ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Godina je prosla - Sumiranje troskova » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 15.07.2013, 19:06
milosx milosx je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.07.2011
US lokacija: NEW YORK
YU lokacija: BiH/Srb
Poruke: 290
Nepromenjeno Godina je prosla - Sumiranje troskova

Evo nas vec godinu dana u New York-u. Za one koji nisu u toku, dvoje nas je.
Nismo se razbacivali a nismo ni gledali svaki dolar i ovako nam izgleda racunica:

Ukupno smo potrosili $28.000 od cega je
$14.000 stanarina
$14.000 svi ostali troskovi
Ne zelim da racunam koliko smo jos dali za poreze i zdravstveno osiguranje.

Svi ostali troskovi su raporedjeni u kategorije
Racunica.jpg
ali na pocetku smo imali samo kategorije Hrana i Ostalo tako da grafikon bas i ne pokazuje pravi odnos. Pored toga, sve iz marketa smo trpali u kategoriju Hrana iako bi tu bilo i kozmetike, kucnih potrepstina i ostalog. Verovatno smo i ponesto zaboravili upisati.

Bilo bi malo vise jer nedostaje novac za 3 sedmice koji bi ovde potrosili da nismo isli u Srbiju/Bosnu/Francusku. Novac za avionske karte nije gore uracunat.

Zaprepastili smo se sad cenama u Srbiji. Osim stanova, osiguranja, bioskopa, restorana, klima uredjaja i ves masina, sve je skuplje u Srbiji, tako da bi smo za sve ovo ostalo uz isti stil zivota u srbiji verovatno i vise novca potrosili.

Blog smo pomerili na http://www.njujorcani.com/blog/
ali i dalje je sajt ofrlje uradjen i nismo bas azurni...
__________________
u NYC od 2012.
Reply With Quote
  #2  
Staro 15.07.2013, 19:25
holmes holmes je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 04.05.2013
US lokacija: Ispod palmi
Poruke: 122
Nepromenjeno

Odlicno, ovo je vrlo koristno. Hvala za info. Samo slika grafikona je mala i ne vidi se najbolje. Mozda je trebalo postaviti na neki od photo upoloadera i postaviti samo link, kao npr. Photobucket. Bilo bi super da das i pojasnjenje troskova osiguranja.
Reply With Quote
  #3  
Staro 15.07.2013, 19:29
johnny_nyc's Avatar
johnny_nyc johnny_nyc je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 26.05.2011
US lokacija: New York
YU lokacija: Rijeka
Poruke: 296
Nepromenjeno

svaka čast na informaciju, inače i mi planiramo za new york tako da ovo mi je zlata vrijedna informacija.
__________________
Prijave: 2001, 2009, 2010, 2011,2012...

06.05.2013. cura izvučena broj 15***
07.06.2013. poslani papiri za KCC
17.06.2013. papiri stigli u KCC
03.09.2013. odgovor iz KCC da su papiri u procesu
03.02.2014. interview odgođen
28.02.2014. liječnički odrađen
24.03.2014. novi datum interviewa

24.03.2014. green day
21.08.2014. USA LPR
Reply With Quote
  #4  
Staro 16.07.2013, 07:11
free's Avatar
free free je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 07.09.2011
US lokacija: Schaumburg, IL
YU lokacija: Beograd
Poruke: 126
Pošalji Skype™ poruku korisniku free
Nepromenjeno

Vrlo korisna informacija, pogotovu za mene koji ce sada od oktobra ove godine da dodje da zivi u NYC. To je racunica za dvoje, a dali mozes da das neku okvirnu koliko bi kostalo za troje tj. dvoje odraslih i jedno malo dete od godinu dana sa vrticem? E da i kom ste se kraju naselili koliko kosta renta,tax i sve ostalo pojedinacno ako ikako mozes da izvuces.Hvala unapred za bilo kakvu informaciju.
__________________
U Americi od 21.10.2013
Reply With Quote
  #5  
Staro 17.07.2013, 02:36
milosx milosx je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.07.2011
US lokacija: NEW YORK
YU lokacija: BiH/Srb
Poruke: 290
Nepromenjeno

Da ja ne nagadjam koliko bi jos bilo za dete, bolje da papise neko sa detetom tog uzrasta. Mr Marzik ...

