ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Intervju (interview) - Ambasada

Intervju (interview) - Ambasada Pitanja vezana za dokumentaciju, specijalne slučajeve i pitanja tokom intervjua

Intervju (interview) - Ambasada » Interviews DV 2020 » Bitni linkovi
O drugoj koverti Lekarski pregled Ambasade Intervju Korisne informacije

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #121  
Staro 16.01.2020, 17:16
Master Yoda's Avatar
Master Yoda Master Yoda je offline
Drug član
 
Datum prijave: 28.10.2019
US lokacija: Hopefully somewhere in the West
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 40
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik marko1995 Prikaz poruke
Ni sam još nisam siguran ni da li ću ići uopšte sve i da dobijem priliku (stignem na vrijeme).
Ja sam mislio da ushicenje dostize maksimum onog trenutka kad skontas da si izvucen i onda jedva cekas kad ce pasos da "pozeleni". Ja jos nisam imao tu srecu da budem izvucen, ali kontam da bi bilo bas ovako.
Jeste off topic, ali zasto bi se dvoumio da ides sad kad si konacno u igri, ako nije tajna?
Reply With Quote
  #122  
Staro 16.01.2020, 18:06
marko1995 marko1995 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 18.10.2017
US lokacija: Chicago
YU lokacija: BiH
Poruke: 473
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Master Yoda Prikaz poruke
Ja sam mislio da ushicenje dostize maksimum onog trenutka kad skontas da si izvucen i onda jedva cekas kad ce pasos da "pozeleni". Ja jos nisam imao tu srecu da budem izvucen, ali kontam da bi bilo bas ovako.
Jeste off topic, ali zasto bi se dvoumio da ides sad kad si konacno u igri, ako nije tajna?
Nije tajna.
Poslaću ti PP.

Iskreno 70-30% je u korist Amerike, uzbudjenje brzo splasne jer je ovo zaista veliki zivotni korak.
__________________
DV2019 - has not been selected
DV2020 - SELECTED
Case #: 2020EU00035XXX
DS-260: 20-Mar-2020
Poslani dokumenti: 21-Mar-2020
Reply With Quote
  #123  
Staro 17.01.2020, 11:14
Orhideha ideja Orhideha ideja je offline
Član
 
Datum prijave: 11.07.2019
Poruke: 26
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik mveruovic Prikaz poruke
Sve je vec napisano milion puta, primaju se vakcine ako nisu primljene mmr i tetanus i za grip. Moras da snimis pluca, tako da ces morati da sacekas da se porodis da bi radila lekarski pregled.

Hvala, al sam mislila konkretno za slucaj trudnoce Zanima me jos da li je iko iko imao na sebi neki veliki kredit, i da li to moze da bude problem pri dobijanju zelene karte, jer imam ovde na sebi stambeni kredit. Hvala i izvinite ako se ovo ponavlja ali ne mogu da nadjem nista na temu kredita odavde
Reply With Quote
  #124  
Staro 18.01.2020, 00:09
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

Ne zanima ih to da l si duzna nesto nekome . .
Reply With Quote
  #125  
Staro 30.01.2020, 06:46
marko1995 marko1995 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 18.10.2017
US lokacija: Chicago
YU lokacija: BiH
Poruke: 473
Cool

Kada se dodaje supružnik na DS260 nakon otključavanja, pretpostavljam onda da bi trebao i za sebe nakon izmjene bračnog statusa slati nova dokumenta sa vjenčanim listom?
Koja sve dokumenta treba slati za supružnika, je l’ ista procedura??

Pozdrav
__________________
DV2019 - has not been selected
DV2020 - SELECTED
Case #: 2020EU00035XXX
DS-260: 20-Mar-2020
Poslani dokumenti: 21-Mar-2020
Reply With Quote
  #126  
Staro 30.01.2020, 09:16
slucajni_prolaznik slucajni_prolaznik je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.05.2016
Poruke: 571
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik marko1995 Prikaz poruke
Kada se dodaje supružnik na DS260 nakon otključavanja, pretpostavljam onda da bi trebao i za sebe nakon izmjene bračnog statusa slati nova dokumenta sa vjenčanim listom?
Koja sve dokumenta treba slati za supružnika, je l’ ista procedura??

Pozdrav
Sve isto, sem škole (ili posla), jer si ti nosilac i tebi treba odgovarajuća škola (ili posao), a supružnik je tu jer je supružnik. Verujem da i potvrda o služenju vojnog roka nije potrebna za ženskog supružnika.
Reply With Quote
  #127  
Staro 01.02.2020, 00:19
ivo333 ivo333 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 29.03.2019
US lokacija: Los Angeles
YU lokacija: BiH, Croatia
Poruke: 37
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik neus Prikaz poruke
Svaka cast! Srecno!

