ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 06.05.2013, 16:04
Milan_13 Milan_13 je offline
Član
 
Datum prijave: 06.05.2013
US lokacija: bilogde
YU lokacija: Nis
Poruke: 2
Question diplomom ekonomskog fakulteta do Green Card-a

Cao ljudi, ono sto me interesuje jeste procedura dobijanja zelene karte preko zaposlenja. Citao sam dosta po netu ali nisam bas siguran da li sam dobro shvatio pa mi je potrebna pomoc. Naime, sve pocinje dobijanjem H1B vize (odmah imam nekoliko pitanja u vezi sa H1B vizom:
- da li je potrebna nostrifikacija cetvorogodisnje "bolonjske" diplome ekonomskog fakulteta Srbije da bih se uopste prijavio za posao u SAD-u preko H1B vize,
- da li postoji pravilo za koje poslove je potreban a za koje nije "Labor Certification",
- ko aplicira za H1B, ja koji trazim posao ili poslodavac)
pa nakon toga je potrebno da prodje neko vreme u radu, sto zavisi od toga koliko ce poslodavac da se potrudi da sto pre posalje zastev za GC ili postoji obavezan period koji mora da prodje pre slanja zahteva ?

Koliko otprilike traje period od slanja prijave za H1B vizu pa do dobijanja statusa Permanent resident ?

Koliko je realno uspeti u svemu ovome sa 4-orogodisnjom diplomom naseg fakulteta bez iskustva u poslu i kako uopste naci poslodavca koji voljan da prodje kroz sve ovo ?
Reply With Quote
  #2  
Staro 06.05.2013, 18:04
vrhunski vrhunski je offline
Proteran
 
Datum prijave: 17.06.2010
US lokacija: San Jose, CA
YU lokacija: Belgrade, Serbia
Poruke: 488
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Milan_13 Prikaz poruke
Cao ljudi, ono sto me interesuje jeste procedura dobijanja zelene karte preko zaposlenja. Citao sam dosta po netu ali nisam bas siguran da li sam dobro shvatio pa mi je potrebna pomoc. Naime, sve pocinje dobijanjem H1B vize (odmah imam nekoliko pitanja u vezi sa H1B vizom:
- da li je potrebna nostrifikacija cetvorogodisnje "bolonjske" diplome ekonomskog fakulteta Srbije da bih se uopste prijavio za posao u SAD-u preko H1B vize,
- da li postoji pravilo za koje poslove je potreban a za koje nije "Labor Certification",
- ko aplicira za H1B, ja koji trazim posao ili poslodavac)
pa nakon toga je potrebno da prodje neko vreme u radu, sto zavisi od toga koliko ce poslodavac da se potrudi da sto pre posalje zastev za GC ili postoji obavezan period koji mora da prodje pre slanja zahteva ?

Koliko otprilike traje period od slanja prijave za H1B vizu pa do dobijanja statusa Permanent resident ?

Koliko je realno uspeti u svemu ovome sa 4-orogodisnjom diplomom naseg fakulteta bez iskustva u poslu i kako uopste naci poslodavca koji voljan da prodje kroz sve ovo ?
Teska su ti pitanja

Ono sto ja znam (bez pretrazivanja) je da H1B viza se dobija na 3 + 3 godine i posle toga moras da se vratis u Srbiju osim ako ne prilagodis svoj status u medjuvremenu na neku drugu vizu tipa ozenis se a izmedju ostalog i DV.
Drugo sto znam jeste da je H1B dual-intent viza sto prakticno znaci ti u Ambasadi mozes imati imigracione namere a i ne moras. Tako da za H1B vizu ne moras da imas 'cvrste veze sa Srbijom' kao u slucaju turisticke B1/B2 vize.
Poslodavac u US te uglavnom nece pitati a ni proveravati diplomu. Naravno zavisi od poslodavca do poslodavca ali ja do sada nisam video niti cuo da su nekome trazili diplomu da pogledaju. Problem sa time da nadjes posao a da nisi u USA je taj sto ne mozes da odes na interviju. Ok ti mozda mozes da prodjes interviju telefonom ali onda taj poslodavac mora da finansira tvoje zaposljavanje (kosta par hiljada dolara) a da te nije ni video, plus mora da dokaze Americkim vlatima zasto bas ti a ne neko sa trzista rada u USA.(poslodavac ti daje ponudu za posao a ti apliciras za H1B vizu).

