ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #131  
Staro 12.09.2013, 08:06
Markoo Markoo je offline
Proteran
 
Datum prijave: 26.08.2011
YU lokacija: Srbija
Poruke: 35
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik kaneolopa Prikaz poruke
Obozavam te stereotipe gde su svi americki sistemi sisali vesla, i da su Srbi bogom dani da to preveslaju sve.... Kriminalac je kriminalac - samo sto u Srbiji vole to da zovu "Snasao se"

Ajde pokusaj voditi firmu ovde a da nisi leglan..... Ja molim da se javi neko kome je to poslo za rukom.... Sigurno postoji, ali se verovatno nije zavrsilo kao happy end. Razlika je izuzetna- ovde se firma kao i licna karta vade/otvaraju za 20-ak minuta. U Srbiji svi znamo da moras i uzorak krvi i stolice - da ostavis.
Vec nekoliko godina sam na ovom forumu i bez ljutnje ali samo prosipas pamet.Ja znam coveka koji je 15 godina u Americi na crno,ima svoju firmu i sada nesto budzi za papire,naravno nije rekao o cemu se radi.Decko iz Crne gore je otisao ima 5godina,radi sasvim normalno i on je na crno,prema tome saznaj sve pa pricaj.Ako budemo cekali zelenu kartu mozda ne odemo nikada,a sitne duse i kompleksi koji su otisli iz nekih zabiti u Srbiji pa sada postali Amerikanci ce glumiti stalez.Svako ko ode i snadje se da ostane svaka cast,jedan je zivot prema tome treba ga znati ziveti.
Reply With Quote
  #132  
Staro 12.09.2013, 12:22
free's Avatar
free free je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 07.09.2011
US lokacija: Schaumburg, IL
YU lokacija: Beograd
Poruke: 126
Pošalji Skype™ poruku korisniku free
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Markoo Prikaz poruke
Vec nekoliko godina sam na ovom forumu i bez ljutnje ali samo prosipas pamet.Ja znam coveka koji je 15 godina u Americi na crno,ima svoju firmu i sada nesto budzi za papire,naravno nije rekao o cemu se radi.Decko iz Crne gore je otisao ima 5godina,radi sasvim normalno i on je na crno,prema tome saznaj sve pa pricaj.Ako budemo cekali zelenu kartu mozda ne odemo nikada,a sitne duse i kompleksi koji su otisli iz nekih zabiti u Srbiji pa sada postali Amerikanci ce glumiti stalez.Svako ko ode i snadje se da ostane svaka cast,jedan je zivot prema tome treba ga znati ziveti.
Vidi to sto je neko otisao na crno i ima firmu nije poenta ove price, jer dok god placa porez niko ga nece dirati, ali cim prvi put pocne nesto da pametuje da neplati neku dazbinu,ratu, racun e tada navlaci losu karmu na sebe. I ja znam gomilu ljudi koji su u US na crno i maju i firme i uspeli su da se snadju odlicno, ali su mi svi zavideli na dobijenoj gc, svi su bili u fazunu "niste svesni sta ste dobili, ustedeli ste po 25k $ po osobi ako ne i vise, dali vi znate u kojoj ste prednosti sto imate gc". Jedan lik mi je iskreno rekao "blago tebi nisi sveta sta si dobio, ja ga pitam sto, a on meni prijatelju nemoras da se okreces non stop iza sebe i da mislis dali ce te imigraciona savatati iza sledeceg coska, jer nezas kome si se zamerio i ko hoce da ti napakuje tako nesto". Znaci gc ti daje dusevni mir i slobodu koju ljudi na crno nikada nece imati, a isto tako mozes da zivis na crno ali imas ogromnu obavezu da postujes pravila da te nebi posle maler bio
__________________
U Americi od 21.10.2013
Reply With Quote
  #133  
Staro 12.09.2013, 17:02
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Markoo Prikaz poruke
Vec nekoliko godina sam na ovom forumu i bez ljutnje ali samo prosipas pamet.Ja znam coveka koji je 15 godina u Americi na crno,ima svoju firmu i sada nesto budzi za papire,naravno nije rekao o cemu se radi.Decko iz Crne gore je otisao ima 5godina,radi sasvim normalno i on je na crno,prema tome saznaj sve pa pricaj.Ako budemo cekali zelenu kartu mozda ne odemo nikada,a sitne duse i kompleksi koji su otisli iz nekih zabiti u Srbiji pa sada postali Amerikanci ce glumiti stalez.Svako ko ode i snadje se da ostane svaka cast,jedan je zivot prema tome treba ga znati ziveti.
Zato si ti dosao sa svojih 30 postova da nam "otvoris oci". Daleko od toga da nema slucajeva koji nisu nesto "zbudzili" i pronasli rupu u zakonu. Ko sto je vec neko pomenuo, dok god placas uredno porez verovatno te nece dirati....dok ti konkurencija ne posalje imigraciono na vrata. Zaposljavanje radnika na crno jeste krivicno delo.
Ovaj forum se bavi zelenom lutrijom i legalnim nacinima dolaska u US (studiranje, radna viza i sl). Pisanje o varijantama dolaska ovde na crno, otvaranje firme na crno ili bilo koji vid krsenja zakona nece biti tolerisan.
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
Reply With Quote
  #134  
Staro 12.09.2013, 17:04
Markoo Markoo je offline
Proteran
 
