ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #291  
Staro 26.03.2019, 22:25
Lazar90's Avatar
Lazar90 Lazar90 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 24.01.2019
YU lokacija: Belgrade
Poruke: 143
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik damagon Prikaz poruke
Nisam zeleo da ulazim u dalju polemiku i filozofiranje, ali nisam rekao sve...
Prvi put se slazem sa uran-om, kada imas 2000e ne druzis se sa ovima sto imaju 200 e....takodje ne jedes pastetu iz matijevica nego njegosevu prsutu

Evo npr ja imam 23 godine, gledam celo moje odeljenje iz srednje skole, i sve sa fakulteta koja poznajem, niko se ne zali da zivi lose ili da nema para, svi mute nesto, kako ne znam(zivim na jugu Srbije). Dakle ono, svi idu na more preko leta, eventualno proputuju po Evropi,

Kod nas u Srbiji postoji jedan sloj ljudi koji ce uvek lepo da zivi, i njih nista ne zanima, niti dal je na vlasti vucic , tadic ...ali pitanje dokle ce i to tako moci...

Svakako ja sam za inostranstvo, jer bolje je da se mucim u Usa nego u Srbiji...
Kljucne stvari u tvom izlaganju sam boldovao. Dakle 23 godine, drugari iz srednje skole i svi nesto mute.
Jos malo godina kada napunis uvideces sve blagodeti mucenja
__________________
Dv 2020 x 2 prečka!
Dv 2021 x 2 stativa!
Dv 2022 x 2 promašaj!
Dv 2023 x 2 preko gola
Dv 2024 x 2 golman skida zicer
Dv 2025 x 2 ...
Reply With Quote
  #292  
Staro 26.03.2019, 23:07
uran's Avatar
uran uran je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 21.04.2018
US lokacija: Northwest Pacific
YU lokacija: Tel Aviv, Israel
Poruke: 601
Nepromenjeno

sve je to tacno sto ti govoris, ali ipak nije razlog da zivot stane ili da neko ne zavrsi skolu ili strucno se osposobi samo zato sto su kreteni na vlasti.

Druga stvar je u Srbiji se dosta negativno pise. Sad posto zivim u SAD nrmalno ne mogu da skoknem do Srbije, ali kad sam bio u EU odlazio sam par puta godisnje i uvek sam kupovao casopise ekonomist i privrednik i tu imas gomile intervju sa ljudima koji uspesno posluju u Srbiji i naravno IZVOZE, zaposljavaju ljude placaju plate, doprinose...

Tacno je da je to sve malo visa matematika od prostog biznisa, uvlaci se politika, takmici se za fondove podsticaja strane domace, pa onda lanci prodaje itd itd... ali gde je kao pa drugacije ? Evo npr u Americi je proklamovana sloboda govora, ali ta recenica ima i nastavak:.... ali ne besplatno.

Npr ja sam u drzavi koja je demorkatska i vecina amercikih drzava decenijama glasaju za jedne ili druge. Kako je to moguce ? Pa moguce je zato sto je jako tesko isplivati kao republikanac u dem drzavi jer ce te ometati i saplitati na svakom koraku. Da, slace ti i inspekcije u biznis ako si poceo malo vise da pustatas jezik. A neces moci da se zalis jer je inspekcija normalna stvar...

Mislim ako si hipersenzitivan na drustvene nepravde, onda bolje ostani u Srbiji i bori se sa sranjima jer toga ima svugde...
__________________
Ability to lift up to 50 pounds.
Reply With Quote
  #293  
Staro 27.03.2019, 10:17
Lazar90's Avatar
Lazar90 Lazar90 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 24.01.2019
YU lokacija: Belgrade
Poruke: 143
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik uran Prikaz poruke
sve je to tacno sto ti govoris, ali ipak nije razlog da zivot stane ili da neko ne zavrsi skolu ili strucno se osposobi samo zato sto su kreteni na vlasti.

