ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Retro > Stare teme

Stare teme Teme iz ostalih foruma koje su zastarele i zatvorene davnih dana.

 
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 07.03.2012, 00:31
aZZo's Avatar
aZZo aZZo je offline
Član
 
Datum prijave: 06.03.2012
Poruke: 3
Nepromenjeno Profesionalni vozači

Pozdrav forumaši. Evo jedno pitanje na koje nisam uspeo pronaći odgovor a prelistao sam dobar broj tema.
Želim da se prijavim na lutriju pa imam pitanje:
Naime, vidim da je dosta pitanja vezano za obrazovanje i treći stepen ss.
Ja imam završen takodje treći stepen elektrotehničke škole (električar),i trenutno sam u polaganju razlike za četvrti stepen (mašinski tehničar za kompjutersko konstruisanje).
E sad pored tog mog obrazovanja da napomenem da sam profesionalni vozač, i imam položene sve kategorije, i radno iskustvo na kamionu i autobusu 5 godina, razne sertifikate za prevoz robe.
Da li se to negde unosi u prijavi, tj da li da to unesem u prijavu, posto vidim da se vrsi neka kvalifikacija i neke zone.

[QUOTE]Vidi, po onim kvlaifikacijama, treba da imas zavrsenu srednju sklu od 4 razreda (total 12 godina skole) ILI da imas dvije godine od zadnjih 5 godina u zanimanju koje se kvalifikuje na ovoj njihovoj stranici, moras imati posao u Zoni 4 ili 5, i SVP range 7 ili vise.[/QUOTE]

Nemam radno iskustvo u struci ali imam u transportu.
Da li neko može da mi to pojasni/objasni.
Po tome imam:
Job Zone Two
SVP Range (4.0 to < 6.0)
a kada ukucam za struku (električar) imam
Job Zone Three
SVP Range (6.0 to < 7.0)
s tim da napomenem da mi je to zanimanje električar III SS.
sa polaganjem 4. stepena trebao bih biti mašinski tehničar.

kako se radi to rangiranje kada imate dva ili više zanimanja? Da li se uzima jedno u obzir, i koje? Ili se sve gleda?
Ili je samo dovoljno ispuniti jedan od ta dva uslova:
1.treba da imas zavrsenu srednju sklu od 4 razreda (total 12 godina skole)
2.moras imati posao u Zoni 4 ili 5, i SVP range 7 ili vise

Hvala svima.
  #2  
Staro 07.03.2012, 01:52
noki noki je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.07.2010
YU lokacija: Zemun, Srbija
Poruke: 365
Nepromenjeno

Ja mozda uopste nisam kompetentna da odgovorim na ovo pitanje,ali moram da kazem da barem ovde u Nju Dzersi-ju,prvo treba da polozis za njihovu vozacku dozvolu,i to ako hoces da vozis manja vozila:kola,kamion sanducar,kombi i sl.,treba da imas basic driver license klasa D,za da vozis vece,t.e velike kamione,slepere i sl(plus zavisi sta prevozis,pa ce da ti treba i HAZMAT)ti treba CDL vozacka dozvola,a za nju treba da platis casove voznje koji kostaju ne manje nego 2-3000 dolara,pa tek onda da odes na polaganje.Pritom kad otidjes na intervju odma te pitaju koliko dugo vozis ovde u Americi.Mog supruga su pozvali na intervju 8-9 meseci posle naseg dolaska u Ameriku,u FedeX(postanski prevoz),ali kad su culi da smo u Americi samo toliko vremena,odma su ga odbili sa razlogom da treba da ima vece iskustvo ovde u Americi.Sad trenutno radi kao vozac za medicinski transport,vozi ambulantno vozilo,ali i za to je polozio 2 dodatna kursa 250 i 185 dolara svaki da bi ga primili u sluzbu.I da jos nesto,ako planiras da radis kao vozac,na vreme uzmi medjunarodnu vozacku dozvolu posto,ukoliko nemas takvo nesto ima da te racunaju kao first time driver,pa ces morati sve od pocetka da polazes,i kad polozis ima da ti daju privremenu vozacku dozvolu(vazi 1 godinu),pa tek onda pravu,a ovde ti niko ne bi dao poso' vozaca sa probnom vozackom dozvolom.Ukoliko imas medjunarodnu vozacku dozvolu treba da polozis samo pismeni test,a ne i voznju(tako je samo za obicnu vozacku dozvolu klasa D)dok za kamion jos uvek treba da polozis CDL.
Ako neko zna vise o ovome neka napise svoje misljenje:;D:
  #3  
Staro 07.03.2012, 11:17
jovke jovke je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 02.05.2011
Poruke: 334
Nepromenjeno

