ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Kako naći najpovoljniji let za Ameriku » Bitni linkovi
10 korisnih saveta za kupovinu jeftinih avionskih karata Kupovina karata - AGENTI Kupovina karata - ONLINE Kuponi i sniženja

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #11  
Staro 27.08.2008, 07:35
landlord's Avatar
landlord landlord je offline
Amer
 
Datum prijave: 21.05.2008
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Sarajevo, B&H
Poruke: 1 165
Nepromenjeno

@stizeljeto..

pazi, uopste mi nije cudno da je iz Zg tako jeftina karta.. jer iz Zg za London leti Ryan Air, koja ima jako povoljne letove za London (tipa do 100 Eura sa taksama). A ako kazes da su letovi jeftini iz Londona za USA, eto ti odgovora na to pitanje..
Ja sam do sada par puta kupovao e-tickets i ni jednom do sada nisam imao problema..

Jedino sto sam cuo je da moji zemljaci koji dolaze u BiH iz USA, imaju jako puno zamjerki na te letove preko Londona. Te im izgube prtljag, te su ovakvi te onakvi.. I inace svi lete uglavnom preko Beca ili Minhena.

Poz.
__________________
2009EU00018xxx
22.04.2008 - koverta iz Kentuckyja poslana na moju adresu
21.05.2008 - dobio prvu kovertu
26.5.2008 - uzvratio sam im svojom kovertom
29.5.2008 - dobili su moju kovertu
04.2.2009 - stigla druga koverta
19.2.2009 - uspjesno zavrsen ljekarski pregled
26.2.2009 - AOS stigao
13.3.2009 - zakazan intervju
17.3.2009 - Dan kad sam pozelenio
_____________________________________

U Americi od 24.05.2009.
Reply With Quote
  #12  
Staro 27.08.2008, 12:39
stizeljeto's Avatar
stizeljeto stizeljeto je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 05.05.2008
Poruke: 387
Nepromenjeno

Da, jesu jeftiniji ali recimo gledala sam bas taj let koji mi je ova agencija ponudila za 600 $ po osobi (ZAG LHR IAD) sa Virgin Atlanticove stranice je 600funti i to samo London Washington. ??????

Zato mi je malo frka, nekako mi je predobra ponuda preko ove agencije. Hej, ne bunim se ali sto ako je neka varka. A sad, za gubljenje kofera, valjda ih posle nadu pa bi to riskrirala za ovako jeftinu kartu.
__________________
Case Number: 5xxx
Prva koverta: sredina aprila 2008
Poslana u KCC: 9.5. 2008.
Intervju zakazan na 30.10.2008 Viza odobrena
U Americi od 3.12.2008.
Reply With Quote
  #13  
Staro 27.08.2008, 16:49
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno Karte

Pa pazi, ta cena zvuci taman kako treba. Valjda zvuci neverovatno jer ovde ljudi ne "deru" za pare i ne ugradjuju se toliko Sto se tice 24 sata - toliko traje rezervacija i ako se ne plati onda moraju da prave novu rezervaciju a onda cena moze da bude i drugacija. Bar sam tako ja razumela mog agenta. Nisi mi odgovorila da li imaju nekog u Zagrebu ili ne, ili bi ti poslali karte DHL-om. U svakom slucaju, sacekaj da dobijes svu dokumentaciju pre nego sto kupis karte. Ako ti nesto znaci - mogu da ih pozovem i priupitam sto god te interesuje. Napisi pitanja - pa uradicemo nesto Sto se tice prtljaga, to zavisi od aerodromskih radnika koji nekad prebace stvari u pogresan avion, ili ne stignu da ubace jer je suvise malo vremena. Pazi sad - neznam na koji terminal slece avion iz Zagreba ali je sasvim moguce imajuci u vidu koliko je Heathrow veliki da stvari dobijes sledecim letom. Virgin ce ti dostaviti prtljag u sledecih nekoliko dana, samo moras da imas karticu na koferima da bi ih prepoznali (uostalom imaju i oni svoj tag). To nije problem, i meni se desilo. Prijavis kad sletis da ti fali prtljag. Posle toga cekas u imigracionom. Dakle ne zavisi od avionske kompanije koliko od zauzetosti aerodroma. Nista strasno. Sto se tice check-iranja, to odradis odmah u Zagrebu za prtljag jer u Londonu za to nema vremena. Ja sam to, kao i svi koji su dolazili, uradila u BG i samo brines o sebi i svom rucnom prtljagu do krajnje destinacije. Virgin ima povoljne cene i dobra je kompanija - ja sam njima prezadovoljna. Kad stignes na kapiju sa koje polazis, onda checkiras i kartu pa ako ti ostane vremena (u sta sumnjam) juris u pusacku zonu da popijes kafu (ako si pusac i imas vremena da sidjes napolje) Ako odes na Heathrow site mozes da skines mape aerodroma i upoznas se sa svime tako da ces ustedeti vreme kad krenes na put. Uostalom sve je lepo obelezeno a i pomocice ti uvek neko ako imas problem.
Reply With Quote
  #14  
Staro 27.08.2008, 19:29
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno Karta