Druga stvar je u Srbiji se dosta negativno pise. Sad posto zivim u SAD nrmalno ne mogu da skoknem do Srbije, ali kad sam bio u EU odlazio sam par puta godisnje i uvek sam kupovao casopise ekonomist i privrednik i tu imas gomile intervju sa ljudima koji uspesno posluju u Srbiji i naravno IZVOZE, zaposljavaju ljude placaju plate, doprinose...

Tacno je da je to sve malo visa matematika od prostog biznisa, uvlaci se politika, takmici se za fondove podsticaja strane domace, pa onda lanci prodaje itd itd... ali gde je kao pa drugacije ? Evo npr u Americi je proklamovana sloboda govora, ali ta recenica ima i nastavak:.... ali ne besplatno.

Npr ja sam u drzavi koja je demorkatska i vecina amercikih drzava decenijama glasaju za jedne ili druge. Kako je to moguce ? Pa moguce je zato sto je jako tesko isplivati kao republikanac u dem drzavi jer ce te ometati i saplitati na svakom koraku. Da, slace ti i inspekcije u biznis ako si poceo malo vise da pustatas jezik. A neces moci da se zalis jer je inspekcija normalna stvar...

Mislim ako si hipersenzitivan na drustvene nepravde, onda bolje ostani u Srbiji i bori se sa sranjima jer toga ima svugde...
Ne ne, mozda nesto nisam lepo napisao pa je ispalo kao da ne treba covek da radi na sebi i da tapka u mestu. Taman posla, upravo suprotno. U ovom ludom vremenu, ne raditi na sebi je najveca greska, treba gurati i fakultet i strucno se usavrsavati i citati, uciti, praviti poznanstva....
Onda cim se ukaze prilika, sve to lepo naplatiti jednog dana na nekom mestu gde ce se trud, rad i znanje ceniti !
Ja se iskreno nadam da ce i meni doci taj dan, cak sam i ubedjen da mora da dodje, onda mi je tako lakse da zivim u ovom sranju od drzave
I da, ja se slazem sa tobom i verujem da nigde nije lako, pa ne cekaju nas sa: tacnom, medom i hlebom u Nemackoj, USA, Kanadi pa ni na NZ!
Ali ipak sam siguran da u svim navedenim zemljama sistem i te kako funkcionise. I sad opet da ne bude da guram pricu da treba ili da se umre ili pobegne...Treba se truditi da se zivi sto bolje u Srbiji, dok se ne ukaze bolja prilika i to je to.
__________________
Dv 2020 x 2 prečka!
Dv 2021 x 2 stativa!
Dv 2022 x 2 promašaj!
Dv 2023 x 2 preko gola
Dv 2024 x 2 golman skida zicer
Dv 2025 x 2 ...
Reply With Quote
  #294  
Staro 30.03.2019, 00:14
uran's Avatar
uran uran je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 21.04.2018
US lokacija: Northwest Pacific
YU lokacija: Tel Aviv, Israel
Poruke: 601
Nepromenjeno

slazem se da je Srbija zbog nenormalnih politicara postala ogavno mesto za zivot, ali sta da radimo kad nam je o jedina domovina.

valda ce biti bolje da bar na miru provedem penzionerske dane, kad su mi vec mladost sje6ali...
__________________
Ability to lift up to 50 pounds.
Reply With Quote
  #295  
Staro 30.03.2019, 05:22
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Ma kratak je zivot. Kad pomislim na sve moje godine utrosene na cekanje Godoa koji ne bi stigao sve da sam nastavila da ga cekam. Dzaba.
Reply With Quote
  #296  
Staro 02.04.2019, 07:12
HalfBlue91 HalfBlue91 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 26.09.2018
Poruke: 42
Nepromenjeno

