ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Lokacije u USA

Lokacije u USA Teme posvećene državama, gradovima i delovima gradova u USA

Lokacije u USA » LA vs Chicago » Bitni linkovi
O Americi Život u USA Države (States) Gradovi Naša mesta (mapa)

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #41  
Staro 07.05.2009, 19:09
tapir.hr tapir.hr je offline
Član
 
Datum prijave: 30.08.2008
Poruke: 28
Nepromenjeno

Ma dobro, dobro - evo sad mi sve izgleda lijepo i cisto kad je ovako lijep i suncan dan. )
Mada isto mogu reci za Barcelonu da nisam primjetio da je nest posebno zaprljana, a po Francuskoj nisam bas setao tak da ne znam kak je.
__________________
2009EU00006xxx
Intervju: 3.11.
Reply With Quote
  #42  
Staro 07.05.2009, 19:22
landlord's Avatar
landlord landlord je offline
Amer
 
Datum prijave: 21.05.2008
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Sarajevo, B&H
Poruke: 1 165
Nepromenjeno

ma znam market po kojem si hodao sad sam negdje trazio medju slikama..
Kako zivopisne boje voca i povrca.. mada kad smo to probali bilo je nekako plasticnog ukusa... sto me totalno iznenadilo.. ocekivao sam puno vise..

Ma nisam ni ja primjetio da je Barselona zaprljana..

Francuskom obalom sam davno prosao na ekskurziji.. a tad sam bio previse high.. da bi primjetio zaprljanost Nice ili Kana..

Za juznu Spaniju se slazem.. u potpunosti..
__________________
2009EU00018xxx
22.04.2008 - koverta iz Kentuckyja poslana na moju adresu
21.05.2008 - dobio prvu kovertu
26.5.2008 - uzvratio sam im svojom kovertom
29.5.2008 - dobili su moju kovertu
04.2.2009 - stigla druga koverta
19.2.2009 - uspjesno zavrsen ljekarski pregled
26.2.2009 - AOS stigao
13.3.2009 - zakazan intervju
17.3.2009 - Dan kad sam pozelenio
_____________________________________

U Americi od 24.05.2009.
Reply With Quote
  #43  
Staro 07.05.2009, 19:28
kaneolopa kaneolopa je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.02.2009
US lokacija: SF Bay
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 329
Nepromenjeno

@ Tapir.hr
Vezano za nocni zivot sta te interesuje, konkretno? Restorani, diskoteke, barovi i koji tip muzike tj. zabave?
Reply With Quote
  #44  
Staro 08.05.2009, 03:01
tapir.hr tapir.hr je offline
Član
 
Datum prijave: 30.08.2008
Poruke: 28
Nepromenjeno

pa gle, zapravo ne trazim nist konkretno, vise me zanimalo dal ima neko podrucje ovdje gdje ljudi navecer izadju prosetati, gledat izloge i slicno (naravno, ne zelim setati po Rogers Parku navecer ) ).

sto se tice restorana, u East Rogers Parku ima ok i jeftinih mjesta za pojest nesto, nisam gladan.

eh, da - sta biste preporucili za otici u shopping - ono gdje kupiti nekakve poklone, eventualno nesto od odjece?
michigan ave mi vise izgleda nekak ekskluziva i ne bas povoljna roba.
bio sam u lakeview, tamo sam nasao hollywood mirror - jako zgodna trgovinica za pronaci koji simpatican pokloncic. od trgovina odjecom prozujao sam jedino malo kroz gap u lakeview.
isao sam i do ridge mall - dosta trgovina, htio kupiti tenisice, al nije bilo broja za mene.
ma, razvikali su mi doma kak je u usa sve ultra jeftino, a ja nikak da pronadjem neku ultra jeftinu trgovinu. ) ok, neke stvari jesu nest jeftinije, u prosjeku 10-15%, brandirana roba mozda i 30% - al nisam tip koji ce kupiti hlace od 80$ zato sto su ovdje 30% jefitinije.
__________________
2009EU00006xxx
Intervju: 3.11.
Reply With Quote
  #45  
Staro 08.05.2009, 09:18
beresmed beresmed je offline
Član
 