E evo mene opet!
Samo da se nadovezem da razumem skepticizam oko kupovine karata od nepoznatih agencija i preko nepoznatih ljudi jer je zaista ogroman novac u pitanju. Pomenula sam vec svog agenta ali nisam smela da istaknem njene podatke preko nego sto dobijem njeno odobrenje.
Dakle:
Sonja Metuleva
Value Air
sonja@valueair.com
phone: 714.513.1773
Ja imam predivno iskustvo sa njom i mogu da garantujem da u nju mozete imati poverenja. Ja sam upravo pricala sa njom i kupovina karata u jednom pravcu nije problem, sa bilo koje destinacije (Hrvatska, Bosna, Srbija, Makedonija etc.) Ja sam joj objasnila da ste svi dobitnici viza na lutriji i gotovo sam sigurna da cete i kada se doselite i dalje koristiti njene usluge (ja jednostavno ni od koga nisam dobila bolje ponude) kada budete isli na odmor preko okeana
Eto! Ako vam nije mrsko, spomenite vasu vernu prijateljicu Zanu to bi bas bilo cool! Cisto da mogu da zadenem cvet za uvo i da se pravim vazna da imam najboljeg agenta na svetu
Reply With Quote
  #15  
Staro 28.08.2008, 09:11
stizeljeto's Avatar
stizeljeto stizeljeto je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 05.05.2008
Poruke: 387
Nepromenjeno

Zana, srce si! Mislim da ce nakon ovog svi traziti karte od te dvoje agentice. Kad bude vreme sigurno cu se prvo tebi obratiti i onda ces mi pomoci da istrazimo kolko bi preko nje bile nase karte za Ameriku.

Do tad imam par pitanja:

1. Ovo mi je napisala ta iz druge agencije: We do accept credit cards,but only with a signed copy of our Authorization Form and copy of the passports,credit card (back and front).
Once paid we issue E-ticket and email you confirmation and that is all. To ti je odgovor na ono pitanje dali salju karte DHL/om. Nisam ju pitala dali salju karte nekom u HR. Dali ti se ova procedura koju je opisala cini istom kao kod te tvoje?
2. Na Virgin Atlantic sa isla kao da kupujem kartu i na kraju je pisalo da se isprintana karta mora donijeti na check in zajedno sa normalno pasosem i sa kreditnom karticom s kojom sam platila. Jel tako i kod tebe bilo? Ja naime nemam kreditnu, platili bi s necijom tudom, kako onda da predocim karticu ako ju nemam??
3. Ako checkiram prtljagu u Zagrebu (polaziste) dali sam sigurna da necu ponovo morat chekirat u Londonu? Jel ima neki pult gdje se to moze proverit kad dodem u London. Znam da kad kupujes karte onak prek agencija i kad pise npr. one stop negde da ce ti prtljaga doci tamo gde putujes, ali s ovim jeftinim kartama me malo brine, da ne ostane to sve u Londonu jer meni niko nije rekao da trebam ponovo checkirat sve. Ajd mi to malo pojasni-kako je islo sa tvojima iz Beograda kad si preko svoje agentice narucivala karte?
4. Jel se sa tom tvojom moze komunicirat po naski, naime vidim da je izgleda makedonka E, i jos me zanima da ju pitas ako ti nije tesko da proveris sve ovo sto sam do sad pitala i dali se kod nje moze bukirat let od Zagreba do Washingtona i gde bi onda ona poslala kartu, kako bi se placalo itd.

