ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #11  
Staro 04.08.2013, 01:47
MIKI VELIKI MIKI VELIKI je offline
Član
 
Datum prijave: 29.06.2013
Poruke: 24
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Aristotel Prikaz poruke
MIKI VELIKI, u kom smislu izucio skolu u americi?!? Sta tamo se ne placa prevoz, neprijavljeni su svi radnici i plata se dobija jednom u 3-4 meseca? Daj nekad neki argument za to tvoje spamovanje svih tema?
docices pa ces videti i sam
radnici se ne prijavljuju u pojedinim industrijama uopste (gradjevina,"hospitaity" retail,transportation ,"home renovation" itd su ti glavne za takav "odnos ")- radio sam na milion mesta po americi za ovih 14 godina i mogu ti reci da sam na 99% bio jedini sa nekom vrstom radne vize medju desetinama zaposlenih(na poslednjem poslu koji sam imao pre nego sto sam otvorio sopstvenu firmu je kompletan menadzment bio ilegalno u us -toliko o tome)

"placani prevoz" -hm mozda senatori to imaju ako si mislio na markice za prevoz itd
a plata ti je posebna prica -kazem docices pa ces videti
kao sto rekoh taj tvoj gazda je naucio tako da tretira radnike tamo ("preko bare")nije se rodio sa tim "talentom" to sigurno
u americi ti je radna snaga potrosna i ima je na tone narocito sada u krizi -ima uvek neko ko ce da radi bolje i jeftinije a ako i nema ima po milioni mexosa koji ce da rade za skoro za dz
Reply With Quote
  #12  
Staro 04.08.2013, 02:11
Aristotel Aristotel je offline
Drug član
 
Datum prijave: 09.07.2012
YU lokacija: Beograd
Poruke: 56
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik MIKI VELIKI Prikaz poruke
docices pa ces videti i sam
radnici se ne prijavljuju u pojedinim industrijama uopste (gradjevina,"hospitaity" retail,transportation ,"home renovation" itd su ti glavne za takav "odnos ")- radio sam na milion mesta po americi za ovih 14 godina i mogu ti reci da sam na 99% bio jedini sa nekom vrstom radne vize medju desetinama zaposlenih(na poslednjem poslu koji sam imao pre nego sto sam otvorio sopstvenu firmu je kompletan menadzment bio ilegalno u us -toliko o tome)

"placani prevoz" -hm mozda senatori to imaju ako si mislio na markice za prevoz itd
a plata ti je posebna prica -kazem docices pa ces videti
kao sto rekoh taj tvoj gazda je naucio tako da tretira radnike tamo ("preko bare")nije se rodio sa tim "talentom" to sigurno
u americi ti je radna snaga potrosna i ima je na tone narocito sada u krizi -ima uvek neko ko ce da radi bolje i jeftinije a ako i nema ima po milioni mexosa koji ce da rade za skoro za dz
Rođace moj daleki.. A da je tebe pitam nesto? Sto se ti ne vratis u srbiju ako ti je toliko loše! Sto nas koji pokusavam da odemo odavde sputavas i solis pamet? Kako god tamo da je sigurno ne stoji oštampano na papiru "ko dodje da trazi platu dobija radnu knjizicu odmah" Nemoj te price druze vidim ja mnogo si ti prosao al nekako ostao taj menatlitet u tebi, kuknjava... svi su ti lopovi i svi ti krivi....
Reply With Quote
  #13  
Staro 04.08.2013, 13:47
MIKI VELIKI MIKI VELIKI je offline
Član
 