Datum prijave: 26.08.2011
YU lokacija: Srbija
Poruke: 35
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik free Prikaz poruke
Vidi to sto je neko otisao na crno i ima firmu nije poenta ove price, jer dok god placa porez niko ga nece dirati, ali cim prvi put pocne nesto da pametuje da neplati neku dazbinu,ratu, racun e tada navlaci losu karmu na sebe. I ja znam gomilu ljudi koji su u US na crno i maju i firme i uspeli su da se snadju odlicno, ali su mi svi zavideli na dobijenoj gc, svi su bili u fazunu "niste svesni sta ste dobili, ustedeli ste po 25k $ po osobi ako ne i vise, dali vi znate u kojoj ste prednosti sto imate gc". Jedan lik mi je iskreno rekao "blago tebi nisi sveta sta si dobio, ja ga pitam sto, a on meni prijatelju nemoras da se okreces non stop iza sebe i da mislis dali ce te imigraciona savatati iza sledeceg coska, jer nezas kome si se zamerio i ko hoce da ti napakuje tako nesto". Znaci gc ti daje dusevni mir i slobodu koju ljudi na crno nikada nece imati, a isto tako mozes da zivis na crno ali imas ogromnu obavezu da postujes pravila da te nebi posle maler bio
Razumem sve to i postujem,ali me malo nerviraju komentari pojedinih clanova kada krenu tako nadmeno da pisu.....Voleo bih i ja da dobijem gc,a sta ako ne dobijem,da mi prodje zivot u iscekivanju....Naci cu drugi nacin da odem i da se snadjem,a zli jezici mogu slobodno da me zovu kriminalcem
Reply With Quote
  #135  
Staro 17.09.2013, 18:37
kaneolopa kaneolopa je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.02.2009
US lokacija: SF Bay
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 329
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Markoo Prikaz poruke
Vec nekoliko godina sam na ovom forumu i bez ljutnje ali samo prosipas pamet.Ja znam coveka koji je 15 godina u Americi na crno,ima svoju firmu i sada nesto budzi za papire,naravno nije rekao o cemu se radi.Decko iz Crne gore je otisao ima 5godina,radi sasvim normalno i on je na crno,prema tome saznaj sve pa pricaj.Ako budemo cekali zelenu kartu mozda ne odemo nikada,a sitne duse i kompleksi koji su otisli iz nekih zabiti u Srbiji pa sada postali Amerikanci ce glumiti stalez.Svako ko ode i snadje se da ostane svaka cast,jedan je zivot prema tome treba ga znati ziveti.
Kriminal je kriminal kako god se jos to zvalo. Ne mislim da cekas zelenu kartu nego ako imas znanje i mogucnosti otvori firmu ovde investiraj 100k u istu i onda mozemo da pricamo kako si se SNASAO Americi!

