ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Školovanje u USA - lični primer » Bitni linkovi
Uspešan početak Školovanje u USA Vrste školi Stipendije Učlanite se

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #211  
Staro 17.09.2017, 09:11
kossica kossica je offline
Član
 
Datum prijave: 18.11.2011
Poruke: 1
Nepromenjeno

Pozdrav svima!
Imala bih pitanje za Vuxxane ili nekog ko je upucen. Da li je tacno da se za postdoc pozicije ne pregovara(mislim na platu)? Vidim da se svuda vrti oko 60000.Sta mislite,postoji li sansa da se to poveca?
Reply With Quote
  #212  
Staro 01.01.2018, 08:56
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik kossica Prikaz poruke
Pozdrav svima!
Imala bih pitanje za Vuxxane ili nekog ko je upucen. Da li je tacno da se za postdoc pozicije ne pregovara(mislim na platu)? Vidim da se svuda vrti oko 60000.Sta mislite,postoji li sansa da se to poveca?
Nema sanse. To je ono sto stavis u budzetu u predlogu projekta. Shvati to kao ulaznicu i odskocnu dasku za sledeci stepen. Niko se leba nije najeo kao poslediplomac ili postdok.
Reply With Quote
  #213  
Staro 05.01.2018, 15:30
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Micicici991 Prikaz poruke
Studiram Finansije, na II godini Phd. sam. Naravno, ne zelim ni po koju cenu da ostajem ilegalno, radije cu da zasucem rukave i da pokusam da sredim neki status. Citala sam dosta o skolama, vidim da su mahom zastupljene u Cikagu, te mi ni to nije problem, otisla bih tamo. S obzirom da bih morala prvo da spremim TOEFL, verovatno cu krenuti u neku skolu jezika. Trenutno imam opciju za Illinois Institute of Tehnology, naravno Kaplan i Stafford su takodje u igri.
Mozes li mi reci koji su to testing centri, mozda bih mogla i njih da kontaktiram i raspitam se?

Hvala ti puno na odgovoru
Idi na www.google.com i potrazi “toefl testing centers”. Procesljaj rezultate i medju njima ces naci odgovor https://www.ets.org/toefl/ibt/register/centers_dates.
Reply With Quote
  #214  
Staro 11.02.2018, 15:30
vojkaninho vojkaninho je offline
Drug član
 
Datum prijave: 04.05.2017
YU lokacija: Pancevo
Poruke: 32
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Danica Prikaz poruke
Pozdrav dragi forumski ljudi,imam par pitanjca za vas stručnjake za tematiku nastavka školovanja u USA

Što se tiče Kalifornije, posle koliko vremena od dolaska, kao emigrant preko zelene lutrije, imam pravo da upišem neki master program?

Diplomirala sam na Filozofskom u Novom Sadu, odsek za Filozofiju, po starom programu (pre nego je uvedena Bolonja). Pitala sam na svom faksu da li imaju "recognition" sa nekim od kalifornijskih univerziteta, tj. znaju li na kom se uniju ispiti koje sam polagala priznaju i da bi zvanje koje sam ovde stekla (B.A. in Philos.) bilo priznato, tako da mogu nastaviti školovanje - rekli su mi da ne znaju ništa o tome.

Zna li neko konkretno što se tiče UCLA da li bih mogla sa našom diplomom da upišem tamo master?
Ciljala bih na školovanje uz rad na fakultetu kao metod plaćanja školarine.
Pozdrav drugari, mene ovo takodje interesuje. Zavrsi osam Ekonomski u BGu, ali bih upisao master u USA zbog karijere. Da li moram sa GC da polazem TOEFL? Da li je potreban da se radi neki entering test?...
Reply With Quote
  #215  
Staro 11.02.2018, 15:50
damagon damagon je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2017
US lokacija: Maryland
YU lokacija: Nis Serbia
Poruke: 361
Nepromenjeno

