzavanje", "osiguranje" kartice ili tako nesto...
Reply With Quote
  #875  
Staro 04.03.2022, 20:30
kdragan77's Avatar
kdragan77 kdragan77 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2015
US lokacija: Castle Rock Colorado
YU lokacija: Banja Luka
Poruke: 351
Pošalji Skype™ poruku korisniku kdragan77
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Atg Prikaz poruke
Koliko kosta odrzavanje, odnosno troskovi tih kartica? To je bar koncept koji ovde imamo, koji banke provlace sto kroz "clanarinu", "odrzavanje", "osiguranje" kartice ili tako nesto...
Nema odrzavanja, uzimao sam samo kartice koje nemaju annual fee
A i koristio sam ih radi tih benefita npr potrosis 3000 u 3 mjeseca dobijes 500$ back itd.
Jedina karticu koju imam annual fee je amex preferred ali to ne racunam kao neki fee posto imam 6% povrat na sve sto potrosim u marketima na hranu do 6k godisnje a poslije je 1%
Imam i lowes , best bay , home depo kartice na kojim imam bezkamatno ako nesto kupim od 6 mj do 18 months zavisno od iznosa.
Isto dobra kartica je city rewards koja daje 1% +1% ako placas svaki cijeli statement.
Imam sada tri kartice sa po 20k I tri amexa sa po 15k ove ostale su do 10k max
Moji troskovi su samo ako placam kamatu to jest ako se zaduzim vise nego sto mogu da platim . To se rijetko desava a i kada se desi koristim kartice na koje imam promotion npr 9 mjeseca bez kamate
Kamate se krecu od 16.99% do 26% zavisno od kartica
Svaka kartica ima odredjene benefite tako jedna refundira lovu ako nesto kupite ili je neka prevara, druga placa ako vam prtljag kasni,nude pomoc na putu ma 199 drugih benefita. To je cijela nauka
Sve se radi da se sto vise zaduzis I ostanes u dugu to je osnovni koncept ovih kartica samo povecanje potrosnje.
Trebamo biti pametni i koristiti kartice samo da izvucemo benefit od njih a ne da pravimo dodatne troskove. Npr platim osiguranje za auto 11. u mjesecu I znam da mi to dolazi na sledeci statement I taj statement platim u cijelosti. Platim sa karticom na koju imam najveci rewards i tako dobijam lovu nazad i ne pravim troskove.
Reply With Quote
  #876  
Staro 04.03.2022, 23:59
Markonato Markonato je offline
Drug član
 
Datum prijave: 26.04.2015
Poruke: 88
Nepromenjeno

Koje savete dajete da se sto brze izgradi skor kad se dodje u USA.

Recimo koju karticu uzeti,koliko kartica uzeti i kako najbolje dizati skor?

Recimo tek si dosao u USA i zaposlis se i hoces da kupis svoj polovni kamion od 80k dolara da radis kao owner operator.

Da li to mozes odmah dizati kredit i koliki bi bio down payment za 80k?
Reply With Quote
  #877  
Staro 05.03.2022, 02:49
damagon damagon je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2017
US lokacija: Maryland
YU lokacija: Nis Serbia
Poruke: 361
Nepromenjeno

Ako si tek dosao u USA uglavnom kreces sa secured credit card, a kreditu od 80k nemoj ni da razmisljas
__________________
DV lottery
2018 Class
First time applicant
Reply With Quote
  #878  
Staro 05.03.2022, 02:55
damagon damagon je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2017
US lokacija: Maryland
YU lokacija: Nis Serbia
Poruke: 361
Nepromenjeno

Inace dosta zanimljiva tema. Ja sam radio ono sto ljudi zovu activation trip. Otisao na mesec dana da sredim sve sto treba i tada nisam aplicirao za kreditnu karticu. Tek kada sam se vratio u USA nakon 6 meseci i poceo da radim onda sam aplicirao za kreditnu karticu - bank of america cash rewards, bila je neka promocija da se dobije tipa 200 nazad na potrosenih 1000 za 3 meseca. Radio kao lifeguard i odobrili me na 1500
__________________
DV lottery
2018 Class
First time applicant
Reply With Quote
  #879  
Staro 05.03.2022, 05:08
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Markonato Prikaz poruke
Koje savete dajete da se sto brze izgradi skor kad se dodje u USA.