Datum prijave: 22.05.2008
YU lokacija: Croatia
Poruke: 22
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik dreamerns Prikaz poruke
Pazi...kada ides La Ramblom sve je cisto, skreni malo pored....ima neka pijaca tu...samo prodjes pasaz...a ono prljavo....
Nije to toliko ni bitno...Barselona je u principu cista (ali nije Barselona cela Spanija). Kada se ode malo u druga mesta...nije bas tako cisto. Kopenhagen ume da bude bas zaprljan...oni to ciste naravno, ali uvece ume da bude gadno. Kan u Francuskoj....e to je nesto najprljavije sto sam video od zapadne evrope.
U svakom slucaju, poenta je da je Chicago u princpu cist grad (za svoju velicinu).....daleeeko cistiji od Beograda.

Ma sve sto je manje prljavo od Atene (Grcka), mozes smatrati relativno cistim gradom
Reply With Quote
  #46  
Staro 08.05.2009, 15:00
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik tapir.hr Prikaz poruke
pa gle, zapravo ne trazim nist konkretno, vise me zanimalo dal ima neko podrucje ovdje gdje ljudi navecer izadju prosetati, gledat izloge i slicno (naravno, ne zelim setati po Rogers Parku navecer ) ).

sto se tice restorana, u East Rogers Parku ima ok i jeftinih mjesta za pojest nesto, nisam gladan.

eh, da - sta biste preporucili za otici u shopping - ono gdje kupiti nekakve poklone, eventualno nesto od odjece?
michigan ave mi vise izgleda nekak ekskluziva i ne bas povoljna roba.
bio sam u lakeview, tamo sam nasao hollywood mirror - jako zgodna trgovinica za pronaci koji simpatican pokloncic. od trgovina odjecom prozujao sam jedino malo kroz gap u lakeview.
isao sam i do ridge mall - dosta trgovina, htio kupiti tenisice, al nije bilo broja za mene.
ma, razvikali su mi doma kak je u usa sve ultra jeftino, a ja nikak da pronadjem neku ultra jeftinu trgovinu. ) ok, neke stvari jesu nest jeftinije, u prosjeku 10-15%, brandirana roba mozda i 30% - al nisam tip koji ce kupiti hlace od 80$ zato sto su ovdje 30% jefitinije.
Pusti te price da je ovde ultra jeftino.....ovde se moze naci ultra jeftino, a to je vec sasvim druga stvar. U principu, mnoge radnje imaju razne rasprodaje gde se moze naci roba za 20% originalne cene. Idi u TJ Maxx ili Marshalls...tu imas bas jako povoljnih stvari. Potom imas K-Mart, Wallmart, Target. Sto se Michigen av tice, ja sam tamo nasao cipele za 30$....dakle, ima i tamo da se naleti na nesto povoljno, ali je uglavnom dosta skupo. Takodje, imas velik Mall u Shamburgu...verovatno se i tamo moze naci povoljnih stvari. Za veliki broj povoljnih marketa ti treba auto da bi do njih dosao.
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
Reply With Quote
  #47  
Staro 08.05.2009, 17:05
kaneolopa kaneolopa je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.02.2009
US lokacija: SF Bay
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 329
Nepromenjeno

Vidim da si se setao Broadwayeom, krenes tako i Clarkom od Wrigly-ja pa juzno... su ti kafanice i mali shopovi. Shto se tice kupovine, treba da odes do Outleta koji su ti van grada... najblizi su u Shaumburgu ... kao sto je dreamerns rekao trebaju ti kola za to. Pored TJ max-a takodje imas i JC Penny. To su ti prodavnice gde mozes naci garderobu poznatih dizajnera za jeftine pare, tu ti je npr. jedna kosulja CK nekih 15-ak $. Ja sam DKNY odelo kupila tu za 26$, ali to ti je kao lutrija ne mora da znaci da ces nesto pronaci, a mozes kupiti svasta nesto za sitne novce. Za patike si trebao da odes u Sprots Authority imas jedan na Clark-u.
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Naperville, Illinois wingreen Lokacije u USA 7 11.09.2008 21:21
Minnesota ili Chicago dreamerns Lokacije u USA 10 10.05.2008 01:36

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 11:09.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.