ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Uputstva za dobitnike

Uputstva za dobitnike Izvučeni ste? Čestitamo! Ovde možete naći informacije o svim etapama procesa, od izvlačenja do intervjua i dobijanja vize.

Zatvorena tema
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 07.09.2016, 09:57
LJ75 LJ75 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 07.09.2016
Poruke: 126
Nepromenjeno Important Notice about DV-2017 ???

Pozdrav, ne znam da li ima jos aplikanata koji su imali slicno iskustvo.

Elem, jucer sam dobio mail od DONOTREPLY@dvlottery.state.gov gdje je naziv poruke bio kao u naslovu. Elem, kaze da 'Additional names have been added for DV-2017 selection', pa tako odem i provjerim, i vidi cuda, izvucen sam.

Sve izgleda legitimno, njihova je stranica, pa rekoh da podijelim svoje iskustvo.

Ima li jos neko da je dobio ovu poruku, a posto sam novi, sta sada. Btw, specificna je i situacija, jer radim van Bosne, a ne znam da li ce slati neku postu ili sl. na moju adresu u Bosni.

Hvala unaprijed.
  #2  
Staro 07.09.2016, 10:10
dreeamers dreeamers je offline
Drug član
 
Datum prijave: 15.11.2014
YU lokacija: Beograd
Poruke: 44
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik LJ75 Prikaz poruke
Pozdrav, ne znam da li ima jos aplikanata koji su imali slicno iskustvo.

Elem, jucer sam dobio mail od DONOTREPLY@dvlottery.state.gov gdje je naziv poruke bio kao u naslovu. Elem, kaze da 'Additional names have been added for DV-2017 selection', pa tako odem i provjerim, i vidi cuda, izvucen sam.

Sve izgleda legitimno, njihova je stranica, pa rekoh da podijelim svoje iskustvo.

Ima li jos neko da je dobio ovu poruku, a posto sam novi, sta sada. Btw, specificna je i situacija, jer radim van Bosne, a ne znam da li ce slati neku postu ili sl. na moju adresu u Bosni.

Hvala unaprijed.
mislim da bi ti bilo najbolje i najsigurnije da se nakacis na njihov sajt i ulogujes na svoj nalog i tu ces videti i biti 100% siguran...Ako si zaista izvucen imaces lepo citav tekst sa daljim uputstvima.. u suprotnom- pisace HAS NOT BEE SELECT...Meni je ovo jako neobicno i nisam naisla ni na koga da je imao slicno iskustvo,a kako sam videla ranije je bilo pokusaja nekakvih prevara...Ja bih svakako proverila na njihovom sajtu i to ti je definitivno jedino merodavno i ispravno...
  #3  
Staro 07.09.2016, 10:26
stanema's Avatar
stanema stanema je offline
Drug član
 
Datum prijave: 31.08.2016
YU lokacija: Zrenjanin
Poruke: 41
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik LJ75 Prikaz poruke
Pozdrav, ne znam da li ima jos aplikanata koji su imali slicno iskustvo.

Elem, jucer sam dobio mail od DONOTREPLY@dvlottery.state.gov gdje je naziv poruke bio kao u naslovu. Elem, kaze da 'Additional names have been added for DV-2017 selection', pa tako odem i provjerim, i vidi cuda, izvucen sam.

Sve izgleda legitimno, njihova je stranica, pa rekoh da podijelim svoje iskustvo.

Ima li jos neko da je dobio ovu poruku, a posto sam novi, sta sada. Btw, specificna je i situacija, jer radim van Bosne, a ne znam da li ce slati neku postu ili sl. na moju adresu u Bosni.

Hvala unaprijed.
Proveri svoj status na zvanicnom sajtu lutrije. OVDE Ako pise da si "selected..." posalji im DS260 i cekaj da vidis da li ces dobiti poziv za intervju.