Moras ispuniti jedan od ta dva uslova, ne moras oba uslova.
Sa trogodisnjom skolom ne ispunjavas uslove za ucesce na lutriji, a zavrsena vanredno cetvrta godina ne prolazi. Tako je bilo do sada na forumu iz iskustva drugih. Uvijek postoje izuzeci ali to ti niko ne moze garantovati da li ces proci dok ne dodjes na sam razgovor u ambasadu i od utiska samih sluzbenika tamo.
Za odlazak na drugi uslov kroz radno iskustvo treba da provjeris u kojoj zoni su tvoja radna iskustva koje mozes dokazati. Ako nisu u zoni poslova koji prolaze dzaba i da si cijeli zivot ekspert za ta zanimanja i poslove.
U prijavi mozes upisati samo svoje licne podatke a ne i o tome sta si radio u zivotu i koliko si ambiciozan, sposoban i slicno. Malo je surova ova prica sa ucescem na lutriji. Samo ucesce zahtjeva striktne uslove i ne znaci da ti dobro radno i zivotno iskustvo mogu pomoci prilikom uslova za ucesce. Ta iskustva ti mogu pomoci kad odes u USA za zivot tamo ali do tada ipak treba ispuniti uslove za ucesce i biti izvucen.
  #4  
Staro 07.03.2012, 15:59
aZZo's Avatar
aZZo aZZo je offline
Član
 
Datum prijave: 06.03.2012
Poruke: 3
Nepromenjeno

[B]@noki[/B]
To sam proverio, da treba mi CDL vozačka dozvola (drugar vozi kamion tamo pa me je uputio). ostalo sam proverio na [U]dmv.org[/U] (IL state) šta mi je sve potrebno i koliko košta. On nije nikad vozio kamion,pa je upisao školu, ali takodje kaže da škola nije obavezna ako znaš da voziš. Koliko sam skontao, to su časovi obuke.
E sad još jedno pitanje u ovoj oblasti transporta.
Da li je moguće doneti sertifikate koje izdaju ovde u SRB, kao npr ADR (opasne materije) i priložiti uz biografiju kada se traži posao? Da li je to potrebno prevesti i overiti ili mogu mačku da kačim o rep?

[B]@jovke[/B]
Pročitao sam na forumu da je to prolazilo, III + IV vanredno. Pročešljaću još par tema. Inače polažem već polažem razliku predmeta jer sam hteo upisati dalje školovanje, dok je ovo sa Amerikom i lutrijom ispalo slučajno.

Hvala svima.

PS da li ima neki Trucker da me malo uputi u firme u USA?
  #5  
Staro 07.03.2012, 20:09
highvoltage84 highvoltage84 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 10.10.2010
US lokacija: Indiana,Franklin-Greenwood
YU lokacija: Leskovac,Srbija
Poruke: 124
Pošalji Skype™ poruku korisniku highvoltage84
Nepromenjeno

Ne znam koliko ću ti pomoći za sada,ali moj zet vozi kamion tamo svoj, već dugo vremena i zadovoljan je u svakom slučaju jedino što slabije provodi vreme kući i sa porodicom,a i pošto je on firma za sebe(vozi kako on privatno se nagodi) plaća sam sebi zdravstveno,hoće i mene da uvede u taj posao ali ti nisam ja za to :D,u Srbiji sam polagao 5 puta i nisam položio :DDD,reko valjda ću tamo da razbijem maler i barem za kola da položim,a za kamion bi položio njeknje,sa one 2 prikolice ne bi ga uterao u garažu ili parking 3 dana :DD...ja Bože zdravlja polećem 20.marta(za koji dan) pa ću ga sve lepo ispitati i ispisati.
__________________
1. prijava oktobra...tamo nekog 2010.
2. 01.05.2011. nisam izvučen
3. 15.07.2011. izvučen case no. EU2012000081xx
4. 10.10.2011. završeni lekarski pregledi
5. 12.10.2011. intervju
6. 13.10.2011. vize u pasošima
7. 20.03.2012. Adios amigos
  #6  
Staro 08.03.2012, 11:02
cvale's Avatar
cvale cvale je offline
Drug član
 