Vidim uran i dalje vodi glavnu rec kako ostati u Srbiji i kako bi to bilo dobro sve dok upises IT... Pa neverovatno!
Reply With Quote
  #297  
Staro 05.08.2020, 14:14
Drago86's Avatar
Drago86 Drago86 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 02.08.2020
Poruke: 74
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik voja82 Prikaz poruke
Stvarno si preterao, zaista ne volim da ulazim u radprave sa ljudima ali ti preterujes. Opet cu da naglasim, mi ovde na Floridi niti pijemo destilovanu vodu, za hranu imas izbor mozes i ne moras GMO, a vazduh ni jednom nisam primetio da je zagadjen itd...Molim te prestani da generalizujes stvari i nameces svima ono sto si ti zamislio u svojoj glavi jer nije tako. Sve je do tebe, imas izbor sta da jedes, sta da pijes itd...Ne razumem zasto se toliko trudis da nametnes ovde svima svoju volju i da ih odvratis od Amerike. Evo ja Vam ljudi kazem da je kod mene totalno drugaciji primer, a zivim isto u americi kao i gdin koji pljuje po svemu. Opet cu da ponovim, dodjite, probajte, uvek se mozete vratiti kuci. Puno pozdrava iz Majamija.
Izvkli su me ove godine.... planiram da idem u Majami. Kako se snaci oko stana na samom pocetku? Moze li se neki posao naci preko interneta, pa da me tamo ceka, i jesu li nase diplome priznate tamo?
Kave su sanse da jedan profesor engleskog sa nasih prostora dobije posao u nekoj skoli (osnovna, srednja)?
Reply With Quote
  #298  
Staro 05.08.2020, 23:07
damagon damagon je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2017
US lokacija: Maryland
YU lokacija: Nis Serbia
Poruke: 361
Nepromenjeno

mozes se uclaniti u fb grupu : MIAMI SERBS - Srbi Majamija

Stalno sam vidjao da pojedini izbacuju da izdaju stan/ traze cimera
__________________
DV lottery
2018 Class
First time applicant
Reply With Quote
  #299  
Staro 07.08.2020, 00:52
damagon damagon je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2017
US lokacija: Maryland
YU lokacija: Nis Serbia
Poruke: 361
Nepromenjeno

da se vratimo na temu sta nam se dopada a sta ne...

Meni iskreno malo smeta sto ne radim posao za koji sam se skolovao. Ja sam po struci diplomirani ekonomista, a radim posao koji nema veze sa ekonomijom

Doduse posto imam tek 24 godine nije mi problem da radim bilo koji maltene studentski posao, takodje dosta sam odugovlacio sa odlaskom u ameriku, jer sam imao zdravstvene probleme pa sam kroz ceo proces viziranja prolazio 2x , otisao na mesec dana da zavrsim dokumenta, pa sam bio 6 meseci prosle godine i tek sad u doba korone sam resio da ostanem za stalno

Svidja mi se sto dobrim radom mozes napredovati radeci bilo koji posao, mozes svakog meseca staviti nesto para sa strane, mogu sebi priustiti stvari koje ne bi mogao u Srbiji, tipa noviji Samsungov telefon, dobar PC/Laptop, dobar auto, mogu se dobro hraniti, tj bolje nego u Srbiji

Ne svidja mi se sledece:
* Nekako je moje iskustvo i iskustvo ljudi koje sam upoznao da mahom svi radimo poslove za koje nismo zavrsavali fakultete, uglavnom su i to poslovi koje amerikanci izbegavaju i slicno. Verujem i da ima puno nasih ljudi koji rade poslove u struci, ali verujem da velika vecina ne radi poslove u struci
* Ne dopada mi se tolika udaljenost od porodice i prijatelja. Kad pogledam ove nase ljude u Nemackoj sednu na avion i za 2h su u Srbiji....
* Neki nasi ljudi koji su ovde duze i koji su nekako finansijski stali na noge i na neki nacin se obezbedili tripuju da su gazde, ne zele da pomognu nas novopecene i slicno


Kada napravim paralelu

U Srbiji verovatno ne bi imao nikakav posao, sedeo bi kuci i trazio novac od roditelja, zgubidanio ceo dan i slicno. Dok ovde ko je vredan i spreman na rad 99% ce uvek imati posao ali iz mog iskustva ne posao u struci vec neki tipicni imigrantski posao koje amerikanci ne zele da rade....



Nadam se da ne mracim mnogo, samo sam izneo neke svoje stavove, iskustva. Mozda i previse kukam, ali ipak sam se odlucio da se oprobam ovde u narednom periodu pa kako bude...

