ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 20.05.2013, 14:48
hope's Avatar
hope hope je offline
Drug član
 
Datum prijave: 01.11.2011
US lokacija: So Cali
YU lokacija: Srbija
Poruke: 94
Cool Mađarsko državljanstvo

Otvaram ovaj thread za sve ljude koje zanima dobijanje mađarskog državljanstva po pojednostavljenom postupku, koji je aktuelan poslednjiih godina.
Vidim da se posle ovog izvlačenja GC i polemike oko ukidanja GC, sve više priča o odlasku u Evropu. moramo da skinemo ružičaste naočare i prihvatimo u našim glavama da nam je USA možda sve dalja.

Da li je neko sa foruma:
napravio mađarsko državljanstvo,
u procesu je pravljenja ili
planira da napravi?

Sad ću da napišem nešto osnovno o ovom procesu, a posle možemo da razglabamo o detaljima, koga zanima, jer sam se raspitao poprilično o ovoj temi.

Mađarsko državljanstvo ljudi prave iz više razloga, a jedan od glavnih je da će kao državljani EU moći raditi bez ikakvih ograničenja bilo gde u EU. Npr. Hrvatski državljani neće moći prvih nekoliko godina raditi u većini članica EU.
Priča se da je interes Mađarske da svi koji dobiju državljanstvo da će da glasaju za ovog premijera koji im je omogućio da dobiju mađarski pasoš. U te detalje ne ulazim.

Neophodni uslovi:
1. znanje mađarskog jezika.
2. da imate bar 1 pretka koji je bio mađarski državljanin i da to možete da dokažete.
3. da niste osiđivani za zlodela protiv mađarske države, da niste pretnja sigurnosti mađarske države.........

2. uslov
2. uslov ima većina građana Vojvodine, jer je Vojvodina do 1918. bila u sastavu Mađarske. tako da mnogi imaju prababu ili pradedu koji su ovde živeli i time zadovoljavaju taj uslov.

1. uslov
mnogi ljudi znaju već mađarski. a ko ne zna postoje škole, kursevi i časovi. ovde u gradu u kom ja živim škole stranih jezika gde se uči mađarski su prepune. narednih nekoliko grupa su popunjene, mesecima se čeka slobodno mesto. traži se veza i za to.

i kad smo već kod stranih jezika, ovde u Vojvodini je ogromna pomama i za učenjem nemačkog. škole stranih jezika su prepune. evo kažu mi u jednoj školi da imaju kurseve od ujutru u 9h do uveče u 21h. najviše se traže namački i mađarski.
s kime god da pričam svi planiraju da idu negde. a boga mi mnogi su već otišli.

ako još nekoga zanima mađarsko državljanstvo (ili kako oni kažu Magyar Állampolgárság) nek piše. ili ako je neko u procesu izrade javite se da razmenimo iskustva.
__________________
DV 2013 -1. put -HAS NOT BEEN SELECTED
DV 2014 -2. put -HAS NOT BEEN SELECTED
DV 2015 -3. put -HAS NOT BEEN SELECTED
Reply With Quote
  #2  
Staro 20.05.2013, 23:02
king56 king56 je offline
Član
 
Datum prijave: 04.05.2013
Poruke: 4
Nepromenjeno

Zdravo ja planiram da izvadim madjarsko drzavljanstvo trebalo bi za koji mesec da polazem....ucim jezik vec duze vreme.

i bas mi je drago da je neko otvorio ovu temu vezanu za madjarsko drzavljanstvo

reci sta te zanima?
Reply With Quote
  #3  
Staro 21.05.2013, 08:11
oskark's Avatar
oskark oskark je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 10.06.2010
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Zrenjanin
Poruke: 676
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik king56 Prikaz poruke
Zdravo ja planiram da izvadim madjarsko drzavljanstvo trebalo bi za koji mesec da polazem....ucim jezik vec duze vreme.

i bas mi je drago da je neko otvorio ovu temu vezanu za madjarsko drzavljanstvo

reci sta te zanima?
Szeretnem tudni hogy megy eddig a tanulasod? Megtanultal valamit eddig?
__________________
27.10.2011. Prijava prvi put
01.05.2012. 2013EU00011XXX
14.05.2012. Poslata Koverta
22.05.2012. Stigla koverta u Kentucky
29.01.2013. Obavljen lekrski pregled
20.02.2013. Interview Uspesno Obavljen
21.02.2013. Viza u pasosu!!!
08.03.2013. Avionska karta
27.04.2013. Vezite se, Polecemo POE Seattle

