ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Obamacare » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #51  
Staro 23.03.2014, 19:05
Bockyman's Avatar
Bockyman Bockyman je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 11.10.2009
US lokacija: Палатајн, Илиноис (Palatine, IL)
YU lokacija: Лесковац
Poruke: 289
Pošalji Skype™ poruku korisniku Bockyman
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik banjopg Prikaz poruke
dragi prijatelji, mnogo sam korisnih informacija ovdje nasao, pa evo da se i ja ukljucim sa nekim informacijama. Tri mjeseca sam u usa , i prosao sam proceduru za osiguranje preko obamacare. Elem ja i supruga smo dobili osiguranje preko obamacare, koje placamo 18 $ mjesecno, deductible je 1000 $ po osobi. Procedura je sledeca, prijavite se preko sajta healthcare.gov, zatim sam poslao vozacku dozvolu email-om da izvrse autentifikaciju, zatim sam ih zvao telefonom, da zavrsim proces, jer im sajt nesto ne funkcionise najbolje i to je to. Odobreni smo i onda smo izabrali plan osiguranaja, nama je najvise odgovarao neko silver plan. Zvao sam lokalnu agenciju, telefonom platio prvu ratu i sve je zavrseno. Zato pozurite do 31 marta da zavrsite to.
Nadam se da ce ovo nekome pomoci.
није да неверујем, али какво је то осигурање за које у чикагу не можеш купити ни две пакле цигарета? ја колико сам гледао, најјефтинији бронзани план за породицу (нпр. ја и жена) кошта $ 192 месечно за процењене приходе у 2014. до $62.000.
где ја то грешим? хоће ли неко да ми отвори очи?
__________________
Од 23.септембра 2011. у граду Чикагу!
Reply With Quote
  #52  
Staro 23.03.2014, 20:13
BanjoPG BanjoPG je offline
Član
 
Datum prijave: 18.03.2014
Poruke: 3
Nepromenjeno

Da dopunim ja i zena i primanja 30 k godisnje i dobili smo taj plan za te pare
Reply With Quote
  #53  
Staro 24.03.2014, 00:10
lucky strike lucky strike je offline
Član
 
Datum prijave: 02.01.2014
US lokacija: nyc
YU lokacija: Makedonija
Poruke: 19
Nepromenjeno 0$ osiguranje

0$ osiguranje ,e sada koju osiguravajucu kucu da nazovem ako zna neko,i dali bi ovo smetalo kada budem aplicirao za pasos.Pozdrav svima
Reply With Quote
  #54  
Staro 24.04.2014, 08:45
Boki_Bg Boki_Bg je offline
Drug član
 
Datum prijave: 11.11.2009
Poruke: 37
Nepromenjeno

Ajde da malo ozivimo ovu temu, koja nije ni malo naivna. Procitao sam celu temu vise puta ali opet ima nekih nedoumica. Naime planiramo na leto da dodjemo u USA (najverovatnije Klivlend, OH), dvoje male dece, zena i ja. Na pocetku cu samo ja raditi dok ce zena biti kuci sa decom. Posto u ovom trenutku nisam siguran sta cu i gde raditi kad dodjemo, a takodje gledam da preko moje sadasnje firme dobijem neku vrstu premestaja u USA. Pa me zanima osiguranje, sta je najbolje po Vama izabrati? Da li ima smisla kupovati neku vrstu putnog osiguranja (Delta Generali ili sl.) za pocetak ili kupiti osiguranje tu kada dodjemo? Najvise se brinem zbog dece (5.5 i 1.5 godina), da li postoji neka vrsta besplatnog osiguranaj za pocetak ili ne?
Reply With Quote
  #55  
Staro 24.04.2014, 15:15
holmes holmes je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 04.05.2013
US lokacija: Ispod palmi
Poruke: 122
Nepromenjeno

Koliko ja znam, za djecu postoji Florida KidCare zdravstveno osiguranje za djecu do 18 godina, koje kosta oko 15$ mjesecno, a ukljucuje i dental i visual protection. Za one koji su rezidenti vise od 5 godina je besplatno. Vjerujem da se razlikuje od drzave do drzave.

Ja sam bio kupio putno zdravstveno za nas za 7 dana, cisto da pokrijem put.
Reply With Quote
  #56  
Staro 26.04.2014, 13:29
holmes holmes je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 04.05.2013
US lokacija: Ispod palmi
Poruke: 122
Nepromenjeno

Ispravka: da bi imali pravo na assisted monthly premium od 15 ili 20 $, na Floridi morate biti rezident bar 5 god. Tada moze biti i besplatno. Do tada se placa puna premija od 148$ po djetetu mjesecno. Vecina drzava se ne pridrzava uslova boravka 5 god za besplatnu/subvencionisanu pomoc djeci i trudnicama. Evo spiska:

http://www.insurekidsnow.gov/profess..._residing.html
Reply With Quote
  #57  
Staro 29.04.2014, 16:20
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

Ako sam dobro shvatio covek ide u Klivlend, OH ne na Floridu, tako da sve informacije vezane za Floridu njemu nista ne znace. Koliko je potrebno da bi bio resident zavisi od drzave do drzave. Da li firma u kojoj ces se zaposliti nudi zdravstveno osiguranje? Najbolje bi bilo da njih prvo pitas.
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
Reply With Quote
  #58  
Staro 29.04.2014, 23:31
holmes holmes je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 04.05.2013
US lokacija: Ispod palmi
Poruke: 122
Nepromenjeno