Datum prijave: 29.06.2013
Poruke: 24
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Aristotel Prikaz poruke
Rođace moj daleki.. A da je tebe pitam nesto? Sto se ti ne vratis u srbiju ako ti je toliko loše! Sto nas koji pokusavam da odemo odavde sputavas i solis pamet? Kako god tamo da je sigurno ne stoji oštampano na papiru "ko dodje da trazi platu dobija radnu knjizicu odmah" Nemoj te price druze vidim ja mnogo si ti prosao al nekako ostao taj menatlitet u tebi, kuknjava... svi su ti lopovi i svi ti krivi....
naprotiv !
ja ti kazem dodji ali pametno i oprezno
nemoj mnogo da se nadas da dolazis u neznam ni ja kakvu zemlju gde vlada neznam kakav red rad i postenje jer ces u prvo vremena imati kontakt samo sa ljudima koji su tu dosli iz jednog prostog razloga - da naprave pare i ti ih uopste neinteresujes niti ce razumeti tvoje probleme jer dolazis iz evrope i belac a s obzirom da su (vecina )dosli iz izuzetno surovih prilika -juzne amerike 99%(na primer spavali sa kozama u istoj prostoriji+ 9 clanova familije kao moj bivsi menadzer iz tgif u svom rodnom hondurasu tako ce te i tretirati jer za bolje neznaju )
nema tu kuknjave -taj luksuz sebi nesmes da dozvolis ,niko meni nije kriv niti su to lopovi (ovo neznam gde si izvukao iz mojih postova al ajd sad)
sto se tice skole
ja sad to isto primenjujem sto sam naucio i izucio od toga svega u americi
kod mene ko sad trazi povisicu recimo" leti" samo tako a i volim da im odbijam od plate ako mi zagube alat ili potrose vise goriva
- da nebude zabune ako ovo neradim bankrotirao bi za mesec dana jer ljudi koji rade za mene (ekvador,mexico itd) ce to shvatiti kao da sam "bendejo" i krali bi me na svakom koraku...
Reply With Quote
  #14  
Staro 04.08.2013, 22:23
Aristotel Aristotel je offline
Drug član
 
Datum prijave: 09.07.2012
YU lokacija: Beograd
Poruke: 56
Nepromenjeno

Stani bre o cemu ti pirčaš?


Jel mozes ti na napravis razliku između POVIŠICE I PLATE?????

Sta trabunjas? Ja kazem ovde ljud rade po 4-5 meseci bez plate i nesemju da je traze????

A ti pricas o povisicu??? Ja o tome kao pare koje dodju za platu budu potrošne na kockarnici? A ti pricas o tome kako kad neko napravi stetu bude kaznjen i ti to poredis rođače moj daleki??? Ja ne očekujem luksuz vec da imam leba da jedem bogtejebo.... ti mi prodaješ muda za bubrege... kakva povišici ti pricas... radim do 1am! Ovde zakonom je regulisano da poslodavac mora da placa prevoz a mi nemo pavo na odmor vec je neplacen!!!!!! E neplacen odmor od 7 dana ! koji je takodje zakonom regulisan i ti solis mi pamet kako i ako nadjem nacin da dobijem posao tamo to ce biti isto sranje.... Mi radili za novu godinu, bozić i uskrs, subotu i nedelju.... Nemamo klimu na poslu i 10 komijutera u 15 kvadrata i 10 ljudi nemamo prozor na kancalariji.... A a i neces da odgovoris STO SE NE VRATIS U SRBIJU AKO JE TAMO TOLIKO LOŠE KO ŠTO PRICAŠ? i nas odgovaraš?
Reply With Quote
  #15  
Staro 05.08.2013, 02:43
Bockyman's Avatar
Bockyman Bockyman je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 11.10.2009
US lokacija: Палатајн, Илиноис (Palatine, IL)
YU lokacija: Лесковац
Poruke: 289
Pošalji Skype™ poruku korisniku Bockyman
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik aristotel Prikaz poruke
stani bre o cemu ti pirčaš?


Jel mozes ti na napravis razliku između povišice i plate?????

Sta trabunjas? Ja kazem ovde ljud rade po 4-5 meseci bez plate i nesemju da je traze????

