ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Retro > Stare teme

Stare teme Teme iz ostalih foruma koje su zastarele i zatvorene davnih dana.

 
 
Thread Tools Display Modes
  #31  
Staro 23.02.2010, 10:49
dreadnot's Avatar
dreadnot dreadnot je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 24.06.2009
US lokacija: Milwaukee, WI
YU lokacija: Beograd, RS
Poruke: 652
Pošalji Yahoo poruku korisniku dreadnot
Nepromenjeno

Zasto da bacate pare kad imate veterinara na forumu? Nas zakon predvidja obavezno obelezavanje pasa mikrocipovima ili tetovir brojem. Ovo drugo je vec malo zastarelo, pa se uglavnom radi mikrocipovanje, posebno ako zivotinja ide van zemlje. Obelezavanje vrse veterinarske stanice i ambulante, o cemu obavestavaju Centralnu bazu Ministarstva poljoprivrede u koju se unose podaci o vlasniku i psu. Iako nije propisano za macke, moze da se koristi isti cip kao i za pse. Cip se aplikuje jednokratnim aplikatorom sa leve strane vrata (gornja polovina), mora da bude standardizovan i citljiv odgovarajucim citacem. Cipovanje je dozivotna mera obelezavanja jer ostaje u vezivnom tkivu vrata zivotinje do njenog uginuca. U izuzetno retkim slucajevima moze da migrira kroz vezivno tkivo i da se pomeri na neko drugo mesto, pa da ga je tesko ili nemoguce pronaci. U takvim slucajevima mikrocipovanje moze da se ponovi. Sam cip je od inertne materije i potpuno bezbedan.
Pravilnikom o izgledu i sadrzini pasosa za pse i macke propisan je izgled pasosa, sta sve treba u njega uneti i kako ga popuniti. Svi veterinari u veterinarskim stanicama i ambulantama bi morali to da znaju.
karantin ne mora da bude obavezna mera zastite za kucne ljubimce ukoliko su redovno vakcinisani, dehelmintisani (ocisceni od glista i drugih crevnih parazita), pregledani i nadjeno je da su zdravi, bez ikakvih vidljivih simptoma bolesti i spremni da podnesu put. Srecna okolnost je da nema bitnih zaraznih bolesti za koje bi psi i macke mogli da budu prenosioci ili vektori, pa ne ugrozavate zemlju u koju putujete. Da vam je ljubimac prase, sve bi bilo mnogo komplikovanije.
Kada je u pitanju upotreba lekova - sedativi u ovom slucaju - moguce je dati neki blag sedativ koji ce da primiri zivotinju. Kako je temperatura regulisana u kargo delu, ne treba se bojati da pas nece moci da dahce dovoljno, jer nece ni biti izlozen temperaturnom stresu. Ipak, treba imati u vidu da put dugo traje i da ce dejstvo sedativa svakako popustiti. Najvaznije je obezbediti dovoljno vode za pice, a nemam pojma ko o tome brine i da li je izvodljivo, ili barem zivotinju dobro napojiti neposredno pre polaska.
__________________

02. 11. 2008. - Prijava za DV 2010
05. 06. 2009. - Prvi koverat stigao, broj 19xxx
01. 07. 2009. - Formulari poslati u Kentaki
09. 07. 2009. - Formulari stigli u Kentaki
04. 12. 2009. - Stigla druga koverta
22. 01. 2010. - Obavljen lekarski pregled
27. 01. 2010. - Obavljen intervju, odlozeno viziranje
09. 04. 2010. - VIZE U PASOŠIMA!
17. 09. 2010. - D(eparture) Day

Last edited by dreadnot; 23.02.2010 at 10:56.
  #32  
Staro 23.02.2010, 12:11
lala lala je offline
Drug član
 
Datum prijave: 26.08.2009
YU lokacija: novi sad,vojvodina
Poruke: 52
Nepromenjeno

tamacharly kad malo bolje razmislim stvarno vidim da ono sa sapunom vise nije in,osim na nasim prostorima,ali posto vidim da gines za zapadnom kulturom onda je naj bolja varijanta za tebe da svog ljubimca pretvoris u dijamant,mnogo je otmenije i onako deluje zapadnjacki,cisto da se ne osecas kao balkanka.
:grin::grin::grin:
evo ti kontakt:
[url]http://www.dna2diamonds.com/pet-memorial/loss-of-a-pet/[/url]
  #33  
Staro 23.02.2010, 13:09
Good Spirit's Avatar
Good Spirit Good Spirit je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.04.2008
US lokacija: Bay Area, CA
YU lokacija: Belgrade
Poruke: 264
Nepromenjeno