Hvala Zana, od velike si nam pomoci svima, verujem! Ti si jedna od retkih koja poscujes forum a da si vec u Americi i na taj nacin nam dajes dragocena iskustva.
__________________
Case Number: 5xxx
Prva koverta: sredina aprila 2008
Poslana u KCC: 9.5. 2008.
Intervju zakazan na 30.10.2008 Viza odobrena
U Americi od 3.12.2008.
Reply With Quote
  #16  
Staro 02.09.2008, 06:51
srdjevic's Avatar
srdjevic srdjevic je offline
Administrator
 
Datum prijave: 19.05.2005
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Novi Sad, Srbija
Poruke: 730
Nepromenjeno

Ja obično koristim odličnu tražilicu karata www.kayak.com koja mi je do sada davala uvek istu ili sličnu varijantu kao i moj provereni agent (imam istog takvog agenta i ja u BGu (Kole - Unidea Travel).

Povodom gubljenja kofera, stvarno nema pravila. Meni je recimo kad sam se selio (dolazio prvi put) Air France izgubio kofere, pa ih je opet izgubio kad sam išao kod burazera na svadbu (na 2 dana)...

Mislim da je optimalno tražiti varijante sa 2h čekanja na aerodromu - dovoljno vremena da prebace u pravi avion, a ne otpadate k'o malter na uvek preskupim aerodromima. Ako vam ipak izgube kofer, onda psujete nosače prtljaga na aerodromima jer su nepismeni pa su pogrešili avion - to je već u mom slučaju očigledno po Marfijevom zakonu...

Povodom čekiranja prtljaga, uvek pitate da li će ići do kraja na šalteru kad predajete (ja uvek pitam iako znam), ali evo ključnog signala: na kofer se lepi nalepnica sa oznakama aerodroma na koje idete. Na primer, ako idete iz BG-a preko Frankfurta za Chicago (moja omiljena varijanta), onda vam na kofer kače nalepnicu na kojoj piše FRA (Frankfurt) i ispod ORD (Chicago O'Hare-ov ID). To su iste one oznake koje vam i na karti pišu. Ja ih već znam (šta ćete, zanima me), pa u tražilice samo kucam u "from" ORD a u "to" BGD da tražim kartu za "kući".

U svakom slučaju, u 99% slučajeva sami znaju i odmah vam čekiraju kartu dokle letite - a kako najčešće imate let BG/ZG-USA preko nekog aerodroma, njih to između ne zanima jer znaju gde idete - tamo i koferi idu.

Takođe, važno je napomenuti da hrvatski državljani mogu da traže odvojene karte do EU i od EU jer mogu da ih kupuju bez vize. Državljani srbije/bosne/makedonije/crne gore ne mogu da kupuju takve karte bez vize za zemlju u kojoj "presedaju".
Problem je između ostalog i u sledećem: nemate connecting flights (povezane letove), koferi idu prvo na taj aerodrom, a ne možete ni da ih pokupite da bi ih prebacili u drugi avion. Zašto? Pa kupljenje kofera ide posle pasoške kontrole a pre carine, kao i svugde.


Poverenje u poznate (i jeftinije jer imaju dilove) tražilice tipa orbitz, expedia i ostali je 120%, nema nikakvih problema sa kupovinom online, ali nikakve! Karte po mogućstvu od svih kupujte E-tickets (uštedite i printing fee), da dobijete samo kod pod kojim letite i ništa više - pravu kartu sa brojem sedišta dobijate na šalteru za check-in.