A ti pricas o povisicu??? Ja o tome kao pare koje dodju za platu budu potrošne na kockarnici? A ti pricas o tome kako kad neko napravi stetu bude kaznjen i ti to poredis rođače moj daleki??? Ja ne očekujem luksuz vec da imam leba da jedem bogtejebo.... Ti mi prodaješ muda za bubrege... Kakva povišici ti pricas... Radim do 1am! Ovde zakonom je regulisano da poslodavac mora da placa prevoz a mi nemo pavo na odmor vec je neplacen!!!!!! E neplacen odmor od 7 dana ! Koji je takodje zakonom regulisan i ti solis mi pamet kako i ako nadjem nacin da dobijem posao tamo to ce biti isto sranje.... Mi radili za novu godinu, bozić i uskrs, subotu i nedelju.... Nemamo klimu na poslu i 10 komijutera u 15 kvadrata i 10 ljudi nemamo prozor na kancalariji.... A a i neces da odgovoris sto se ne vratis u srbiju ako je tamo toliko loše ko što pricaš? I nas odgovaraš?
мислим да човек хоће да каже да ни овде није мед и млеко, да је углавном као и свугде, ко се како снађе... није свима у србији лоше, као што није свима у америци добро... наравно, овде су веће шансе за неки нормалнији живот...
али, ти на пример некако живиш у србији месецима без плате, овде је то скоро немогуће, ако немаш неку уштеђевину, или те неко не издржава (жена, на пример, која ради...).
у радњи у којој сам радио, када сам се распитивао о одмору (нисам хтео да идем на одмор, само сам се распитивао), речено ми је да могу да одем на пример на недељу дана, када нема много гужве, тј. посла, неплаћено наравно....
што не значи да неко на неком добром послу нема плаћене све могуће бенефиције...
__________________
Од 23.септембра 2011. у граду Чикагу!
Reply With Quote
  #16  
Staro 05.08.2013, 09:27
Emiiuki Emiiuki je offline
Drug član
 
Datum prijave: 25.10.2012
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 85
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Aristotel Prikaz poruke
Stani bre o cemu ti pirčaš?


Jel mozes ti na napravis razliku između POVIŠICE I PLATE?????

Sta trabunjas? Ja kazem ovde ljud rade po 4-5 meseci bez plate i nesemju da je traze????

A ti pricas o povisicu??? Ja o tome kao pare koje dodju za platu budu potrošne na kockarnici? A ti pricas o tome kako kad neko napravi stetu bude kaznjen i ti to poredis rođače moj daleki??? Ja ne očekujem luksuz vec da imam leba da jedem bogtejebo.... ti mi prodaješ muda za bubrege... kakva povišici ti pricas... radim do 1am! Ovde zakonom je regulisano da poslodavac mora da placa prevoz a mi nemo pavo na odmor vec je neplacen!!!!!! E neplacen odmor od 7 dana ! koji je takodje zakonom regulisan i ti solis mi pamet kako i ako nadjem nacin da dobijem posao tamo to ce biti isto sranje.... Mi radili za novu godinu, bozić i uskrs, subotu i nedelju.... Nemamo klimu na poslu i 10 komijutera u 15 kvadrata i 10 ljudi nemamo prozor na kancalariji.... A a i neces da odgovoris STO SE NE VRATIS U SRBIJU AKO JE TAMO TOLIKO LOŠE KO ŠTO PRICAŠ? i nas odgovaraš?
Čoveče, smiri malo strasti, vidiš da ljudi samo hoće da te dobronamerno posavetuju. Sudeći po tvojim postovima imam utisak da misliš da te tamo čeka crveni tepih i teku med i mleko. Kao što ti pitaš što se ne vrate u Srbiju, takose nameće i pitanje zbog čega ti radiš a ne smeš da pitaš za platu.
A na topli obrok, novac za prevoz, regres i slične stvari iz Titovog doba zaboravi...
Reply With Quote
  #17  
Staro 05.08.2013, 18:20
Aristotel Aristotel je offline
Drug član
 