Oskarov Blog

zelenadvlutrija.blogspot.com
Reply With Quote
  #4  
Staro 21.05.2013, 14:45
hope's Avatar
hope hope je offline
Drug član
 
Datum prijave: 01.11.2011
US lokacija: So Cali
YU lokacija: Srbija
Poruke: 94
Nepromenjeno

A magyár nyelv tanulás jo halad. Értek mindent, de rosszabb beszélek. Gondolom hogy ez a tudas nekem eleg lesz.
__________________
DV 2013 -1. put -HAS NOT BEEN SELECTED
DV 2014 -2. put -HAS NOT BEEN SELECTED
DV 2015 -3. put -HAS NOT BEEN SELECTED
Reply With Quote
  #5  
Staro 21.05.2013, 19:35
oskark's Avatar
oskark oskark je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 10.06.2010
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Zrenjanin
Poruke: 676
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik hope Prikaz poruke
A magyár nyelv tanulás jo halad. Értek mindent, de rosszabb beszélek. Gondolom hogy ez a tudas nekem eleg lesz.
Igen. Szuper. Nem kérdeznek semmi különösset szerintem, igy mondták nekem. A barátomat nem kérdezgették nagyon. Az a fontos hogy te megércsed mit kérdeznek tölled. E valjda razumes, trebalo bi

Samo ispravka, ne treba da ima prababu ili pradedu koji su ziveli ovde nego su se rodili na ovoj teritoriji za vreme dok je Vajdaság bila pod Austro-Ugarskom, ili tacnije tada se zvala Délvidék. Tako da ako ste iz Vojvodine i odete u Magyarország, kazete da ste sa Délvidék ili Vajdaság gledaju vas drugim ocima, nego da kazete da ste iz Srbije. Ovo je par puta licno provereno
__________________
27.10.2011. Prijava prvi put
01.05.2012. 2013EU00011XXX
14.05.2012. Poslata Koverta
22.05.2012. Stigla koverta u Kentucky
29.01.2013. Obavljen lekrski pregled
20.02.2013. Interview Uspesno Obavljen
21.02.2013. Viza u pasosu!!!
08.03.2013. Avionska karta
27.04.2013. Vezite se, Polecemo POE Seattle

Oskarov Blog

zelenadvlutrija.blogspot.com

Last edited by oskark; 21.05.2013 at 19:41.
Reply With Quote
  #6  
Staro 22.05.2013, 05:06
Smith6000's Avatar
Smith6000 Smith6000 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 13.01.2010
US lokacija: Seattle, WA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 102
Nepromenjeno

Ja vec 10 godina imam madjarsku legitimaciju, za vreme srednje i faxa sam imao i njihovu studentsku legitimaciju. Imam madjarsko poreklo, ali ne znam jezik. Moja mama i ja smo, pre zakona o drz, hteli da naucimo jezik, ali tada nije bilo moguce naci nikoga tko bi drzao casove. Koliko dobro treba da znate jezik? Kako se to proverava?
__________________
D day - September 15, 2010
Reply With Quote
  #7  
Staro 22.05.2013, 14:53
hope's Avatar
hope hope je offline
Drug član
 
Datum prijave: 01.11.2011
US lokacija: So Cali
YU lokacija: Srbija
Poruke: 94
Nepromenjeno

@Smith6000

odgovoriću ti najbolje što znam. šta podrazumevaš pod legitimacijom? ako misliš na ličnu kartu, oni će te to pitati na razgovoru u ambasadi dal imaš mađarsku ličnu kartu ili prebivalište u mađarskoj, ali ti to ne menja mnogo situaciju. jezik moraš da znaš. do negde leta 2012 su davali državljanstvo svima, i kome treba i kome ne treba. dolazili su ljudi čak iz Bosne, tražili mađ drž, klimali glavom kad su ih ovi nešto pitali i dobili su. kad su polagali zakletvu samo su otvarali i zatvarali usta (kao kad fudbaleri pevaju himnu).
i onda su odlučili da malo pooštre to. kad predaješ zahtev, ako imaš sve papire i sve je u redu, onda malo popričaju s tobom max 30min. pitanja tipa:
kako se zoveš, gde si rođen, kad si rođen, koliko imaš godina, koju si školu završio, fakltet, roditelji kako se zovu, datum i mesto rođenja, devojačko prezime majke, da li si oženjen/udata, da li imaš decu, da li si razveden/-a, ko ima starateljstvo nad decom, iz kog braka su deca, šta radiš, koliko dugo tražiš posao, o porodici, gde živiš, preko kog pretka tražiš državljanstvo, koje su boje mađarske zastave, srpske zastave, gde si naučio mađarski, zašto tražiš mađarsko državljanstvo, gde si letovao i kako si se proveo.... i slično. i ako su zadovoljni znanjem jezika, naglaskom i izgovorom, onda ispotpisuješ papire i za 6 meseci polažeš zaletvu. i nekoliko meseci posle toga dobiješ državljanstvo.

