ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Retro > Prva koverta

Prva koverta Dobili ste prvu kovertu sa formularima koje treba poslati američkoj vladi. Šta sad?

Prva koverta » Dve prijave, promena adrese, sponsorship... » Bitni linkovi
O prvoj koverti Formulari Korisne informacije Proverite prijavu Učlanite se

 
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 02.05.2011, 11:53
JoMan JoMan je offline
Član
 
Datum prijave: 14.07.2009
Poruke: 18
Nepromenjeno Dve prijave, promena adrese, sponsorship...

Dragi svi,
prvo da vam se svima zahvalim na divnom forumu. Citave godine svratim neki put i citam malo sta se desava. Neverovatno koliko je forum aktivan ovih dana
Imam nekoliko pitanja i molio bih da mi ne zamerite ukoliko se nesto vec ponavlja (svakako sam pretrazio forum uzduz i popreko, ali mozda zbog euforije nisam pronasao nesto sto bi trebalo).
Ove godine smo izvuceni i devojka i ja (drugi put oboje).
Ja imam broj ~15xxx a ona ~5xx (nizi broj do sada nisam video ).

1. Prilikom popunjavanja dokumenata, ukoliko odredjenu skolu (postdiplomske) zavrsim u narednih par dana, da li u dokumentu koji popunjavam upisem i to, ili ono do juce (1.5.) zavrseno? Svakako bih sacekao koji dan i uneo i to ukoliko to isteo ne bi moglo da mi napravi problem?

2. Da li su master studije Advanced degree ili ipak University degree - koliko vidim na webster-u, ipak je Advanced?

3. Da li da idemo zajedno ili odvojeno? Moja neka ideja je da idemo odvojeno i tako povecamo sanse, mada je to mozda i glupost. Kontam i da idemo na jednu prijavu da svakako ne bismo nikoga konkretno usrecili jer ne mozemo preneti dobitak.

4. Prilikom prijave na lutriju, nisam naveo adresu iz pasosa vec adresu gde zivim (iako je i adresa iz pasosa validna samo tamo zive moji). E sada, kada budem popunjavao dokumenta, pretpostavljam da treba da napisem pravu adresu iz pasosa, samo ne znam da li to moze sada da mi napravi neke probleme.
U dokumentu dsp122 pise "Current Mailing Address (Address ad which you receive your mail. Give an change of mailing address here.)".
Ipak, u dokumentu ds230 pise "Name and Address of Petitioner".
Da li da dam svuda novu adresu koja je u psasosu i budem miran?
Ali tada ce se adresa ipak razlikovati od one u prijavi...

5. Da li u dokumentu dsp230 napisati za adresu i osobu u USA nekoga ili staviti n/a? O cemu se radi, trenutno bih bas morao da se pomucim i cimam neke ljude. Da li vredi cimati te ljude ili ne? Ukoliko je ovo od velikog znacaja, svakako cu to uraditi.

6. Ukoliko iscimam te ljude, da li bi mi kasnije za ambasadu bila dovoljna neka mail prepiska ili bih morao da ih "maltretiram" da mi popunjavaju ona dokumenta za sponsorship? Svakako bih se potrudio i da imam na racunu ~10k i dobijem potvrdu banke, pa ne znam da li je ovo uopste bitno?

7. Kada da ocekujemo intervjue ako sve bude ok (~15xxx i ~5xx) - oktobar/februar? Mislim da su oba broja dovoljno "safe" i da ne bi trebalo da bude problema?

8. Cena slanja DHL-om je ~3000din?

9. Drugo pismo se prima fizicki na kucnu adresu, samo je prvo el.?

10. Da li nakon poslatih papira proveriti mailom i sa Kentakijem da li je obradjena prijava i kada je zakazan intervju ili cekati kovertu?
Ako se moze proveriti i mailom, kada ovo uciniti?

Pretpostavljam da bih drugima uglavnom ove odgovore i sam mogao da dam, ali bolje da proverim jos jednom sve Ne zamerite ako se nesto vec moze naci na forumu Ako se setim jos necega, ocekujte me

UNAPRED PUNO HVALA NA ODGOVORIMA!
  #2  
Staro 02.05.2011, 13:02
Bockyman's Avatar
Bockyman Bockyman je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 11.10.2009
US lokacija: Палатајн, Илиноис (Palatine, IL)
YU lokacija: Лесковац
Poruke: 289
Pošalji Skype™ poruku korisniku Bockyman
Nepromenjeno

Ако не желите да се венчате, можете ићи одвојено свако за себе, али ако већ планирате брак, онда идите на једну пријаву.
Ако желите што пре да одете изберите нижи број, а ако вам се не жури изаберите већи број, као што си сам рекао оба су веома сигурна (сваки број испод 20.000 је веома сигуран, за 2011. су прошли бројеви до око 30.000)

Ако ћеш стварно да завршиш постдипломске за пар дана, ја бих ти лично саветовао да то завршиш и касније то и напишеш у пријави, мада то све није толико битно, битно је да немаш мање од 4-ворогодишње средње школе, све преко је само добро за тебе...