Mi smo u Woodside-u koji se granici sa Astorijom (Queens) i treba nam 20ak min od kuce do Central Park-a (8 min hoda do stranice i ostalo podzemnom) sto je dosta blizu. Tesko da se moze naci stan za ispod 1200 odavde pa do sat vremena od Manhattan-a, tako da je to OK cena. Sve blize je i dosta skuplje da bi na Manhattan-u bilo i duplo skuplje za neki minijaturan koliko-toliko kulturan stancic... ako ga uopste uspes naci. Skoro su drugari trazili tamo stan i pogledali 300 stanova (nasli su stan mislim posle 2 meseca ali ga bas previse placaju).

Porezi izadju oko 25-30% od bruto plate. Na kraju godine ti vrate ostatak sto je nama izaslo oko $3500, a sa detetom ti vrate jos vise. Opet i to zavisi kako ispunis formulare kad potpisujes ugovor za posao.

Zdravstveno i zubno zavise od poslodavca. Mi placamo oko 300 mesecno i dobro je sto to uzmu pre nego skinu porez. Na PPO planu smo, sto nam omogucava da idemo kod velikog broja lekara koji primaju to osiguranje. Koristimo ZocDoc aplikaciju i sta god da ti je mozes da nadjes doktora vec za naredni dan i zakazes termin preko aplikacije. Kod doktora placamo jos $15
za opstu praksu i $40 za specijaliste (i nadam se nista vise, ali mnoge izenade posle par meseci sa povelikim racunom)
Penziono ne uplacujemo.
Prelistajte blog, pa sta god vas jos bude interesovalo pitajte
__________________
u NYC od 2012.
Reply With Quote
  #6  
Staro 17.07.2013, 08:25
johnny_nyc's Avatar
johnny_nyc johnny_nyc je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 26.05.2011
US lokacija: New York
YU lokacija: Rijeka
Poruke: 296
Nepromenjeno

jeste našli stan preko poznanika ili ste sami tražili? meni je sestra u irvingtonu ali tamo je nama za početak preskupo, razmišljali smo o bronxu (grand concourse/bedford park boulevard) jer samo tamo ja bio neko vrijeme i dobar mi je kvart, ima malo meksikanaca ali za početak bi trebalo biti ok.
__________________
Prijave: 2001, 2009, 2010, 2011,2012...

06.05.2013. cura izvučena broj 15***
07.06.2013. poslani papiri za KCC
17.06.2013. papiri stigli u KCC
03.09.2013. odgovor iz KCC da su papiri u procesu
03.02.2014. interview odgođen
28.02.2014. liječnički odrađen
24.03.2014. novi datum interviewa

24.03.2014. green day
21.08.2014. USA LPR
Reply With Quote
  #7  
Staro 18.07.2013, 20:51
dd983 dd983 je offline
Član
 
Datum prijave: 21.05.2013
US lokacija: NY
YU lokacija: Niš
Poruke: 27
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik johnny_nyc Prikaz poruke
jeste našli stan preko poznanika ili ste sami tražili? meni je sestra u irvingtonu ali tamo je nama za početak preskupo, razmišljali smo o bronxu (grand concourse/bedford park boulevard) jer samo tamo ja bio neko vrijeme i dobar mi je kvart, ima malo meksikanaca ali za početak bi trebalo biti ok.
U NY ces generalno tesko naci stan ako nemas nikakav credit history(uverio se i na licnom primeru ali i na mnogo drugih), ili nekog ko ce da ti bude co-signer(jemac, zirant). Ovde i pronalazenje stanova ide malo teze jer uglavnom 90% slobodnih stanova imaju neku vrstu deal-a sa lokalnim real estate agencijama, koji se "ugradjuju" za svoje usluge u visini jedne mesecne rente. E sad, u tim uslovno receno "losijim" delovima grada ne znam bas kako ide, ali znam da Bronx konkretno ume da bude jako opasan i negostoljubiv, zbog velikog broja "project" naselja. Generalno bih ti preporucio da gledas da izbegnes Bronx(veci deo) i gledas nesto u Brooklyn/Queens.

Pozdrav i srecno!
Reply With Quote
  #8  
Staro 19.07.2013, 08:38
johnny_nyc's Avatar
johnny_nyc johnny_nyc je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 26.05.2011
US lokacija: New York
YU lokacija: Rijeka
Poruke: 296
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik dd983 Prikaz poruke
U NY ces generalno tesko naci stan ako nemas nikakav credit history(uverio se i na licnom primeru ali i na mnogo drugih), ili nekog ko ce da ti bude co-signer(jemac, zirant). Ovde i pronalazenje stanova ide malo teze jer uglavnom 90% slobodnih stanova imaju neku vrstu deal-a sa lokalnim real estate agencijama, koji se "ugradjuju" za svoje usluge u visini jedne mesecne rente. E sad, u tim uslovno receno "losijim" delovima grada ne znam bas kako ide, ali znam da Bronx konkretno ume da bude jako opasan i negostoljubiv, zbog velikog broja "project" naselja. Generalno bih ti preporucio da gledas da izbegnes Bronx(veci deo) i gledas nesto u Brooklyn/Queens.