Svi internacionalni studenti moraju da polazu neke testove, to sad zavisi od univerziteta ... Negde treba toefl negde toefl i gmat ...
Reply With Quote
  #216  
Staro 11.02.2018, 15:54
vojkaninho vojkaninho je offline
Drug član
 
Datum prijave: 04.05.2017
YU lokacija: Pancevo
Poruke: 32
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik damagon Prikaz poruke
Svi internacionalni studenti moraju da polazu neke testove, to sad zavisi od univerziteta ... Negde treba toefl negde toefl i gmat ...
hvala... Koliko smara ovih pedeset karaktera ovo je uzas...
Reply With Quote
  #217  
Staro 15.03.2018, 04:50
Micicici991 Micicici991 je offline
Član
 
Datum prijave: 31.08.2017
Poruke: 4
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik vojkaninho Prikaz poruke
hvala... Koliko smara ovih pedeset karaktera ovo je uzas...
Verujem, ali opet, zapamti da imas i jednu olaksavajucu okolnost, a to je GC. Razlog zbog kojeg ti ovo navodim je taj sto sam na par mesta videla da je TOEFL waiver moguc kod studenata koji su residenti US npr. dve godine. Naravno, sve ovo zavisi od Univeriteta do Univerziteta, ali svakako ti je naglaseno na sajtu svakog.
Ja ispadoh glupa za ove testing centre, mislila sam da postoji neka fora kao kod nas, no dobro.. @vuxanne, oprosti!
Reply With Quote
  #218  
Staro 15.03.2018, 14:38
misternice's Avatar
misternice misternice je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 18.05.2017
US lokacija: New York, NY
YU lokacija: Beograd
Poruke: 136
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Micicici991 Prikaz poruke
Verujem, ali opet, zapamti da imas i jednu olaksavajucu okolnost, a to je GC. Razlog zbog kojeg ti ovo navodim je taj sto sam na par mesta videla da je TOEFL waiver moguc kod studenata koji su residenti US npr. dve godine. Naravno, sve ovo zavisi od Univeriteta do Univerziteta, ali svakako ti je naglaseno na sajtu svakog.
Ja ispadoh glupa za ove testing centre, mislila sam da postoji neka fora kao kod nas, no dobro.. @vuxanne, oprosti!
To sam I ja nasao na mnogim forumima I blogovima... Ovo je jedno od frequently asked questions na jednom sajtu:

I just got my Green Card. Do I need to take the TOEFL or a similar test if I apply to a universities?

The short answer to this is “maybe, but probably not.” Some universities require English testing scores of all applicants who come from an ESL background. However, the vast majority of universities in the United States only ask international students to take the TOEFL or a similar exam. If you have your Green Card and are a permanent resident of the United States, you’ll certainly be able to find schools that will accept you without a TOEFL score. But some schools you’re interested in may still ask you to take the TOEFL.
Reply With Quote
  #219  
Staro 25.03.2018, 07:58
mikagrubinen mikagrubinen je offline
Drug član
 
Datum prijave: 12.11.2013
US lokacija: Oakland
YU lokacija: Beograd
Poruke: 81
Pošalji Skype™ poruku korisniku mikagrubinen
Nepromenjeno

Ajde, ajde ne kukajte nego knjigu u ruke i polazite taj TOEFL Svakako treba malo da se obnovi gramatika i pisanje pred upis neke skole.
Btw, meni je trebao i toefl i gmat.
__________________
U USA of Avgusta 2014
Reply With Quote
  #220  
Staro 07.04.2018, 16:57
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

TOEFL je definitno najmanji problem pri upisivanju poslediplomskih. Samo skontas kako test izgleda, koliko traje i slicno i ok si.
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Primer pozivnog pisma mvp977 Intervju (interview) - Ambasada 3 30.10.2008 17:31
Popunjeni formulari iz prve koverte - PRIMER srdjevic Prva koverta 0 20.04.2008 07:05

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 02:45.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.