Ja sam u NYC-u tako da, stogod da mogu da pomognem tu sam

Ako mogu informacije za stanovanje u Njujorku, znači sve od hostela itd, nešto po mogućnosti jeftinije? Ja sam se prijavio za DV-21, a pasoš mi ističe 2025., međutim imam malo prostora praznog za pečačenje, morati ću novi pasoš odnijeti u amabasadu ukoliko budem izvučen, nadam se da mi to neće predstavljati problem.

Hvala.
Reply With Quote
  #128  
Staro 01.02.2020, 19:31
tetkica tetkica je offline
Član
 
Datum prijave: 01.11.2018
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 13
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik ivo333 Prikaz poruke
Ako mogu informacije za stanovanje u Njujorku, znači sve od hostela itd, nešto po mogućnosti jeftinije? Ja sam se prijavio za DV-21, a pasoš mi ističe 2025., međutim imam malo prostora praznog za pečačenje, morati ću novi pasoš odnijeti u amabasadu ukoliko budem izvučen, nadam se da mi to neće predstavljati problem.

Hvala.
Prvo skoči, pa reci hop! Lako ćeš za smeštaj, čekaj da te izvuku prvo 😉
Reply With Quote
  #129  
Staro 04.02.2020, 18:31
djuka djuka je offline
Član
 
Datum prijave: 20.05.2019
US lokacija: Seattle
YU lokacija: Serbia
Poruke: 11
Nepromenjeno

Evo i ja da prenesem iskustva sa intervjua, odobrena nam je viza. Ceo proces u ambasadi traje oko 1h. Službenici su prijatni i generalno je ista priča i ista pitanja su postavljena kao što su opisivali prethodni saborci. Na kraju razgovora sa konzulom nam je rečeno da li smo spremni za USA i srećno... Pasoše smo dobili DHL-om 3 dana kasnije. Ono što je karakteristično u našem slučaju bilo je to da sam ja rođen u HR i neznajući sam poslao skenirani Izvod iz knjige rođenih a trebao sam poslati Izvadak iz HR. O ovome je pisao i SIMS i pripremio me na vreme, te mu još jednom zahvaljujem u to ime. Dve nedelje pre intervjua sam dobio mail iz ambasade da donesem Izvadak iz HR. Na razgovoru samo su njega uzeli a vratili mi original iz SRB i niko me ništa više nije pitao. Zaključak kao što je i SIMS rekao Izvod uvek treba da bude iz zemlje iz koje si rođen a ne iz neke druge zemlje gde je urađen prepis Izvoda.
Reply With Quote
  #130  
Staro 04.02.2020, 19:06
neus neus je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 26.02.2019
US lokacija: NYC/NJ
YU lokacija: Crna Gora
Poruke: 222
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik djuka Prikaz poruke
Evo i ja da prenesem iskustva sa intervjua, odobrena nam je viza. Ceo proces u ambasadi traje oko 1h. Službenici su prijatni i generalno je ista priča i ista pitanja su postavljena kao što su opisivali prethodni saborci. Na kraju razgovora sa konzulom nam je rečeno da li smo spremni za USA i srećno... Pasoše smo dobili DHL-om 3 dana kasnije. Ono što je karakteristično u našem slučaju bilo je to da sam ja rođen u HR i neznajući sam poslao skenirani Izvod iz knjige rođenih a trebao sam poslati Izvadak iz HR. O ovome je pisao i SIMS i pripremio me na vreme, te mu još jednom zahvaljujem u to ime. Dve nedelje pre intervjua sam dobio mail iz ambasade da donesem Izvadak iz HR. Na razgovoru samo su njega uzeli a vratili mi original iz SRB i niko me ništa više nije pitao. Zaključak kao što je i SIMS rekao Izvod uvek treba da bude iz zemlje iz koje si rođen a ne iz neke druge zemlje gde je urađen prepis Izvoda.
Cestitke i srecno u novom zivotu u Americi!
__________________
DV2019 - Has not been selected
DV2020 - SELECTED
CN: 2020EU00046XXX
DS-260: 15. Nov 2019.
Poslata dokumenta: 15. Nov 2019.
Prebacio se na AOS: 25. Apr 2020.
Ostatak AOS procedure: http://www.zelenalutrija.com/forum/s...4&postcount=29
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
DV-2020 Selected Winners - DV-2020 Izvuceni Dobitnici SEEUSAIC Prijava na Lutriju 95 25.02.2021 01:28
Ds260 - 2020 neus Uputstva za dobitnike 244 04.02.2020 20:47
Dv 2020 nemanja markovic Prijava na Lutriju 791 08.10.2019 09:21
DV 2020-ne prihvatanje broja sdtksd@gmail.com Uputstva za dobitnike 4 12.05.2019 11:09
Informacije za lutriju 2020 Katarina95 Prijava na Lutriju 3 30.08.2018 12:03

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 12:12.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.