ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Uputstva za dobitnike

Uputstva za dobitnike Izvučeni ste? Čestitamo! Ovde možete naći informacije o svim etapama procesa, od izvlačenja do intervjua i dobijanja vize.

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #2101  
Staro 23.04.2020, 05:49
marko1995 marko1995 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 18.10.2017
US lokacija: Chicago
YU lokacija: BiH
Poruke: 473
Thumbs up

Moguće i da produži nakon 60 dana... Čisto sumnjam da će se situacija puno popraviti do sredine juna...
Interesantno skroz da kroz faktički 24h čovjeku što padne na pamet to i sprovede Nema šta, svaka čast...
Stvarno od početka DV-2020 sve je uradio što je mogao da zaustavi proces...
Mislim da odustajem i definitivno od cijele priče oko SAD-a sve i kad bi me zakazali u Septembru

Svakako interesantan proces i mnogo sam naučio i nadam se da će forumašima DV-2021 biti bolja i uspješnija godina
__________________
DV2019 - has not been selected
DV2020 - SELECTED
Case #: 2020EU00035XXX
DS-260: 20-Mar-2020
Poslani dokumenti: 21-Mar-2020
Reply With Quote
  #2102  
Staro 23.04.2020, 06:37
Belgrade Giant Belgrade Giant je offline
Član
 
Datum prijave: 06.08.2019
Poruke: 11
Nepromenjeno Izdavanje nove IV vize

Poštovana,

Taj i takav odgovor sam pokušavo da pronađem od stupanja na snage privremene zabrane ulaska tj. letova iz EU u USA i sl, prvenstveno na FB stranici US DOS i sl jer su potencijalni useljenici koji imaju uredne IV to i pitali, ali nisu dobili odgovor (upućivani su na web site Travel state)...Međutim, na zvaničnim stranicama US konzulata u drugim zemljama (konkretno London), postavljeno je to pitanje ranije pre COVID-19, a odgovor je: aplicirati ponovo u konzulatu gde je IV viza izdata i dati obrazloženje zašto IV viza nije iskorištena, te ako bude IV ponovo izdata, onda će morati ponovo lekarski pregled i takse...
Citat:
Prvobitno poslao korisnik Katarina12 Prikaz poruke
Pozdrav, ne, nisam otputovala. Cula sam se sa ambasadom onda kada sam postavila ovo pitanje. Gde je meni on rekao da u slucaju da mi istekne ova viza ds mogu da trazim novu. Nadam se da je tl zaista i tako. Ne znam gde bih mogla da nadjem podatak o tome da li je zaista tako ili ne. I danas sam im pustila mejl sa novonastalom situacijom povodom ovoga sto je Tramp izjavio na tviteru..
Reply With Quote
  #2103  
Staro 23.04.2020, 09:16
marjan77 marjan77 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 26.02.2020
Poruke: 33
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik marko1995 Prikaz poruke
Moguće i da produži nakon 60 dana... Čisto sumnjam da će se situacija puno popraviti do sredine juna...
Interesantno skroz da kroz faktički 24h čovjeku što padne na pamet to i sprovede Nema šta, svaka čast...
Stvarno od početka DV-2020 sve je uradio što je mogao da zaustavi proces...
Mislim da odustajem i definitivno od cijele priče oko SAD-a sve i kad bi me zakazali u Septembru

Svakako interesantan proces i mnogo sam naučio i nadam se da će forumašima DV-2021 biti bolja i uspješnija godina

Svi mi mislimo da tamo cveta neka demokratija, da te niko ne pita odakle si jer su većina njih nekada došli od nekuda ali poslednjih dana masa njih viče "razapni,razapni", naoružavaju se do besvesti jer su puni mržnje.

Ja sam igrao lutriju 2021 ali delim tvoje mišljenje i da me izvuku veliki znak pitanje je da li bi ipak otišao, danas bi odgovor bio: ne.