Datum prijave: 20.08.2010
US lokacija: Da ne ureknem :D
YU lokacija: Bijeljina, RS, BiH
Poruke: 60
Nepromenjeno

[COLOR="DarkOrange"]"PS da li ima neki Trucker da me malo uputi u firme u USA?"[/COLOR]
Prijatelju nisam vozac ali sam se malo zanimao oko te tematike i na ovom forumu ,[url]http://www.thetruckersreport.com[/url] , mozes naci interesantnih informacija o svemu.

Koliko se secam Dragonn je kamiondjija i evo ti njegove teme [url]http://www.zelenalutrija.com/forum/search.php?searchid=194632[/url]
__________________
DV 2012-HAS NOT BEEN SELECTED
DV 2013-HAS NOT BEEN SELECTED
DV 2014 SELECTED
10.05.2013. poslata koverta u Kentucky
22.05.2013. koverta stigla u Kentucky
15.11.2013 ljekarski pregled
06.12.2013. intervju obavljen
10.12.2013. POZELENILI !!!!!!!!!
  #7  
Staro 09.03.2012, 00:57
noki noki je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.07.2010
YU lokacija: Zemun, Srbija
Poruke: 365
Nepromenjeno

[QUOTE=highvoltage84;27469]Ne znam koliko ću ti pomoći za sada,ali moj zet vozi kamion tamo svoj, već dugo vremena i zadovoljan je u svakom slučaju jedino što slabije provodi vreme kući i sa porodicom,a i pošto je on firma za sebe(vozi kako on privatno se nagodi) plaća sam sebi zdravstveno,hoće i mene da uvede u taj posao ali ti nisam ja za to :D,u Srbiji sam polagao 5 puta i nisam položio :DDD,reko valjda ću tamo da razbijem maler i barem za kola da položim,a za kamion bi položio njeknje,sa one 2 prikolice ne bi ga uterao u garažu ili parking 3 dana :DD...ja Bože zdravlja polećem 20.marta(za koji dan) pa ću ga sve lepo ispitati i ispisati.[/QUOTE]

Jaooj,ma ne treba to tebi kamion,ali kola ce svakako da ti trebaju,moj muz je odma uzeo americku dozvolu,i posle tri nedelje u Americi smo kupili i prva kola.Ja sam pesacila 5,5 milja(citaj 9 km) svaki dan sa posla kuci,leto,jesen,zima.Pa sam odlucila da prvi put u zivotu posle 35 godina polozim i vozim.Posto mi je to bila prva vozacka u zivotu,polozila sam test iz prve,ali sam morala da cekam 3 meseca da bi stekla pravo da polazem voznju,pre neki dan sam otisla i polozila iz prve ,i evo vec nedelju dana ja vozim mog muza na njegovo radno mesto,pa ja na poso',i posle opet njega uzimam,zdravlje za neki mesec cemo kupiti i jos jedna kola.Da ti kazem pravo iako je ovde krcato saobracajem,i treba otvoriti sve cetvoro,osecam se preporodjeno jer ovde sto bi rekla moja mama u wc nemozes bez kola:;D:
  #8  
Staro 09.03.2012, 12:21
aZZo's Avatar
aZZo aZZo je offline
Član
 