Mozda su uradili drugi krug (sto se desavalo i ranije), ali tu obicno ne bude mnogo izvucenih. Drugim recima, u****o te ako je tako
  #4  
Staro 07.09.2016, 11:03
LJ75 LJ75 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 07.09.2016
Poruke: 126
Nepromenjeno

Izgleda da je to to,


Dear xxxx,

You have been randomly selected for further processing in the Diversity Immigrant Visa Program for the fiscal year 2017 (October 1, 2016 to September 30, 2017). Selection does not guarantee that you will receive a visa because the number of applicants selected is greater than the number of visas available. Therefore, it is very important that you carefully follow instructions to increase your chances of possible visa issuance. The instructions are located on the Department of State website at http://www.dvselectee.state.gov. All DV applicants must use the online DS-260 Immigrant Visa and Alien Registration Application. Paper forms will not be accepted.


Znaci, sada DS260 pa dalje...Posto nisam citao previse postove od ranije, znam da se dodjeljuju neki brojevi, pretpostavljam da ce moj biti prilicno visok (s obzirom da sam tek obavijesten), tako da ne znam da li ima neke nade..Ili to nema veze.

A i bilo bi dobro ako bih mogao na razgovor u ovoj zemlji gdje sam sada (u Africi je), da ne gulim bezveze u Sarajevo.

Edit - upravo sam vidio da postoji ta opcija, ali ovdje u Africi sam jos 10 mjeseci, pa nisam siguran da li je bolje da stavim kao lokaciju Sarajevo ili ovu ovdje, ne znam koliko brzo se procesuira sve ovo.

Hvala svima na savjetima.

Last edited by LJ75; 07.09.2016 at 11:10.
  #5  
Staro 07.09.2016, 11:07
dreeamers dreeamers je offline
Drug član
 
Datum prijave: 15.11.2014
YU lokacija: Beograd
Poruke: 44
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik LJ75 Prikaz poruke
Izgleda da je to to,


Dear xxxx,

You have been randomly selected for further processing in the Diversity Immigrant Visa Program for the fiscal year 2017 (October 1, 2016 to September 30, 2017). Selection does not guarantee that you will receive a visa because the number of applicants selected is greater than the number of visas available. Therefore, it is very important that you carefully follow instructions to increase your chances of possible visa issuance. The instructions are located on the Department of State website at http://www.dvselectee.state.gov. All DV applicants must use the online DS-260 Immigrant Visa and Alien Registration Application. Paper forms will not be accepted.


Znaci, sada DS260 pa dalje...Posto nisam citao previse postove od ranije, znam da se dodjeljuju neki brojevi, pretpostavljam da ce moj biti prilicno visok (s obzirom da sam tek obavijesten), tako da ne znam da li ima neke nade..Ili to nema veze.

A i bilo bi dobro ako bih mogao na razgovor u ovoj zemlji gdje sam sada (u Africi je), da ne gulim bezveze u Sarajevo.

Hvala svima na savjetima.
Eeee,EXTRA!!!! Bas mi je drago...Srecno u daljem procesu!!!!!!
  #6  
Staro 07.09.2016, 11:48
bordi888's Avatar
bordi888 bordi888 je offline
Član
 
Datum prijave: 14.09.2015
YU lokacija: Makedonija
Poruke: 26
Pošalji Skype™ poruku korisniku bordi888
Nepromenjeno

Evo video sam da su uradili drugi krug i da izvestavaju preko e-mail adrese kako bi bili sigurni da ce dobitnici proveriti na oficijalni sajt DV lutrije. Slucajno video na blogu Britsimon ali kako kazu nisu bili sigurni dali je to u svim regionima jer informaciju koju su spazili bila je poslata na tviteru iz ambasade u Gani, evo link:
http://britsimonsays.com/dv-2017-2nd...ectees-chosen/
Srecno novim dobitnicima, ja sam proverio danas za mene i suprugu ali nema promene statusa, tako da nisam izvucen u 2-om krugu.
__________________
11.10.2015- DV-2017 x2
03.05.2016- HAS NOT BEEN SELECTED x2!
31.10.2016- DV-2018 x1 & 05.11.2016- DV-2018 x1
02.05.2017- HAS NOT BEEN SELECTED x2!
  #7  
Staro 07.09.2016, 12:57
LJ75 LJ75 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 07.09.2016
Poruke: 126
Nepromenjeno

Mada nije za ove teme, ne znam ni sam sta da radim. Imam 40 god, supruga, dvoje djece 11 i 13 god, materijalno smo prilicno obezbijedjeni, radim u dobroj firmi na dobrom mjestu, trenutno vani (expatriate). Imam brata koji je vec u Americi sa porodicom, otisao tamo za vrijeme rata. Bili smo prosle godine, turisticki, svidjelo nam se, ali kada si negdje kao turista, uvijek je lijepo.