Recimo koju karticu uzeti,koliko kartica uzeti i kako najbolje dizati skor?

Recimo tek si dosao u USA i zaposlis se i hoces da kupis svoj polovni kamion od 80k dolara da radis kao owner operator.

Da li to mozes odmah dizati kredit i koliki bi bio down payment za 80k?
Ne postoji nacin sto pre jer cak i da napravis veliki skor, tj bices ti ubrzo na 700 nista ti ne znaci kad si svez, tj imas tek par meseci kreditnu istoriju. Broj i nije toliko bitan ako si jako kratko ovde. Za pocetak uzmi dve, tri kartice i bar 6 meseci nemoj da uzimas nista od kartica, a kada pocnes da apliciras proveri da li si kvalifikovan da ne pucas dzabe "hard inquiry" i spustas kredit. Ja sam imao problem u skorije vreme jer su mi smanjili limite za bas dosta, recimo amex mi je smanjio sa 10 soma na 1800 jer su videli da mi raste ukupan dug na kreditnom izvestaju a povecao mi se i broj hard inquiry, pa onda mi je to povuklo domino efekat da mi smanje drugi kreditori i na par drugih kartica. Imaju neke glupe algoritme za svoju zastitu da ako pocne dug da ti raste i da otvaras nove kartice misle da ces da ih sve napuniti do kraja i zapaliti negde da im ne platis. A sta objasniti debilima kad kupis kucu da bar 20-30 soma ides u dug za tehniku i namestaj.

Sto se tice kredita za kamion sto planiras, to sigurno neces moci da dobijes u tolikom iznosu i ne bar u prvih godinu dana, a za ucesce mozes da stavis 5-10%, sve zavisi ko ti daje kredit da l diler ili banka. Problem je sto ako si nov ne daju velike iznose a i kada daju kamate su da otpadaju usi, ima ovde debila koji uzmu kredit za kola i sa 12-15% kamate.
Reply With Quote
  #880  
Staro 05.03.2022, 05:22
kdragan77's Avatar
kdragan77 kdragan77 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2015
US lokacija: Castle Rock Colorado
YU lokacija: Banja Luka
Poruke: 351
Pošalji Skype™ poruku korisniku kdragan77
Nepromenjeno

Najbolje ti je za kreditni skor placati statement u dva puta ali do roka da je sve placeno.
A krediti od 80k to bas moras imati dobar income i nesto za down payment.
Prije dolasku amerike citao sam blog jednog naseg lika koji je sugerisao otvaranje vise kartica u prve dvije godine a kasnije nista dok ne prodje taj ciklus od 7 godina.
Meni nije potrebno toliko kartica pogotovo sto je I supruga radila istu strategiju ali ona je na 18 kartica ali to se pokazalo na dugoročno jako dobro ona ima 810 kreditni skor sa 150k limit na karticama.
Ono sto je meni interesantno je ponuda koju sam dobio prije nekoliko dana za aven equity credit card. Proces je jednostavan a odobreni iznos po kartici je 100k i to je secured kartica vezana za home equity ( povecanu vrijednost kuce) . Nema annual fee,rewards je 1.5% , ali kamata je samo 3.5% , nema nikakvih fee oko kredita kao kod heloc equity kredita.
Prilikom obracuna statements placa se 1% na zaduzenost + kamata .
To je neki novi brzi heloc kredit u obliku visa kartice cak se moze dobiti kes sa kartice na eacun od neki fee od 2%
Za mene je ovo super da imam pristup mom home equity ako zatreba love.
Ovako equity samo sjedi u nekretnini i da ga trebas moras otvoriti heloc kredit a to ima dosta troskova oko tog kredita .
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Kupovina auta na kredit i građenje kreditne istorije zvercica Vodič za emigrante 97 31.08.2021 23:46
Prevara - Ponuda za kreditne kartice Citi banke (CITIGLOBAL) bora Stare teme 36 14.12.2012 23:39
Koju banku izabrati - za kupovinu auta, kreditne kartice, građenje kreditne istorije dreamerns Stare teme 93 02.09.2010 05:11
Top 5 razloga zasto volim kreditne kartice emigracija Vodič za nove emigrante u USA 0 18.12.2008 08:55
Ukradeni broj kreditne kartice emigracija Vodič za nove emigrante u USA 0 05.11.2007 16:59

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 11:45.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.