Datum prijave: 06.03.2012
Poruke: 3
Nepromenjeno

[QUOTE=noki;27462]I da jos nesto,ako planiras da radis kao vozac,na vreme uzmi medjunarodnu vozacku dozvolu posto,ukoliko nemas takvo nesto ima da te racunaju kao first time driver,pa ces morati sve od pocetka da polazes,i kad polozis ima da ti daju privremenu vozacku dozvolu(vazi 1 godinu),pa tek onda pravu,a ovde ti niko ne bi dao poso' vozaca sa probnom vozackom dozvolom.Ukoliko imas medjunarodnu vozacku dozvolu treba da polozis samo pismeni test,a ne i voznju(tako je samo za obicnu vozacku dozvolu klasa D)dok za kamion jos uvek treba da polozis CDL.
Ako neko zna vise o ovome neka napise svoje misljenje:;D:[/QUOTE]

Medjunardona vozačka se lako vadi. Platiš 2000 u AMSSu (bar sam zadnju toliko platio) i dobiješ je za 10 min.Od nedavno SRB ima nove vozačke dozvole koje ispunjavaju standarde EU, možda i USA i drugih zemalja jer je uvela novo kategorisanje vozila A1,B1,B2,C1 itd. Možda sada ne treba uzimati medjunarodnu. Isto sam tako pročitao, vezano za medjun.voz. da se sa njom može voziti mesec dana u USA a posle se mora vaditi njihova.
Sad me najviše muči to školovanje i da li ispunjavam zahteve. Ali videćemo....daleko je nova prijava.
  #9  
Staro 10.03.2012, 22:01
noki noki je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.07.2010
YU lokacija: Zemun, Srbija
Poruke: 365
Nepromenjeno

Stvarno je tako cak i sa medjunarodnom vozackom mozes da vozis samo jedan mesec ovde.Ali razlika je u tome sto ako ne doneses medjunarodnu teracete da polazes izpocetka i test i voznju,a ako imas medjunarodnu odes u MVC samo polozis test i uzmes vozacku dozvolu za 10 minuta.
  #10  
Staro 11.03.2012, 10:30
highvoltage84 highvoltage84 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 10.10.2010
US lokacija: Indiana,Franklin-Greenwood
YU lokacija: Leskovac,Srbija
Poruke: 124
Pošalji Skype™ poruku korisniku highvoltage84
Nepromenjeno

[QUOTE=noki;27500]Jaooj,ma ne treba to tebi kamion,ali kola ce svakako da ti trebaju,moj muz je odma uzeo americku dozvolu,i posle tri nedelje u Americi smo kupili i prva kola.Ja sam pesacila 5,5 milja(citaj 9 km) svaki dan sa posla kuci,leto,jesen,zima.Pa sam odlucila da prvi put u zivotu posle 35 godina polozim i vozim.Posto mi je to bila prva vozacka u zivotu,polozila sam test iz prve,ali sam morala da cekam 3 meseca da bi stekla pravo da polazem voznju,pre neki dan sam otisla i polozila iz prve ,i evo vec nedelju dana ja vozim mog muza na njegovo radno mesto,pa ja na poso',i posle opet njega uzimam,zdravlje za neki mesec cemo kupiti i jos jedna kola.Da ti kazem pravo iako je ovde krcato saobracajem,i treba otvoriti sve cetvoro,osecam se preporodjeno jer ovde sto bi rekla moja mama u wc nemozes bez kola:;D:[/QUOTE]

Znam da mi ne treba,a i ne razmisljam o tome uopste,nego sam samo reko da ne mogu za kola da polozim a kamo li pa za kamion,mada vec kad vidim i cujem kakvi sve poloze pa valjda cu i ja. :D
__________________
1. prijava oktobra...tamo nekog 2010.
2. 01.05.2011. nisam izvučen
3. 15.07.2011. izvučen case no. EU2012000081xx
4. 10.10.2011. završeni lekarski pregledi
5. 12.10.2011. intervju
6. 13.10.2011. vize u pasošima
7. 20.03.2012. Adios amigos
 

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Isključeno
Smajliji: Isključeno
[IMG] kod je Isključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Profesionalni vojnik Vojske Srbije NinaLjuba Stare teme 17 21.09.2011 19:30
Ja, vozač srdjevic Lutrija (zelena, ne Srbije) 0 27.06.2005 21:12

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 17:34.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.