[QUOTE=dreadnot;14218]Zasto da bacate pare kad imate veterinara na forumu? Nas zakon predvidja obavezno obelezavanje pasa mikrocipovima ili tetovir brojem. Ovo drugo je vec malo zastarelo, pa se uglavnom radi mikrocipovanje, posebno ako zivotinja ide van zemlje. Obelezavanje vrse veterinarske stanice i ambulante, o cemu obavestavaju Centralnu bazu Ministarstva poljoprivrede u koju se unose podaci o vlasniku i psu. Iako nije propisano za macke, moze da se koristi isti cip kao i za pse. Cip se aplikuje jednokratnim aplikatorom sa leve strane vrata (gornja polovina), mora da bude standardizovan i citljiv odgovarajucim citacem. Cipovanje je dozivotna mera obelezavanja jer ostaje u vezivnom tkivu vrata zivotinje do njenog uginuca. U izuzetno retkim slucajevima moze da migrira kroz vezivno tkivo i da se pomeri na neko drugo mesto, pa da ga je tesko ili nemoguce pronaci. U takvim slucajevima mikrocipovanje moze da se ponovi. Sam cip je od inertne materije i potpuno bezbedan.
Pravilnikom o izgledu i sadrzini pasosa za pse i macke propisan je izgled pasosa, sta sve treba u njega uneti i kako ga popuniti. Svi veterinari u veterinarskim stanicama i ambulantama bi morali to da znaju.
karantin ne mora da bude obavezna mera zastite za kucne ljubimce ukoliko su redovno vakcinisani, dehelmintisani (ocisceni od glista i drugih crevnih parazita), pregledani i nadjeno je da su zdravi, bez ikakvih vidljivih simptoma bolesti i spremni da podnesu put. Srecna okolnost je da nema bitnih zaraznih bolesti za koje bi psi i macke mogli da budu prenosioci ili vektori, pa ne ugrozavate zemlju u koju putujete. Da vam je ljubimac prase, sve bi bilo mnogo komplikovanije.
Kada je u pitanju upotreba lekova - sedativi u ovom slucaju - moguce je dati neki blag sedativ koji ce da primiri zivotinju. Kako je temperatura regulisana u kargo delu, ne treba se bojati da pas nece moci da dahce dovoljno, jer nece ni biti izlozen temperaturnom stresu. Ipak, treba imati u vidu da put dugo traje i da ce dejstvo sedativa svakako popustiti. Najvaznije je obezbediti dovoljno vode za pice, a nemam pojma ko o tome brine i da li je izvodljivo, ili barem zivotinju dobro napojiti neposredno pre polaska.[/QUOTE]

Pa što ne reče da si veterinar :P
Pa ako si aktivan negde u Beogradu, ajde javi gde je to pa možda da te posetimo. Ja i dalje nisam naišao na veterinara sa kojim sam zadovoljan. :)

Ok znači za mačke može čipovanje, samo da vidimo da li je to obavezno u SAD, da ne radimo to badava.

Imam ja dosta pitanja na temu ljubimca, od hrane, do koliko često treba dovoditi ljubimca na kontrolu, itd
Možda da otvorimo neku posebnu temu za sve to :)
  #34  
Staro 23.02.2010, 21:17
Zabica Zabica je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 14.06.2009
US lokacija: Baltimore, MD
YU lokacija: Beograd
Poruke: 105
Nepromenjeno

Pa reko covek jos odavno da je veterinar. Ja citam pazljivo :)
Ali ja se sa njima ne bih konsultovala oko hrane, svi su oni indoktrinisani (cast izuzecima) kao i lekari. Prave posao proizvodjacima granula (a ovi drugi farmaceutskim kucama). Hills ili smrt, ma... beeep!
Hvala dreadnot na savetima, mi se za sada pripremamo bez sedativa, ali videcemo jos.
@ lala: ajde da se ne salis vise tako jer su ljudi stvarno vezani za svoje ljubimce cim se odlucuju da ih vode preko pola sveta u neizvesnost. I "naj bolja" se pise zajedno!!!
__________________


2010EU00012xxx
19.01.2010 intervju
04.02.2010 vize u pasosima
12.05.2010
  #35  
Staro 23.02.2010, 21:25
srdjevic's Avatar
srdjevic srdjevic je offline
Administrator
 
Datum prijave: 19.05.2005
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Novi Sad, Srbija
Poruke: 730
Nepromenjeno

A da izdvojimo mi ovo u posebnu temu "Selidba sa kućnim ljubimcima"?

Da, pratim i ja, znam da je dreadnot veterinar, odlično je da ga imamo ovde! Kad dođe ovamo, imaće gomilu klijenata ako odluči da otvori nešto, vidim ja. :bravo:

S ovima smo se povezali za slučaj da dreadnot ne ostavi javno broj telefona, ili da slučajno ne otera nekoga u....pisaću mašinu zbog zvanja u 4 ujutru... :grin:
__________________
Lutrija - Zelena, ne Srbije
  #36  
Staro 23.02.2010, 21:31
srdjevic's Avatar
srdjevic srdjevic je offline
Administrator
 
Datum prijave: 19.05.2005
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Novi Sad, Srbija
Poruke: 730
Nepromenjeno

Evo izmestio sam je posebno... vlasnici živuljki, udrite "rate this thread" da buduća pokolenja znaju di da kopaju. :grin:
__________________
Lutrija - Zelena, ne Srbije
  #37  
Staro 23.02.2010, 21:56
lala lala je offline
Drug član
 
Datum prijave: 26.08.2009
YU lokacija: novi sad,vojvodina
Poruke: 52
Nepromenjeno