Ово за стару и нову адресу у пасошу...не знам шта да кажем...просто не знам шта је боље.

За адресу у УСА можеш ставити и n/a а и неку конкретну адресу,коју после можеш променити приликом слетања на аеродром у УСА и тада дати неку другу адресу.

Нама нико није тражио никакве потврде из банке, тако да по том питању буди миран. Имали смо само неформални одштампани мејл од пријатељице код које идемо (имали смо и потврду из банке са одређеном сумом, али је нисмо дали јер нико није тражио...).

Мислим да нема потребе слати ДХЛ-ом јер је прескупо, мада је то ствар избора. Ми смо послали преко поште, авионским писмом са повратницом, коштало нас је око 350дин и у Кентаки је стигло за 11 дана.
ДХЛ је вероватно бржи али и минимум 10 пута (можда и више) скупљи, па ко воли...
Када смо примили повратницу, знали смо да је наше писмо стигло у Кентаки, а самим тим и да ће бити обрађено када они сматрају да је то потребно. Али, можеш увек да провериш мејлом и највероватније ћеш добити шаблонски одговор...

Како ће сада бити са ковертама, не знам, али претпостављам да ће некадашња Друга коверта (а то сада можда буде и једина, а можда ни ње не буде) стићи на адресу коју наведеш у формуларима на пријави, а можда обавештење о датуму интервјуа и шта је све потребно од документације добијеш на мејл...

Ваљда сам помогао нешто...
__________________
Од 23.септембра 2011. у граду Чикагу!
  #3  
Staro 03.05.2011, 10:04
JoMan JoMan je offline
Član
 
Datum prijave: 14.07.2009
Poruke: 18
Nepromenjeno

Hvala na odgovorima. Svakako si potvrdio neke nedoumice, za ostalo jos cekam dobre ljude sa foruma.
Hteo bih do petka da posaljem kovertu
  #4  
Staro 03.05.2011, 19:21
nataly's Avatar
nataly nataly je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 01.06.2010
YU lokacija: Beograd
Poruke: 112
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik JoMan Prikaz poruke

4. Prilikom prijave na lutriju, nisam naveo adresu iz pasosa vec adresu gde zivim (iako je i adresa iz pasosa validna samo tamo zive moji). E sada, kada budem popunjavao dokumenta, pretpostavljam da treba da napisem pravu adresu iz pasosa, samo ne znam da li to moze sada da mi napravi neke probleme.
U slicnoj sam situaciji, sad sam u prijavi navela adresu nak kojoj zivim a pasos mi se vodi jos uvek na staru adresu,pa razmisljam da sad menjam adresu u pasosu ako je to pametno!
  #5  
Staro 03.05.2011, 19:47
JoMan JoMan je offline
Član
 
Datum prijave: 14.07.2009
Poruke: 18
Nepromenjeno

Koliko sam skontao, u jednom formularu eksplicitno stoji samo adresa (230), a u drugom (122)mailing adresa gde je cak i razjasnjeno - CURRENT MAILING ADDRESS - address at which you receive your mail....

Ja razmishljam da u jednom dokumentu (122) napisam mailing adresu kako i jeste - istu kao i u prijavi, a u drugom dokumentu (230) adresu iz pasosa. Misljenja (i o ostalim pitanjima)?
  #6  
Staro 03.05.2011, 19:56
nataly's Avatar
nataly nataly je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 01.06.2010
YU lokacija: Beograd
Poruke: 112
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik JoMan Prikaz poruke
Misljenja (i o ostalim pitanjima)?
sto se ostalih pitanja tice opet sam u slicnoj situaciji, oboje smo dobili , on je broj cak mnogo nizi od tvoje devojke i ja sem se zacudila, a ja poput tebe 15....
prve koverte saljemo odvojeno, a vencanje svakako pre intervjua,mada ne znam kad ce njegov intervju, jer je bas nizak CN!
 

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
H2B viza - produženje i promena statusa Jfa_Kg Ne-imigrantske vize 26 27.01.2021 14:22
Promena adrese u USA pre ili nakon dobijanja GC Mv2Player Stare teme 5 25.07.2011 02:05
Connection reset kod prijave ferrigno Stare teme 21 28.10.2009 19:37

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 11:23.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.