Svako ko je ode i bavi se takvim poslom kao sto ti opisujes (citaj "snasao se") je kriminalac nista drugo. Necu reci svaka cast za nesto sto nije. Tvoji poznanici iz CG ne zasluzuju to odobravanje jer po ovome sta pises jesu ilegalci i kriminalci.

Fora je da treba imati muda za druge stvari ne za snaci se, imaj mozga pa zavrsi skole ovde pa se snadji onda cemo da pricamo.
Imaj kliker pa ulozi novac pa se mozes snalazljivom osobom(pritom investiranje u kupovinu braka i ilegalne poslove ne nazivajmo snasao sam se).

Zalosna je iskrivljena perspektiva srbijanskih izgubljenih vrednosti, gde je rec snasao se toliko iskrivljena da celokupno drustvo odobrava sav kriminal tako olako.

Na kraju ne mislim da solim ikome pamet ako zelis da si kriminalac budi, necu ti ja braniti, ali daj bre samo da rascistimo terminologiju. Tvoji poznanici jesu kriminalci i nazovimo to tim recima a ne snasao se.

Moji prijatelji koji ovde zavrse skolu nadju posao i bave se uspesnom karijerom su se SNASLI!!!
Reply With Quote
  #136  
Staro 17.09.2013, 20:31
kaneolopa kaneolopa je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.02.2009
US lokacija: SF Bay
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 329
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Markoo Prikaz poruke
Razumem sve to i postujem,ali me malo nerviraju komentari pojedinih clanova kada krenu tako nadmeno da pisu.....Voleo bih i ja da dobijem gc,a sta ako ne dobijem,da mi prodje zivot u iscekivanju....Naci cu drugi nacin da odem i da se snadjem,a zli jezici mogu slobodno da me zovu kriminalcem
Nije zao jezik nego je cinjenica, ako krsis zakon ti si kriminalac. Jadno je to sto se odande odakle dolazimo to vidi kao vrlina.

Last edited by kaneolopa; 17.09.2013 at 20:44. Razlog: Interpunkcija mi je bila kriminalna, morala sam da je menjam.
Reply With Quote
  #137  
Staro 17.09.2013, 21:48
kaneolopa kaneolopa je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.02.2009
US lokacija: SF Bay
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 329
Nepromenjeno

Srbija je propala od tih koji su se snasli, za rad na crno, za utajeni porez, za necu te platiti danas a ni sutra, a ni platu da ti dam, za zajam za Srbiju, sve moguce varijacije snalazenja. Neki su to radili da bi preziveli, a neki da bi se obogatili jos vise, ono sto je posledica toga jeste drzava koja ne funkcionise i iz koje je jedini izlaz iseliti se.
Ja se izvinjavam sto u uredjenim drzavama to jeste kriminal koji se kaznjava i sto kada se neko ili nesto tako nazove odma oseti ugrozenim.
Reply With Quote
  #138  
Staro 19.09.2013, 13:35
Markoo Markoo je offline
Proteran
 
Datum prijave: 26.08.2011
YU lokacija: Srbija
Poruke: 35
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik kaneolopa Prikaz poruke
Kriminal je kriminal kako god se jos to zvalo. Ne mislim da cekas zelenu kartu nego ako imas znanje i mogucnosti otvori firmu ovde investiraj 100k u istu i onda mozemo da pricamo kako si se SNASAO Americi!

Svako ko je ode i bavi se takvim poslom kao sto ti opisujes (citaj "snasao se") je kriminalac nista drugo. Necu reci svaka cast za nesto sto nije. Tvoji poznanici iz CG ne zasluzuju to odobravanje jer po ovome sta pises jesu ilegalci i kriminalci.

Fora je da treba imati muda za druge stvari ne za snaci se, imaj mozga pa zavrsi skole ovde pa se snadji onda cemo da pricamo.
Imaj kliker pa ulozi novac pa se mozes snalazljivom osobom(pritom investiranje u kupovinu braka i ilegalne poslove ne nazivajmo snasao sam se).

Zalosna je iskrivljena perspektiva srbijanskih izgubljenih vrednosti, gde je rec snasao se toliko iskrivljena da celokupno drustvo odobrava sav kriminal tako olako.