Mozda ne znace njemu, ali ce znaciti nekom drugom, posto forum koristi dosta ljudi. Link koji sam postavio daje spisak drzava koje pruza medicinsko osiguranje djeci i/ili trudnicama legalnim imigrantima, bez insistiranja na 5-godisnjem stazu, sto je ujedno i deo odgovora.
Reply With Quote
  #59  
Staro 30.04.2014, 07:38
Boki_Bg Boki_Bg je offline
Drug član
 
Datum prijave: 11.11.2009
Poruke: 37
Nepromenjeno

Sigurno idem u Klivlend za pocetak a posle videcemo... Znam da postoje mnoge ako mogu tako nazvati vrste/opcije zdravstvenog osiguranja ali mene zanima sta je najbolje uraditi na samom pocetku kad stignemo. Naravno da se nadam da kad nadjem posao da se osiguramo preko poslodavca, to mi je cilj. Ali taj prelazni period me brine. Nisam bas siguran da li je kupovina osiguranja u Srbiji resenje za taj pocetni period ili je bolja opcija kupovina osiguranja u USA?
Kao sto sam vec naglasio najvise sam zabrinut zbog dece posto su jos uvek mali. Oni koji imaju decu razumeju sta govorim. U pola noci dete dobije temperature/upalu uha ili slicno, sta onda? Da li me razumete?
Reply With Quote
  #60  
Staro 01.05.2014, 07:50
Makovi Makovi je offline
Drug član
 
Datum prijave: 02.05.2013
US lokacija: LA
YU lokacija: Zagreb
Poruke: 85
Nepromenjeno

Evo odmah odgovora iz Los Angelesa: ovdje u Kaliforniji postoji nešto što se zove MEDI-CAL kao medicina i california u jednoj rijeci. Radi se o POTPUNO BESPLATNOM programu medicinskog osiguranja za Kaliforniju preko socijalne službe. Da se razumijemo, to nije famozni Obamacare jer se za njega prijavljuje drugačije i nešto se i plaća.

Dakle, jučer i danas proveo sam sate u uredu socijalne službe. Također imamo malo dijete. Prošla su 2 tjedna kako smo ovdje i lova se počela topiti. E sad. Znam da nije baš americki san da odmah s aerodroma ideš cekati u redu u socijalnoj službi, ali eto, posao još nemam, a troškovi idu. Najgore što se ovdje u Kaliforniji, a vjerujem i drugdje računa da treba dati dvije stanarine + Depozit da biste ušli u stan. S obzirom da je ovdje normalan stan u normalnom kvartu bar 1000$ znači da mi treba 3000$ (prva i zadnja stanarina i polog). Već sam pisao da sam kupio i auto- nema nista bez auta, napravili 600km u prvih tjedan dana. Tu sam odmah morao dati 2000$ Dok tražim posao nisam mogao sjediti skrštenih ruku.

I tako odem ja raspitati se za MediCal. Kažu - ne samo da može MediCal nego i pomoć u hrani i novcu. Ne znam je li to netko vec prije tražio, ali to bi imigranti svakako trebali znati. Nećete odmah imati posao, trebat će obilaziti razgovore, a o ako se nešto nađe, vjerojatno neće pokrivati sve ono što vam treba na početku. Npr opremiti iznajmljenih stan. Tu uskače socijalna država. Dobije se kartica koja se može koristiti za kupovinu namirnica u dućanima. Program za takvu kupovinu namirnica zove se CalFresh. Kao "stavljamo vam svježu hranu na stol" Još sam rekao da mi je hitno i dobio sam ju na ruke nakon malo dužeg čekanja u uredu. Popunio sam brdo papira i odmah su mi rekli da svakako imam pravo na svaku vrstu pomoći. Tako da ću nakon 30 dana koliko traje revizija svake prijave dobiti možda i neku novčanu pomoc i uključit će me u program traženja posla.

To me malo zabrinulo jer sam pomislio da onda moram bilo što prihvatiti što mi daju, ali su mi rekli da će mi nakon pregleda dokumentacije dodijeliti čovjeka koji radi za CalWorks i da ću raditi posao za koji sam kvalificiran.

Pitao sam moram li vratiti novce ako se zaposlim, rekli su "it doesn't go like that" - ne ide to tako.

Pričao sam ovim Airbnb Amerikancima našim domaćinima i njima je to najnormalnija stvar i kažu da mnogi to primaju, dapače, čak da je jako puno prevare jer da voze novi Mercedes, a provlače tu karticu u dućanima.

Pa ako mogu oni možemo i mi kojima je zaista potrebna inicijalna pomoc.

Nisam nešto najsretniji da mi treba pomoc na početku, ali mislim da se ne bi trebalo sramiti tražiti pomoc, naročito ako ti je dostupna.

A radi se o zaista dobroj mjesečnoj cifri.

O besplatnom zdravstvenom MediCal da i ne govorimo! Proguglajte malo i pitajte ako mogu što pomoći!

Moj odgovor na pitanje u postu prije ovog mog- uzmite za početak dva mjeseca putno zdravstveno osiguranje. Neke agencije daju obiteljski paket pa je jeftinije, a tu je i osiguranje prtljage- dobije se odmah neki novac za odjeću ako se prtljaga izgubi. I onda ovo. Ne znam doduše kako je u drugim američkim državama, ali treba odmah u ured socijalne službe otici, sigurno postoji nešto slično. Imigranti definitivno spadaju pod socijalnu kategoriju, osim ako ih ne čeka garantirani full-time posao.

Nastavljamo i borimo se kako znamo i umijemo!
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Obamacare/Government shutdown via Vaša strana 5 13.10.2013 02:25

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 16:56.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.