Takođe, (pogotovo ako niste mogli da birate), idite slobodno na sajtove kompanija kojima letite, ukucajte svoje podatke (ime, karta, pasoš i te gluposti) i možete da birate sedište i da čekirate let online! Onda samo odštampate kupone za kofere, i pola posla je već urađeno. Na šalteru provodite duplo manje vremena, dobijate bolje sedište, itd, itd...

Ovo je naročito korisno ako nosite samo ručni prtljag, onda šaltere preskačete totalno i idete direkt iz auta u avion (posle detektora metala i ostalih kerefeka). Time ste i potvrdili da dolazite na let tako da računaju na vas.

Na neke manje letove dozvoljavaju cimanje online sa kartom tek 24h pred poletanje, tako da - budite aktivni u pripremi za put i olakšaćete sebi putovanje višestruko.
__________________
Lutrija - Zelena, ne Srbije
Reply With Quote
  #17  
Staro 02.09.2008, 08:40
stizeljeto's Avatar
stizeljeto stizeljeto je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 05.05.2008
Poruke: 387
Thumbs up

EEEEE, Srdjevicu, konacno i od tebe nesto! E, pa zdravo!!!

Uglanvom, ovako. Gledala sam Kayak, ali kao i druge trazilice ne daju mi ovu opciju koju mi nudi ta agentica iz Adriatic Toursa (ZAG-LHR-IAD) za 600 dolara one way po osobi. To je preko Virgin Atlantica. Nigde se na trazilicama ne pojavjluje Virgin, nikada, oni nemaju connecting flights iz Zagreba. Zato me zanima kako ona moze srediti da kod nje ima, pa jos za tako smjesnu cjenu, pa jos da nemoram opet checkirat prtljag u Londonu. Naime ako imam samo 2 sata fore izmedu letova, ako trebam ponovo checkirat ne znam dal cemo stici. Ja ju pitala, i ona kaze da se checkira u ZAG i uzima u Washingtonnu. Aj najzdravlje!!

Plus druga frka mi je sto nemamo kreditnu karticu. Neznam kako cemo platit e/ticket ili nekoj agenciji u Americi (definitivno cu pre puta kontaktirat Zaninu preporucenu agenticu ili cak Adriatic Tours iako za njih nema direktnu preporuku, ali mislim da su ok). Imamo ljude koji bi mogli platit za nas iz Amerike, ali nisam sigurna da ce onda samo nas pasos i isprintana karta (ako bi ju poslali na nas email) biti dovoljan za check in.

Jos me zanima, dali kad dodete sa takvom jeftinijom kartom imate losija sedista? Npr. ja planiram dovoljno rano bukirat, ali ako mi ih daju tek na ukrcavanju, a nas je dvoje sa bebom, kako da se osiguramo da bar budemo svi troje zajedno jedan do drugog?
__________________
Case Number: 5xxx
Prva koverta: sredina aprila 2008
Poslana u KCC: 9.5. 2008.
Intervju zakazan na 30.10.2008 Viza odobrena
U Americi od 3.12.2008.
Reply With Quote
  #18  
Staro 02.09.2008, 08:49
srdjevic's Avatar
srdjevic srdjevic je offline
Administrator
 
Datum prijave: 19.05.2005
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Novi Sad, Srbija
Poruke: 730
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik stizeljeto Prikaz poruke
Uglanvom, ovako. Gledala sam Kayak, ali kao i druge trazilice ne daju mi ovu opciju koju mi nudi ta agentica iz Adriatic Toursa (ZAG-LHR-IAD) za 600 dolara one way po osobi. To je preko Virgin Atlantica. Nigde se na trazilicama ne pojavjluje Virgin, nikada, oni nemaju connecting flights iz Zagreba. Zato me zanima kako ona moze srediti da kod nje ima, pa jos za tako smjesnu cjenu, pa jos da nemoram opet checkirat prtljag u Londonu. Naime ako imam samo 2 sata fore izmedu letova, ako trebam ponovo checkirat ne znam dal cemo stici. Ja ju pitala, i ona kaze da se checkira u ZAG i uzima u Washingtonnu. Aj najzdravlje!!
hmm, meni sada daje čudne rezultate. Inače, mali savet za kayak: daje različite cene u zavisnosti u koje doba dana tražiš, majke im ga! Sad mi u ovo vreme daje duplo veće cene nego preko dana. Kako si tačno tražila?