Kako naci poslodavca za celu tu joint-adventure ne znam. Jedino neka mala regruterska firma koja je voljna da se maltretira zarad toga da uzme debelu proviziju.
Resenje koje ja vidim jeste otici na b1/b2 turisticku vizu, obici malo ameriku, slati resume tamo, obaviti interviju i onda se vratiti u Srbiju i podneti zahtev za vizu.
(ostale odgovore ne znam mozda ce ti se javiti neko ko ima iskustva).
Reply With Quote
  #3  
Staro 06.05.2013, 18:24
vrhunski vrhunski je offline
Proteran
 
Datum prijave: 17.06.2010
US lokacija: San Jose, CA
YU lokacija: Belgrade, Serbia
Poruke: 488
Nepromenjeno

Ne znam da li si razmisljao o E1 vizi a da radis kao consultant za neke druge firme to se zove Corp to Corp. Mislim da je to em jednostavnije, em dugotrajnije em manje maltretiranja.
Reply With Quote
  #4  
Staro 06.05.2013, 18:58
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Milane, evo ti slicne teme sto sam ja pokrenula pisala sam o svom slucaju klikni
Reply With Quote
  #5  
Staro 06.05.2013, 21:12
Milan_13 Milan_13 je offline
Član
 
Datum prijave: 06.05.2013
US lokacija: bilogde
YU lokacija: Nis
Poruke: 2
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik vrhunski Prikaz poruke
Ne znam da li si razmisljao o E1 vizi a da radis kao consultant za neke druge firme to se zove Corp to Corp. Mislim da je to em jednostavnije, em dugotrajnije em manje maltretiranja.
A jel bi mogao da mi pojasnis kako funkcionise Corp to Corp, a i ispravi me ako gresim ali mislim da sa E1 vizom ne mogu do GreenCard - http://www.uscis.gov/portal/site/usc...00b92ca60aRCRD

Citat:
Prvobitno poslao korisnik vuxanne Prikaz poruke
Milane, evo ti slicne teme sto sam ja pokrenula pisala sam o svom slucaju klikni
Koliko vidim iz tvoje teme ja spadam u kategoriju EB3-Professionals, pa mi treba poslodavac koji ce da aplicira za LaborCertification a posle toga izgleda sve ide lako..bar sam ja tako shvatio. A jel bi mogla Vuxanne da mi ukratko opises svoje preseljene u USA i dobijanje GreenCard-a, bio bih ti zahvalan ?

a sto se mog statusa tice, ja sam 4ta godina na ekonomskom, ovog leta idem na Work&Travel program, pa bih da pokusam u toku tih 4-5 meseci boravka da nadjem nekoga ko bi mi, nakog povratka iz USA nazad u Srbiju i odmah nakom mog diplomiranja, zavrsio LaborCertification pa da narednog leta opet dodjem u USA preko H1B i sa svojim mestom pod suncem u USA-u.. i opet znacilo bi mi da neko sa iskustvom ili ko zna za slicna iskustva, kaze neki savet, prokomentarise koliko je to izvodljivo i slicno..
Reply With Quote
  #6  
Staro 06.05.2013, 22:02
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Ja sam ovde od avgusta 2006. Bila sam na F1 vizi dok sam radila doktorat. Zatim na OPT-u godinu dana. A od januara 2011 sam na H1B vizi. Trenutno mi rade zelenu kartu preko EB2. Tu na toj temi sto sam otvorila sam pisala kako ide koji korak a na jednoj drugoj o H1B sam pisala kako sam dobila H1B vizu. Nije se nista promenilo od tada. klikni
Reply With Quote
  #7  
Staro 06.05.2013, 22:54
vrhunski vrhunski je offline
Proteran
 
Datum prijave: 17.06.2010
US lokacija: San Jose, CA
YU lokacija: Belgrade, Serbia
Poruke: 488
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Milan_13 Prikaz poruke
A jel bi mogao da mi pojasnis kako funkcionise Corp to Corp, a i ispravi me ako gresim ali mislim da sa E1 vizom ne mogu do GreenCard - http://www.uscis.gov/portal/site/usc...00b92ca60aRCRD
Ne mozes da dobijes green card Jedino sto mozes jeste da uradis AOS na neku drugu vizu tipa DV (ako te izvuku na lutriji u medjuvremenu) ili se ozenis.

E2 viza ti traje viza sve dok ti funkcionise biznis.Dakle dokle god. Ti ponudis nekoj regruterskoj firmi saradnju Corp to Corp i otvoris/registrujes svoju llc firmu i krenes da saljes resume. Neko te prihvati i ti kazes ja nudim Corp-to-Corp (maltene svi prihvataju Corp2Corp) i krenes da radis za njih. Oni uplacuju tvojoj firmi platu a ti sebi W2.
Zvuci komplikovano ali nije bas toliko.

Nedostatak je sto ti trebaju 'pocetna sredstva' jer je E2 investitorska viza pa traze da 'investiras' neku sumu novca. (ne kazu minimum koliko ali predpostavljam $50.000) i to investiras u svoj kucni office. (ne odmah naravno nego u nekom periodu) tipa kupis kola, komp, stampac i sve to prikazes da je na ime firme.

Prednost je sto mozes da radis za bilo koju firmu u USA.

(sad sam video gore pise E1 a u pitanju je E2 viza).
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
U USA sa diplomom ekonomskog fakulteta bosha92su Vaša strana 2 17.02.2013 19:02
Green Card za porodicu Zorzy88 Stare teme 3 07.02.2011 19:43
Green Card and SSN Smith6000 Stare teme 1 17.02.2010 09:14
DV-2009 Green Card Lottery srdjevic Lutrija (zelena, ne Srbije) 0 03.10.2007 17:00

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 10:53.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.