Stay safe
__________________
DV lottery
2018 Class
First time applicant
Reply With Quote
  #300  
Staro 19.11.2020, 15:09
kdragan77's Avatar
kdragan77 kdragan77 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2015
US lokacija: Castle Rock Colorado
YU lokacija: Banja Luka
Poruke: 351
Pošalji Skype™ poruku korisniku kdragan77
Nepromenjeno

Nisam ni znao da ima ova tema , pronadjoh je čaprkajuci po forumu
Razumijem u potpunosti sve one koje vuce nostalgija i poslije te dvije godine boravka ovdje ( tako kažu strpi se dvije godine ) i da je ovo sasvim druga kultura i sasvim drugi svijet.
Ima dosta toga po meni sto je dobro u USA I to sto je lose.
Ajde prvo dobre strane
- Najbolju customer service na svijetu , svi titraju oko tebe da ostavis lovu
- Sistem postoji nema velike korupcije i da neko moze da gazi po tvojim pravima
-Sto se tice organizacije tu su na prvom mjestu ( kada počnu tim a,b,c pa onda zeleni,plavi ) i tu im skidam kapu
- Imaju merdevine pa se penji , prvih nekoliko stepenica budu teške ali penjes se i nije moguce da ostanes dugu na jedno ( jedino neka bolest ili tako nesto)
-Ako si zdrav I prav ovdje mozes raditi 24h ako hoces i imas volju ( min 15$ /h)
- Ako zapnes 10 godina ovdje mozes se penzionisati na Balkanu
- ovdje se ne osjeti da si imigrant , nema diskriminacije .
- Jako su složni, kada treba pomoć tu su
- Jako drze do privatnosti i postuju tuđu privatnost
- Velika mogućnost izbora u svakom pogledu ( potrošnje, poslova itd)
- Prirodne ljepote su im ocaravajuce, lagali su nas da to ima samo tamo kuci
- Ekološka osvjescenost
Lose strane
- Zdravstvo je katastrofa , ako nemaš osiguranje i nesto se tesko desi ( slomijes ruku ,operacija ,hitna) ti si sigurno ovdje bankrotirao( to su računi + 15k)
- Time is money , ovdje je sve biznis i stalno se leti za lovom ako hoces nesto da postignes
- Nemaju onu nasu balkansku toplu stranu, da te neko saslusa, da podrsku , motivaciju .
- Bolesni su za oružjem, to je njihovo pravo ali nikada stvarno pretjeruju
-Otudjenost od porodice , vecinom svi su raštrkani po Americi
- Kod njih nema zezancije čim dijete napuni 18 godina neka ide svojim putem i bori se. Nema mame i tate da kazu polako ima vremena
- u jednom danu mozes imati sve a za nekoliko dana mozes izgubiti sve . Sistem je takav da ako puno rizikujes i okliznes se to je tvoja i samo tvoja odgovornost. Crno- bela verzija nema nista izmedju
- Beskućnika imaju u svakom velikom gradu
- Kriminal je u tako reci svim većim gradovima. Iako sam protiv oružja to je jedino sto te moze spasiti dok ne bude kasno. Sama policija sugerise posjedovanje oružja, oni ne mogu biti tu za 10 min a sekunde su velike u takvim situacijama.
Ovo sam onako izbacio iz glave bez neke detaljne analize
__________________
[size="2"]DV-2015 - izvuceni
15.02.2016. - ZAGREB - ATLANTA- LEXINGTON KY
02.04.2018. Preseljenje u Denver Colorado
10.08.2021. Postali USA drzavljanini
UNION POSLOVI
BALKANS BAKERY
Reply With Quote
Odgovori

Tags
povratak

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Da li je neko otisao skroz sam? subman Vodič za emigrante 1 26.06.2017 09:15
Neko da mi posalje robu iz usa? lukadj Vaša strana 9 30.10.2015 14:37
Ako neko zna detox Vaša strana 13 26.10.2012 10:18
Drugi utisak - sta vam se ne dopada u USA? dreamerns Stare teme 115 25.01.2012 23:22
Ako neko zna veselina77 Stare teme 21 11.11.2009 17:30

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 16:12.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.