@zabice,hvala na casovima pravopisa,to i ne plus glagoli me *ebu jos od gimnazije :) ,nisam ja hitler za kucne ljubimce vec sam se samo malko nasalio i sam sam ponosan vlasnik jednog dzukca,tj.ne ja vec moja devojka,ali posto zivimo zajedno dodje mu na isto.
  #38  
Staro 23.02.2010, 23:53
Zabica Zabica je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 14.06.2009
US lokacija: Baltimore, MD
YU lokacija: Beograd
Poruke: 105
Nepromenjeno

[QUOTE=lala;14230]@zabice,hvala na casovima pravopisa,to i ne plus glagoli me *ebu jos od gimnazije :) ,nisam ja hitler za kucne ljubimce vec sam se samo malko nasalio i sam sam ponosan vlasnik jednog dzukca,tj.ne ja vec moja devojka,ali posto zivimo zajedno dodje mu na isto.[/QUOTE]

Hmmm... zvucis uverljivo, al ja jos uvek ne odustajem od onih pihtija... :naughty:
__________________


2010EU00012xxx
19.01.2010 intervju
04.02.2010 vize u pasosima
12.05.2010
  #39  
Staro 24.02.2010, 09:11
dreadnot's Avatar
dreadnot dreadnot je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 24.06.2009
US lokacija: Milwaukee, WI
YU lokacija: Beograd, RS
Poruke: 652
Pošalji Yahoo poruku korisniku dreadnot
Nepromenjeno

Ja jesam veterinar po struci, ali ne i po poslu kojim se bavim. 18 godina sam radio na Fakultetu veterinarske medicine, na Katedri za ishranu, a sada sam u Ministarstvu poljoprivrede, sto ce reci - nista od prakse, ne torbarim po gradu niti imam ambulantu (niti cu raditi kao veterinar u USA jer nema para ni zivaca da prakticno ispocetka studiram i dobijem licencu). Sto se tice preporuke, uvek cu reci da vodite svoje ljubimce na Fakultet, ako ste u prilici, tamo su ljudi koji jako dobro rade, imaju puno znanja, a po prirodi posla stalno se usavrsavaju (pa dobro, neki, mogu da preporucim najbolje)
Sto se tice ishrane pasa i macaka - moguce je na dva nacina: home made obrok i gotova hrana. U prvom slucaju sami birate sta cete dati ljubimcu, sami pripremate i brinete da hrana sadrzi sve potrebne sastojke. Da li znate dovoljno o tome koji je sadrzaj svih neophodnih materija u pojedinim hranivima i koliko treba psu/macki u odredjenom uzrastu ili stanju (graviditet, laktacija)? Najlaksi nacin da se upropasti stene i da ne izraste u lepo odnegovanog psa je vlasnik koji misli da sve zna i po svome hrani zivotinju. Sa druge strane, gotova hrana (granule sto rece zabica) je plod istrazivackog i naucnog rada i sadrzi sve sto odredjenoj vrsti i kategoriji treba. Necu ja da propagiram ni jednog proizvodjaca (dok ne odem u USA i pocnem da radim za nekog od njih), vec samo kzem da je to jednostavnije, cistije, sigurnije i ostavlja vam vise vremena za igru sa ljubimcem.
__________________

02. 11. 2008. - Prijava za DV 2010
05. 06. 2009. - Prvi koverat stigao, broj 19xxx
01. 07. 2009. - Formulari poslati u Kentaki
09. 07. 2009. - Formulari stigli u Kentaki
04. 12. 2009. - Stigla druga koverta
22. 01. 2010. - Obavljen lekarski pregled
27. 01. 2010. - Obavljen intervju, odlozeno viziranje
09. 04. 2010. - VIZE U PASOŠIMA!
17. 09. 2010. - D(eparture) Day
  #40  
Staro 24.02.2010, 09:29
srdjevic's Avatar
srdjevic srdjevic je offline
Administrator
 
Datum prijave: 19.05.2005
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Novi Sad, Srbija
Poruke: 730
Nepromenjeno granule rulez

Dreadnot je u pravu - ovde nikoga nikad nisam video da se izmotava da pravi svoju hranu... Ma svi ima ovde da kupujete granule - sve spremno i na gotovs. :grin: A svaka prodavnica ima ceo red robe za kućne ljubimce, tako da ima toliko vrsta i podvrsta da vam neće biti dobro. :obrva: [COLOR=gray](Pa šta ću kad drže taj red između etničke hrane (mi) i plastike, pa se redovno prevarim te uletim u taj... :grin:)[/COLOR]

Svako ko ima ljubimca nosi džakčinu sa sobom iz prodavnice... Oma vidiš kol'kog džukca šeta inače - ima i slika na džaku. :bravo:
__________________
Lutrija - Zelena, ne Srbije
 

Tags
kanarinci, kucni ljubimci, kućni ljubimci, macka, macke, mačka, mačke, papagaji, pas, psi, ribice, zivotinje, životinje

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Isključeno
Smajliji: Isključeno
[IMG] kod je Isključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 12:03.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.