Citat:
Prvobitno poslao korisnik stizeljeto Prikaz poruke
Plus druga frka mi je sto nemamo kreditnu karticu. Neznam kako cemo platit e/ticket ili nekoj agenciji u Americi (definitivno cu pre puta kontaktirat Zaninu preporucenu agenticu ili cak Adriatic Tours iako za njih nema direktnu preporuku, ali mislim da su ok). Imamo ljude koji bi mogli platit za nas iz Amerike, ali nisam sigurna da ce onda samo nas pasos i isprintana karta (ako bi ju poslali na nas email) biti dovoljan za check in.
To nisam do sada čuo. Ti kartu kupuješ od agenta, a na aerodromu ideš direkt na avio kompaniju. Njima ne treba da pokazuješ nikakve kreditne. Dovoljno je samo da ti izdaju kod e-ticketa i to je to. Na aerodrom ideš sa tim odštampanim i pasošem.

Citat:
Prvobitno poslao korisnik stizeljeto Prikaz poruke
Jos me zanima, dali kad dodete sa takvom jeftinijom kartom imate losija sedista? Npr. ja planiram dovoljno rano bukirat, ali ako mi ih daju tek na ukrcavanju, a nas je dvoje sa bebom, kako da se osiguramo da bar budemo svi troje zajedno jedan do drugog?
Zavisi, postoje stvarno razne karte, a najjeftinije su one sa svim fiksnim, ništa ne može da se menja, tak'a je kak'a je... Kakvu god kartu da si kupila, verovatno ćeš moći na sajtu prevoznika da središ onda sve.
__________________
Lutrija - Zelena, ne Srbije
Reply With Quote
  #19  
Staro 02.09.2008, 09:19
stizeljeto's Avatar
stizeljeto stizeljeto je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 05.05.2008
Poruke: 387
Nepromenjeno

Trazila sam od ZAG do IAD za recimo 14. 1. 2009. to je naravno fiksni datum, ali ako sve bude ok, tada bi otprlike isli.
Obicno mi daje Austrian Airlines. Nikad, nikad mi ni jedna trazilica ne da je Virgin Atlantic, a koji navodno ima jeftine karte.

Bas me zanima sto bi mi rekla da agentica da ju trazim iskljucivo preko Austrian. Mozda bi mi isto nasla jeftinije od ovog na trazilicama, ipak agenti imaju svoje nacine da obezbede povoljniju kartu
__________________
Case Number: 5xxx
Prva koverta: sredina aprila 2008
Poslana u KCC: 9.5. 2008.
Intervju zakazan na 30.10.2008 Viza odobrena
U Americi od 3.12.2008.
Reply With Quote
  #20  
Staro 03.09.2008, 10:29
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

Ne znam ljudi, ali probao sam sve ove vase pretrazivace i www.dannytravel.com mi i dalje nalazi ubedljivo najjeftinije (isto kao kad odes u jat i pitas). Svi ostali su bar 30% skuplji.
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Studirati ili otici u Ameriku? IvanDash Vaša strana 19 12.10.2014 19:08
Sanse za odlazak u Ameriku dina123 Vaša strana 4 23.04.2014 07:34
Kako da dodjem kod žene u Ameriku ozenjen Porodične imigrantske vize 18 09.08.2013 23:20
Idemo u Ameriku (dokumentarci) perodot Lokacije u USA 4 27.10.2009 14:41

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 09:31.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.