ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #101  
Staro 07.10.2010, 09:38
Ars_1980 Ars_1980 je offline
Član
 
Datum prijave: 06.10.2010
Poruke: 5
Nepromenjeno

Zana ,razumem te rizik je veliki ,kao prvo ne znas coveka i uvalis sebe u to ,ali ja sam neke i poznao preko mojih bliskih i ipak nisu hteli . No ,da li me vi razumete ,ja sam video u Pristini dolazi jedan kinez u ponedeljak ostane do petka ide i vrati se u subotu vidis u isto mesto jos 20 kineza ,i kako sad to ,pa verovatno oni pomazu jedne druge ...zar ne? Za SVOJE se treba zrtvovati .
imam ja struku, imam samo jos 9 ispita pa ide fakultet Informatike ali oni nece to, oni zele da vide pismo u kojoj neko je garant da ja necu biti public charge .i koliko ja znam " pisma " od prijatelja i nisu bash od neke pomoci ,evo sad mi malo pre vratili mi ovi iz consular skopje
"please note that he/she needs to complete an I-134 form. Besides the form, he should also provide you with a copy of his 1040 tax returns for the latest year. The documents should be mailed directly to you."
eto ne kaze obicno pismo, nego I-134 .
Tu je ona tacka gde se nada izgubi ,i bolje da ja sacuvam neke pare koje samo ja znam kako sam tesko zaradio nego da bacam kod nekog debelog Yankee-a koji ce na dan interviewa prodati meni razum ...
i uzeti mi 775 USD
Reply With Quote
  #102  
Staro 07.10.2010, 13:31
olivera77's Avatar
olivera77 olivera77 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.07.2010
US lokacija: Dallas,Tx
YU lokacija: Beograd
Poruke: 134
Nepromenjeno

@Ars
Ja sam samo informativno pitala da li si igrao lutriju.Bilo bi dobro kada bi se javili i ovogodisnji dobitnici da nam daju info da li i u Bg,Skoplju,Zagrebu,Sarajevu,Ljubljani... isto traze I-134.Ja se tek ove godine prvi put prijavljujem,inace sam u Beogradu.

Pozovi ti ipak ambasadu pa popricaj sa njima,znaces da li ima nade da prodjes i bez I-134.
A sto se tice pomoci nasih bliskih ljudi oko I-134 ja ih ipak razumem.Nije to 3 meseca,godinu dana,vec 10,a za 10 godina ko zna gde ce ko biti i u kakvoj situaciji.Kinezi se vuku i pomazu jedni drugima,ali kada pogledas njih niko posebno i ne dira nesto,bar ja nisam cula da su iz Srbije deportovali Kineze,napisu im po neku kaznu zbog neizdavanja fiskalnog racuna,mozda zbog neplacanja poreza itd.A i Srbija,a ni Kosovo ne traze takve garancije tipa I-134.
Reply With Quote
  #103  
Staro 07.10.2010, 21:54
spectra's Avatar
spectra spectra je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.10.2009
US lokacija: California
YU lokacija: BiH
Poruke: 291
Nepromenjeno

@Ars

Kad bi dobio negdje u USA posao to bi ti bilo jace od bilo kakvog I-134.
Da pokusas naci nesto preko neta? Imas mjesec dana, i valjda bi s informatikom trebalo ici lakse...
__________________
*****************************
Case No: 2011EU00021xxx
Koverta poslana iz KCC: 28.04.2010.
Prva koverta stigla: 25.05.2010.
Prva koverta vracena: 31.05.2010.
Stigla koverta u KCC: 02.06.2010.
Završen ljekarski: 21.03.2011.
The Day: 01.04.2011.
*****************************
Green Day 06.04.2011
Reply With Quote
  #104  
Staro 08.10.2010, 11:52
Ars_1980 Ars_1980 je offline
Član
 
Datum prijave: 06.10.2010
Poruke: 5
Nepromenjeno

pa jeste posao je dobro ,ali niko ne da posao coveku koji je 10 000 miles van zemlje , pomaze job offer , ali ...
Reply With Quote
  #105  
Staro 19.10.2010, 20:34
Dajana_84's Avatar
Dajana_84 Dajana_84 je offline
Član
 
Datum prijave: 24.07.2010
YU lokacija: Sarajevo, BiH
Poruke: 4
Nepromenjeno

Pozdrav svima,
Zamolila bih Bosance da napišu nešto više o iskustvima sa I-134 u ambasadi u Sarajevu. Da li su i tu tako "rigorozni" kao u Makedoniji i Kosovu?

P.S. Mare, jako tužna priča, ali ne odustaj. Sve najbolje!
Reply With Quote
  #106  
Staro 17.01.2011, 12:05
amella amella je offline
Drug član
 
Datum prijave: 27.10.2010
Poruke: 33
Nepromenjeno Amella

Pozdrav svima

Moze lli neko pomoci oko I-134,osoba koji garantuje pita me za pitanje broj 11 u formi I-134 sta da se napise I Intend ili do not intend

1.I Intend
2.do not intend to make specific contributions to the support of the person named in item 3.

(If you Check "intend" indicate the exact nature and duration of the contributions.For example if you intend to furnish room and board ,state for how long and ,if money ,state the amount in US dollars and whether it is to be given in a lump sum, weekly or monthly,and for how long).
__________________________________________________ __________________________________________________ __________________________________________________ ____________________________________________
Reply With Quote
  #107  
Staro 07.03.2013, 20:59
Vangelistexas Vangelistexas je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 19.07.2010
US lokacija: USA
YU lokacija: Daleko od srca
Poruke: 117
Nepromenjeno

EJ otvaram ponovo ovu temu, da vidimo kakvih je napredaka/nedostataka bilo na ovom polju Da li je jos neko imao slican problem kao Mare, da mu traze kvalifikacije sa posla (jer nije na formularu imao posao na kom je zapravo prijavljen), ili I-134 naknadno?
Reply With Quote
  #108  
Staro 08.03.2013, 01:51
cukoni cukoni je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 24.09.2012
Poruke: 213
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Mare Prikaz poruke
nekoliko godina kasnije...
danas mi je konacno stiglo pismo. sutra zovem ambasadu i nadam se da nece biti kasno. nije obrazac I-134 koji su trazili, nego nesto drugo. javicu sta i kako je bilo, mozda nekom pomogne.
evo ovdje pise da nisu trazili I-134 sta su onda trazili,u cemu je bilo pitanje? Znaci sad cemo morat nosat i izvod iz banke sa 20 000 dolara plus obrazac hehe,ja mislim posto sam ovo sve procitao da je ipak trebao reci da ne radi nista,jer uslov da se ode nije radno iskustvo vec srednja skola,a jos im kazes radim na crno tesko da se prodje!
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Pozivno pismo-----HITNO----- mitar Stare teme 38 28.03.2011 21:11
Linkovi za 6 knjiga koje svaki emigrant treba da pročita emigracija Vodič za nove emigrante u USA 0 17.09.2007 15:58
6 knjiga koje svaki emigrant treba da pročita emigracija Vodič za nove emigrante u USA 0 05.06.2007 17:35
Naravno da se treba prijaviti danijela Stare teme 1 09.02.2006 00:06
Garantno pismo - Zasto ga traze? Zika Jovic Druga koverta 1 21.10.2005 16:28

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 06:37.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.