Nije mi jasno kako ne možeš da nađeš nekog da ti drži časove mađarskog. U Subotici ima 5-6 škola stranih jezika i svaka ima kurseve mađarskog. Slična je situacija i u Novom Sadu. U Beogradu nekoliko škola ima kurseve mađarskog, i to znam. Neke imaju i kurseve baš za razgovor u amabasadi. Video sam oglase za časove iz mađarskog u novinama. U severnim delovima Vojvodine svaka osnovna i srednja škola ima profesore mađarskog. U opštinama kao što su Senta, Kanjiža, Ada, Bačka Topola, Novi Kneževac, Čoka 100% stanovništva govori mađarski. Mnogi jedino mađarski znaju.

@oskark

Razumeo sam. Nisam rekao da treba naglasiti da si iz Vojvodine, nego treba imati pretka koji je rođen na teritoriji Mađarske (znači npr na terotoriji Vojvodine do 1923.god ili 1941-1943.god), ne može recimo da je rođen u Leskovcu. Ne mora Vojvodina, može i Slavonija, Transilvanija, Slovačka…. Ali mi smo tu ipak iz Vojvodine.

@king56

Ne zanima me ništa posebno. Već sam se detaljno ispitivao. Samo sam mislio ako ima ljudi koji rade isto ovo, da razmenimo iskustva i družimo se.
__________________
DV 2013 -1. put -HAS NOT BEEN SELECTED
DV 2014 -2. put -HAS NOT BEEN SELECTED
DV 2015 -3. put -HAS NOT BEEN SELECTED
Reply With Quote
  #8  
Staro 22.05.2013, 19:44
king56 king56 je offline
Član
 
Datum prijave: 04.05.2013
Poruke: 4
Nepromenjeno

@hope

Hvala na odgovoru! jel mozes da mi ostavis svoj mail (ovde ili u pp) zato sto ja jos uvek ne mogu da saljem pp...

i ja bih malo da se druzimo i razmenimo iskustva posto i meni treba pomoc

pozdrav!
Reply With Quote
  #9  
Staro 23.05.2013, 03:54
snowflake snowflake je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 07.02.2012
US lokacija: Raleigh, NC
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 143
Nepromenjeno

Drzavljanstvo by "Drzavni Posao":
http://www.youtube.com/watch?v=cdZsTFCTqbA
Reply With Quote
  #10  
Staro 23.05.2013, 12:50
shanzy shanzy je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.07.2011
YU lokacija: Srbija
Poruke: 170
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik hope Prikaz poruke

@oskark

Razumeo sam. Nisam rekao da treba naglasiti da si iz Vojvodine, nego treba imati pretka koji je rođen na teritoriji Mađarske (znači npr na terotoriji Vojvodine do 1923.god ili 1941-1943.god), ne može recimo da je rođen u Leskovcu. Ne mora Vojvodina, može i Slavonija, Transilvanija, Slovačka…. Ali mi smo tu ipak iz Vojvodine.

moze i hrvatska bez istre i dalmacije. ima na netu tacna mapa sa objasnjenjem u kom periodu i na kojoj teritoriji morate imati pretka. ja sam previdela deo o dalmaciji pa sam istripovala da mogu preko dede da dobijem i krenem jedno jutro da skidam neke mini kurseve madjarskog cisto da se malo uputim dok ne upisem kurs. jao boze koliko sam se smejala sama sebi, uspela sam da naucim samo - slabo govorim madjarski, a i to sam zaboravila isto popodne tj kad sam shvatila da ne mogu da se prijavim. koje razocarenje. deda, deda bas si krme ))
mozete se informisati i ovde http://www.pasztorbalint.rs/index.ph...t/questions/sr
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Dvojno državljanstvo sanjin Intervju (interview) - Ambasada 4 20.10.2011 23:35
Obama:'Imigranti da zarade državljanstvo' Good Spirit Vaša strana 3 03.07.2010 17:05
Koliko dobitnik GC mora da boravi na američkom tlu, da bi stekao državljanstvo? ego Vaša strana 5 27.04.2010 06:00
Pitanja na testu za državljanstvo emigracija Vodič za nove emigrante u USA 0 05.06.2007 22:02

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 11:45.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.