Bojim se da bih morao ponovo sve ispocetka, raditi neke 'onako' poslove, na kasi i sl.... Eventualno kada bih samo jos dobio taj pasos, a da mi ostalo ostane sve isto.

Jedino mozda zbog djece, jer je ovo kod nas na Balkanu dosta trusno podrucje.

Btw, kako tumaciti ove brojeve i sanse da se uopste dobije viza?
Moj broj je 2017EU00025xxx

Hvala.

Last edited by Magelan; 07.09.2016 at 13:56. Razlog: Moderacija - zastita privatnosti
  #8  
Staro 07.09.2016, 13:06
dreeamers dreeamers je offline
Drug član
 
Datum prijave: 15.11.2014
YU lokacija: Beograd
Poruke: 44
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik LJ75 Prikaz poruke
Mada nije za ove teme, ne znam ni sam sta da radim. Imam 40 god, supruga, dvoje djece 11 i 13 god, materijalno smo prilicno obezbijedjeni, radim u dobroj firmi na dobrom mjestu, trenutno vani (expatriate). Imam brata koji je vec u Americi sa porodicom, otisao tamo za vrijeme rata. Bili smo prosle godine, turisticki, svidjelo nam se, ali kada si negdje kao turista, uvijek je lijepo.

Bojim se da bih morao ponovo sve ispocetka, raditi neke 'onako' poslove, na kasi i sl.... Eventualno kada bih samo jos dobio taj pasos, a da mi ostalo ostane sve isto.

Jedino mozda zbog djece, jer je ovo kod nas na Balkanu dosta trusno podrucje.

Btw, kako tumaciti ove brojeve i sanse da se uopste dobije viza?
Moj broj je 2017EU00025xxx

Hvala.
To je broj koji nikako ne smes ovako javno objavljivati jer ti je on sifra da se nalacis na svoj nalog na zvanicnom sajtu i proveris da li si izvucen...

Last edited by Magelan; 07.09.2016 at 14:33. Razlog: Moderacija - zastita privatnosti
  #9  
Staro 07.09.2016, 13:42
raso raso je offline
Član
 
Datum prijave: 12.09.2012
US lokacija: bilo gde
YU lokacija: Kraljevo
Poruke: 3
Nepromenjeno I ja sam dobio

Citat:
Prvobitno poslao korisnik LJ75 Prikaz poruke
Pozdrav, ne znam da li ima jos aplikanata koji su imali slicno iskustvo.

Elem, jucer sam dobio mail od DONOTREPLY@dvlottery.state.gov gdje je naziv poruke bio kao u naslovu. Elem, kaze da 'Additional names have been added for DV-2017 selection', pa tako odem i provjerim, i vidi cuda, izvucen sam.

Sve izgleda legitimno, njihova je stranica, pa rekoh da podijelim svoje iskustvo.

Ima li jos neko da je dobio ovu poruku, a posto sam novi, sta sada. Btw, specificna je i situacija, jer radim van Bosne, a ne znam da li ce slati neku postu ili sl. na moju adresu u Bosni.

Hvala unaprijed.
I ja sam dobio istu poruku broj pocinje sa 23XXX.
U pri dnu stranice pise
CASE NUMBER 2017EU00023xxx
Principal Applicant Name: PREZIME i ime
Preference Category: DV DIVERSITY
Foreign State Chargeability: SERBIA
Post: BELGRADE


Sta dalje?
  #10  
Staro 07.09.2016, 13:50
krempita's Avatar
krempita krempita je offline
Drug član
 
Datum prijave: 28.06.2011
YU lokacija: Pancevo
Poruke: 52
Pošalji Skype™ poruku korisniku krempita
Nepromenjeno

Jel je i tebi juce stigla ta poruka?Sve se nadam da mozda i danas salju mail-ove
__________________
DV2017-
DV2018-
DV2019
DV2020
Zatvorena tema

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Interviews DV 2017 milan.b Intervju (interview) - Ambasada 1167 08.03.2019 10:44
Dv-2017 adojaro Prijava na Lutriju 1428 31.03.2018 14:43

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 13:02.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.