Datum prijave: 09.07.2012
YU lokacija: Beograd
Poruke: 56
Nepromenjeno

Ja samo ocekujem platu, a inace taj lik samo minira i spamuje tudje teme.... I pravi se mnogo pametan. Jesam se malo iznervirao al ne moš sa nekima drugacije. Nisam ja rekao da me ceka med i mleko al kontam da vi koji tamo radite sigurno ne radite za džabe...
Reply With Quote
  #18  
Staro 05.08.2013, 21:51
zvercica's Avatar
zvercica zvercica je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.08.2009
US lokacija: Seattle od 04.09
YU lokacija: Beograd
Poruke: 306
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik MIKI VELIKI Prikaz poruke
naprotiv !
ja sad to isto primenjujem sto sam naucio i izucio od toga svega u americi
kod mene ko sad trazi povisicu recimo" leti" samo tako a i volim da im odbijam od plate ako mi zagube alat ili potrose vise goriva
- da nebude zabune ako ovo neradim bankrotirao bi za mesec dana jer ljudi koji rade za mene (ekvador,mexico itd) ce to shvatiti kao da sam "bendejo" i krali bi me na svakom koraku...
Ne verujem šta pročitah, znači izrabljuješ ljude i još javno pričaš o tome, kao da se hvališ ?????
__________________
DV2011 - Ništa
DV2012 - Ništa
DV2013 - Pogodak 20xxx
04.04. - Intervju
29.04 - Dopuna dokumenata
10.05 - Pozeleneli skroz naskroz
04.09 - Departure day
Reply With Quote
  #19  
Staro 09.08.2013, 21:59
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

Ja npr imam i topli obrok i placen prevoz i sve te cirkuse koje pominjete da ovde ne postoje + stvari o kojima ljudi u titovim vremenima ljudi nisu mogli ni da sanjaju (npr fleksibilno radno vreme). Sve zavisi za koga radis i sta radis. Ne moras biti senator drzave da bi dobio markicu za prevoz. Uglavnom velike kompanije imaju daleko bolje beneficije od malih, jer im se isplati. Nisu sve kompanije iste. Slazem se da ima ljudi kojima je u Srbiji dobro i kojima je ovde lose. Ono sto je po meni razlika je sto ovde covek stvarno ima ka cemu da tezi i da se nada. Ovde covek moze da uspe bez da se bavi kriminalom (pod kriminalom podrazumevam vecinu stvari za koje nasi ljudi kazu "snasao se"). Ovde covek moze da radi za druge i da lepo zivi. Odredjena kategorija poslova za koje se ne zahteva neko iskustvo ili zanat nije dobro placena i na tim poslovima se ne zivi dobro ni ovde ni u Srbiji. Tacnije, za neke od tih poslova mislim da je bolje tamo. No, u pocetku covek radi sta moze i sta nadje dok se malko ne snadje. Ali u tome i treba da bude cilj....da se napreduje. Ja mozda malko ruzicasto vidjenje imam, ali posto ima mnogo mracnog na ovoj temi, mislim da malko ruzicastog nije na odmet :-) Zapamtimo da u ovoj drzavi ima i prosjaka i beskucnika, ali i milionera koji su svoje bogatstvo stekli legalno u toku svog zivota. Jednostavno, nakon ovoliko godina moje vidjenje ove zemlje je: "sve je moguce". Za razliku od Srbije koju i kada posetim i dalje vidim neku kolotecinu iz koje taj narod nikako da se izvuce...i pitanje je da li ce se ikada izvuci.
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
Reply With Quote
  #20  
Staro 09.08.2013, 23:34
Homer Simpson's Avatar
Homer Simpson Homer Simpson je offline
Drug član
 
Datum prijave: 19.10.2012
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 69
Nepromenjeno

Mozda bi vi sa malo duzim stazom tamo preko mogli da napravite neku temu o tome sta vam se ne svidja (ili eventualno pros & cons) u USA ?
Obicno ljudi pisu cim stignu tamo, pa onako na prvu loptu, dok su jos u soku, a nema bas utisaka nakon 2-3-5-10 godina, posle nekog perioda navikavanja...
__________________
DV2014 - HAS NOT BEEN SELECTED
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Slanje poste iz Srbije u Ameriku dreamerns Vaša strana 16 23.04.2019 04:51
Pronalaženje prvog posla u Americi stizeljeto Vodič za emigrante 492 25.03.2019 13:34
Zivot u Emigraciji i Pronalazenje Poslova - Perspektive milan78 Stare teme 61 07.02.2012 01:59
Profesionalni vojnik Vojske Srbije NinaLjuba Stare teme 17 21.09.2011 19:30
Prebacivanje novca iz Srbije za USA dmi Vaša strana 2 17.11.2009 14:28

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 00:54.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.