Na kraju ne mislim da solim ikome pamet ako zelis da si kriminalac budi, necu ti ja braniti, ali daj bre samo da rascistimo terminologiju. Tvoji poznanici jesu kriminalci i nazovimo to tim recima a ne snasao se.

Moji prijatelji koji ovde zavrse skolu nadju posao i bave se uspesnom karijerom su se SNASLI!!!
Znas kako da bih zavrsio skole treba da dodjem,da bih ulozio novac treba da ga imam,toliko koliko je potrebno da bi se zapoceo posao....Ja sam i ovde skolovan covek a vec znam sta ces ti reci,te skole se ne priznaju u Americi,ok ne priznaju se nije to ni poenta,vec hocu da kazem ne bi mi bio problem da ih zavrsim ni tamo,pola Vas koji ste tamo ste pozavrsavali neke kurseve i sada se pravite pametni.Vidis te moje prijatelje nisu uhapsili u toj tako uredjenoj zemlji kako ti rece,verujem da su se bolje snasli nego ti,koja si se skolovala.Moji poznanici se sasvim slobodno krecu a sitne duse mogu da ih zovu kako hoce.....To se zove kompleks.
Reply With Quote
  #139  
Staro 19.09.2013, 14:43
IgorMAD's Avatar
IgorMAD IgorMAD je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 10.01.2013
US lokacija: ?
YU lokacija: Srbija
Poruke: 660
Nepromenjeno

Tvoji drugovi, ti i svi vama slicni su prvi razlog zbog koga svi napustaju ovu napacenu zemlju!
Nikad novac nije prvi na listi razloga nego bas to "snalazenje", lopovluk, korupcija i sve sto u ovoj drzavi prolazi sa pohvalama "svaka mu cast, snasao se".

Totalno iskrivljen sistem vrednosti!

Shvatam i ja da toga ima i na zapadu, ali tamo se na to ne gleda kao na nesto lepo, divno i sjajno, kao sto je to slucaj kod nas.

I u pravu si za komplekse! Imamo komplekse od vas takvih "sposobnih". Nemamo kome da vas prijavimo, i ako vas prijavimo vi imate sve veze ovog sveta kako da izbegnete zakon i sluzenje kazne.
__________________

01.05.2013. Izvucen 2014EU00008xxx
21.05.2013. Poslati papiri u Kentucky
28.05.2013. Stigli papiri u Kentucky
13.09.2013. Zakazan intervju
13.11.2013. Obavljen lekarski pregled
21.11.2013. Intervju uspesno zavrsen
Od 12/13/2013 u USA
Reply With Quote
  #140  
Staro 19.09.2013, 15:54
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Markoo Prikaz poruke
Znas kako da bih zavrsio skole treba da dodjem,da bih ulozio novac treba da ga imam,toliko koliko je potrebno da bi se zapoceo posao....Ja sam i ovde skolovan covek a vec znam sta ces ti reci,te skole se ne priznaju u Americi,ok ne priznaju se nije to ni poenta,vec hocu da kazem ne bi mi bio problem da ih zavrsim ni tamo,pola Vas koji ste tamo ste pozavrsavali neke kurseve i sada se pravite pametni.Vidis te moje prijatelje nisu uhapsili u toj tako uredjenoj zemlji kako ti rece,verujem da su se bolje snasli nego ti,koja si se skolovala.Moji poznanici se sasvim slobodno krecu a sitne duse mogu da ih zovu kako hoce.....To se zove kompleks.
Slobodno je relativan pojam. Sta znaci slobodno? Jel mogu da se krecu i van zemlje ili samo ovuda naokolo? Ako odu na medjunarodni aerodrom i pokusaju da lete van, smeju li nazad? Da li je to sloboda?
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Placanje rezija za stan u Srbiji online iz Amerike snowflake Vaša strana 3 28.04.2015 08:45
aplikacija iz amerike ivavaso215 Prijava na Lutriju 5 07.09.2014 00:08
Sadrzaj druge koverte xeg Druga koverta 24 11.03.2011 21:55

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 23:30.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.