Pozdrav i srecno!

razmišljali smo i o brooklyu u queens nekako nebi (nemam neki poseban razlog), što se tiče bronxa znam da ima djelova koji su zeznuti ali taj dio bedford park mi je ok jer sam bio tamo, projects su na arthur avenue (jednom zalutao i nije mi bilo svejedno, sva sreća usred bijela dana) što je dosta daleko od od bedford parka, tu mi je blizu podzemna, bolnica je blizu (montefiore) i ima lijepih parkova, od prijatelja mama je superintendent tu u jednoj zgradi pa bi možda tu za početak bilo i najlakše. imamo još vremena pa ćemo vidjeti, a u kojem si ti dijelu?
__________________
Prijave: 2001, 2009, 2010, 2011,2012...

06.05.2013. cura izvučena broj 15***
07.06.2013. poslani papiri za KCC
17.06.2013. papiri stigli u KCC
03.09.2013. odgovor iz KCC da su papiri u procesu
03.02.2014. interview odgođen
28.02.2014. liječnički odrađen
24.03.2014. novi datum interviewa

24.03.2014. green day
21.08.2014. USA LPR
Reply With Quote
  #9  
Staro 19.07.2013, 16:16
milosx milosx je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.07.2011
US lokacija: NEW YORK
YU lokacija: BiH/Srb
Poruke: 290
Nepromenjeno

Pa za pocetak vam i nije toliko bitno, pogotovo ako vec imate poludogovorenu varijantu za stan sto je svakako najteze stavka. Ne znam nista o bronx-u, tek cemo za koju sedmicu kad prodju vrucine do zooloskog vrta i botanicke baste.

Jesi li gledao http://projects.nytimes.com/crime/homicides/map

Isto bih preporucio aplikaciju Sitegeist za Android. Ima dosta interesatnih statisticih podataka za svaku odabranu tacku na mapi.
https://play.google.com/store/apps/d...egeist.android
__________________
u NYC od 2012.
Reply With Quote
  #10  
Staro 19.07.2013, 18:48
johnny_nyc's Avatar
johnny_nyc johnny_nyc je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 26.05.2011
US lokacija: New York
YU lokacija: Rijeka
Poruke: 296
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik milosx Prikaz poruke
Pa za pocetak vam i nije toliko bitno, pogotovo ako vec imate poludogovorenu varijantu za stan sto je svakako najteze stavka. Ne znam nista o bronx-u, tek cemo za koju sedmicu kad prodju vrucine do zooloskog vrta i botanicke baste.

Jesi li gledao http://projects.nytimes.com/crime/homicides/map

Isto bih preporucio aplikaciju Sitegeist za Android. Ima dosta interesatnih statisticih podataka za svaku odabranu tacku na mapi.
https://play.google.com/store/apps/d...egeist.android

svaka čast na linku fantastičan je, zabrinjavajuće je da se u bronxu dosta plavi ali vidim da dio oko bedford parka nije toliko kritičan, za početak čemo tamo jer nam je to linija manjeg otpora ali kada si stvorimo neki credit history svakako bi išli negdje drugdje, vidim također da je queens najmanje plav što znači da je tamo skoro pa najsigurnije a i zanimljiv je konstantan pad ubojstava u cijelom nyc.

a kako ste vi našli stan? preko nekog ili sami?
__________________
Prijave: 2001, 2009, 2010, 2011,2012...

06.05.2013. cura izvučena broj 15***
07.06.2013. poslani papiri za KCC
17.06.2013. papiri stigli u KCC
03.09.2013. odgovor iz KCC da su papiri u procesu
03.02.2014. interview odgođen
28.02.2014. liječnički odrađen
24.03.2014. novi datum interviewa

24.03.2014. green day
21.08.2014. USA LPR
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Odobrena iseljenička viza posle 5 godina stanko76 Porodične imigrantske vize 130 24.09.2019 10:25
Usporedba mjesecnih zivotnih troskova po gradovima stizeljeto Stare teme 13 15.12.2008 04:58

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 17:53.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.