Ovih dana razmišljam o Kanadi. Tamo je navodno bolji zdravstveni sistem, stroži su zakoni što se tiče naoružanja, onaj zapadni deo i nije toliko hladan ... u svakom slučaju ovaj virus je pokrenuo i neko novo razmišljanje, a to je da li je zaista Amerika zemlja snova?
Reply With Quote
  #2104  
Staro 23.04.2020, 10:20
Michi20 Michi20 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 19.03.2020
Poruke: 86
Nepromenjeno

Ova odluka ne utiče na one koji su već bili na razgovoru u ambasadi i imaju overenu vizu. Moći će da aktiviraju svoj status. A mi ostali koji čekamo razgovor samo da se nadamo posle 21.juna
Reply With Quote
  #2105  
Staro 23.04.2020, 10:53
Katarina12 Katarina12 je offline
Član
 
Datum prijave: 11.05.2019
Poruke: 29
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Michi20 Prikaz poruke
Ova odluka ne utiče na one koji su već bili na razgovoru u ambasadi i imaju overenu vizu. Moći će da aktiviraju svoj status. A mi ostali koji čekamo razgovor samo da se nadamo posle 21.juna
Mislim da nisi u pravu.
(a) The suspension and limitation on entry pursuant to section 1 of this proclamation shall apply only to aliens who:

(i) are outside the United States on the effective date of this proclamation;

Odnosi se na one koji su van SAD.
Reply With Quote
  #2106  
Staro 23.04.2020, 11:45
marko1995 marko1995 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 18.10.2017
US lokacija: Chicago
YU lokacija: BiH
Poruke: 473
Cool

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Michi20 Prikaz poruke
Ova odluka ne utiče na one koji su već bili na razgovoru u ambasadi i imaju overenu vizu. Moći će da aktiviraju svoj status. A mi ostali koji čekamo razgovor samo da se nadamo posle 21.juna
Mislim da svi vi koji ste već zakazani za intervju i prošli sve provjere i obrade dokumenata da nemate šta da brinete što se tiče intervjua, zakazaće vas čim prorade ambasade... Naravno, ako ne bi naišao neki novi val virusa i sve ovo ne daj Bože potrajalo i preko ljeta...
__________________
DV2019 - has not been selected
DV2020 - SELECTED
Case #: 2020EU00035XXX
DS-260: 20-Mar-2020
Poslani dokumenti: 21-Mar-2020
Reply With Quote
  #2107  
Staro 23.04.2020, 12:47
Dzeremija's Avatar
Dzeremija Dzeremija je offline
Drug član
 
Datum prijave: 21.02.2013
US lokacija: To be determined
YU lokacija: Semberija
Poruke: 73
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik marjan77 Prikaz poruke
Svi mi mislimo da tamo cveta neka demokratija, da te niko ne pita odakle si jer su većina njih nekada došli od nekuda ali poslednjih dana masa njih viče "razapni,razapni", naoružavaju se do besvesti jer su puni mržnje.

Ja sam igrao lutriju 2021 ali delim tvoje mišljenje i da me izvuku veliki znak pitanje je da li bi ipak otišao, danas bi odgovor bio: ne.

Ovih dana razmišljam o Kanadi. Tamo je navodno bolji zdravstveni sistem, stroži su zakoni što se tiče naoružanja, onaj zapadni deo i nije toliko hladan ... u svakom slučaju ovaj virus je pokrenuo i neko novo razmišljanje, a to je da li je zaista Amerika zemlja snova?
U Kanadu mozes preko Express Entry programa, ne moras igrati lutriju. S tim da ti treba pofino kesa, jer ne mozes tek tako emigrirati tamo bez prebijenog dolara, kao sto mozes u SAD. Isto tako, zivot je skuplji, nemas taj diverzitet u izboru mjesta zivljenja, posla i ost. kao sto nudi SAD.
__________________
2011 HAS NOT BEEN SELECTED
2012 HAS NOT BEEN SELECTED
2013 HAS NOT BEEN SELECTED
2014 HAS NOT BEEN SELECTED
2015 HAS NOT BEEN SELECTED
2016 HAS NOT BEEN SELECTED
2017 HAS NOT BEEN SELECTED
2018 x2 HAS NOT BEEN SELECTED
2019 x2 HAS NOT BEEN SELECTED
2020 x2 HAS NOT BEEN SELECTED
2021 x2 HAS NOT BEEN SELECTED
2022 x2 HAS NOT BEEN SELECTED
2023 x2 HAS NOT BEEN SELECTED
2024 x2
Reply With Quote
  #2108  
Staro 23.04.2020, 13:21
Michi20 Michi20 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 19.03.2020
Poruke: 86
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Katarina12 Prikaz poruke
Mislim da nisi u pravu.
(a) The suspension and limitation on entry pursuant to section 1 of this proclamation shall apply only to aliens who:

(i) are outside the United States on the effective date of this proclamation;

Odnosi se na one koji su van SAD.
Da ali oni su prošli razgovor i imaju overenu vizu. I samo treba sačekati da prođe vanredno stanje da bi ste aktivirali. Jedino je potrebno da se obrati pažnja na važenje zdravstvenog pregleda. Ovo sve utiče na nas ostale koje tek treba da prođemo kroz proceduru i mi imamo zabranu. Ali svakako proveriti sa ambasadom. Barem je tako objasnio Brit Simon ako ga pratite: https://www.youtube.com/watch?v=nCR2UVZOvcY&t=305s
------------------------------
DV2020 - SELECTED
Case #: 2020EU00021XXX
DS-260: maj 2019
Zahtev za dokumenta: decembar-2019
Dokumenta u redu: februar - 2020
Reply With Quote
  #2109  
Staro 23.04.2020, 16:59
djuka djuka je offline
Član
 
Datum prijave: 20.05.2019
US lokacija: Seattle
YU lokacija: Serbia
Poruke: 11
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Michi20 Prikaz poruke
Da ali oni su prošli razgovor i imaju overenu vizu. I samo treba sačekati da prođe vanredno stanje da bi ste aktivirali. Jedino je potrebno da se obrati pažnja na važenje zdravstvenog pregleda. Ovo sve utiče na nas ostale koje tek treba da prođemo kroz proceduru i mi imamo zabranu. Ali svakako proveriti sa ambasadom. Barem je tako objasnio Brit Simon ako ga pratite: https://www.youtube.com/watch?v=nCR2UVZOvcY&t=305s
------------------------------
DV2020 - SELECTED
Case #: 2020EU00021XXX
DS-260: maj 2019
Zahtev za dokumenta: decembar-2019
Dokumenta u redu: februar - 2020
Pozdrav svima.... Da li je neko proverio sa ambasadom da li se zabrana odnosi na aplikante koji već imaju imigracionu vizu u pasošima a nisu trenutno na teritoriji USA tj nisu ni stigli da aktiviraju pomenutu vizu.
Reply With Quote
  #2110  
Staro 23.04.2020, 17:10
marjan77 marjan77 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 26.02.2020
Poruke: 33
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Dzeremija Prikaz poruke
U Kanadu mozes preko Express Entry programa, ne moras igrati lutriju. S tim da ti treba pofino kesa, jer ne mozes tek tako emigrirati tamo bez prebijenog dolara, kao sto mozes u SAD. Isto tako, zivot je skuplji, nemas taj diverzitet u izboru mjesta zivljenja, posla i ost. kao sto nudi SAD.
Ne bih se složio da u SAD može bez prebijenog dolara. Za petočlanu porodicu, kao što je moja, za lekarske preglede, vize, avionske karte i dr, bez 10000$ se sve to ne može završiti. Možda sam malo preterao ali bez 15000$ ne bih savetovao nikome da krene u ovu avanturu, Pola će da potroši a da i ne kroči na tlo SAD, a pola mu je za prva 2-3 meseca.
Slična priča je i sa Kanadom.

p.s. pomeuo sam u komentaru reč "vize", pa eto na neki način se nisam udaljio od teme

Zapravo, zaista mi je žao onih koji su izvučeni za 2020 i da budem iskrem, moje je mipljenje da će otići samo oni koji su već dobili vizu. Ambasada i da počne da radi nakon ovog vanrednog stanja, imaće uredbu da se ne bavi imigrantima. Mogu da zamislim kakva je radost bila i sada na kraju ništa, te na neki način je sugestija da se ode i u Kanadu. Da se ne vraćam nazad i gledam koji je član, ali čitao sam skoro na ovom forumu da je jedan arhitekta dobio papire za Kanadu.
Reply With Quote
Odgovori

Tags
run the risk

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 11:57.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.